Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
16:17, 25.10.2021
Miłośnicy jazzu, reggae, rocka i bluesa spotkali się podczas pierwszej "Nocy Bluesowej" w Krobi. Atmosfera tego wieczoru była bardzo spontaniczna, a zagrać i zaśpiewać mógł każdy. Pomysłodawcą imprezy był Piotr Szymkowiak. - To wyrosło z dawnej pasji do muzyki i chęci zintegrowania środowiska muzyków w okolicy Gostynia - mówił Piotr Szymkowiak.
30
11:15, 24.10.2021
Na scenie Gostyńskiego Ośrodka Kultury "Hutnik" wystąpiło wczoraj sześć zespołów, wcześniej wyłonionych w ramach eliminacji do "Gostyńskie Rockowania Festival"   Zainteresowanie imprezą było jednak słabe, na co uwagę zwrócił związany przez lata z Gostyniem Wojciech Hoffmann. Artysta nie szczędził za to pozytywnych słów o występach zespołów i nie mógł odżałować, że grały niemal do pustej sali. - To jest smutne, że wy tutaj przyjeżdżacie, a tu jest pusto, to jest dramatyczne - mówiła legenda polskiego rocka. 
11
16:08, 22.10.2021
Nauczycielka Przedszkola Samorządowego w Łęce Wielkiej - Dorota Kaźmierczak trafiła do grona pedagogów wyróżniających się spośród innych entuzjazmem i pasją w pracy. Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego nadał jej wyróżnienie w konkursie Wielkopolski Nauczyciela Roku. 
2
12:01, 21.10.2021
Najpierw degustacja, potem dyniowe lampiony. W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Borku Wlkp. królowała wczoraj...dynia. Jak wiadomo ma ona zastosowanie nie tylko w kuchni, ale jest też doskonałym elementem dekoracyjnym. Było to pierwsze z cyklu spotkań dla Kół Gospodyń Wiejskich "Wokół tradycji i nowoczesności przy jednym stole".
6
14:08, 18.10.2021
Zwierzęta to nasza rodzina, zwierzę to nie zabawka, zwierzęta czują tak samo, jak ludzie. Mogłoby się wydawać, że wszystko to jest oczywiste, ale...  O empatii i szacunku do zwierząt opowiadał mieszkańcom naszego miasta Tom Justyniarski - pisarz i obrońca zwierząt, inicjator pierwszego w Polsce i  Europie "Okna życia dla zwierząt" oraz akcji "Nie strzelam w Sylwestra"
REKLAMA
2
14:17, 11.10.2021
Ten koncert był absolutnie wyjątkowy - pierwszy w nowo oddanym do użytku krobskim Centrum Biblioteczno-Kulturalnym "KROB-KULT" Artysta z Wrocławia zachwycił klimatycznymi utworami, wprowadzającymi w magiczny nastrój.
10
16:05, 24.09.2021
Przez dwa najbliższe weekendy na Świętej Górze w Gostyniu odbywać się będzie 16. Festiwal Muzyki Oratoryjnej MUSICA SACROMONTANA.
1
11:14, 21.09.2021
Taniec, muzyka, wystawa fotografii i toast. Tak w wielkim skrócie można podsumować Tangonalia 2021 jakie odbyły się w Borku Wlkp. Niestety pogoda pokrzyżowała plany organizatorom. Zamiast koncertu na dworcu kolejowym, artyści wystąpili  na scenie ośrodka kultury. Nie ma jednak tego złego co na dobre, by nie wyszło. 
15
13:15, 18.09.2021
- Dzisiejsze widowisko zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Tylu ludzi, artystów, cała obsługa. Teatr Legnica jeszcze nigdy nie zawiódł. - to tylko jeden z komentarzy, po wczorajszym spektaklu, jaki odbył się na gostyńskim deptaku, u zbiegu ulic 1-go Maja i Rynku. Przedstawienie plenerowe “Skarb wdowy Schadenfreude" mimo niepogody zgromadziło sporą publiczność, która pod parasolami śledziła losy mieszkańców kamienicy. Publiczność owacyjnie dziękowała artystom. Były nawet prośby o bis.
11:17, 14.09.2021
Całkiem sporym zainteresowanie cieszył się spektakl uliczny wystawiony na pogorzelskim rynku. Aktorzy poznańskiego teatru przedstawili historię sprzed tysiąca lat, ale z jakże aktualnym przesłaniem - walki o władzę. - Właściwie mógłby być przedstawiony w każdym wieku i zawsze będzie aktualny - przekonywał Mariusz Ossowski, dyrektor MGOPK w Pogorzeli. 
REKLAMA
5
12:50, 10.09.2021
W ramach projektu "Teatr w Małym Mieście" do Pogorzeli zawita dziś Teatr Ewolucji Cienia ze spektaklem "Zapomniana historia". To przedstawienie kostiumowe dotykające problemu władzy. Zapowiada się ciekawie...W spektaklu wykorzystano m.in. autentyczny tekst pewnej klątwy...
1
12:17, 08.09.2021
Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy GCK w Poniecu ma na swoim koncie wiele sukcesów, do których dopisali kolejny. Podczas I Mistrzostw Polski Orkiestr Dętych zespół zdobył dwa medale. I choć orkiestr biorących udział w rywalizacji nie było dużo, to jak podkreśla kapelmistrz  Wiktor Bąk, liczyło się zdobyte doświadczenie
14
10:21, 01.09.2021
W minioną niedzielę po raz pierwszy mogli zwiedzić mieszkańcy. Budynek Centrum Biblioteczno-Kulturalne „KROB_KULT” robi ogromne wrażenie, a dzięki wielofunkcyjnym pomieszczeniom, możliwe będzie też organizowanie w nim zajęć i imprez kulturalnych takich jak kameralne koncerty czy wernisaże. Na powierzchni ponad 600 m2 znalazły się pomieszczenia pod księgozbiory, nowoczesna czytelnia, kącik zabaw dla dzieci, pracownia komputerowa oraz wielofunkcyjna sala widowiskowa.
21
16:37, 31.08.2021
To chyba najbardziej znana kamienica w Gostyniu i raczej kula u nogi dla samorządu, bo jej remont szacowany jest na kilka milionów złotych. Tymczasem w budynku mają pojawić się wkrótce "czasowi lokatorzy" ze wschodu. Skąd decyzja o nagłym zasiedleniu ruiny?
5
14:51, 30.08.2021
Każda jednostka OSP ma swoją historię. Wiele z nich może się poszczycić bogatym doświadczeniem, inne wieloma aktywnymi druhami czy własną orkiestrą a jeszcze inne udziałem w ważnych uroczystościach i niebezpiecznych akcjach ratujących zdrowie i życie ludzi. Dzięki kronikarzom OSP, którzy często latami zapisują losy poszczególnych jednostek możemy się dowiedzieć wielu ciekawych historii
REKLAMA
REKLAMA