Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
8
10:14, 18.03.2021
W kolejnej gminie ogłoszone zostaną niebawem wybory uzupełniające. Z mandatu zrezygnował jeden z pogorzelskich rajców. Jako powód podał nieprzestrzeganie przez radnych i burmistrza konstytucji RP. O co chodzi?
11
08:20, 15.03.2021
Poprosili o pomoc mieszkańców, by później oddać tę pomoc z nawiązką. Strażacy ochotnicy z Pogorzeli zbierają złom. Za uzyskane z jego sprzedaży pieniądze chcą kupić potrzebne im wyposażenie osobiste,  także zadbać o młodych adeptów pożarnictwa.  
24
10:36, 21.09.2020
Sławomir Wojtkowiak, przedsiębiorca z Pogorzeli, który publicznie nie zgodził się z rozstrzygnięciem konkursu ofert na najem lokalu po byłej restauracji "Mila", pojawił się na sesji Rady Miejskiej. Odczytano jego stanowisko, które będzie jeszcze przedmiotem rozmów radnych. Doszło do dyskusji, która niekoniecznie skupiła się na problemie, który "boli" pogorzelskiego przedsiębiorcę, a kto chciał swoje zdanie wyraził... 
8
12:36, 14.09.2020
Mimo obostrzeń udało się zorganizować coroczne Święto Sera Smażonego w Pogorzeli. Wprowadzono jednak pewne procedury. Wchodząc do strefy zamkniętej uczestnicy musieli wypełnić  specjalną ankietę i zmierzyć temperaturę. Pozostali stali za barierkami i przyglądali się widowisku. Tradycyjnie odbył się też konkurs na najlepszy ser smażony.
42
14:25, 29.08.2020
Czy stery po byłej restauracji "Mila" w Pogorzeli przejmie niebawem nowy właściciel? Kilka dni temu rozstrzygnięto konkurs, który wygrała osoba związana z lokalnym stowarzyszeniem. Spore wątpliwości co do takiego rozpatrzenia konkursu ma właściciel miejscowej pizzerii, który również starał się wynajęcie lokalu. Otwarcie mówi o braku bezstronności wśród niektórych członków komisji, dlatego złożył odwołanie, mając nadzieję, że zostanie pozytywnie rozpatrzone.
18
14:15, 11.05.2020
Przez lata gmina Pogorzela nie miała wiceburmistrza, bo nie było też takiej konieczności. Pandemia koronawirusa wymusiła jednak na samorządzie zmianę. Piotr Curyk ma swojego zastępcę, jest nim obecny sekretarz gminy. - (...) Jest moim "zastępcą społecznym". Bezfinansowo. Ale ma wyrobioną pieczątkę - mówił podczas sesji Piotr Curyk, włodarz gminy Pogorzela.
5
09:57, 27.01.2020
W dniu 24 stycznia 2020 roku uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli uczestniczyli wraz z nauczycielami w spotkaniu, którego gościem był dyrektor Biura Rzecznika Praw Dziecka - Anna Maria Malinowska. Powodem był uhonorowany I nagrodą w szkolnym konkursie literackim list Zofii Fabisiak z klasy VId.
3
17:04, 21.11.2019
W dniu 20 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na list do Rzecznika Praw Dziecka, do udziału w którym zaproszeni zostali we wrześniu 2019 roku wszyscy uczniowie klas VI.
6
16:18, 28.10.2019
"Śpiew porannym radiem" pod takim hasłem odbyło się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury wydarzenie kulturalne, które zdobyło serca mieszkańców. Na scenie nie wystąpili znani artyści, ani młodzież szkolna, ale postacie znane w gminie Pogorzela. Zaśpiewał m.in. przewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego, dyrektor ZSOiZ w Pogorzeli, a także proboszcz miejscowej parafii. Impreza pokazała, że śpiewać każdy może, trochę lepiej, lub trochę gorzej. Zresztą sami posłuchajcie. Niektóre kawałki mają szansę podbić internety.
7
12:31, 29.09.2019
Dwie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w gminie Pogorzela mają powody do radości. Wczoraj miała miejsce uroczystość przekazania dla OSP Pogorzela używanego auta z Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Poznaniu, a strażacy z OSP Głuchów odziedziczyli auto, które do niedawna służyło strażakom z Pogorzeli. Dla jednych i drugich oznacza to spore wzmocnienie, które na pewno przyda się każdej akcji.
13
13:48, 23.09.2019
Wielką fetę zorganizowano wczoraj na rynku w Pogorzeli. Okazji ku temu było kilka. Mieszkańcy świętowali 600-lecie lokacji miasta, które połączyli ze świętem sera smażonego i uroczystym otwarciem miejskiej fontanny. Jak nas zapewniano serowy przysmak najlepiej smakuje z okolicznościowym piwem które uwarzono specjalnie na niedzielne obchody. Wydarzeniu towarzyszyło wiele atrakcji, w tym wieczorny koncert zespołu Liber&Ino Ros.
9
10:00, 08.09.2019
Toaleta, to ważny element każdego mieszkania, domu i lokalu użyteczności publicznej. Czysta, pachnąca, staje się wizytówką budynku i świadczy o właściwym podejściu jej użytkowników do higieny i zdrowia. O taką właśnie błyszczącą i odnowioną łazienkę walczyli uczniowie pogorzelskiej podstawówki, biorąc udział w programie edukacyjno-społecznym ,,Wzorowa łazienka’’
3
11:48, 30.08.2019
Tradycją jest w pogorzelskim samorządzie – od 20 lat, że nagradzani są absolwenci szkół średnich z najwyższymi wynikami maturalnymi. Tak było w tym roku. Poddano pod ocenę siedem złożonych świadectw, a na najlepszych czekały nagrody finansowe.
5
10:09, 19.08.2019
Sezon dożynkowy trwa w najlepsze. Tylko w miniony weekend w regionie gostyńskim bawili się mieszkańcy kilku wsi, dziękując za tegoroczne żniwa. W Głuchowie oprócz tradycyjnej biesiady i zabawy tanecznej mieszkańcy wzięli udział w teleturnieju "Kocham cię, Wiosko" wzorowanym na telewizyjnym programie "Kocham cię, Polsko". Potyczki uczestników wywoływały salwy śmiechu, choć nie brakowało śpiewających odpowiedzi...Zwyciężyła drużyna "zielonych" z sołtysem Figielkiem na czele, choć początkowo wcale nie było to takie pewne...
37
08:32, 08.08.2019
To co do niedawna było tylko planem dziś powoli nabiera realnych kształtów. Trwają prace nad budowa kolejnej fontanny w naszym powiecie, która upamiętnić będzie ważne wydarzenie i dawać wytchnienie od upałów.
REKLAMA