REKLAMA

REKLAMA
4
12:26, 12.11.2017
Pierwsze bule w ich domu otrzymały dzieci, ale to oni połknęli bakcyla. Zaczęli amatorsko, ale od dwóch lat są już licencjonowanymi zawodnikami gry w bule. Choć petanka to wciąż dyscyplina głównie męska, Małgorzata to dwukrotna brązowa medalistka Mistrzostw Polski Kobiet w Pétanque i pierwsza w swoim klubie kobieta z medalem mistrzowskim. Na czym polega gra w bule i dlaczego tak bardzo ich pochłonęła? Tajniki tej rzadkiej, choć cieszącej się rosnącym zainteresowaniem dyscypliny sportowej, zdradzają Małgorzata i Piotr Maciejewscy z Gostynia.
2
08:43, 04.11.2017
Nagle poczuł, że chce w swoim życiu coś zmienić, a muzyka wydawała się naturalnym wyborem. Choć nie posiadał odpowiedniego przygotowania, wokalnych pragnień nie odłożył na półkę. Absolwent Wydziału Wokalnego poznańskiej Akademii Muzycznej, kształcący swoje umiejętności wokalne w kraju i za granicą. Od kilku lat członek i solista Chóru Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, z którym wystąpił m.in. w londyńskiej Royal Albert Hall (BBC Proms) oraz lipskim Gewandhaus. - Wreszcie czuję, że jestem na właściwych torach – wyznaje rodowity gostynianin, pasjonat muzyki dawnej, tenor Łukasz Wilda.
6
10:33, 28.10.2017
Z plecakiem zjechał Gruzję, a rowerem Kazachstan, Nepal i Indie. Ostatnio na dwóch kółkach przemierzał bezkresne drogi Tadżykistanu, podróżując jedną z najbardziej znanych i najpiękniejszych widokowo dróg świata.  - Dla mnie wyprawa na Wschód to jak przenoszenie się w czasie. Tadżykistan to kraj niesłychanie gościnnych i otwartych ludzi, a pod względem widoków jest tak piękny, że można się w nim poczuć niczym w krainie Photoshopa – mówi pochodzący z Pępowa Piotr Markowski, zawodowo dziennikarz TVP Sport, a po godzinach zapalony cyklista
07:21, 21.10.2017
W zeszłym roku z IV Mistrzostw Świata Mażoretek w Pradze wróciła ze złotym medalem i tytułem mistrza świata. Niedawno potwierdziła swoją formę, zdobywając tytuł tegorocznego wicemistrza świata mażoretek w kategorii solo flaga seniorki. Jaka jest jej recepta na sukces? - Trzeba wciąż pracować i być coraz lepszym w tym, co się robi – mówi Anna Gembalska z Mażoretek Big Bang Gostyń i podkreśla, że choć osiągnięcia solowe dają dużo satysfakcji, prawdziwa siła tkwi w formacji. - Bardziej cieszą mnie nasze osiągnięcia grupowe, gdyż dowodzą tego, iż jesteśmy na tyle dobre, by razem stanąć na podium (...) Jesteśmy jednością – dodaje.
08:51, 14.10.2017
W zeszłym roku w konkursie na projekt znaczka pocztowego to właśnie on zajął 1 miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych, a jego projekt wydany został przez Pocztę Polską w serii ,,Mój Znaczek”. Tymczasem niedawno jego eksponat „Polska i Polacy w czasie II wojny światowej 1939-1945” przyjęty został na Światową Wystawę Filatelistyczną w Bandungu w Indonezji, gdzie otrzymał medal duży srebrny. Wychowany wśród znaczków 15-letni filatelista kontynuujący wielką pasję dziadka - Szymon Krawiec z Borku Wielkopolskiego
2
10:57, 07.10.2017
Miłością do skrzypiec zaraziła ją mama. Ale gdy odkłada swój instrument, chętnie zasiada do maszyny do szycia, dla której swego czasu rozstała się z ukochanym motocyklem. Kilka lat temu wspólnie z mamą przeszła pieszą pielgrzymkę do Santiago de Compostela, gdzie oprócz oczyszczenia odkryła w sobie trwającą do dziś fascynację Hiszpanią. A całkiem niedawno szlifowała flamenco podczas miesięcznego kursu w Sewilli. Skrzypaczka, właścicielka patchworkowej „Galerii Creattiva” i pasjonatka tańca, który od wieków rozbudza zmysły ludzi na całym świecie – Martyna Szymkiewicz z Gostynia.
1
09:43, 30.09.2017
Dwukrotna brązowa medalistka mistrzostw Polski w biegach przełajowych i na bieżni. Przez trzy lata utrzymywała tytuł najlepszego sportowca Gimnazjum nr 1 w Gostyniu. Wciąż siatkarka, ale coraz bardziej biegaczka. Pasją do sportu zaraził ją tata. Czy łatwo jest być córką trenera? - Gdyby nie tata nie zaczęłabym i nie byłabym w miejscu, w którym jestem obecnie – mówi Weronika Stańczak z klubu UKS Jedynka. - Od zawsze nakręcały mnie zwycięstwa. Ten sport daje mi satysfakcję, ale uczy też pokory i umiejętności radzenia sobie ze stresem – dodaje.
