Dzieci śmiały się, biegały, skakały na dmuchańcach, ustawiały się po lody, brały udział w zabawach i czekały na pianę. Dorośli mogli z kolei zobaczyć, że taka wspólna, otwarta i darmowa impreza naprawdę ma sens. Bo tego dnia Orlik w Piaskach był dokładnie takim miejscem, jakim powinien być w Dzień Dziecka - pełnym radości, ruchu, beztroski i dobrych ludzi.