Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
9
16:09, 17.09.2022
Są pierwsze ustalenia w sprawie setek śniętych ryb, które od kilku godzin wyławiane są ze stawu w Kromolicach. Przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Poznaniu - Delegatura Leszno, którzy pojawili się na miejscu zbadali zawartość tlenu w wodzie i było go stanowczo za mało. Niewykluczone więc, że ryby zabiła przyducha. Inspektorzy pobrali również próbki wody, które zostaną zbadane. 
9
16:11, 12.06.2022
Dla jednych najlepszy przyjaciel, dla innych kula u nogi, tak jak w tym przypadku Właściciele Nerona zmarli kilka lat temu, a psem miała się zaopiekować rodzina. Niestety przez ostatnie lata zwierzę żyło w niewielkiej piwnicy, gdzie panowały fatalne warunki. Nie miało budy, ani legowiska, a świat oglądało tylko zza krat.
4
11:07, 08.06.2022
Od 1 wrześnie przez kolejne pięć lat Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ziemi Pogorzelskiej w Pogorzeli pokieruje Jarosław Adamczak, który jako jedyny starał się o to stanowisko. Co czeka szkołę przez najbliższe lata?
4
14:07, 17.05.2022
Ogromnym sercem i wrażliwością wykazali się uczestnicy "Słonecznej Majówki dla Zuzy". Kwota jaką udało się im zebrać podczas festynu daje nadzieję Zuzi Kryś z Pogorzeli.  W poniedziałkowy wieczór podliczono komisyjne zebrane fundusze. Na leczenie i rehabilitację nastolatki wpłynie ponad 20 tys. złotych!
3
14:24, 15.05.2022
Trwa charytatywna "Słoneczna Majówka dla Zuzy" w Głuchowie. Odzew na wydarzenie jest ogromny, a atrakcje, które dostępne są do godz. 18. aż trudno zliczyć. Na boisku w Głuchowie pojawiło mnóstwo osób chcących wesprzeć waleczną Zuzę Kryś, którą zaatakował nowotwór. Ta niezwykle sympatyczna nastolatka pojawiła się dziś na wydarzeniu i nie zabrakło wzruszających chwil. Niebawem Zuzia obchodzi swoje 17 urodziny i tłum odśpiewał jej gromkie 100 lat oraz zdrowia, zdrowia, zdrowia! Nie zabrakło tortu, prezentów i życzeń. Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na dalsze leczenie i rehabilitacje Zuzy.
11
11:28, 09.05.2022
Przed mieszkańcami sołectwa Głuchów i miasta Pogorzela przedterminowe wybory, po zakończeniu których poznamy nowego sołtysa i nowego przewodniczącego komitetu mieszkańców. Zgodnie z procedurą, zaplanowane na przyszły tydzień głosowanie będzie tajne. 
10
16:00, 26.04.2022
Znajdował się za wioską, między polami i z końcem II wojny światowej stał się zarośniętym zagajnikiem. Mowa o cmentarzu ewangelickim w Gumienicach (gmina Pogorzela), który ratuje od zapomnienia "Grupa Pozytywnych Detektorystów" z Jarosławem Szulcem z Pogorzeli na czele. - Historia jaka by nie była trudna, trzeba ją pielęgnować, żeby przyszłe pokolenia o niej pamiętały - mówił Jarosław Szulc.
5
12:40, 24.04.2022
Tegoroczne Dni Otwarte w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli to jak przekonuje dyrektor placówki Jarosław Adamczak, pokazanie tego co najlepsze. A jest się czym chwalić... Szkoła świetnie przygotowała się na przyjęcie gości i zadbała, by było ciekawie.
5
16:56, 22.04.2022
Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli zaprasza do siebie wszystkich zainteresowanych. W najbliższą niedzielę zaplanowano "Drzwi otwarte", podczas których przyszli uczniowie będą mieli szansę zapoznania się z ofertą placówki i poznania szkolnej społeczności, która przygotowała wiele niespodzianek.
1
07:43, 22.04.2022
Wybór kierunku zawodowej przyszłości jest jedną z ważniejszych decyzji w życiu. Spotkania z profesjonalistami dają czas i miejsce do rozmowy. Młodzież zadaje pytania, a eksperci odpowiadają stając się przewodnikami po świecie kariery. Takie spotkanie odbyło się w 21 kwietnia 2022 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli. Gościliśmy przedstawicieli firmy Inter Cars S.A. oraz Turbańscy s. z o.o.
6
11:41, 21.04.2022
O zabytkowym kościele ewangelickim w Pogorzeli pisaliśmy wielokrotnie w Gostyn24. Czy tym razem się uda się go zagospodarować? Na pewno jest taka szansa. Właśnie podpisano umowę na wykonanie pierwszego etapu prac. Chodzi o remont dachu, który od dawna znajduje się w kiepskim stanie.. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to możliwa będzie organizacja w tym miejscu koncertów, wernisaży i wystaw.  
28
14:39, 01.03.2022
- Nie chcemy, żeby Putin robił wojnę - to słowa jakie usłyszeliśmy od 9-letniego chłopca, który wraz z rodziną przyszedł na rynek w Pogorzeli, by protestować.  Były symboliczne gesty, słowa wsparcia i zapewnienie o pomocy dla uchodźców. Ta od kilku dni płynie z gminy Pogorzela dzięki zaangażowaniu wielu mieszkańców.   
2
11:15, 21.01.2022
Uczniowie klasy maturalnej z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli spotkali się na studniówce. Tym samym, rozpoczęło się dla nich odliczanie do jednego z najważniejszych egzaminów - matury. - Dojrzeliście do tego, aby zmierzyć się ze światem i ze swoimi marzeniami. Nie mogę Wam obiecać, że będzie to łatwe, ale nie ma rzeczy niemożliwych, a o marzenia trzeba walczyć. - mówił do młodych ludzi dyrektor Jarosław Adamczak.
10
12:17, 20.01.2022
Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik zatwierdził zestawienie jednostek OSP przewidzianych do dofinansowania zakupu samochodów ratowniczo – gaśniczych. Wynika z niego, że jedno z aut trafi do naszego powiatu
9
11:49, 15.01.2022
Uczennica Szkoły Podstawowej w Pogorzeli laureatką wojewódzkiego konkursu plastyczno-fotograficznego "Nasze – wielkopolskie. Inwestycje ułatwiające życie mieszkańców mojej gminy / miejscowości’". Magdalena Kubiak zajęła trzecie miejsce. Jury doceniło fotografie przedstawiające fragment małej pogorzelskiej ojczyzny – "OAZĘ ZIELENI" im. Stefana Żeromskiego.  
REKLAMA