13:12, 25.09.2017
To jedna z tych historii, które głęboko chwytają za serce, bo czy może być coś bardziej wzruszającego niż to, gdy jedno dziecko chce pomóc drugiemu? Do akcji czytania Krzysiowi Wendzonce z Brzezia przyłączył się niewidomy 10-letni Filip Gościański z Gostynia, który postanowił opowiedzieć chłopcu wiersze, które zna. Filip, masz wielkie serce! Wielkie serca mają również ci, którzy wsparli zbiórkę dla Krzysia, w wyniku której zebranych zostało już 90 000 zł!
2
08:34, 23.09.2017
W jej pracowni dzieci swobodnie taplają się w farbach bez lęku, że się ubrudzą. Uczą się, jak kreatywnie patrzeć na rzeczywistość, by zwykłe przedmioty zmieniać w arcydzieła, doświadczać świata wszystkimi zmysłami i uważniej przeżywać każdy dzień. O tym, czym jest arteterapia i dlaczego wspomaga w diagnozie wielu zaburzeń, w jaki sposób wspierać dziecko w kreatywności i na jej rzecz rezygnować z plastiku i tabletu opowiada Aga Grzegorzewska z Gostynia, pasjonatka rękodzieła, pedagog terapeuta, współpracująca z Międzynarodowym Instytutem dr Svetlany Masgutovej.
1
09:30, 16.09.2017
Raz na dwa lata w Tatrach odbywa się piekielnie trudny bieg górski na dystansie ultra, o którym jedni mówią „rodzynek”, inni „kat”. Bieg Ultra Granią Tatr - bieg granią, w limicie maksymalnym 17 godzin 30 minut, na dystansie 70 km, gdzie przewyższenia wynoszą +5000m/-4900m, to jeden z najtrudniejszych sprawdzianów sportowych. Właśnie tego wyzwania podjął się gostynianin Marcin Wujek, by jak mówi, sprawdzić granice własnych możliwości.
REKLAMA
14:17, 02.09.2017
Gostynianka, absolwentka filologii słowiańskiej, doktor nauk humanistycznych, tropicielka polskich i serbskich subtelności językowych. Od kilku lat każdego roku wraca na Bałkany, by dotknąć tamtejszej kultury. Bo jak sama mówi, w Bałkanach trudno się nie zakochać. Pasjonatka miejsc opuszczonych, której niestraszne przyprawiające o gęsią skórkę miasta-widma. O tym za co kocha Bałkany, jakie szokujące wspomnienie przywiozła z Sarajewa i jakie wrażenie zrobił na niej Czarnobyl opowiada Małgorzata Nawrocka-Żarnecka
5
09:42, 26.08.2017
Na Sycylię poleciała na próbę, ale we włoskim Trapani zakochała się od pierwszego wejrzenia i właśnie tam znalazła swoje miejsce do życia. Pasjonatka języków obcych, tłumacz języka niemieckiego, włoskiego i rosyjskiego, licencjonowany egzaminator Instytutu Goethego. Polka ucząca języka niemieckiego na Sycylii i promotorka polskości we Włoszech. Podróżniczka, której walizka jest zawsze gotowa do drogi - Ewa Soczewka z Gostynia.
08:39, 20.08.2017
Rok temu wygrała finał Nutella Mini Tour de Pologne, a niedawno podczas XVI Letniego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w wyścigu ze startu wspólnego uzyskała najlepszy wynik z całej reprezentacji Polski. Choć jest jedyną juniorką młodszą w gostyńskim KKS, nie oczekuje taryfy ulgowej. Wręcz przeciwnie. - Najwięcej zawdzięczam trenerowi. Czasami padały słowa, po których łzy leciały, ale wiem, że to było potrzebne, bym mogła się rozwijać i cały czas osiągać lepsze wyniki – mówi gostynianka Zuzanna Olejniczak.
10:50, 15.08.2017
Do mundurów wojskowych miał słabość od dziecka. Dziś specjalizuje się w historii wojskowości i historii Szwecji okresu panowania Karola XII i wielkiej wojny północnej oraz robi doktorat na UAM w Poznaniu. Opiekun merytoryczny i naukowy obozu szkoleniowo – badawczego „Poniec 1704”, redaktor kwartalnika historycznego „De Re Militari”. Jedna z jego książek cieszy się dużym uznaniem na Uniwersytecie Jagiellońskim, a on sam otrzymał właśnie propozycję współpracy z University of Melbourne. Regionalista, który nie potrafi żyć bez pisania – Damian Płowy z Elżbietkowa.
09:04, 05.08.2017
W sporcie amatorskim w krótkim czasie osiągnął bardzo dużo, ale nie ukrywa, że ma ambicje, by zdobyć wszystko co możliwe. Od trzynastu lat uprawia sporty siłowe, a od kilku lat z sukcesami mierzy się w armwrestlingu czyli siłowaniu się przy stole. - Sama siła nie wystarczy. Liczy się technika, spryt i podejście psychologiczne do zawodnika. Żeby wygrać, trzeba zakładać zwycięstwo – mówi związany z Gostyniem Krzysztof Kłys.
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2017