Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
1
12:44, 27.09.2021
Podpisano umowę i niemal od razu na placu budowy pojawili się budowlańcy. W tym przypadku pospiech jest jak najbardziej wskazany z uwagi na krótki termin realizacji tego ważnego społecznie zadania. Szybko, nie oznacza jednak tanio. Gmina musiała wysupłać z budżetu dodatkowe 50 tys. złotych.
11
07:47, 22.09.2021
Łącznie osiem zespołów Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych stanęło na starcie Międzygminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych w Ludwinowie. Sprawdzali swoje umiejętności po pandemicznej przerwie. Wyjątkowo niegościnni okazali się sami gospodarze, którzy rywali zostawili w tyle. Być może zmobilizowały ich słowa zastępcy wójta. - Prezes i naczelnik cały czas się pytają o samochód. No ni wiem, może jak dzisiaj udowodnicie, że jesteście najlepsi, pomyślimy o tym samochodzie. - mówił Grzegorz Wabiński.
3
11:13, 17.09.2021
Radni gminy Pępowo podczas nadzwyczajnej sesji Rady Gminy podjęli decyzję w sprawie dołożenia kolejnych środków na zakup ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w tej miejscowości. Oferta jaką złożyła  firma okazała się zbyt wysoka, a do tego dojdzie jeszcze ubezpieczenie auta.
6
12:37, 06.09.2021
Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pępowie świętowali 140-lecie. Ten zaszczytny jubileusz prezes jednostki rozpoczął od przedstawienia bogatej historii i informacji o zakupie pierwszego w gminie ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Były medale odznaczenia, słowa uznania, a także prezenty. Padła też zapowiedź dużego przelewu. 
1
13:16, 30.08.2021
Pępowskie Towarzystwo Wędkarskie świętowało jubileusz 10-lecia istnienia. Z tej okazji wędkarze spotkali się na tamtejszej cegielni, by przypomnieć sobie dekadę działalności, podziękować tym, którzy angażują się w życie organizacji i spędzić milo czas łowiąc przy okazji ryby. Padło wiele ciepłych słów, gratulacji i życzeń dalszej, pomyślnej działalności. 
REKLAMA
60
15:55, 23.08.2021
W tej gminie odsetek osób zaszczepionych nie jest imponujący. Dlatego  podczas dożynek gminno-parafialnych w Pępowie stanął mobilny punkt szczepień. I tu niespodzianka. Wraz z jego otwarciem pojawiła się spora kolejka chętnych. Wśród nich mieszkańcy ziemi pępowskiej, osoby z sąsiednich gmin, a nawet obcokrajowcy. Co ich zmotywowało?
11:13, 23.08.2021
Najpierw msza święta dziękczynna, a po niej obrzęd dożynkowy, który poprowadził zespół pieśni i tańca "Żeńcy Wielkoposlcy" i symboliczne dzielenie się chlebem z mieszkańcami. Tak rozpoczęły się tradycyjne dożynki gminno-parafialne w Pępowie. Potem był czas na zabawę. Sceną zawładnęły zespoły i kabaret. Mieszkańcy korzystali z przygotowanych atrakcji i oferty przygotowanej przez lokalnych producentów żywności oraz rękodzielników.
08:58, 18.08.2021
Opłaca się dobrze zdać. Władze gminy Pępowo doceniły maturzystów, którzy wzięli udział w konkursie na najlepsze świadectwo maturalne. Wszyscy otrzymali listy gratulacyjne, nagrody pieniężne i upominki z rąk wójta Grzegorza Matuszaka.
33
15:34, 03.08.2021
Park w centrum Pępowa, zamiast strefą wypoczynku, stał się miejscem spożywania alkoholu i regularnego zaśmiecania terenu. Poirytowani ostatnim incydentem mieszkańcy napisali do naszej redakcji. - Może coś lub ktoś zareaguję, bo widać, że policja nic sobie nie robi. Przesada - napisał Czytelnik. Okazuje się problem istnieje od dawna. Policja ma plan, a wójt wciąż szuka złotego środka.
09:36, 29.07.2021
Były życzenia, tort, upominki i oczywiście - wspomnienia. Koło Gospodyń Wiejskich w Krzekotowicach świętowało 60-lecie swojej działalności. Było to wyjątkowe wydarzenie dla kobiet, które wspólnie działają i świetnie bawią się w swoim towarzystwie mimo sporej różnicy wieku. 
REKLAMA
1
15:56, 29.06.2021
Nieco później niż nakazuje tradycja, na pępowskiej cegielni mieszkańcy puszczali w tym roku wianki. Mieli przy tym ogromną radość, szczególnie ci najmłodsi. Tego samego wieczoru była też okazja obejrzeć widowiskowy pokaz pełen ognia.
09:53, 28.06.2021
Miłośnicy koni z całej Wielkopolski zjechali do Pępowa. Na trawiastym kompleksie przy stadionie zorganizowano zawody w powożeniu zaprzęgami. Na parkurze zaprezentowało się blisko 50 zaprzęgów. Atrakcją był pokaz woltyżerki i kaskaderki konnej w wykonaniu Apolinarski Group.
3
13:30, 26.06.2021
Wójtowie, radni i sołtysi gminy Pępowo, którzy na przestrzeni ostatnich 30 lat działali i nadal działają na rzecz samorządu odebrali pamiątkowe medale. Uroczystość miała odbyć się w zeszłym roku, na pamiątkę w pełni wolnych wyborów do rad gmin, ale na przeszkodzie stanęła pandemia.
3
13:18, 25.06.2021
Ponad pół wieku temu razem wypowiedzieli sakramentalne "tak” i do dziś dzielą radości, troski, realizują pasje, wspierają się w trudnych chwilach. Historia każdej  z szesnastu par, które odbierały medale za długoletnie pożycie jest inna. Wczoraj połączył je medal za długoletnie pożycie małżeńskie nadawany przez prezydenta RP.
12:13, 23.06.2021
Po raz pierwszy sala Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej zamieniła się w galerię obrazów. W ramach wystawy "Podobieństwa i różnice" na ścianach sali głównej pojawiły się obrazy pochodzącej z Pępowa prof. Joanny Imielskiej, jej męża oraz syna. Na scenie pojawili się też aktorzy, którzy tchnęli życie w klasyki polskiego i światowego malarstwa.  
REKLAMA
REKLAMA