REKLAMA

REKLAMA
1
10:48, 13.01.2018
Od prawie dwóch lat jej domem jest Sudan Południowy. Tam, w kraju skonfliktowanym i niestabilnym, gdzie potrzeby rosną z roku na rok, każdego dnia mierzy się z wyzwaniami pomocy humanitarnej. I nadal chce to robić. - W czasie licznych podróży po świecie poznałam wielu inspirujących ludzi, którzy pokazali mi, że warto to robić i że nie jest to takie trudne, jak się nam wydaje. Z każdego miejsca wyciągnęłam coś wartościowego dla mnie i jeszcze nie mam dosyć – mówi rodowita gostynianka Beata Dolińska, kierownik programów Polskiej Akcji Humanitarnej w Sudanie Południowym.
09:12, 06.01.2018
Art manager, muzyk Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej w Warszawie. Inicjator międzynarodowych projektów artystycznych łączących muzykę klasyczną i technologię. Zarządza International Cochran Piano Competition, jedynym na świecie konkursem pianistycznym dla uczestników dorosłych, realizowanym w całości online. W listopadzie 2017 roku w Filharmonii Narodowej w Warszawie kierowana przez niego Julian Cochran Foundation zaprezentowała aplikację mobilną ONSTAGE, którą chce zrewolucjonizować rynek muzyki klasycznej. - Realizuję tylko odważne pomysły, lubię szukać rozwiązań niestandardowych – mówi pochodzący z Gostynia Jakub Fiebig.
3
09:37, 25.12.2017
Na co dzień mieszkają i pracują w różnych miejscach na świecie i właśnie tam zdarza im się spędzać święta Bożego Narodzenia. Jednak jeśli tylko mogą, na ten wyjątkowy czas w roku wracają do Polski, bo jak mówią, Boże Narodzenie w gronie rodziny i z polskimi tradycjami jest nie do zastąpienia. Dlaczego święta w Polsce są niepowtarzalne i za czym tęsknią, gdy spędzają je za granicą?
10
09:48, 24.12.2017
Dziewczynki są integralną częścią naszej rodziny, ale w każde święta Bożego Narodzenia ich obecność czuć jeszcze bardziej i mocniej. Człowiek właśnie w tym wyjątkowym okresie uświadamia sobie jaki to wielki "cud", bo gdyby nie ta "odważna decyzja", mogłoby ich przecież z nami nie być. To one pokazały nam, jak niesamowicie można się cieszyć z drobnych rzeczy (…) Dziewczynki są naszym największym prezentem od życia – mówi Anna Gbiorczyk – Wojciechowska z Kunowa. Sześć lat temu ona i jej mąż postanowili zostać rodziną zastępczą, a już wkrótce przed nimi kolejne wspólne Boże Narodzenie.
3
08:00, 16.12.2017
Pierwszy pies tej rasy pojawił się w ich domu trzynaście lat temu. Obecnie doczekali się już trzeciego pokolenia własnej hodowli owczarka niemieckiego, a ich psy zaczynają liczyć się w kraju. Jednak nie trofea są dla nich najistotniejsze. - Sukces wystawowy nie jest dla nas najważniejszy. Priorytetem są zdrowe owczarki i ich dobro, wychowanie w zgodzie z naturą, zaangażowanie w ich rozwój i więź z psem – podkreślają Michał i Urszula Rozwora.
4
10:56, 09.12.2017
Któż lepiej wprowadzić może w fascynujący świat koni i jeździectwa, jeśli nie rodzina Stróżyńskich, w której konie obecne są od pokoleń. Rodzinnej pasji nie oparło się też najmłodsze pokolenie. Natalia i Jakub Stróżyńscy wielokrotnie sięgali po medale mistrzostw Polski kucy, a ponadto Natalia dwukrotnie zaprezentowała się podczas Międzynarodowych Zawodów Jeździeckich Cavaliada. O wyjątkowych koniach, które przewinęły się przez stajnię w Siemowie, „chemii” między jeźdźcem i zwierzęciem oraz dobroczynnym wpływie koni opowiada instruktor jazdy konnej Anna Stróżyńska
08:53, 02.12.2017
Kiedy wolontariusze zapytali jedną mamę, jaki upominek by ją ucieszył, odpowiedziała, że niczego jej nie potrzeba. Córki jednak wiedziały, o czym marzy. Mama zawsze marzyła o ładnym garnku... – opowiada Beata Naglak. Oto jedna z prawdziwych historii podopiecznych Szlachetnej Paczki w Gostyniu. Jest ich znacznie więcej. Marzą o owocach, własnych niepożyczonych butach, a czasem po prostu o tym, by ktoś przyszedł lub zadzwonił. Za sprawą darczyńców i wolontariuszy Szlachetnej Paczki często ten jeden jedyny raz w roku spełniają się ich małe wielkie marzenia.
4
08:23, 25.11.2017
Ma dopiero trzynaście lat, a na swoim koncie kilka złotych i srebrnych medali mistrzostw Polski, do której to kolekcji niedawno dołączył brązowy medal zdobyty podczas Otwartych Mistrzostw Świata Taekwondo ITF w Holandii. Jaki ma patent na zwycięstwo? - Przed walką powtarzam sobie: jestem Julia Dolata i wygram tę walkę. I w ogóle nie biorę pod uwagę przegranej – mówi Julia Dolata, uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Gostyniu.
