Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
10
10:26, 12.04.2021
Dzikie zwierzęta coraz częściej  podchodzą pod nasze domy, zwłaszcza teraz w okresie godowym, gdzie szukają pożywienia. Jak reagować, gdy na swojej posesji zauważymy np. lisa? Takie instrukcje opublikował właśnie borecki samorząd, zaniepokojony wzmożoną aktywnością tych zwierząt przy jednej z osiedlowych ulic.
10
09:35, 10.04.2021
Coraz więcej osób angażuje się w zbiórkę pieniędzy dla Marty Szymańskiej z Karolewa chorującej na chłoniaka złośliwego śródpiersia. Trwają też inne akcje i licytacje. W rodzinnej miejscowości Marty strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej zainicjowali Challenge #sercedlaMarty. 
39
10:06, 02.04.2021
Marta Szymańska z Karolewa toczy bój o życie. Od października zmaga się z ciężkim przeciwnikiem – chłoniakiem złośliwym śródpiersia. Dzielnie walczy przyjmując kolejne chemie i znosząc rozłąkę z ukochanym synkiem Mikołajem, ale informację jaką przekazali jej kilka dni temu lekarze, była ogromnym szokiem. Okazało się, że dotychczasowa chemia nie działa tak, jak powinna. Pomóc może specjalistyczna terapia, ale bez pomocy ludzi o wielkich sercach nie będzie ona możliwa. Życie Marty wyceniono na 1,5 miliona złotych!
12
16:53, 01.04.2021
W pierwszym rozdaniu się nie załapali, w drugim już tak, dlatego mają powody do radości. Gmina Borek Wlkp. otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na rozbudowę przedszkola. Dla samorządu to ogromne wsparcie, które pozwoli na realizację kolejnych planów i to już w przyszłym roku. 
2
15:28, 15.03.2021
Na fali życzliwości, po walentynkowej instalacji serduszek w parku im. Adama Mickiewicza w Borku Wlkp. uskrzydleni pracownicy tamtejszego Miejsko-Gminny Ośrodka Kultury zorganizowali kolejny happening. Tym razem w zielonym zakątku miasta ( parku) stanęło 21 banerów, a na nich mające dawać do myślenia wierszyki i krótkie rymowanki na temat życzliwości...
22
16:13, 11.03.2021
Na mapie Borku Wlkp. pojawi się nowa ulica... Ma upamiętniać rodzinę, która cieszyła się w tym regionie ogromnym autorytetem. Co prawda radni zagłosowali "za", ale nie obyło się bez wątpliwości... Burmistrz zapewnia, że gdyby wiedział ile emocji to wzbudzi na posiedzeniach komisji, pewnie dwa razy by się zastanowił.
6
09:48, 09.03.2021
Czy w boreckim magistracie zostanie uruchomiony punkt potwierdzania profili zaufanych? W imieniu czytelników zapytaliśmy o to władze gminy, które były nieco zaskoczone... Jak usłyszeliśmy od urzędników, żaden z mieszkańców wcześniej nie zgłaszał takiej potrzeby, a urzędy nie mają obowiązku ich utworzenia, dlatego punkt nie powstał.  Zapewniają jednak, że po takim sygnale wystąpią do ministerstwa o wyrażenie zgody.
8
09:03, 08.03.2021
W tym roku koncertu nie  było, ale pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Borku Wlkp. znaleźli nietuzinkowy sposób na złożenie życzeń wszystkim paniom z okazji Dnia Kobiet i panom z okazji Dnia Mężczyzny. Tym razem przekazali je za pomocą krótkiego nagrania, w którym wystąpili m.in. mieszkańcy gminy Borek Wlkp.
9
11:48, 05.03.2021
Czy w Borku Wlkp. znów produkowane będą biopaliwa? Wszystko wskazuje, że zamknięty kilka lat temu "Biopal, kupił prywatny przedsiębiorca, mający plan na jego rozbudowę i rozwój. - Mam nadzieję, że to wszystko pozytywnie się zakończy, bo jak już wiecie mieliśmy kilka razy w tej kwestii dobre informacje, ale w tym przypadku ktoś już wpompował ileś milionów złotych w ten zakład - mówił podczas sesji burmistrz Marek Rożek.
3
11:18, 02.02.2021
Kilka tygodni temu ruszyła modernizacja boreckiego rynku.  To kolejny po gruntownym remoncie ratusza etap rewitalizacji centrum miasta.  Ostatnio na płycie głównej działo się jakby mniej. Jak przekonuje burmistrz Marek Rożek, to efekt zimowej aury, która nie sprzyja prowadzonym pracom. Twierdzi, że termin zakończenia inwestycji nie jest zagrożony i planowany najpóźniej na koniec czerwca tego roku.  
16
13:30, 26.01.2021
Borecki samorząd złożył maksymalną ilość wniosków na dofinansowanie inwestycji w miejscowościach, gdzie niegdyś funkcjonowały PGR-y. Chodzi o zadania jakie gmina miała zaplanowane w budżecie na najbliższe lata. Jeśli samorząd pozyska dotacje, na najwięcej może liczyć wieś Zalesie.
4
10:46, 10.01.2021
Z wielkim smutkiem informujemy, że zmarła Róża Jędrosz z Wycisłowa. Była aktywną działaczką lokalną - spełniała się pomagając innym oraz realizując liczne projekty i zadania na rzecz lokalnej społeczności - zwłaszcza  swojej małej ojczyzny Wycisłowa. Była nauczycielką w miejscowej szkole, wieloletnią radną Rady Miejskiej w Borku Wlkp. oraz sołtysem wsi Wycisłowo. Miała 62 lata. W ostatnim czasie zmagała się z chorobą.
4
08:07, 30.12.2020
Czy Twoim zdaniem warto pielęgnować pamięć o Powstaniu Wielkopolskim? Z takim tematem zmierzyła się w etapie wojewódzkim XXIV Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, Olga Szczęsna - uczennica Szkoły Podstawowej w Borku Wlkp. zdobywając wysokie drugie miejsce! Temat powstania jest jej szczególnie bliski, ze względu na historię rodziny.  Na boreckim cmentarzu pochowany jest Michały Szczęsny, brat pradziadka Olgi, który walczył w Powstaniu Wielkopolskim.
1
09:53, 12.12.2020
Jaka jest historia pieniądza w Polsce? Jaka była rola i misja Narodowego Banku Polskiego? Jakie mechanizmy rządzą gospodarką? Te i wiele innych zagadnień było tematem tegorocznej, XV edycji Mistrzostw Polski Młodych Ekonomistów, które zorganizowano w niełatwych pandemicznych warunkach. Jedną z finalistek konkursu była uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borku Wielkopolskim - Wiktoria Łopatka, która jako jedyna reprezentowała Wielkopolskę. 
17
13:07, 11.12.2020
Rozpoczęły się prace remontowe na płycie boreckiego rynku. Powoli znika stara nawierzchnia, a wraz z nią miejsca do parkowania. Z okien ratusza, inwestycji przygląda się burmistrz Marek Rożek i przekonuje, że co się zaczęło należy skończyć
REKLAMA