Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
15
12:55, 06.02.2023
Zamysł był dobry - miały poprawiać bezpieczeństwo pieszych w jesienne i zimowe wieczory, a do tego energię miały czerpać ze słońca. Tymczasem okazały się zwyczajnym...bublem, bo nie świecą wtedy, kiedy powinny. Mowa o szesnastu zmodernizowanych przejściach dla pieszych w powiecie, które kosztowały blisko milion złotych. 
13:13, 16.01.2023
Koło Gospodyń Wiejskich Krzekotowice, Bogumiła Jarmużek, Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska i Artur Zjeżdżałka, to według mieszkańców gminy Pępowo najbardziej aktywni mieszkańcy. Zostali wybrani w plebiscycie "Laur Aktywności Społecznej". Wręczenie statuetek miało miejsce w wyjątkowej oprawie podczas Koncertu Noworocznego.
7
11:37, 12.01.2023
Rozpoczęła się budowa dróg na nowym osiedlu w Pępowie. Za kilka milionów złotych nowa nawierzchnia pojawi się na kilku ulicach, ale tylko na wyznaczonych odcinkach, gdzie są już zabudowania. Zadanie jest współfinansowane ze środków z Polskiego Ładu. 
4
12:09, 11.01.2023
Pępowski samorząd najwyraźniej nie trafił w czas ze sprzedażą komunalnych mieszkań. W kolejnym przetargu, w którym ceny i tak znacznie obniżono, udało się sprzedać tylko jeden z siedmiu lokali. Co dalej? Gmina zainwestowała w remont obiektów spore pieniądze. Wójt Grzegorz Matuszak zamierza rozmawiać w tej sprawie z radnymi. 
7
11:23, 13.12.2022
Od dawna mówi się o zapaści na rynku mieszkaniowym. Chętnych na zakup własnego "M" jest niewielu. W ostatnim czasie przekonuje się o tym pępowski samorząd. Gmina po raz drugi ogłosiła przetarg na sprzedaż mieszkań w Siedlcu. Tym razem ceny wywoławcze są niższe. Czy gminie zwrócą się koszty poniesione na modernizację budynku?
2
14:56, 12.12.2022
Wspólne śpiewanie kolęd, życzenia i oczywiście opłatek – jak co roku członkowie pępowskiego koła Polskiego Związku Emerytów i Rencistów spotkali się w miejscowym Gościńcu na wspólnej wigilii. Było to pierwsze wydarzenie, w którym wzięli udział seniorzy po wyborze nowych władz pępowskiego związku
3
10:20, 11.12.2022
W ramach autorskiego projektu „MIKOŁAJE 2022” wolontariusze z całego powiatu gostyńskiego przygotowują paczki świąteczne dla dzieci z najuboższych rodzin oraz dla osób starszych, samotnych, schorowanych i niepełnosprawnych. W tym roku honorowy tytuł „MIKOŁAJA 2022” otrzymała Szkoła Podstawowa w Pępowie za przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci z najuboższych rodzin oraz dla seniorów i osób niepełnosprawnych.
1
10:47, 05.12.2022
Poczuli świąteczny klimat w Pępowie. Na pępowskich plantach zorganizowano mikołajkowy festyn pełen atrakcji, a finałem było odpalenie choinki ze św. Mikołajem. Na dzieciaki czekały słodkie upominki, przejażdżki mechanicznymi saniami ciągniętymi przez traktor, a świąteczne utwory serwował pępowski Big Band. Wszystko odbyło się wcześniej niż początkowo zakładano. - Dzwonili mieszkańcy i dopytywali czy Mikołajki nie mogą zakończyć się godzinę wcześniej, bo nasza reprezentacja gra historyczny mecz na Mundialu w Katarze - mówił Leszek Żelazny, dyrektor GCKiAL w Pępowie.
2
10:48, 04.12.2022
Śniegu nie było, więc Święty Mikołaj wybrał nieco inny sposób, by dotrzeć do dzieci w podpępowskich Skoraszewicach. Zamiast saniami przyjechał traktorem z przyczepą, na której miał słodkie podarunki. Towarzyszyła mu wyjątkowo głośna i wesoła świta - elfy, żołnierz i ciasteczko. - Super pomysł, świetna ekipa - komentowali mieszkańcy.
4
15:10, 23.11.2022
Osiem jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Wielkopolski, w tym dwie z naszego regionu. Strażacy ochotnicy odebrali dziś nowe motopompy. Każda warta blisko 50 tys. zł. Nowoczesny sprzęt zastąpi ponad półwieczny i ma pomagać strażakom przy powodziach oraz w gaszeniu dużych pożarów.
5
13:07, 20.11.2022
Strażacy ochotnicy nie tylko gaszą pożary i pomagają poszkodowanym w zdarzeniach, ale też kopią piłkę i to całkiem dobrze. Sześć drużyn zmierzyło się w etapie powiatowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Gostyńskiego. Najlepsi w tym starciu okazali się strażacy z OSP Niepart, którzy będą reprezentować nasz region na szczeblu wojewódzkim.
2
11:22, 18.11.2022
W Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Pępowie zamontowano długo wyczekiwaną windę. Inwestycja czeka już tylko na rozliczenie i oddanie to użytku. Potem z windy będą mogli korzystać mieszkańcy. - Mamy na piętrze Klub Seniora klub seniora, więc ta winda jak najbardziej przyda się, ale tez są osoby niepełnosprawne, które powinny mieć dostęp do kultury - mówił Grzegorz Matuszak, wójt Pępowa.
12
10:28, 17.11.2022
Rosnące ceny prądu i nadciągający kryzys energetyczny uderza gminy po kieszeni. Szukają oszczędności. Władze gminy Pępowo policzyły ile, kosztuje rocznie jedna lampa oświetlająca ulice i zapadła decyzja o całkowitym wyłączeniu części z nich.
12:47, 15.11.2022
"Powstańcy wielkopolscy i żołnierze 1918 - 1919 roku z Pępowa i okolic" - to najnowsza publikacja wydana przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Pępowie. Książka zawiera biogramy powstańców - mieszkańców ziemi pępowskiej. Promocję wydawnictwa zorganizowano w Dniu Niepodległości i zaproszono na nią potomków bohaterów jedynego zwycięskiego polskiego powstania. 
5
11:14, 11.11.2022
Narodowe Święto Niepodległości można kultywować na wiele sposobów. Wywieszając narodową flagę, biorąc udział w oficjalnych uroczystościach czy uczestnicząc w kulturalnych wydarzeniach. W Pępowie drugi rok z rzędu zorganizowano Bieg Niepodległości, ale to tegoroczna edycja przejdzie do historii powiatu, bo biegacze wyruszyli na trasy po zmroku. 
REKLAMA