Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
6
14:13, 17.04.2018
Mówi, że jest typem zdobywcy, a po każdej zakończonej wyprawie w jego głowie rodzi się wizja kolejnej. W 2015 roku stanął na szczycie Kazbeku w Gruzji, a w styczniu 2017 roku zdobył Aconcagua – leżący w Argentynie najwyższy szczyt obu Ameryk. Tymczasem od kilkunastu dni realizuje cel, który postawił przed sobą kilka lat temu – chce zdobyć Mount Everest. Mowa o rodowitym gostynianinie Sylwestrze Twardowskim.
08:51, 14.04.2018
Postanowiły wyjść z domów i prace swoich rąk pokazać szerszemu forum. A wszystko z inicjatywy Lucyny Dubiel-Gruchała z Kościuszkowa, która zachęciła lokalnych twórców do utworzenia Grupy Rękodzielników „Złote Ręce”. Dlaczego? Bo wierzą, że rękodzieło warte jest promocji. Właśnie dlatego chcą prezentować swoje produkty na lokalnych targach, organizować warsztaty, dzielić się wiedzą i zarażać pasją. Może czekają właśnie na Ciebie?
08:37, 07.04.2018
Choć praca z młodzieżą jest sporym wyzwaniem, nie wyobraża sobie robić czegoś innego. Niedawno na zaproszenie Microsoft wzięła udział w światowej konferencji E2 Education Exchange w Singapurze, gdzie miała zaszczyt znaleźć się w grupie ponad trzystu nauczycieli z całego świata i w gronie czterech najbardziej innowacyjnych nauczycieli z Polski. Autorka artykułów opublikowanych na łamach magazynów „TIK w Edukacji” oraz „Dodatku” do „Dyrektora Szkoły”, testerka sprzętu i oprogramowania. Trenerka i pasjonatka nowych technologii. Nauczyciel z pasją – Karolina Antkowiak
15
06:36, 31.03.2018
Pisanie ikony uczy pokory i cierpliwości, gdyż pracy nad ikoną nie można przyspieszyć. To misterium i proces. Nigdy nie wiadomo jaki będzie efekt końcowy – mówi ksiądz Jacek Toś. W jaki sposób ikony pojawiły się w jego życiu? Jak ważna jest ich symbolika? Jak wygląda proces powstania? A wreszcie jakie przesłanie niosą za sobą najstarsze i zarazem najważniejsze dla chrześcijan święta Wielkanocne? Na te i inne pytania odpowiada proboszcz parafii pw. Św. Stanisława Biskupa w Żytowiecku i pasjonat ikonografii.
8
06:17, 31.03.2018
Mówi, że to jej praca marzeń. Bo choć zaufanie zwierząt po przejściach zdobywa się małymi krokami, to satysfakcja jest wielka. - Tylko pies kocha człowieka bardziej niż siebie samego, tylko pies potrafi kochać pomimo wszystko i za nic – mówi. Dlaczego tak ważna jest świadoma i odpowiedzialna adopcja i czemu służy procedura adopcyjna w schronisku? Jaką szansę na nowy dom mają zwierzęta starsze i schorowane? I dlaczego zdarza się, że właściciele chcą zwrócić psa, którego wcześniej adoptowali? Na te i inne pytania odpowiada Marta Gron, od trzech lat „druga mama” w schronisku „Noe”
12
07:31, 24.03.2018
Zawodowo nauczyciel wychowania fizycznego i trener zawodników klubu Olimpiad Specjalnych Polska – „Huragan Brzezie" w Zespole Szkół Specjalnych w Brzeziu. Prywatnie również kocha sportowe wyzwania i nie potrafi usiedzieć w miejscu. Pokonuje mordercze kilometry – najpierw w wodzie, potem na rowerze, a wreszcie w biegu. - Triathlon jest dla mnie przygodą, wyzwaniem, zmęczeniem, a zarazem odpoczynkiem i odskocznią od zwykłej codzienności. Dla mnie moja pasja to nawyk codziennego, świadomego tworzenia siebie na wczorajszych podstawach. Bez triathlonu byłbym niekompletny. To nasze pasje napędzają nas i pozwalają osiągać w życiu rzeczy, o których pewnie byśmy nawet nie śnili – mówi Łukasz Mayer.
2
07:34, 17.03.2018
Zaczęło się od chłopięcego zafascynowania rycerstwem, które kilka lat temu zaprowadziło go do polskiej kadry narodowej w profesjonalnych walkach rycerskich. Gdy nie odtwarza wydarzeń historycznych, on i jego żona zatracają się w kuźni, gdzie odkrywają magię możliwości jakie daje metal i podejmują się najbardziej odważnych projektów. A niedawno wykute przez nich noże wyróżnione zostały w międzynarodowym magazynie o nożach „European Blades”. O tym jak pasję przekuli w sposób na życie i o wyjątkowych dziełach z metalu opowiada pochodzący z Gostynia Igor Alagierski.
2
08:02, 10.03.2018
Na swój pierwszy rejs z Danii do Polski popłynął historycznym żaglowcem Zawisza Czarny i to właśnie tam siedem lat temu spełniło się jego marzenie o wielkiej wodzie. Dziś przyznaje, że zatracił się za sterami, a uczucie ciszy i wiatru w żaglach uzależnia. Łukasz Szefer marzy o wyprawie arktycznej na pokładzie jachtu Selma Expeditions, a póki co organizuje wakacyjne rejsy po Adriatyku, w czasie których zaraża innych miłością do morza i przekonuje, że turystyka z pokładu jachtu to raj nie tylko dla żeglarzy.
