Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
09:42, 08.12.2018
Nie lada gratka z okazji Mikołajek czekała na przedszkolaków i uczniów z pępowskich szkół. Przeniesili sie do krainy śniegu i lodu. Wszystko za sprawą spektaklu opartego na podstawie popularnej bajki "Kraina lodu". Niektórzy nawet wcielili się w rolę aktorów i ruszyli na pomoc głównej bohaterce.
13:35, 05.12.2018
Jest na początku swojej przygody z macierzyństwem i nie jest jej wcale łatwo, a dobrych doradców dookoła nie brakuje. Na co dzień przeżywa całą gamę emocji - od euforii po depresję. Mowa o bohaterce spektaklu "One Woman Show. Nieprzykładna mama", w której niejedna z kobiet zapewne zobaczyła swoje lustrzane odbicie
3
13:45, 04.12.2018
Holocaust, to temat wzbudzający wciąż ogromne emocje. Właśnie o tym co wydarzyło się blisko osiemdziesiąt lat temu w obozach koncentracyjnych opowiadał spektakl "Album Karla Höckera", który wystawiono na scenie gostyńskiego "Hutnika". Nie były to jednak relacje więźniów, ale sztuka oparta na zdjęciach oficerów SS, którzy w Auschwitz prowadzili "normalne" życie.
4
15:28, 02.12.2018
Na jego utworach wychowało się całe pokolenie Polaków. Zygmunt „Muniek” Staszczyk, - muzyk, wokalista, autor tekstów przyjechał do Gostynia w ramach trasy koncertowej „Muniek i przyjaciele” Towarzyszyli mu dwaj gitarzyści Cezariusz Kosman i Janek „jahlove” Pęczak
09:40, 01.12.2018
Z programem słowno-muzycznym na scenie gostyńskiego Hutnika wystąpił znany polski satyryk, artysta Krzysztof Daukszewicz. Zgromadzona publiczność była zachwycona blisko dwugodzinnym recitalem jaki zaprezentował. Artysta stworzył niesamowitą atmosferę gawędy, humorystycznej podróży, wyolbrzymienia naszych narodowych wad i przywar.
3
14:23, 27.11.2018
Nieprzerwanie od siedemnastu lat recytatorzy z całego regionu gostyńskiego spotykają się na Finałowym Konkursie Recytatorskim im. Kaspra Miaskowskiego. Na scenie zaprezentowało się ponad dwudziestu recytatorów, którzy z wielkim oddaniem przedstawiali kolejne strofy staropolszczyzny.
3
19:21, 25.11.2018
Katarzynki to obrzęd pamiętający jeszcze czasy średniowiecza. W ten sposób cnotliwi kawalerowie szukali panien gotowych do zamążpójścia. Z czasem rytuał ten został wyparty przez popularne do dziś Andrzejki, podczas których wróżby stawia się zarówno kobietom, jak i mężczyznom
10:34, 25.11.2018
Gostyński Ośrodek Kultury Hutnik po raz kolejny rozbrzmiał bluesowymi rytmami czwartej edycji State of Blues. Gwiazdą wieczoru była absolutna legenda polskiej muzyki bluesowej - zespół Nocna Zmiana Bluesa.
09:17, 24.11.2018
Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik” rozstrzygnął kolejną edycję Gminnego Konkursu Recytatorskiego im. Zofii Naglerowej. Dla uczestników była to szansa, by wspomnieć twórczość pochodzącej z Gostynia pisarki, poetki, publicystki i autorki wspomnień o wojennych losach gostynian
13
10:35, 10.11.2018
Od wczoraj na ekranach kin całego kraju można oglądać film "Planeta Singli 2" opowiadający historię przebojowego showmana zakochanego w pięknej nauczycielce muzyki. Swój wkład w jego powstanie ma także pochodzący z Piasków Mateusz Biernat, który wcielił się w jedną z drugoplanowych ról. - Fajnie było! Na planie stresowałem się pierwszy dzień, potem było z górki - komentował młody akto
14:19, 08.11.2018
"Pasja szansą na ciekawe życie" - to hasło warsztatów fotograficznych, w których uczestniczyli podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy. Było to dla nich ciekawe doświadczenie i wbrew pozorom niełatwe zadanie, ale jak można zobaczyć na zdjęciach świetnie się przy tym bawili.
11
08:54, 06.11.2018
Chór „Zaczarowana Melodia” ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu pochwalić się może wspólnym śpiewaniem z zespołem „Skaldowie”, Eleni, Alicją Majewską, Olgą Bończyk czy Zbigniewem Wodeckim. Jakiś czas temu na zaproszenie Stanisławy Celińskiej chórzyści zaśpiewali na nowej płycie artystki. Na tym jednak nie koniec ich sukcesów. Już 10 listopada chórzystów pod kierownictwem Ewy Kuśnierek usłyszeć będzie można na żywo w Koncercie dla Niepodległej na PGE Narodowym z okazji 100 -lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Gratulujemy!
15:35, 04.11.2018
Jeden z największych artystów polskiej sceny muzycznej wystąpił w Gostyńskim Ośrodku Kultury "Hutnik". W swoim niepowtarzalnym stylu zaprezentował najbardziej znane utwory, którymi zdołał oczarować publiczność. Udało mu się nawet zaprosić słuchaczy do wspólnego śpiewania
13:47, 02.11.2018
Czy strach ma wielkie oczy? Na pewno ma rożne oblicza. W sali widowiskowej gostyńskiego "Hutnika" zaprezentowano prace uczniów szkół podstawowych, którzy pokazali czym jest według nich strach. Dzieciom wyobraźni nie brakowało, a komisja konkursowa stanęła przed trudnym wyborem najlepszych interpretacji strachu.
12:13, 29.10.2018
Rok 2018 jest szczególny z uwagi na przypadającą w nim setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wybuchu powstania wielkopolskiego. Z tej okazji wyjątkowy był też Przegląd Piosenki Patriotycznej w Pępowie. Dzieci zaprezentowały utwory patriotyczne, żołnierskie i wojenne, których tym razem nikt nie oceniał. Wysiłek młodych artystów nagrodzono za to słodkimi upominkami.
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone