Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
4
08:31, 01.08.2020
Jak trudno jest funkcjonować w warunkach sanitarnego reżimu, przekonało się już wiele firm i instytucji. Wczoraj przed Gostyńskim Ośrodkiem Kultury „Hutnik” zorganizowano Piknik Artystyczny „Spotkajmy się na tarasie” Swój repertuar, na żywo zaprezentował zespół Hutnik 4Band, a instruktorzy placówki zadbali nie tylko o bezpieczeństwo gości, ale też o dobre ich samopoczucie. Wydarzeniu sprzyjała pogoda i atmosfera, zabrakło tylko ludzi, którzy chyba jeszcze nie są gotowi na kulturalne spędzanie wolnego czasu.
10
12:21, 31.07.2020
Od czasu, gdy połączenie Leszno – Jarocin przestało funkcjonować, w ruinę popadła też infrastruktura kolejowa zlokalizowana wzdłuż torowiska. Widać to na przykładzie opuszczonych stacji, niegdyś tętniących życiem. Na ścianie jednego z takich budynków, wyjątkowy artysta zostawił wyjątkowy ślad swojej twórczości, tworząc jedyny w swoim rodzaju mural z wizerunkiem własnej matki
17
13:56, 23.07.2020
Figura św. Małgorzaty w gostyńskiej Farze, po odrestaurowaniu nabrała nowego blasku. Prace renowacyjne wykonano w Katedrze Konserwacji-Restauracji Architektury i Rzeźby Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. A wszystko dzięki datkom z jednego procenta podatku, przekazanego w zeznaniach podatkowych na rzecz Towarzystwa Miłośników Gostyńskiej Fary.
17
13:21, 20.07.2020
- Mobilne sklepy dowożą towary pierwszej potrzeby, książka nie jest takim towarem, tym bardziej musimy z nią wyjść do ludzi - tak o nowym projekcie gostyńskiej biblioteki, czyli uruchomieniu pierwszego w Wielkopolsce bibliobus mówił Przemysław Pawlak, dyrektor książnicy. Bibliowóz od dziś ruszył w trasę. Codziennie będzie docierał do innych miejscowości i na inne osiedla. Za jego kierownicą odważyła się zasiąść jedna z pracownic. 
6
13:35, 02.07.2020
Trzynaście nowych instrumentów za niebagatelną sumę ponad 100 tys. złotych zakupiła Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Poniecu. - Zależało nam na jakości, aby były to instrumenty wysokiej klasy - mówił Wiktor Bąk, kapelmistrz ponieckiej orkiestry. Większość funduszy pokryła dotacja z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
1
10:06, 16.06.2020
Mieszkańcom gminy Pępowo brakuje spotkań w Gminnym Ośrodku Kultury, dlatego wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom zorganizowano koncert online. Każdy z mieszkańców bez wychodzenia z domu mógł uczestniczyć w tym wydarzeniu. Koncert złotych polskich przebojów przyciągnął prawie 300 osób i tak zachwycił wójta, że zaproponował artystkom nagranie płyty.
7
08:18, 03.06.2020
Muzeum w Gostyniu serdecznie zaprasza do obejrzenia nowej ekspozycji w sali wystaw czasowych – „Lalki świata” ze zbiorów Muzeum Lalek w Pilźnie k. Tarnowa. Wystawa będzie czynna od 8 czerwca do 31 sierpnia 2020 roku. Na ekspozycji znajdują się lalki z różnych kontynentów i krajów świata.
6
12:16, 02.06.2020
Rząd ogłosił "odmrożenie kin" od 6 czerwca. Czy to oznacza, że od soboty na mieszkańców mogą bez ograniczeń wybrać się na seans? Tak, ale...  Ilość miejsc będzie ograniczona do połowy, trzeba też będzie pamiętać o dezynfekcji rąk i maseczce bez której na kinowa salę nie wejdziemy.  
5
13:53, 01.06.2020
Pracownicy i instruktorzy Gostyńskiego Ośrodka Kultury "Hutnik" jak się okazuje to ludzie o wielu talentów. Z okazji przypadającego Dnia Dziecka przygotowali muzyczną niespodziankę - trzy piosenki, które dzieciaki uwielbiają słuchać. Jak mówił szef gostyńskiej kultury Tomasz Barton, to rekompensata dla maluchów, dla których rokrocznie Hutnik przygotowywał moc atrakcji z okazji ich święta, a pandemia koronawirusa pokrzyżowała im plany. 
19
09:33, 23.05.2020
Na tę imprezę zawsze czekaliśmy z niecierpliwością. Na przełomie maja i czerwca do Gostynia zjeżdżają gwiazdy największego formatu. W ubiegłym roku gościliśmy Kult z Kazikiem Staszewskim, którego koncert był prawdziwa petardą. W tym roku miało być inaczej, ale równie „przebojowo” Pandemia pokrzyżowała jednak kulturalne plany.
14
13:33, 18.05.2020
Nawet 300 słuchaczy mogło śledzić w internecie wydarzenie odbywające się w pępowskim kościele. Z okazji 100 urodzin - Karola Wojtyły, a od 1978 Jana Pawła II - pierwszego papieża Polaka zorganizowano  Koncert Pieśni Papieskich. Pomysłodawcy mieli świadomość, że nie odzwierciedli to relacji "na żywo", ale jak podkreślali było warto. 
4
09:47, 16.05.2020
Dziewczyny z Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej przy GCK w Poniecu przyjęły wyzwanie i przystąpiły do akcji #SygnałChallenge. Piękniejsza część ponieckiego składu pokazuje swoją metamorfozę, po tym jak chwytają za...instrument.
9
09:17, 12.05.2020
Na razie nie możemy myśleć o otwarciu kin i teatrów w perspektywie kilku tygodni ze względów epidemicznych - powiedział w poniedziałek w Programie Trzecim Polskiego Radia wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.
14
14:55, 08.05.2020
Wczoraj swoje święto obchodzili bibliotekarze, jednak było ono inne niż wszystkie. Wiele bibliotek w kraju cały czas jest zamkniętych, tak jak gostyńska książnica, której otwarcie planowane jest dopiero na drugą połowę maja. - Tak odległa data wynika z troski o Państwa bezpieczeństwo. Naszą bibliotekę odwiedza około 3 tysięcy czytelników miesięcznie, dlatego bardzo poważnie traktujemy standardy bezpieczeństwa - informuje Przemysław Pawlak, dyrektor BPMiG Gostyń.
18
11:17, 01.05.2020
Na rowerowych wycieczkach, wydarzeniach sportowych, imprezach plenerowych czy spotkaniach ze znajomymi  - tak najczęściej spędzaliśmy wolny podczas długiego majowego weekendu. Tegoroczny będzie bez wątpienia inny. Praktycznie wszystko zostało odwołane, więc pozostaje niewiele...  Niektórych ucieszyć może informacja, że ma być deszczowo, co przy obecnej sytuacji hydrologicznej w kraju, to wbrew pozorom dobra wiadomość.