Zamknij
6
11:02, 23.02.2024
Mija piąty dzień od kiedy rodzina Stasińskich z Szelejewa Drugiego straciła dach nad głową w wyniku pożaru. Ogień strawił cały ich dobytek, ale mogą liczyć na pomoc innych. Zbiórka na rzecz pogorzelców cały czas się rozkręca.
1
11:47, 22.02.2024
Kilka dni temu Zuzia Sulecka z Piasków skończyła cztery latka. Dziewczynka, po tym jak, półtora roku temu otrzymała lek ratujący życie,  nieustannie walczy o sprawność i co najważniejsze robi postępy. - Lekarze czy fizjoterapeuci, tak jak my, cieszą się z każdego postępu na zapas nie mówiąc co będzie dalej. Są w tym ostrożni - mówi Lidia Wolna, mama Zuzi.
2
13:52, 21.02.2024
Trwa termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Piaskach. Póki co wymieniane są okna w poszczególnych salach, a kiedy tylko pogoda się poprawi firma zajmie się ocieplaniem ścian i wymianą dachu. Nowy blask zyskają również schody przy wejściu głównym do szkoły. 
8
12:23, 21.02.2024
Coraz więcej informacji w sprawie dalszych losów sześcioosobowej rodziny Stasińskich z Szelejewa Drugiego, którzy stracili dobytek życia w pożarze. Pojawiło się światełko w tunelu, nadzieja na lepsze życie dla całej rodziny. Determinacja Ojca dzieci jest ogromna, by zapewnić im jak najlepsze warunki. Ma szansę wykupić mieszkanie, które się spaliło i zwiększyć jego metraż o kolejne pomieszczenia.
13:35, 20.02.2024
Ludzie dobrej woli stanęli na wysokości zadania. Rodzina Stasińskich, która w pożarze straciła dach nad głową i cały dobytek, otrzymała pierwszą doraźną pomoc. Obecnie najbardziej potrzebna jest bielizna i przybory szkolne dla dzieci. Tymczasem jutro odbędzie się spotkanie w Gminie w sprawie pomocy pogorzelcom.
35
19:42, 19.02.2024
W kilka chwil, życie sześcioosobowej rodziny Stasińskich z Szelejewa Drugiego wywróciło się do góry nogami. W wyniku pożaru stracili dach nad głową i cały dobytek jaki posiadali. Teraz choć mają tylko siebie, ale nie brakuje ludzi, którzy chcą pomóc.  Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Szelejewie Pierwszym prosi o pomoc dla pogorzelców.  - Na dziś nie mają się nawet w co się przebrać - mówi Natalia Ajzop, przewodnicząca Rady Rodziców z SP w Szelejewie Pierwszym.
10
13:34, 19.02.2024
- Zły stan drogi ma wpływ na nasze życie codziennie, utrudniając dojazd do pracy lub zawożenie dzieci do przedszkola. Apeluje jako mieszkanka wsi do władz gminy Piaski - napisała do naszej redakcji jedna z Czytelniczek. Chodzi o drogę Bodzewo - Leciejewo, która jest w fatalnym stanie. Wójt gminy doskonale zna problem. Tyle że inwestycji nie ma w budżecie gminy na ten rok, a jakiekolwiek remonty nie są możliwe ze względu na deszczową pogodę.
2
14:12, 14.02.2024
Drugi rok z rzędu w Centrum Kultury i Bibliotece w Piaskach wręczono ":Anioły Kultury". To podziękowanie za otwartość i życzliwość dla inicjatyw kulturalnych. W tym roku otrzymały je trzy firmy. - Za hojność i zaufanie, które okazujecie naszej instytucji. Wasze wsparcie jest dla nas nieocenione, stanowiąc jednocześnie motywację do dalszej pracy - mówił Sebastian Nowak, dyrektor CKiB w Piaskach.
18
12:59, 14.02.2024
Do redakcji Gostyn24 wpadł kolejny Alert. Tym razem jedna z mieszkanek gminy Piaski zainteresowała nas fatalnym stanem nawierzchni drogi powiatowej, prowadzącej z Taniecznicy przez Strzelce Małe aż do miejscowości Strzelce Wielkie. - Uszkodziłam koło i wychodzi na to, że tu samolotem trzeba by latać – sugeruje Czytelniczka.
6
12:57, 08.02.2024
Każda rocznica ślubu to uroczystość pełna wzruszeń, ale przede wszystkim wielu wspomnień. Kiedy jest to pięćdziesiąta rocznica, to wydarzenie nabiera szczególnego znaczenia. W gminie Piaski kolejne pary odebrały "Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" z rąk wójta Wiesława Glapki.
12:21, 06.02.2024
Trwa budowa obwodnicy Gostynia i Piasków w ciągu krajowej "dwunastki". Prace postępują. Niejednokrotnie roboty krzyżują się z drogami uczęszczanymi przez mieszkańców. Tak dzieje się w rejonie Drzęczewa Pierwszego, gdzie kierowcy i piesi chcąc dostać się do swoich domów przemieszczają się tymczasową drogą, sąsiadującą z budową. Boją się, że kiedyś ktoś wpadnie w głębokie wykopy.
10:53, 30.01.2024
To ważna wiadomość dla mieszkańców gminy Piaski. Zakład Usług Komunalnych w Piaskach Sp. z o.o. informuje o planowanej przerwie w dostawie wody.
55
09:01, 30.01.2024
Przez lata funkcjonował bez zarzutów. Ale półtora roku zmienił się właściciel, wtedy wszystko się zmieniło. Mowa o Domu Seniora "Bronek" w Szelejewie Drugim. Dziś w programie Uwaga! TVN wyemitowano reportaż o 75-letnim pensjonariuszu, który zmarł po kilku dniach pobytu. Jego rodzina zarzuca personelowi ośrodka zaniedbania i twierdzi, że to właśnie brak odpowiedniej opieki mógł się przyczynić do tej tragedii. Tymczasem do naszej redakcji zgłosili się byli pracownicy. Nie zostawiają suchej nitki na obecnym właścicielu i dyrekcji. - Tam jest za mało personelu, który często rotuje...To nie jest tak, że to są ludzie niedoświadczeni, ale co zrobi jedna opiekunka, gdy ma ponad 20 leżących pacjentów na oddziale? Potem leżeli niedokarmieni, niedopojeni, nieprzewinięci na czas - usłyszeliśmy od jednego z byłych pracowników.
19
11:23, 25.01.2024
Czy w naszym regionie można spotkać wilki? Do naszej redakcji trafił film, którego autor jest przekonany, że nagrał wilka. Takiej pewności nie mają leśnicy, choć jak potwierdzają, te drapieżniki rozprzestrzeniają się coraz bardziej. Jak zachować się w przypadku ich spotkania?
6
14:00, 24.01.2024
Wielkimi krokami zbliżają się mocno wyczekiwane inwestycje w gminie Piaski. We wtorek, 23 stycznia wójt gminy podpisał umowę na przebudowę drogi gminnej – ul. Św. Filipa Neri w Piaskach. Za kilka dni z kolei zostaną dopięte formalności związane z budową boisk wielofunkcyjnych przy szkołach wiejskich w Bodzewie i Szelejewie.