4
12:26, 12.11.2017
Pierwsze bule w ich domu otrzymały dzieci, ale to oni połknęli bakcyla. Zaczęli amatorsko, ale od dwóch lat są już licencjonowanymi zawodnikami gry w bule. Choć petanka to wciąż dyscyplina głównie męska, Małgorzata to dwukrotna brązowa medalistka Mistrzostw Polski Kobiet w Pétanque i pierwsza w swoim klubie kobieta z medalem mistrzowskim. Na czym polega gra w bule i dlaczego tak bardzo ich pochłonęła? Tajniki tej rzadkiej, choć cieszącej się rosnącym zainteresowaniem dyscypliny sportowej, zdradzają Małgorzata i Piotr Maciejewscy z Gostynia.
2
08:43, 04.11.2017
Nagle poczuł, że chce w swoim życiu coś zmienić, a muzyka wydawała się naturalnym wyborem. Choć nie posiadał odpowiedniego przygotowania, wokalnych pragnień nie odłożył na półkę. Absolwent Wydziału Wokalnego poznańskiej Akademii Muzycznej, kształcący swoje umiejętności wokalne w kraju i za granicą. Od kilku lat członek i solista Chóru Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, z którym wystąpił m.in. w londyńskiej Royal Albert Hall (BBC Proms) oraz lipskim Gewandhaus. - Wreszcie czuję, że jestem na właściwych torach – wyznaje rodowity gostynianin, pasjonat muzyki dawnej, tenor Łukasz Wilda.
REKLAMA
6
10:33, 28.10.2017
Z plecakiem zjechał Gruzję, a rowerem Kazachstan, Nepal i Indie. Ostatnio na dwóch kółkach przemierzał bezkresne drogi Tadżykistanu, podróżując jedną z najbardziej znanych i najpiękniejszych widokowo dróg świata.  - Dla mnie wyprawa na Wschód to jak przenoszenie się w czasie. Tadżykistan to kraj niesłychanie gościnnych i otwartych ludzi, a pod względem widoków jest tak piękny, że można się w nim poczuć niczym w krainie Photoshopa – mówi pochodzący z Pępowa Piotr Markowski, zawodowo dziennikarz TVP Sport, a po godzinach zapalony cyklista
07:21, 21.10.2017
W zeszłym roku z IV Mistrzostw Świata Mażoretek w Pradze wróciła ze złotym medalem i tytułem mistrza świata. Niedawno potwierdziła swoją formę, zdobywając tytuł tegorocznego wicemistrza świata mażoretek w kategorii solo flaga seniorki. Jaka jest jej recepta na sukces? - Trzeba wciąż pracować i być coraz lepszym w tym, co się robi – mówi Anna Gembalska z Mażoretek Big Bang Gostyń i podkreśla, że choć osiągnięcia solowe dają dużo satysfakcji, prawdziwa siła tkwi w formacji. - Bardziej cieszą mnie nasze osiągnięcia grupowe, gdyż dowodzą tego, iż jesteśmy na tyle dobre, by razem stanąć na podium (...) Jesteśmy jednością – dodaje.
08:51, 14.10.2017
W zeszłym roku w konkursie na projekt znaczka pocztowego to właśnie on zajął 1 miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych, a jego projekt wydany został przez Pocztę Polską w serii ,,Mój Znaczek”. Tymczasem niedawno jego eksponat „Polska i Polacy w czasie II wojny światowej 1939-1945” przyjęty został na Światową Wystawę Filatelistyczną w Bandungu w Indonezji, gdzie otrzymał medal duży srebrny. Wychowany wśród znaczków 15-letni filatelista kontynuujący wielką pasję dziadka - Szymon Krawiec z Borku Wielkopolskiego
2
10:57, 07.10.2017
Miłością do skrzypiec zaraziła ją mama. Ale gdy odkłada swój instrument, chętnie zasiada do maszyny do szycia, dla której swego czasu rozstała się z ukochanym motocyklem. Kilka lat temu wspólnie z mamą przeszła pieszą pielgrzymkę do Santiago de Compostela, gdzie oprócz oczyszczenia odkryła w sobie trwającą do dziś fascynację Hiszpanią. A całkiem niedawno szlifowała flamenco podczas miesięcznego kursu w Sewilli. Skrzypaczka, właścicielka patchworkowej „Galerii Creattiva” i pasjonatka tańca, który od wieków rozbudza zmysły ludzi na całym świecie – Martyna Szymkiewicz z Gostynia.
1
09:43, 30.09.2017
Dwukrotna brązowa medalistka mistrzostw Polski w biegach przełajowych i na bieżni. Przez trzy lata utrzymywała tytuł najlepszego sportowca Gimnazjum nr 1 w Gostyniu. Wciąż siatkarka, ale coraz bardziej biegaczka. Pasją do sportu zaraził ją tata. Czy łatwo jest być córką trenera? - Gdyby nie tata nie zaczęłabym i nie byłabym w miejscu, w którym jestem obecnie – mówi Weronika Stańczak z klubu UKS Jedynka. - Od zawsze nakręcały mnie zwycięstwa. Ten sport daje mi satysfakcję, ale uczy też pokory i umiejętności radzenia sobie ze stresem – dodaje.
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018