8
08:10, 24.02.2018
Mówi, że gdyby jeszcze raz się urodził, robiłby dokładnie to samo. Bo na boisko zawsze ciągnęło go jak wilka do lasu. I choć zdarzały się sytuacje ekstremalne, nigdy nie pomyślał o tym, by przestać. Za kilka miesięcy obchodził będzie jubileusz 1500 sędziowanych meczów mistrzowskich. I choć to ciężki kawałek chleba, od 27 lat nie potrafi żyć bez sędziowania. Poznajcie sędziego z pasją – Henryka Olejniczaka z Gostynia
4
07:11, 17.02.2018
Jako Captain Lord Wizzard od lat komponuje utwory z pogranicza muzyki filmowej, łącząc nowoczesne brzmienia z klasyką. Tym razem postawił na coś naprawdę wyjątkowego. - Na rynku muzycznym nie ma takiego połączenia – zespołu złożonego z sześciu pięknych i utalentowanych kobiet i jednego kapitana, grających taką muzykę, więc to może się udać – mówi Michał Bąk z Gostynia. Do dziś nie dowierza, że do swojego projektu udało mu się pozyskać najlepsze instrumentalistki, a jedna z nich przyleciała aż z Kolumbii. Wizzard Dream ma za sobą nagranie pierwszego teledysku, a zainteresowanie materiałem wykazało już kilka światowych wytwórni.
REKLAMA
1
08:15, 10.02.2018
Grotołaz przesiąknięty pasją wspinania się. Członek Wielkopolskiego Klubu Taternictwa Jaskiniowego i międzynarodowy ratownik wysokościowy. W zeszłym roku był częścią 26 wyprawy eksploracyjnej Picos de Europa, która zaowocowała połączeniem dwóch jaskiń w Hiszpanii, a w grudniu zwisał na wysokości kilkuset metrów zawieszony na najwyższym budynku świata w Dubaju. - Moje serducho działa powierzchniowo. Jestem tylko zwykłym chłopakiem z małego miasta, który robi coś innego. To jest coś niesamowitego, gdy jesteś do góry, a twoje ciało prawie nic nie waży i jesteś bezwładny (...) - mówi pochodzący z Krobi 22-letni Filip Jankowiak.
09:55, 27.01.2018
Mówi o sobie, że jest szczęściarą, bo malarstwo to wielki dar i talent. I choć był czas, gdy zeszło na dalszy plan, sztuka szybko się o nią upomniała. - Poczułam, że w środku obumieram... Zaczęłam się intensywnie zastanawiać nad tym, co zrobić, aż wreszcie powiedziałam sobie, że będę malować, bo malarstwo to jestem ja. Wtedy nastąpił przełom (...) Tak wiele miałam do wyrzucenia z siebie, że w przeciągu pół roku namalowałam ponad trzydzieści obrazów – wyznaje Aleksandra Adamczak. Dziś świadomie czerpie z energii Ziemi, angażuje się w akcje wspierające ochronę zwierząt i roślin, uczestniczy w sadzeniu lasów i zachęca do tego, by jak ona, uwolnić swój indywidualizm i zawalczyć o siebie.
1
10:48, 13.01.2018
Od prawie dwóch lat jej domem jest Sudan Południowy. Tam, w kraju skonfliktowanym i niestabilnym, gdzie potrzeby rosną z roku na rok, każdego dnia mierzy się z wyzwaniami pomocy humanitarnej. I nadal chce to robić. - W czasie licznych podróży po świecie poznałam wielu inspirujących ludzi, którzy pokazali mi, że warto to robić i że nie jest to takie trudne, jak się nam wydaje. Z każdego miejsca wyciągnęłam coś wartościowego dla mnie i jeszcze nie mam dosyć – mówi rodowita gostynianka Beata Dolińska, kierownik programów Polskiej Akcji Humanitarnej w Sudanie Południowym.
09:12, 06.01.2018
Art manager, muzyk Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej w Warszawie. Inicjator międzynarodowych projektów artystycznych łączących muzykę klasyczną i technologię. Zarządza International Cochran Piano Competition, jedynym na świecie konkursem pianistycznym dla uczestników dorosłych, realizowanym w całości online. W listopadzie 2017 roku w Filharmonii Narodowej w Warszawie kierowana przez niego Julian Cochran Foundation zaprezentowała aplikację mobilną ONSTAGE, którą chce zrewolucjonizować rynek muzyki klasycznej. - Realizuję tylko odważne pomysły, lubię szukać rozwiązań niestandardowych – mówi pochodzący z Gostynia Jakub Fiebig.
3
09:37, 25.12.2017
Na co dzień mieszkają i pracują w różnych miejscach na świecie i właśnie tam zdarza im się spędzać święta Bożego Narodzenia. Jednak jeśli tylko mogą, na ten wyjątkowy czas w roku wracają do Polski, bo jak mówią, Boże Narodzenie w gronie rodziny i z polskimi tradycjami jest nie do zastąpienia. Dlaczego święta w Polsce są niepowtarzalne i za czym tęsknią, gdy spędzają je za granicą?
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018