Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
12
10:45, 21.09.2022
Wypięknieje centrum Pępowa. W końcu udało się wybrać firmę, która zajmie się zaprojektowaniem inwestycji i przeprowadzi prace, a tym samym spore dofinansowanie z Polskiego Ładu, gminie nie przepadnie. To jednak nie koniec problemów dla samorządu. Władzom przyjdzie podjąć negocjacje...z mieszkańcami "Szpitalika" i właścicielkami dwóch miejscowych sklepów. Wójt nie wyklucza nawet konieczności wypłaty odszkodowań, jeśli zajdzie taka potrrzeba. 
16
16:16, 19.09.2022
Nie było wstęgi, ani wielkiej pompy przy otwarciu, ale była...wielka radość. Oficjalnie otwarto drogę Pępowo-Siedlec. Ponad czterokilometrowy odcinek do niedawana był jednym z najbardziej niebezpiecznych w regionie, a dziś to szeroka i bezpieczna droga, na której nie ma już ograniczeń prędkości do 70 km/h. Zakaz został zniesiony. Mieszkańcy najbardziej cieszą się ze ścieżki pieszo-rowerowej. - Spokojnie i bezpiecznie można jechać. To było nam bardzo potrzebne. - mówiła mieszkanka Siedlca.
6
10:36, 19.09.2022
Miejsce wybrano nie przez przypadek, organizując tam Narodowe Czytanie "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza. To właśnie tam we wrześniu 1831 roku przebywał nasz narodowy wieszcz, który o krzekotowickich stawach wspomniał też w "Panu Tadeuszu". To właśnie tam odczytano fragmenty jego dzieł i rozstrzygnięto quiz opracowany na bazie mickiewiczowskich dzieł.  
20
08:39, 06.09.2022
Ponad dziewięć miesięcy trwały utrudnienia na trasie Siedlec-Pępowo. Droga była zamykana odcinkami aż w końcu ponad 4 kilometrową trasę całkowicie wyłączono z ruchu i wprowadzono objazdy. Droga jest już przejezdna z czego zapewne najbardziej cieszą się kierowcy. Jedzie się jak po stole, trzeba jednak pamiętać ograniczeniach prędkości. 
17
13:40, 31.08.2022
Budynek Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Pępowie zmienia się nie do poznania. Po całkowitej modernizacji piętra, gdzie powstał Klub Seniora i sufitu sali widowiskowej, dobiegają końca prace związane z wymianą podłogi. Równocześnie trwa montaż windy w obiekcie. Będzie to jedyny w naszym powiecie ośrodek kultury z takim udogodnieniem dla osób starszych i niepełnosprawnych.
10
09:39, 29.08.2022
Wyjątkowo kapryśna pogoda towarzyszyła tegorocznym dożynkowym gminno-parafialnym w Pępowie. Było deszczowo, nawet na chwilę zabrakło prądu, ale wszystko udało się zorganizować zgodnie z planem. Najpierw msza święta dziękczynna, a po niej obrzęd dożynkowy z Biskupianami. Potem sceną zawładnęły sołectwa, lokalne zespoły i gwiazda wieczoru, która góralskimi rytmami rozgrzała publiczność zgromadzoną na placu Cyryla.
7
14:37, 24.08.2022
Co dalej z dwiema inwestycjami, na które pępowski samorząd pozyskał fundusze z Polskiego Ładu? To ostatni dzwonek, by podjąć decyzję. Gmina ogłosiła  przetargi, ale póki co trudno o entuzjazm. Oferty na modernizację stawów są znane, w przypadku rewitalizacji centrum, budową biblioteki publicznej i odrestaurowaniem budynku "Szpitalika", wszystko się może zdarzyć. 
1
12:08, 10.08.2022
Wójt Gminy Pępowo spotkał się z maturzystami, którzy wzięli udział w konkursie na najlepsze świadectwo maturalne. Swoimi wynikami postanowiło pochwalić się dwoje absolwentów. Oboje otrzymali listy gratulacyjne, nagrody pieniężne i upominki. 
5
14:59, 03.08.2022
Do pępowskiego urzędu wpłynęła petycja o utworzenie Młodzieżowej Rady Gminy... Wójt przekonuje, że głosu młodych ludzi chętnie wysłucha, ale bardziej jak zaznacza, widziałby funkcjonowanie Gminnej Rady Seniorów. 
1
14:55, 21.07.2022
Po całkowitej modernizacji piętra, gdzie powstał Klub Seniora i sufitu sali widowiskowej, przyszedł czas na podłogę. Wykładzina pamiętająca jeszcze lata 90-te ubiegłego wieku zupełnie nie pasowała do całości i obecnej funkcji. Ośrodek pozyskał fundusze zewnętrzne, resztę dołożyli ze środków własnych i za dwa miesiące miejsce to może być nie do poznania. 
3
11:09, 08.07.2022
Radni gminy Pępowo wyrazili zgodę na sprzedaż mieszkań powstałych w zmodernizowanym budynku szkoły w Siedlcu. Obecnie trwa ich wycena, potem zostanie ogłoszony przetarg. Na co liczy Gmina? Na to, że nie straci, a mieszkanie sprzedadzą się chociaż po kosztach...
4
14:33, 06.07.2022
Władze gminy Pępowo raczej nie miały powodów do zadowolenia, patrząc na oferty przetargowe dotyczące rewitalizacji centrum Pępowa wraz z budową biblioteki publicznej, infrastrukturą towarzyszącą, odrestaurowaniem budynku "Szpitalika" oraz dwóch stawów wraz z budową infrastruktury turystycznej. Kwoty zaproponowane przez firmy znacznie przekraczały te zarezerwowane w budżecie, a na które samorząd pozyskał środki z "Polskiego Ładu". Gmina nie chce jednak rezygnować z dotacji dlatego zdecydowano się na radykalne cięcia. Niebawem ogłoszone zostaną kolejne przetargi.   
2
12:30, 22.06.2022
Jedna firma była zainteresowana dobudowaniem windy do budynku Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Pępowie. Oferta jest wyższa od kwoty zabezpieczonej w budżecie gminy, ale samorząd nie zamierza "odpuszczać" i chce zadanie zrealizować. - Mówimy o tej windzie od dawna, tym bardziej, że działa tam Klub Seniora. Zasadne jest więc zamontowanie tego urządzenia w ośrodku - mówi Grzegorz Matuszak, wójt Pępowa.
3
09:23, 17.06.2022
Animacje, bubble soccer, dmuchańce czy ruroskoczki, to tylko kilka z wielu atrakcji jakie przygotowali organizatorzy na Festyn Rodzinny w Ludwinowie. Jeszcze większa była radość wśród dzieci, kiedy na terenie rekreacyjnym pojawiły się bajkowe postacie, ale dobrze bawili się również dorośli. Nie zabrakło słodkości i dobrej kawy. Podczas wydarzenia mieszkańcy wspierali 2-letnią Zuzię Suleckę chorującą na SMA.
9
19:32, 12.06.2022
W podpępowskich Krzyżankach mieli trzy powody żeby świętować. Z okazji minionego Dnia Matki i Dziecka oraz nadchodzącego Dnia Ojca na miejscowym boisku zorganizowano festyn rodzinny. Animatorzy zadbali o atrakcje dla dzieci, w tym czasie opiekunowie mogli zasiąść spokojnie przy stołach. 
REKLAMA