Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
2
11:48, 23.01.2021
Rok 2020 przejdzie do historii, jako bardzo trudny. Życie społeczne, w tym także kulturalne, zostało w znacznym stopniu ograniczone na skutek pandemii. Mimo to udało się wydać 7. numer "Rocznika Gostyńskiego", w którym opublikowano blisko dwadzieścia artykułów dotyczących historii naszego regionu. Część z nich, po raz pierwszy ujrzała światło dzienne.  
8
12:44, 22.01.2021
Tym razem nie będzie można porozmawiać z autorem twarzą w twarz, poprosić po prezentacji o autograf, ale nic straconego. Miłośnicy literatury, a w szczególności kryminałów mogą wziąć udział w wirtualnych spotkaniu z Grzegorzem Skorupskim, który będzie promował najnowszą powieść pt. "Dom pod Czerwonym Dębem".
8
11:04, 20.01.2021
Sporym zainteresowaniem firm cieszyły się przetargi na modernizację świetlic wiejskich w Brzeziu i Sikorzynie. Być może to właśnie przełożyło się tę na atrakcyjne ceny. Jeśli postepowanie uda się zakończyć pomyślnie, już w tym roku mieszkańcy będą mogli w pełni korzystać z odnowionych budynków. 
4
09:44, 04.01.2021
Dziś rozpoczęły się dwutygodniowe ferie zimowe, które w tym roku obywają się wyjątkowo w tym samym terminie w całym kraju. Ze względu na sytuację epidemiczną uczniowie mają je spędzić w domu, dopuszczono tylko organizacje półkolonii i obozów sportowych. W powiecie gostyńskim, niektóre placówki kulturalne i sportowe zdecydowały się na zajęcia online.
5
13:48, 01.12.2020
"Biskupiankom jaczki, kopki - Biskupianom zaś wołoszki" - pod takim hasłem Biskupiański Zespół Folklorystyczny z Domachowa i Okolic realizował projekt w ramach, którego grupa wzbogaciła się o nowe komplety strojów. Uszyto je z myślą o członkach zespołu, ale też osobach, które z czasem do niego dołączą.
6
09:55, 07.11.2020
W TVP Historia wyemitowano wczoraj dokumentalny film pt. "Człowiek z nut"  o Józefie Zeidlerze, kompozytorze związanym ze Świętą Górą. Realizacja jest próbą rekonstrukcji życia i twórczości człowieka nazywanego przez wielu bratem bliźniakiem Wolfganga Amadeusza Mozarta. Produkcję realizowano m.in. na Świętej Górze,  a na szklanym ekranie można było zobaczyć mieszkańców powiatu gostyńskiego. 
3
06:57, 21.10.2020
Rubinowe gody to czterdziesta rocznica ślubu. To także okazja do świetnej zabawy i erotycznych podtekstów. Skorzystało z tego Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu, skupiające osoby z całego powiatu gostyńskiego, które zorganizowało dla swoich członków i podopiecznych rekreacyjny wyjazd do Teatru Komedia we Wrocławiu
12
11:49, 17.10.2020
Kryminalnych festiwali jest sporo, ale ten różni się od wszystkich. W Gostyniu zainicjowano wydarzenie pn. Festiwal Kryminału Retro "Kryminalny Magiel" poświęcony retro kryminałom i ich twórcom. Rozstrzygnięto też konkurs na najlepszy książkę z tego gatunku.
9
12:40, 05.10.2020
Tegoroczny Festiwal Muzyki Oratoryjnej Musica Sacromontana przeszedł do historii. Był jedną z niewielu imprez kulturalnych jakie udało się przeprowadzić w naszym powiecie. Wszystko przez obostrzenia zawiązane z epidemią, które mocno odbiły się nie tylko na frekwencji. Z występów na Św. Górze zrezygnowali też niektórzy artyści. 
20
10:20, 02.10.2020
Mimo wprowadzenia nowych obostrzeń, w najbliższy weekend odbędzie się druga część Festiwalu Muzyki Oratoryjnej Musica Sacromontana na Św. Górze. Niestety, z uwagi na sytuację epidemiczną i objęcie powiatu gostyńskiego tzw. czerwoną strefą, organizatorzy zmuszeni zostali do zmiany planów.  Artystów będzie można zobaczyć i wysłuchać "na żywo"  ale...
42
10:29, 27.09.2020
Na Świętej Górze zainaugurowano jubileuszowy festiwal Musica Sacromontana. Pierwszego koncertowego dnia wystąpiła Orkiestra Kameralna Polskiego Radia "Amadeus" pod dyrekcją Anny Duczmal-Mróz. Wydarzenie różni się od tych organizowanych do tej pory ze względu na pandemię koronawirusa. W koncertach uczestniczy ograniczona liczba osób, dlatego koncerty są transmitowane również w Internecie.
49
16:03, 25.09.2020
Nie tylko historyk i wiceburmistrz Gostynia, ale też autor kilku powieści i książek popularnonaukowych. Już niebawem premiera jego kolejnej powieści "Dom nad czerwonym dębem". O inspiracjach do jej napisania, bohaterach i problemach jakie w niej porusza, Grzegorz Skorupski opowiadał podczas Poznańskiego Festiwalu Kryminału GRANDA. 
1
11:49, 20.09.2020
Na początek wystarczą dobre chęci do nauki, bo instruktorzy prowadzą indywidualne zajęcia, a do tego jest możliwość wypożyczenia instrumentu. Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy GCK w Poniecu, szuka nowych instrumentalistów. Być może to szansa dla kogoś z Was? 
5
11:30, 06.09.2020
Koncert Starego Dobrego Małżeństwa - był pierwszym muzycznym wydarzeniem jakie zorganizowano w Gostyńskim Ośrodku Kultury "Hutnik" po półrocznej przerwie związanej z pandemią koronawirusa. Blisko dwugodzinny koncert był prawdziwą ucztą dla fanów grupy. Ci chętnie nucili ulubione przeboje, a wokalista zespołu tradycyjnie już wprowadzał słuchaczy w klimat kolejnych utworów.
13:16, 02.09.2020
- To bardzo wesoły instrument, nawet smutne utwory na nim zagrane, brzmią radośnie - tak o ukulele mówił Sławek Binaś z Music Partners Kalisz, który poprowadził warsztaty w Gostyńskim Ośrodku Kultury. Ich uczestnicy własnymi rękami składali instrumenty, malowali je, a na koniec uczyli się na nich grać. Może ktoś połknie przysłowiowego bakcyla i zapisze się na kolejne warsztaty ukulele, które ruszą już wkrótce?