Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
6
14:54, 15.05.2022
Za nami powiatowe obchody Dnia Strażaka w Borku Wlkp. Brali w nich udział strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu oraz druhowie z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z całego powiatu. Na uroczystości licznie przybyli też przedstawiciele samorządów i mieszkańcy. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą. Po niej jednostki strażackie w zwartym szyku z Orkiestrą Dętą Miasta i Gminy Gostyń na czele, przemaszerowali na borecki rynek, gdzie złożono kwiaty, a następnie na Plac Targowy w Karolewie. Tam miała miejsce oficjalna część wydarzenia z przemówieniami, gratulacjami i podziękowaniami dla tych, którzy w każdych warunkach niosą pomoc innym.
7
12:39, 12.05.2022
Radni gminy Borek Wlkp. wyrazili zgodę na dofinansowanie remontu powiatowej drogi Siedmiorogów Pierwszy - Zimnowoda. Decyzji towarzyszyły jednak mieszane uczucia, co może dziwić, bo powiatowy samorząd od lat w taki sam sposób podchodzi do remontu dróg - My też mamy drogi gminne, z których bardzo dużo korzystają mieszkańcy powiatu gostyńskiego - przekonywał radny Florczyk, sugerując, że dofinansowania mogłaby też oczekiwać gmina.
16
11:31, 10.05.2022
Blisko 800 uczestników wzięło udział w wiosennym happeningu z biało-czerwoną rozetą na rynku w Borku Wlkp.  Były tańce, otwarcie instalacji artystycznej i wypuszczenie gołębi. Dla każdego uczestnika przygotowano też rumiane jabłko.
18
09:05, 07.05.2022
Dlaczego radni Rady Powiatu Gostyńskiego, którzy są przedstawicielami gminy w samorządzie powiatowym nie pojawiają się na obradach sesji Rady Miejskiej Borku Wlkp.? To pytanie w ostatnich miesiącach niejednokrotnie pojawiało się podczas gminnych obrad. Podobnie było podczas ostatniej sesji. - Praktycznie zapomnimy niedługo jak oni wyglądają - mówił radny Michał Dopierała. O "unikanie" gminnych sesji zapytaliśmy...u źródła. 
6
15:29, 05.05.2022
Na ponad 4,5 mln złotych borecki samorząd skalkulował trzy inwestycje, składając wnioski do "Polskiego Ładu". Gmina dotację otrzymała i ogłosiła przetargi. I chociaż ceny poszybowały w górę, to samorząd liczy, że tylko do jednego zadania będzie musiał dołożyć. 
REKLAMA
6
16:37, 02.05.2022
Jubileuszowo, sportowo, kabaretowo - pod takim hasłem w Borku Wlkp. odbywa się dziś majówka. W parku im. Adama Mickiewicza wesoło pląsają najmłodsi mieszkańcy bawiąc sie z animatorami i korzystając z atrakcji. Natomiast wieczorem na sali boreckiego ośrodka kultury zasiądzie około 300 osobowa widownia, by obejrzeć występy gwiazd kabaretu.
5
13:54, 02.05.2022
Ochotnicza Straż Pożarna w Zalesiu powstała 110 lat temu. Z okazji jubileuszu jednostka zaprosiła do wspólnego świętowania wielu gości. Przy okazji poświęcono pierwszy ciężki samochód ratowniczy w historii jednostki. Były odznaczenia, gratulacje i liczne podziękowania za służbę na rzecz społeczeństwa. 
8
18:54, 29.04.2022
Rok jubileuszowy w gminie Borek Wlkp. obfituje w różnorodne wydarzenia. Kalendarium jest bardzo bogate w imprezy. Jedną z ważniejszych jest "Sołtysiada", a więc turniej sołectw składający się z kilku etapów. Jednym z nich było wykonanie tzw. "witaczy", które stanęły na terenie sołectw biorących udział w zabawie. Trzeba przyznać, że pomysłów mieszkańcom wiosek nie brakowało. Tort przy drodze, kamienny pomnik czy kukła burmistrza w herbie, to tylko niektóre z nich.
26
11:55, 28.04.2022
Boreccy radni nie chcą już świecić oczami za stan powiatowych dróg przebiegających przez gminę. Głośno mówili o tym podczas obrad komisji wspólnych. Padła nawet propozycja, by oznaczyć je specjalnymi tabliczkami. Dyskusję na ten temat wywołał wniosek o partycypację w kosztach remontu drogi Siedmiorogów I - Zimnowoda.    
19
16:21, 27.04.2022
Byłe wysypiska odpadów zawsze stanowią problem dla samorządów. Przez 50 lat od ich zamknięcia, tereny te nie powinny być użytkowane. Jeśli jednak grunt zostanie odpowiednio zrekultywowany i spełni wymogi bezpieczeństwa, można stać się przydatny. Taką propozycję otrzymała właśnie gmina Borek Wlkp.
REKLAMA
19
09:22, 26.04.2022
Przy nadawaniu nazwy boreckim ulicom górę wzięła...polityka? Głosowanie nad projektem uchwały w tej sprawie podczas obrad komisji rady, poprzedziła gorąca dyskusja, pomiędzy dwojgiem radnych - Damianem Florczykiem (Forum Demokratyczne) a Tomaszem Szczepaniakiem (SKW). W zasadzie rajcy byli zgodni tylko co do jednego - ulice mają nosić nazwiska powstańców wielkopolskich. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że część z nich kierowała się w głosowaniu dyscypliną klubową. 
5
17:26, 24.04.2022
Wędkarze nie tylko ryby łowią w jeżewskim zalewie, ale też dbają o teren wokół zbiornika. Tylko podczas sobotniej akcji zebrali pełne worki odpadów - od rur pcv, puszek, butelek i zatopionych skrzynek po, opakowania od fast foodów i pudełka po robakach. Mimo to twierdzą, że jest lepiej...
10
11:46, 07.04.2022
To ewenement na skalę powiatu. W Borku Wlkp. na drodze wjazdowej do miasta kierowcy nie będą musieli zwalniać i pilnować licznika, by nie przekroczyć 50 km/h. Radni wnioskują o możliwość zwiększenia prędkości w tym miejscu. Odpowiednie znaki są już zostały zamówione, ale Gmina zwleka z ich montażem. Dlaczego? 
16
11:28, 05.04.2022
Grzegorz Marszałek, były radny powiatowy i były kierownik Zakładu Aktywności zawodowej w Leonowie, który kilka dni temu przedstawiał swoje stanowisko dotyczące zwolnienia go z pracy w 2019 roku, odniósł się też do treści artykułu „Wcześniej zawarli ugodę, teraz przyszedł na sesję z teczką dokumentów... Po co?” który zamieściliśmy w portalu Gostyn24.
44
15:45, 01.04.2022
Przyszedł na sesję z teczką dokumentów i wrócił pamięcią do 2019 roku, kiedy to stracił pracę, ponieważ w wyniku audytu wyszło, że kieruje placówką bez uprawnień. Były kierownik ZAZ w Leonowie przez prawie godzinę przedstawiał swój punkt widzenia i opinie prawne...twierdząc, że radnych wprowadzono wówczas w błąd. Na pytania Grzegorza Marszałka, burmistrz Borku Wlkp. odpowiadał krótko, pokazując dokument z sądu.
REKLAMA
REKLAMA