Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
4
12:22, 18.10.2021
Koniec z dziurami i nierównościami. Mieszkańcy się doczekali, a gmina zrobiła świetny interes. W Piaskach przebudowywana jest kolejna droga na osiedlu Drzęczewo. Wkrótce pojawi się nawierzchnia z kostki brukowej i chodniki, a wszystko za niespełna 200 zł z gminnej kasy. Czy to możliwe?
10:54, 11.10.2021
Przerosło nasze oczekiwania. Tak organizatorzy mówią o niedzielnym festynie "Ze Smogasiem dla Zuzi"  jaki odbył się w Smogorzewie. Rozpoczęli z przytupem -  na plac przy świetlicy wjechała  miniatura wozu strażackiego, skonstruowana przez miejscowych strażaków OSP - Krzysztofa Olejniczaka i Mariusza Matuszaka. Atrakcja robiła ogromne wrażenie, szczególnie na najmłodszych. Co jednak najważniejsze otworzyły się się serca i portfele, by pomóc chorującej na SMA Zuzi Suleckiej. W ciągu kilku godzin udało się zebrać pokaźną kwotę. Brawo!   
4
13:21, 07.10.2021
Poprzednie pamiętały zamierzchłe czasy i były raczej niechlubną wizytówką piaskowskiej kultury. Teraz zmieniło się prawie wszystko, a każdy kto miał wątpliwości, na pewno będzie zadowolony. W takich warunkach można nie tylko lepiej pracować, ale też zapraszać gości, bez obaw, że będą chcieli skorzystać...
2
11:45, 30.09.2021
Przy ulewnych deszczach rynek w Piaskach zamieniał się często w bajoro. Sytuacja ma się jednak poprawić, ponieważ miejscowy samorząd zdecydował o częściowym wykonaniu nowej kanalizacji deszczowej. 
9
13:43, 29.09.2021
Dwie oferty wpłynęły na rozbudowę, przebudowę i nadbudowę budynku szatni wraz z infrastrukturą towarzyszącą na stadionie sportowym w Piaskach. Obie wyższe są od kwoty jaką zaplanowano w budżecie gminy, ale jest nadzieja. Jeśli najtańsza z nich spełni wymagania formalne i radni dołożą brakującą kwotę, to po rundzie jesiennej inwestycja ma szansę zostać zrealizowana.  
REKLAMA
3
10:13, 27.09.2021
Dwie kroniki Ochotniczych Straży Pożarnych z naszego powiatu oceniano podczas XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Kronik w Toruniu i obie zostały docenione. Dodatkowo jedna z nich otrzymała wyróżnienie w konkursie na pamiętniki, wspomnienia, opracowania i relacje "Z dziejów Ochotniczych Straży Pożarnych”
1
11:21, 24.09.2021
Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Rolniczych w Grabonogu uważają, że jesień to najpiękniejsza pora roku na wykonanie rodzinnych zdjęć. W parku przy szkole powstało więc miejsce idealne na plenerową sesję fotograficzną, której motywem przewodnim są dynie. Ponieważ dziś rozpoczyna się weekend, być może warto odwiedzić dyniowe miasteczko z aparatem, ponieważ wystawa nie będzie trwała wiecznie.
3
16:50, 17.09.2021
Rozpoczęły się prace nad odnową i zagospodarowaniem rekreacyjnym stawu w Strzelcach Wielkich. Nie tylko zbiornik zyska nowe oblicze, ale też teren wokół niego. Ze zmiany zadowolenia będą nie tylko wędkarze. 
7
10:20, 16.09.2021
Trwa budowa chodnika, mającego połączyć Piaski ze strefą aktywizacji gospodarczej w Grabonogu. Ponad 300-metrowy odcinek będzie przede wszystkim służył i zapewni bezpieczeństwo pracownikom jednej z tamtejszych firm,  która dołożyła się do inwestycji. Dodatkowo w tym miesiącu ma się też rozpocząć budowa oświetlenia
4
13:57, 10.09.2021
Strażacy z OSP Bodzewo za pomocą motopomp pływających i szlamowych napowietrzali  dziś wodę w zbiorniku znajdującym się po środku wsi. Cały czas nie wiadomo jednak czy śnięte ryby, o których pisaliśmy wczoraj to efekt działania człowieka czy może tzw. "przyduchy"
REKLAMA
5
15:43, 09.09.2021
Co zabiło ryby w stawie w Bodzewie? Jak usłyszeliśmy od mieszkańców kilka dni temu woda zaczęła śmierdzieć, nie wygląda jak wcześniej i do tego przykry widok unoszących się na wodzie martwych ryb. O sprawie poinformowaliśmy samorząd gminy Piaski, który kilka lat temu zainwestował w rewitalizację akwenu wodnego.
16
13:58, 06.09.2021
Wierni parafii św. Marcina Biskupa w Strzelcach Wielkich wzięli udział uroczystej w Mszy polowej, ale nie w kościele tylko w parku szkoły w Grabonogu. Modlono się w intencji dzieci rozpoczynających nowy rok szkolny. Podczas nabożeństwa pobłogosławiono uczniów oraz poświęcono ich przybory szkolne i plecaki.
8
09:27, 05.09.2021
Po raz dziesiąty w pierwszą sobotę września zorganizowano w Polsce Narodowe Czytanie. Lekturą tegorocznej edycji był "Moralność Pani Dulskiej" autorstwa Gabrieli Zapolskiej. W Piaskach można było posłuchać fragmentów tej komedii, ale też pomóc. Kupując książkowe zakładki wykonane przez dzieci i dorosłych wspierano zbiórkę pieniędzy na leczenie Zuzi Suleckiej z Piasków, dziewczynki chorującej na SMA.
42
21:43, 28.08.2021
Nikt nie zasługuje na tyle nieszczęścia ile spotkało w ostatnim czasie rodzinę Suleckich z Piasków. Od kilku miesięcy ich córka Zuzia zmaga się z nieuleczalną chorobą, a dziś w drodze z Warszawy spłonął ich jedyny samochód. Informacja o tym przykrym zdarzeniu pojawiła się na grupie facebookowej "Zuzia kontra SMA" Na nagraniu mama Zuzi, błaga o pomoc.
1
16:04, 25.08.2021
To był pierwszy od ponad 15 lat, tak znaczący remont hali sportowej w Piaskach. W ciągu trzech ostatnich lat udało się zmodernizować cztery szatnie. Prace wykonano przy dofinansowaniu z programu "Szatnia na medal".
REKLAMA
REKLAMA