Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
11:27, 25.10.2021
Od trzech miesięcy trwa przebudowa jednej z głównych ulic w Borku Wlkp. Termin realizacji zadania to koniec grudnia, choć inwestycja do prostych nie należy. Jednocześnie pracuje kilka ekip przebudowując chodniki, kanalizację deszczową i infrastrukturę techniczną, w tym oświetlenie. Czy zdążą na czas?
1
13:44, 22.10.2021
Trwa kolejny etap rozbudowy Przedszkola Samorządowego w Karolewie. Powstają dwie sale dla dzieci, które obecnie uczęszczają do oddziałów zlokalizowanych w budynku szkoły. Na tym jednak nie koniec, bo samorząd  szykuje się do dalszych prac, bez względu na to czy uda się pozyskać dofinansowanie. Wszystko przez planowaną zmianę przepisów.
10:56, 20.10.2021
Seniorzy zrzeszeni w boreckim kole Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów po blisko dwóch latach spotkali się na Dniu Seniora. Wcześniej nie było to możliwe z uwagi na pandemiczne obostrzenia.  Nie zabrakło życzeń i gratulacji dla obchodzących urodziny 80-latków oraz par małżeńskich z 50-letnim stażem. Był też koncertu zespołu "Retro" i wspólna kolacja. 
20
09:01, 12.10.2021
Strażacy OSP z trzech jednostek naszego powiatu otrzymali promesy z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na doposażenie w sprzęt.. - Dotacja po dołożeniu 2-3 tys. środków własnych wystarczy na zakup 5 mundurów trzyczęściowych, ale mamy plan na kolejne. - mówi Damian Stachowiak, naczelnik OSP Karolew. Dofinansowania wręczył minister Jan Dziedziczak, poseł z naszego regionu.
70
10:52, 10.10.2021
Dwa owczarki niemieckie, bez smyczy i kagańców pojawiły się nagle. Podbiegły do bezbronnej jamniczki, chwyciły i szarpały...aż zmiażdżyły kręgosłup niedużego pieska. Wszystko na oczach właścicielki psa - Lidii Szymczak (47l.) z Borku Wlkp. Kobieta w ogromnym szoku, z zawałem serca trafiła do szpitala. Przebywa obecnie na oddziale kardiologii w Pleszewie. Rodzina, mieszkańcy, sąsiedzi są wstrząśnięci tym co się wydarzyło. Boją się przechodzić w rejonie miejsca ataku. Obawiają się, że agresywne wilczury w każdej chwili mogą wybiec na ulice i zaatakować.
REKLAMA
4
10:19, 29.09.2021
Kolejne pary z gminy Borek Wlkp., celebrowały Złote Gody czyli pięćdziesięciolecie małżeństwa. Oprócz ciepłych słów, życzeń i gratulacji, jubilaci otrzymali też Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawane przez prezydenta RP. - Wy już drodzy państwo niczego już nie musicie. Bierzcie garściami z życia, tyle ile możecie, ile świat wam jeszcze da - mówił do małżonków burmistrz Marek Rożek. 
6
10:54, 23.09.2021
Nieodpowiedni jadłospis i dzieci, które nie chcą jeść obiadów dowożonych ze stołówki w Borku Wlkp. Takie zarzuty jakie usłyszało kierownictwo Spółdzielni Socjalnej "Pomocna Dłoń" przygotowująca posiłki dla trzech gminnych placówek oświatowych. Podczas sesji, prezes spółdzielni  broniła odpierała zarzuty zaprosiła rady rodziców, by sprawdzili co dzieci jedzą. - O co w tym całym zmieszaniu chodzi? Czy na pewno o dzieci? - zastanawiał się Ewa Ratajczak.
13
13:37, 22.09.2021
Cierpliwość popłaca. Niespełna trzy miesiące temu, gdy borecki samorząd ogłaszał przetarg na dalszą rozbudowę przedszkola wpłynęła tylko jedna oferta, a zaoferowana kwota znacznie przekroczyła możliwości finansowe gminy. W drugim podejściu było już znacznie lepiej. Wszystko wskazuje więc, że za pół roku dostępny będzie kolejny przedszkolny moduł.
11
14:33, 15.09.2021
Co jakiś czas w Borku Wlkp. dają o sobie znać wandale. Ich "ofiarami" najczęściej padają ławki i tak było tym razem. Tyle, że...wszystko się nagrało. Urzędnicy dali sprawcom czas na zastanowienie się i naprawienie szkód. Jeśli zgłoszą się do 20 września sprawa nie trafi na policję.   
4
16:42, 09.09.2021
Najstarsza mieszkanka gminy Borek Wlkp. - Stanisława Pawlik obchodziła 102. urodziny. Z tej okazji szacowną jubilatkę odwiedzili przedstawiciele gminy i życzyli jej kolejnych, długich lat życia w dobrym zdrowiu.
REKLAMA
13:57, 01.09.2021
Powierzenie funkcji dyrektorom szkół i przedszkoli, ślubowanie nauczycieli i wręczenie awansów, a na koniec najważniejszy punkt spotkania - wręczenie stypendiów uczniom za wyniki w nauce i wybitne osiągnięcia. Zgodnie z tradycją, tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego w Borku Wlkp. burmistrz Marek Rożek wręczył uczniom nagrody finansowe i listy gratulacyjne. W tej ważnej chwili towarzyszyli im często rodzice.
2
16:48, 30.08.2021
Mimo nieciekawych prognoz, jedyny deszcz jaki spadł tego dnia to był deszcz kolorów. Imprezą w parku przy fontannie mieszkańcy Borku Wlkp. pożegnali wakacje i świetnie się przy tym bawili. 
3
11:37, 27.08.2021
Rocznica ślubu, to ważna uroczystość, w życiu obojga małżonków, lecz, kiedy mija pięćdziesiąt lub sześćdziesiąt wspólnego pożycia, data ta nabiera ona szczególnego znaczenia. Takie właśnie jubileusze świętowało ponad dwadzieścia par z gminy Borek Wlkp.  Z tej okazji burmistrz Marek Rożek wręczył im listy gratulacyjne oraz medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadane przez Prezydenta RP.
09:59, 23.08.2021
Park im. Adama Mickiewicza w Borku Wlkp. wypełnił się wczoraj maluchami, które z zapartym tchem oglądały spektakl "Zakątek dźwiękowierszy". Artyści "Filharmonii Pomysłów" wyśpiewali wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy pomagając odzyskać dobry humor głównej bohaterce Muzolince i bawiąc dzieci, które wygodnie rozsiadły się na wielkich poduchach i leżakach.   
5
12:42, 22.08.2021
Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Bruczkowie to aktywne kobiety, więc i mieszkańców zachęcają do aktywności. Stworzyły projekt i pozyskały dofinansowanie, z którego udało się zakupić urządzenie na teren rekreacyjny we wsi. Dobrym momentem na podsumowanie ich działań był festyn.  
REKLAMA
REKLAMA