Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
13:31, 21.08.2019
Miłośnicy bluesa w naszym powiecie, zapewne nie mogą doczekać się już najbliższej soboty. W sali Gminnego Ośrodka Kultury w Piaskach odbędzie się kolejny już festiwal Blues nad Obrą jak zawsze z doborową obsadą na scenie.
08:39, 19.08.2019
Już 5 września na deskach Gostyńskiego Ośrodka Kultury Hutnik, po raz pierwszy w Gostyniu wystąpi Czesław Mozil, ze sowim muzycznym stud-upem. Motywem wiodącym będzie Polska widziana z perspektywy podwójnego emigranta, żyjącego między Danią a Polskaą, kochającego absurdy obu tych krajów i patrzącego na wszystko z humorem.
25
17:11, 16.08.2019
Bazylika Świętogórska kolejny rok z rzędu była miejscem powiatowych dożynek. To tu na ołtarzu polowym odbyła się uroczysta msza święta, po której dziękowano za plony i dzielono chlebem z tegorocznej mąki. Wręczono też wyróżnienia, Zasłużonym dla Powiatu Gostyńskiego i wybrano najładniejszy wieniec. Po oficjalnych uroczystościach odbył się tradycyjny festyn wypełniony jak co roku wieloma atrakcjami. Sporo było dobrego jedzenia promującego smaki powiatu, muzyki nie tylko ludowej, a wieczorem na scenie wystąpił Krzysztof Krawczyk, prezentując swoje największe przeboje. Dopisała pogoda, a także frekwencja. Dla wielu była to najbardziej udana impreza dożynkowa od lat.
3
10:39, 13.08.2019
Syny to dość specyficzne zjawisko na polskiej scenie hip-hop. Pokusić można się o stwierdzenie, że nie tylko... W ich muzyce brudne i zadymione brzemienia mieszają się z rytmami pop, techno, reggae, drum'n'bass...., Kto zna twórczość Syny wie, o co chodzi, a ten kto nie wie, to zapraszamy na ich koncert 14 września do „Hutnika” w Gostyniu w ramach 8. Gostyń Avant Festival/ ex Kalisz Ambient Festiwal.
6
11:56, 04.08.2019
Nieważne miejsce, nieważny czas - muzyka może zagościć wszędzie. Przykładem jest sobotni koncert na skwerku przy skrzyżowaniu ulic Kolejowej i Helsztyńskiego w Gostyniu. Rozbrzmiała muzyka klasyczna, a bohaterami plenerowego koncertu było Trio im. Wiłkomirskich. Ich członkowie to zdolni młodzi muzycy, laureaci prestiżowych konkursów, którzy swoją grą zjednali sobie gostyńską publiczność.
4
14:53, 29.07.2019
Razem udowodnili, że nie ma rzeczy niemożliwych, a marzenia są po to, by je spełniać. Tobiasz Groszek, Radosław Szwałek i Maciej Stróżyński dojechali do granicy Kirgistanu z Chinami i zrobili to 22-letnim Oplem Corsa. Skąd pomysł na taką wyprawę i co spotkało ich po drodze? O przygodzie życia uczestnicy wyprawy opowiedzą już w najbliższy czwartek 1 sierpnia o 19:00 w Kinie „Pod Kopułą”. Przyjdźcie i posłuchajcie! Wstęp wolny!
12:11, 29.07.2019
Jak powstawały Murale Polskiej Niepodległości w różnych rejonach kraju? O tym można się przekonać przychodząc do gostyńskich Plant. Wczoraj otwarto wystawę składającą się z kilku instalacji. Towarzyszyły jej warsztaty plastyczne i koncert.
2
11:29, 21.07.2019
Powoli kończą się XV jubileuszowe Dni Ponieca, które w tym roku były wyjątkowo udane. Zewsząd biła pozytywna energia, co przełożyło się też na wyjątkową atmosferę. Podczas wieczornych koncertów bawiły się prawdziwe tłumy nie tylko mieszkańców Ponieca. Ludzie zjechali z Leszna, Gostynia, Rawicza i wielu innych miast, miasteczek czy wiosek. Tego dnia Poniec był też najsłodszym miastem w Polsce!
6
13:07, 20.07.2019
Pierwszy dzień tegorocznych Dni Ponieca, to prawdziwa petarda. Na koncertach gwiazd disco polo pojawiły się tłumy ludzi z całego regionu, a wykonawcy dali z siebie wszystko. Jako pierwszy wystąpił zespół "Skaner", który rozgrzał publiczność, do czerwoności. Po koncercie, artyści długo rozdawali zdjęcia i autografy. Kiedy na scenie pojawiła się grupa "Piękni i Młodzi" poniecki stadion był już wypełniony po brzegi. Publiczność oszalała. Ludzie śpiewali, tańczyli, zabawa była wyśmienita. I tak do ostatniego utworu. Dziś atrakcji jeszcze więcej - koncerty, blok sportowo rekreacyjny i ustanawianie rekordu Polski w ilości osób jedzących gostyńskie mleczko z tubki i kolejne dwa koncerty - "Video" oraz "Poparzeni Kawą Trzy" na które już dziś zapraszamy.
7
14:35, 15.07.2019
Kontakty międzyludzkie to najważniejszy element współpracy pomiędzy narodami. Tak można podsumować wieloletnią współpracę pomiędzy członkami gostyńskiego Stowarzyszenia "Dom Europejski" a francuskim "Stowarzyszeniem ponad podziałami" Relacje pomiędzy tymi dwoma organizacjami układają się doskonale. Mieszkańcy Płaskowyżu Wschodniego Rouen, zawsze są w Gostyniu mile widziani. Tak było i tym razem. Kilkudniową wizytę zakończyło oficjalne spotkanie, które stał się okazją do potrójnego świętowania.
12:27, 14.07.2019
Radośnie i kolorowo zrobiło się wczoraj w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Borku Wlkp. Wszystko za sprawą Prezentacji Zespołów Ludowych z Wielkopolski, która po raz piętnasty miała miejsce na boreckiej scenie. Przegląd był nie tylko okazją do przedstawienia artystycznego dorobku, lecz przede wszystkim służył integracji środowisk artystycznych. Było coś dla ucha, ale też dla ciała. Organizatorzy przygotowali dla uczestników niemal 300 porcji pysznego gulaszu.
6
15:34, 13.07.2019
Tę niezwykłą wystawę oglądali już mieszkańcy Francji, Austrii i Niemiec. Po raz pierwszy mogą ją zobaczyć również Polacy. W gostyńskim parku im. Karola Marcinkowskiego otwarto ekspozycję pod nazwą - #StolenMemory - "Skradziona pamięć", przygotowaną przez Międzynarodowe Centrum Prześladowań Nazistowskich "Arlosen Archives" w Niemczech. Organizacja ta zajmuje się gromadzeniem dokumentacji dotyczącej nazistowskich zbrodni i prześladować, a także zwrotem zachowanych pamiątek po pomordowanych. Dla wielu rodzin to jedyne zachowane przedmioty. Nic więc dziwnego, że łzy wystawie towarzyszyły łzy wzruszenia.
08:32, 03.07.2019
Za dwa miesiące w Gostyńskim Ośrodku Kultury "Hutnik" Gostyń Avant Festival/ex Kalisz Ambient Festiwal to impreza kierowana do fanów muzyki ambientowej, elektronicznej i eksperymentalnej. Przyjadą same gwiazdy. Swój udział zapowiedzieli już tacy artyści jak: Daniel Spaleniak, Kentin Jivek czy duet "Syny". Na scenie pojawi się również zespół "Kirszenbaum", który swoją muzykę groteskowo porównuje do..."Taniej soboty w Lidlu".
5
11:03, 30.06.2019
Jaki jest przepis na udaną zabawę? Moc atrakcji, dobre towarzystwo i słoneczna pogoda. Tak było we wsi Krajewice, gdzie mieszkańcy bawili się na corocznym festynie, który zakończyła zabawa taneczna.
11
12:19, 29.06.2019
Nowe przedsięwzięcia, niemal zawsze opatrzone są pewnym ryzykiem. Gostyński Rekord Gitarowy, jaki zorganizowana w parku miejskim może być tego najlepszym przykładem. O ile sami muzycy byli zadowoleni, a impreza wyjątkowo ciekawa, to jednak coś nie zagrało.
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone