Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
3
14:04, 26.07.2021
Około 60 sympatyków ruchu na świeżym powietrzu wyszło z różnych miejscowości gminy Piaski, by spotkać się na wspólnej biesiadzie. Wydarzenie było okazją do wsparcia zbiórki na leczenie Zuzi Suleckiej ze Smogorzewa.
13
12:24, 22.07.2021
Radni Gminy Piaski poparli pomysł ustanowienia 27 grudnia, czyli daty wybuchu Powstania Wielkopolskiego, świętem państwowym. To odpowiedź na apel wystosowany przez instytucje i stowarzyszenia, które zajmują się rozpowszechnianiem historii oraz edukacją. - Ustanowienie 27 grudnia świętem państwowym nadałoby Powstaniu Wielkopolskiemu należną mu rangę i znaczenie wśród największych zwycięstw w historii Polski, a także pozwalałoby na jego uczczenie w należny mu sposób - czytamy w stanowisku Rady Gminy Piaski.
11
10:07, 22.07.2021
Fragment ścieżki rowerowej pomiędzy Piaskami a Gostyniem nabrał zupełnie nowego wyglądu. Pieszych i rowerzystów zakończenie remontu może jedynie cieszyć, bo komfort jazdy, a także spacerów znacznie się poprawił.
8
13:06, 21.07.2021
Rok temu zakończyła się jedna z największych drogowych inwestycji obejmująca m.in, modernizację ul. Leśnej i Poznańskiej oraz skrzyżowanie ul. Leśnej z ul. Drzęczewską w Piaskach. Tyle, że do dziś nie ustawiono wszystkich znaków. Uwagę na drogowe niedociągnięcia zwrócił jeden z naszych Czytelników. Urzędnicy musieli przyznać mu rację.
13:39, 20.07.2021
Jeśli nie macie planów na jutrzejszy obiad, to warto zamówić spaghetti bolognese w restauracji "Cztery Gary" i wesprzeć chorującą na SMA Zuzię ze Smogorzewa, do czego serdecznie Was zachęcamy. Jak zapowiada właściciel lokalu, załoga jest gotowa ugotować tyle spaghetti, ile będzie trzeba. 
1
08:54, 20.07.2021
Próbując dojechać do niektórych posesji w Piaskach można się dziś pogubić, bo teoretycznie należą do wsi Strzelce Wielkie. Tę kłopotliwą sytuację prawdopodobnie uda się wkrótce rozwiązać. To efekt przeprowadzonych z mieszkańcami konsultacji.
4
12:05, 12.07.2021
Po ostatnich ulewach puściła tama na stawie w Strzelcach Wielkich - staw został bez wody, ciekawe czy rybki zdołano odłowić? - Taką informację otrzymaliśmy na Alert24. Okazuje się, że wcale nie ulewa, ale gmina odpowiada za spuszczenie wody w zbiorniku
13
14:00, 07.07.2021
Piesi będą mogli bezpieczniej docierać do strefy aktywizacji gospodarczej w Grabonogu, a konkretnie do jednej z ulokowanych tam firm. Już za kilka miesięcy pomiędzy Piaskami a siedzibą Mondi Simet S.A powstanie chodnik, który częściowo sfinansuje spółka. Dodatkowo odcinek ten zostanie oświetlony. 
12
08:47, 02.07.2021
Ma zaledwie 16 miesięcy, ale już wiadomo, że jej życie usłane różami nie będzie. Zuzia Sulecka ze Smogorzewa w gminie Piaski, u której zdiagnozowano rdzeniowy zanik mięśni...traci sprawność. Lek, który może powstrzymać chorobę, kosztuje ponad 9 milionów złotych. Wyścig z czasem trwa, ale rodzice nie tracą nadziei. - Wiem, że ludzie mają dobre serduszka - mówi Lidia Wolna, mama Zuzi. 
9
11:48, 24.06.2021
Temat ścieżki rowerowej pomiędzy Piaskami a Gostyniem co jakiś czas wraca. Powód? Nienajlepszy stan techniczny. W jednym z ostatnich alertów jaki otrzymaliśmy na Gostyn24, Czytelnik zwraca uwagę, że to bardziej szlak rowerowy niż ścieżka. Tymczasem ruszył remont odcinka z kostki brukowej, ale to nie koniec dobrych wiadomości.
7
12:06, 22.06.2021
Mieszkańcy dwóch ulic na piaskowskim osiedlu Drzęczewo postanowili przypomnieć o sobie władzom gminy. Skierowali pismo do przewodniczącego Rady Gminy z zapytaniem o termin budowy osiedlowych dróg. Pismo zgodnie z ich wolą odczytano podczas posiedzenia. Odpowiedź jaką otrzymali mogła ucieszyć jedynie część mieszkańców. 
14:58, 02.06.2021
Tegoroczny dzień dziecka w gminie Piaski był nie tylko przełomem między czasem pandemii a powrotem do normalności, ale też okazją do uczenia się tolerancji i podnoszenia świadomości ekologicznej. Centrum Kultury i Biblioteka w Piaskach zaprosiła najmłodszych mieszkańców do stworzenia największej kwiatowej łąki na świecie...Projekt oprócz zainteresowania najmłodszych mieszkańców samą ekologią, zwraca też uwagę na różnorodność przyrody, a także osoby niepełnosprawne, takie jak podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach, którzy mimo swoich ograniczeń posiadają wiele różnych talentów.
11
09:14, 27.05.2021
"Uwaga wykopy", "Strefa zagrożona wybuchem" i "Przejście wzbronione" - tabliczki z takimi napisami można zauważyć w połowie ścieżki rowerowej pomiędzy Piaskami a Gostyniem. Roboty nie utrudniają przejazdu krajową "dwunastką", za to problem mają piesi i rowerzyści uczęszczający tym szlakiem.  Wychodzi na to, że muszą uzbroić się w cierpliwość. Prace związane są z planowaną budową obwodnicy drogi wojewódzkiej 434.
37
15:10, 20.05.2021
Ogromną cierpliwością i wyrozumiałością muszą wykazywać się wszyscy przejeżdżając ul. Drzęczewską w Piaskach. Od kilku dni sukcesywnie przybywa tam wyciętych elementów jezdni, a zdaniem kierowców ich oznakowanie nie jest właściwe. Jak informują nas Czytelnicy, dochodzić ma również do niebezpiecznych sytuacji.   
2
11:01, 07.05.2021
Nie ma przejścia między ulicami - Witosa i Strzelecką w Piaskach. Zostało zamknięte dla bezpieczeństwa pieszych. Powodem jest jeden z budynków sąsiadujących z tym terenem. Inspektorzy budowlani wydali nakaz jego rozbiórki. Obiekt dosłownie się sypie twierdzą mieszkańcy, których posesja sąsiaduje z zagrożonym terenem. - Strach wyjść na ogród - mówi Jan Majchrzak.
REKLAMA