Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
57
08:10, 29.07.2021
Już w najbliższy piątek o godz. 16.00 na gostyńskim deptaku odbędzie się akcja uliczna pn. „Kryzys Wiary”. Na podstawie tekstów literackich o charakterze religijnym wystawiona zostanie krótki spektakl teatralny. Znany w Gostyniu twórca teatralny Janusz Dodot zabierze przechodniów do świata podstawowych pytań o współczesność, Boga, człowieka.
15
11:28, 28.07.2021
Zmienia się wizerunek Hutnika. Od blisko dwóch tygodni na ścianach zewnętrznych powstają murale. Dzieła, których twórcą jest Wojciech Ejsmondt będą niezwykłe i wyjatkowe. Po pierwsze będą to pierwsze w Gostyniu abstrakcyjne murale malowane metodą ULI oraz pierwsze wykonane za pomocą antysmogowych farb. Co będą przedstawiały? Dla każdego mogą oznaczać coś innego, dlatego będzie trzeba do Hutnika przyjść, zobaczyć i samodzielnie ocenić. Co ciekawe do każdego z pięciu powstających murali można przypisać konkretny utwór muzyczny. 
12:20, 21.07.2021
Szósta edycja Wielkopolskich Dni Sztuki i Zdrowia zawitała do gminy Krobia. W ramach wydarzenia zorganizowano warsztaty terapeutyczne oraz dwa koncerty - jeden w Domu Pomocy Społecznej, a drugi na Wyspie Kasztelańskiej, która w ostatnim czasie stała się swego rodzaju centrum edukacji i jak się okazuje doskonałym miejscem na spotkania z kulturą.
4
12:44, 03.07.2021
Ta wystawa była inna niż wszystkie... Portrety jakie można było podziwiać w Gostyńskim Ośrodku Kultury "Hutnik" przedstawiały gostynianki - kobiety nieprzypadkowo wybrane przez gostyńskiego artystę, które na co dzień można spotkać na ulicach naszego miasta. - Chciałem paniom podziękować za cierpliwość podczas pozowania, bo otrzymałem tak dobre zdjęcia, że się nie ruszały. - żartował Stanisław Szymkiewicz.
07:26, 01.07.2021
Festyn pełen atrakcji w każdej miejscowości gminy Poniec? Czemu nie! Wszystko w ramach wakacyjnego projektu "Lato z GCK". Rozkład jazdy już gotowy, a po pierwszych zorganizowanych wydarzeniach widać, że pomysł to strzał w dziesiątkę. - Obostrzenia nie pozwalają na organizację dużych imprez, a chcieliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom, szczególnie tych najmłodszych. - wyjaśniał Maciej Malczyk, dyrektor GCK Poniec. 
1
14:23, 30.06.2021
W miejscu skąd pochodził bł. Edmund Bojanowski zorganizowano koncert, który zapewne przejdzie do historii Grabonogu. Przed tamtejszym dworkiem wystąpiły cztery orkiestry dęte. Zwieńczeniem koncertu był wspólny występ, podczas którego trzy znane utwory zagrało wspólnie ponad  stu muzyków. Efekt okazał się niesamowity.  
4
07:09, 29.06.2021
Wystarczyło mieć gitarę, znać kilka akordów, a następnie przyłączyć się do wspólnego grania. I choć w parku miejskim pojawiło się 28 osób, które kochają gitarowe brzmienia, to nie wystarczyło, by ustanowić rekord.   
2
14:23, 16.06.2021
Czarownice, detektywni, półżywy mieszkaniec kamienicy, grabarz czy lekarz na dworcu PKP - to tylko niektóre postacie jakie mona było spotkać podczas tegorocznej edycji Gry Miejskiej w Gostyniu.  Zagadkę próbowało rozwikłać siedem zespołów. Niekwestionowanymi zwycięzcami okazała się grupa przyjaciół "Ino Rojbry".
13
14:30, 15.06.2021
Park Miejski w Gostyniu odżył po pandemicznej przerwie. W niedziele popołudnie zorganizowano w nim Galę Piosenki Przedszkolnej i Holi - Festiwal Kolorów. Było muzycznie, tanecznie i ...kolorowo. 
1
09:17, 15.06.2021
Na spotkaniach z autorami, ciekawych dyskusjach i warsztatach spędzili czas fani kryminałów w Gostyniu. Przez dwa dni w mieście odbywał się II festiwal "Kryminalny Magiel", w którym udział wzięli znani i cenieni pisarze kryminałów i retrokryminałów. Wybrano tez najlepszy kryminał retro 2020 roku. Zwycięzcą okazał się Marek Krajewski za powieść "Pomocnik kata". - Od niego zaczęło się wskrzeszenie polskiego kryminału i proces dźwigania go na poziom jakości i popularności - mówił Przemysław Pawlak, uzasadniając wybór kapituły konkursowej.
6
13:48, 11.06.2021
Na gostyńskim rynku otwarto wystawę “Dawno, dawno, prawie 100 lat temu...Historia kobiet nietuzinkowych”. Ukazuje ona rolę kobiet zarówno w historii Gostynia, jak i całej Polski oraz przywraca pamięć o Towarzystwie Czytelni dla Kobiet, działającym niegdyś w Gostyniu.  Główną bohaterką wystawy jest związana z regionem gostyńskim Franciszka Wilczkowiakowa - działaczka społeczna i jedna z pierwszych kobiet zasiadających w polskim parlamencie.
09:10, 09.06.2021
Spotkania autorskie, warsztaty oraz konkurs na najlepszy kryminał retro 2020 roku. Bardzo ciekawie zapowiada się tegoroczna - druga edycja "Festiwalu Kryminału Retro "Kryminalny Magiel”, propagującego jedną z najpopularniejszych odmian tego gatunku  - historyczną powieść kryminalną i kryminał retro. Wydarzenie zaplanowano na najbliższy weekend.
4
11:44, 06.06.2021
Pandemia w znacznym stopniu ograniczyła im możliwość organizacji prób, ale oni się nie podali. Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Gostyń wraz z Mażoretkami Big Bang przygotowali wymagający repertuar i wysłali nagrania na Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych "Złota Trąbka" w Kozach. - Ten wynik jest dla nas swoistym punktem wyjścia do naszych następnych występów podczas festiwali czy konkursów - komentują przedstawiciele gostyńskiej Orkiestry.
1
14:32, 02.06.2021
Po raz pierwszy w historii gostyńskiego muzeum zorganizowano nie wernisaż a finisaż wystawy, czyli spotkanie z artystą, ale w dniu zakończenia ekspozycji. Twórca mówił o linorytach oraz cyklu malarskim, na który składa się z wizerunku 366 aniołów.
13
09:39, 02.06.2021
Wielkopolskie zabytki otrzymają od Samorządu Województwa Wielkopolskiego środki na remonty i konserwacje. Łącznie trafi do nich 1,5 mln złotych. Pieniądze te trafią też do naszego powiatu, a konkretnie do Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri na Świętej Górze.