Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
12:57, 23.02.2020
Podkoziołek, zwany w niektórych rejonach Polski także "Śledzikiem" lub "Zapustami" to ostatnia zabawa przed Wielkim Postem. Niegdyś bardzo popularny dziś kultywowany już tylko w niewielu miejscach. O Podkoziołku nie zapominają Biskupianie z Domachowa, organizując tradycyjną imprezę ludową. Tak było i w tym roku. Najpierw Biskupiański Zespół Folklorystyczny z Domachowa i Okolic wprowadził wszystkich w odpowiedni klimat, a potem zabawa jeszcze bardziej się rozkręciła. I tak do samego końca...
10
11:12, 23.02.2020
"Gostyńskie Rockowania 2020" zakończone, laureaci wyłonieni. Na scenie Gostyńskiego Ośrodka Kultury "Hutnik" wystąpiło sześć zespołów, które wcześniej wyłoniono w ramach eliminacji. Jak można było usłyszeć wszystkie "rock-ują" one na przyszłość. Wisienką na muzycznym torcie był występ "Acid Drinkers" nazywających siebie "Kwasożłopami" , jednego z najlepszych polskich zespołów metalowych
3
10:52, 16.02.2020
Artysta wręczający kwiaty, proszący niektóre panie do tańca i ponadczasowe przeboje, głównie o miłości. W takiej atmosferze upłynął wczorajszy wieczór w Gminnym Ośrodku Kultury w Pępowie. Z okazji "Walentynek" na scenie wystąpił Alexander Martinez, półfinalista programu "Mam talent", który potrafi wcielić się w niemal każdego wykonawcę światowego formatu.
7
08:03, 14.02.2020
Nie chcemy nikomu zamykać ust, nie krępujemy rąk, nie narzucamy światopoglądów. To Wy decydujecie, jakie treści pojawiają się na Waszych laptopach, czy smartfonowych ekranach. Jeśli piszecie opinie - róbcie to jednak z głową. Co miesiąc pod naszymi artykułami pojawiają się setki komentarzy, z których część ląduje w ścieku hejtu, jadu i wulgaryzmów. Choć znikają z portalu, niesmak pozostaje na długo...
11:22, 10.02.2020
Konwentowo, stabilnie i klimatycznie. Tak organizatorzy podsumowują siódmą edycję Gosktonu, którą po raz pierwszy w historii zorganizowano w zupełnie nowym miejscu. W wydarzeniu udział wzięło nawet pół tysiąca osób, przeniesionych niemal dosłownie w świat fantastyki.
2
12:10, 05.02.2020
Games Room, warsztaty kendo, walki bronią białą, robotyka, czytelnia komiksów i wiele innych atrakcji - to tylko niektóre z atrakcji kolejnej edycji Festiwalu Fantastyki Gostkon. To fantastyczne wydarzenie już w najbliższy weekend.
14:16, 28.01.2020
Z lekkim poślizgiem, ale udało się. Zaprezentowano najnowsze wydanie "Rocznika Gostyńskiego", w którym tradycyjnie wspólnym mianownikiem publikowanych artykułów jest region gostyński i jego mieszkańcy. - Dziękuję wam za to, że chce wam się chcieć, bo moglibyście tego nie robić - zwrócił się do autorów prof. Krzysztof Maćkowiak, przewodniczący Rady Programowej.
9
14:31, 27.01.2020
Po raz trzydziesty przed mieszkańcami Gostynia w noworocznej odsłonie wystąpiła Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Gostyń. Muzycy długo przygotowywali się, do tego koncertu, chcąc zaspokoić gusta najbardziej wybrednych słuchaczy. Chcieli też zaskoczyć publiczność nowymi aranżacjami i... udało się. Całość wypadła znakomicie. Orkiestrze towarzyszyły mażoretki Biga Bang, które jak z wdziękiem prezentowały choreograficzne układy, odpowiednio dobrane do muzyki.
17
14:35, 26.01.2020
Tłumy mieszkańców przybyły wczoraj na gostyński rynek, by obejrzeć rekonstrukcję historyczną przedstawiającą wypędzenie niemieckich okupantów przez Armię Czerwoną 75 lat temu. W inscenizacji oprócz pasjonatów historii i kaskaderów, uczestniczyły też pojazdy militarne. Pozytywnych komentarzy nie brakowało. Widowisko przygotowali: Gostyński Ośrodek Kultury "Hutnik", Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, Muzeum w Gostyniu, Stowarzyszenie Historia Militaris, Handmet Military oraz Studio Historyczne Huzar.
12
12:41, 26.01.2020
Uczniowie z klas maturalnych Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu na 100 dni przed maturą bawili się na studniówce w Borku Wlkp. Nie rozpoczęli jak wszyscy, od Poloneza, lecz od widowiska artystycznego, w którym udział wzięli również nauczyciele. Były przemówienia i podziękowania, a także radość i zadowolenie z pracy, którą wykonali. - Chce nam się płakać ze szczęścia, bo wiem ile ćwiczyliśmy, ile pracy w to wszystko włożyliśmy - mówili maturzyści
3
12:00, 26.01.2020
"Poloneza czas zacząć! Podkomorzy rusza i z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza i wąsa podkręcając podał rękę Zosi. I skłoniwszy się grzecznie w pierwszą parę prosi" - słowami z XII Księgi "Pana Tadeusza" uczniowie ostatnich klas Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu rozpoczęli studniówkowy bal mierząc się z tradycyjnym Polonezem. Wyszło znakomicie, podobnie jak Walc odtańczony z nauczycielami
6
12:58, 24.01.2020
Prace nad nim trwały pół roku i kosztowały blisko 120 tys. Tematycznie nawiązuje do czasów napoleońskich i akcji opatrzonej kryptonimem "chees player", zakładającej porwanie Napoleona Bonaparte i zastąpienie go sobowtórem gostyńskiego księdza. Mowa o gostyńskim escape roomie, który od ponad roku funkcjonuje w budynku muzeum. Sprawdziliśmy ile osób go odwiedziło i jak sobie daje radę w realiach rynkowych.
40
11:19, 23.01.2020
Kulturalny rozkład jazdy w Gostyniu na 2020 rok zapowiada się bardzo obiecująco i zapewne trafi w imprezowe gusta nawet najbardziej wybrednych mieszkańców. Najwięcej zainteresowanie jak zawsze wzbudza jednak program Dni Gostynia. Co organizatorzy przygotowali na tegoroczne obchody święta miasta? Wiadomo, że jest nowa data, a na scenie wystąpią gwiazdy nie tylko polskiej, ale też zagranicznej sceny muzycznej. Jak zapewnia Tomasz Barton, dyrektor Gostyńskiego Ośrodka Kultury, którego zaprosiliśmy na wywiad do redakcyjnego autka nie mamy prawa się nudzić.
12:36, 20.01.2020
Przegląd Kolęd i Pastorałek organizowany przez pępowski ośrodek kultury to tradycja, ciesząca się niesłabnącym zainteresowaniem. Wczoraj na scenie zaprezentowało się ponad 100 uczestników, którzy nie tylko śpiewali, ale też tańczyli i grali...
1
15:16, 18.01.2020
Ten koncert był prawdziwą gratką dla miłośników muzyki filmowej. W Gostyńskim Ośrodku Kultury "Hutnik" z muzycznym wydarzeniem pn. "Tarantino Unplugged" wystąpił zespół Bacteryazz i goście, prezentując największe muzyczne hity z filmów niekwestionowanego mistrza.
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone