Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
2
16:14, 06.02.2023
Po raz dziesiąty w Borku Wlkp. zorganizowano Klubową Wystawę Pawika, na którą zjechali hodowcy z całej Polski i zagranicy. Spośród gołębi wybierano te najpiękniejsze, a oceny dokonywał niezależny sędzia z Holandii. Temu ważnemu dla hodowców wydarzeniu, towarzyszyła wystawa drobiu ozdobnego, królików i ptaków egzotycznych. 
9
15:32, 02.02.2023
Jedna oferta wpłynęła na dostawę energii elektrycznej potrzebnej do oświetlenia ulic oraz budynków należących do gminy Borek Wlkp. Samorząd zabezpieczył na ten cel sporą kwotę, bo ponad 1,1 mln zł. Propozycja poznańskiej spółki, była zapewne sporym zaskoczeniem dla urzędników.
52
16:33, 30.01.2023
Swobodnie biegające psy, to główny problem zgłaszany przez wielu mieszkańców gmin Borek Wlkp. i Pogorzela. Sprawa jest na tyle poważna, że dzielnicowi z poszczególnych rejonów uznali, że powinny to być ich plany priorytetowe na najbliższe pół roku.
19
11:16, 26.01.2023
Posterunek policji w Borku Wlkp., działa „od zawsze” , obsługując przy okazji miasto i gminę Pogorzela. Do końca ubiegłego roku, pomieszczenia zajmowane przez funkcjonariuszy były wynajmowane przez Komedę Wojewódzką Policji odpłatnie, ale umowa się skończyła. Teraz policja nie chce płacić... Do burmistrza trafiła prośba o bezterminowe i co ważne, nieodpłatne użyczenie lokalu. Czy brak zgody może oznaczać likwidację posterunku?
2
16:21, 19.01.2023
Prace przy rozbudowie Przedszkola Samorządowego "Pod Dębem" w Karolewie postępują. Obecnie firma skupia się na robotach wewnątrz obiektu. Tymczasem radni na najbliższej sesji zajmą się likwidacją jednego z przedszkolnych oddziałów. Dlaczego?
4
11:28, 17.12.2022
Własnoręczne wykonywanie dekoracji, to doskonały sposób, by poczuć magie nadchodzących świat Bożego Narodzenia. To dobra okazja na wspólne spędzanie czasu z rodziną, ale przede wszystkim piękny zwyczaj przekazywany z pokolenia na pokolenie. Zobaczcie sami, jak bożonarodzeniowe wianki wykonywali mieszkańcy gminy Borek Wlkp.
2
14:58, 16.12.2022
Dziesięć rodzin wzięło udział w międzypokoleniowych warsztatach słodkiej architektury w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Borku Wlkp. Dzieci wraz z opiekunami przez kilka godzin tworzyły domki z piernika. Budowle są w całości jadalne, a więc w każdej chwili można ją zjeść.
1
07:01, 05.12.2022
Plac targowy może okazać się świetną areną do pokazów ogniowych. Przekonali się o tym mieszkańcy Borku Wielkopolskiego, którym widowisko rozgrzewało serca w przerwie piłkarskich zmagań z Francuzami.
06:28, 05.12.2022
Borecki MGOK przygotował stałą atrakcję dla mieszkańców w świątecznym okresie. Stworzona w holu ośrodka przestrzeń zaprasza mieszkańców do wykorzystywania jej jako tła swoich zdjęć, kiedy tylko budynek jest otwarty.
11
14:34, 30.11.2022
Gmina Borek Wlkp. korzystając z możliwości proponowanego przez rząd rozwiązania, włączył się w akcję dystrybucji taniego węgla przez samorządy. Dziś pierwsze dwie partie węgla dotarły już do gminy. - Wygląda dobrze, ale nie wiemy jak się pali. To już pytanie do mieszkańców, którzy go zakupią - usłyszeliśmy od właściciela firmy Rol-Plon w Borku Wlkp., który osobiście przywiózł jeden z transportów.
5
11:35, 26.11.2022
- Palce lizać, niebo w gębie, miód malina...doskonałe, wyśmienite, smakowite - brzmią pierwsze słowa przedmowy w w boreckim "Przepyszniku". W publikacji znalazły się dania, które mieszkańcy mieli okazję degustować podczas jubileuszowych imprez "Wokół tradycji i nowoczesności przy jednym stole". Po potrawy, w których tradycja przenika sie z nowoczesnością. "Wisienką na torcie" uroczystego podsumowania spotkań był występ Joanny Bartel.
14:29, 22.11.2022
Koło Śpiewacze "Jutrzenka" świętowało piękny jubileusz - 130-lecie istnienia! Wydarzenie było okazją do zorganizowania koncertu, odznaczenia członków zespołu, osób wspierających, a także złożenia podziękowań państwu Szymczakom, którzy zaangażowali sporą część swojego życia w działalność chóru, by ten mógł obchodzić kolejne rocznice. - To podziękowania za piękny dorobek i kontynuowanie dzieła przodków - mówiła jedna z chórzystek.
7
11:47, 17.11.2022
Ścieżka rowerowa przy drodze wojewódzkiej z miejscowości Cielmice i Leonów aż do Borku Wlkp.? Interpelację w tej sprawie złożył radny Michał Dopierała. - Ze względu na nasilający się ruch drogowy, szczególnie ciężarowy - piesi i rowerzyści z tej miejscowości i nie tylko, są narażeni na niebezpieczeństwo. - pisze borecki rajca. Burmistrz nie wyklucza partycypacji w kosztach zadania, ale póki co są inne zadania do realizacji. 
5
13:08, 08.11.2022
Czy stawka tzw. "opłaty śmieciowej" jaką płacą mieszkańcy gminy Borek Wlkp. zmieni się w przyszłym roku? Pierwszy przetarg "śmieciowy" jaki ogłosił borecki magistrat nie wyszedł źle, niebawem pojawi sie kolejny i do niego wiele zależy. Tymczasem na najbliższej sesji Rady Gminy pojawi się uchwała o pokryciu części kosztów funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie gminy z dochodów własnych.
25
13:52, 04.11.2022
W dzień Wszystkich Świętych jechał, zapalić znicze na grobach. Przy okazji ratował ludzkie życie, reanimując kobietę z zawałem serca - Nie bałem się, to był odruch. Wiedziałem co robię. Uczyliśmy się, żeby zawsze pomagać - mówi Patryk Kaczmarek młody strażak z OSP Jeżewo.
REKLAMA