Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
1
14:39, 10.11.2019
Wyjątkowy koncert zorganizowano w sobotę w gostyńskim "Hutniku". Covery zespołu Budka Suflera - ikony polskiej muzyki rockowej zagrała grupa Budka Band, którego członkiem jest gostynianin Krzysztof Grajczak. Co więcej wydarzenie miało charakter charytatywny. Podczas koncertu zbierano pieniądze na rzecz Julki Mikołajczak z Gostynia chorującej na SMA1, czyli ostrą postać rdzeniowego zaniku mięśni (chorobę Werdniga-Hoffmanna). Dzięki zebranym środkom możliwy będzie zakup wózka dla Julki, ze starego dziewczynka już wyrosła.
14:24, 09.11.2019
Gdybyście dziś przypadkowo nudzili się w domach lub szukali pomysłu na dobrze spędzone popołudnie, zapraszamy do GOK Hutnika, gdzie odbędzie się charytatywny koncert zespołu Budka Band. Nikt dziś nie potrafi odtworzyć tak dobrze największych przebojów Krzysztofa Cugowskiego i innych ponadczasowych wokalistów Budki Suflera. Tym, którzy zarezerwowali sobie czas dedykujemy utwór „Bal wszystkich świętych” Szczegóły na plakacie
4
11:21, 09.11.2019
W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Borku Wlkp. wybrzmiały największe polskie przeboje. Wszystkie wybrzmiały kiedyś podczas Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. "O!Polskie śpiewanie" doskonale wpisało się w boreckie obchody Dnia Niepodległości.
15:43, 07.11.2019
Jeśli chcecie tanecznie i muzycznie spędzić najbliższą niedzielę, zajrzyjcie do Hutnika! 10 listopada GOK otwiera drzwi dla tych, którzy lubią tańczyć i śpiewać. W programie znajdą się warsztaty taneczne dla dzieci i młodzieży oraz karaoke.
13:47, 06.11.2019
"Udaje mi się grać i żyć z grania od tylu lat i ciągle odnajduję w tym olbrzymią przyjemność" – tym oto cytatem wyrwanym z kontekstu poniższej rozmowy chciałbym zaprosić do lektury wywiadu z Johnem Porterem, który już 15 listopada wystąpi na deskach Gostyńskiego Ośrodka Kultury "Hutnik". Biorąc pod uwagę spory dorobek artystyczny człowieka, który przybył do naszego kraju 40 lat temu szykujcie się na spotkanie z legendą!
09:50, 05.11.2019
W czwartek, 10 października 2019 r. w Bibliotece odbyło się spotkanie Pracowni Literackiej, którego gośćmi specjalnymi byli pisarze - Marek Żelkowski i Wiktor Żwikiewicz. Już po raz czwarty w Pracowni Literackiej przeprowadzono zewnętrzną, ekspercką ocenę tekstów wraz z warsztatami.
12:35, 30.10.2019
"Ogórek zielony ma garniturek", "Kundel bury" czy "Puszek Okruszek" - to piosenki, które królowały na przeglądzie piosenki "Śpiewać każdy może". Dzieci udowodniły, że talentu i odwagi do tego by wejść na scenę, im nie brakuje.
09:00, 29.10.2019
W kalendarz imprez kulturalnych Starej Krobi, na stałe wpisał się Tabor Wielkopolski. Sporym zainteresowaniem zaczyna się cieszyć również "Festiwal Tradycji i Zabawy" skierowany do zespołów folklorystycznych tworzonych przez dzieci i młodzież. W II edycji tego wydarzenia udział wzięło pięć zespołów nie tylko z Biskupizny, ale też z Roszkowa i Milówki. Imprezie towarzyszyły liczne warsztaty, ale prawdziwym hitem okazały się zajęcia fitness w oparciu o polską tradycje ludową - Slavica Dance.
2
15:31, 28.10.2019
Mocne, rockowe dźwięki wybrzmiały w sobotni wieczór na scenie gostyńskiego Hutnika. Wszystko za sprawą festiwalu "Krzywizna Fest", który po raz czwarty zorganizowano w hołdzie Krzysztofowi Krzyżostaniakowi - wielkiemu miłośnikowi muzyki rockowo-metalowej, który zmarł na raka. W tym roku wystąpili "Illusion", "Corruption", "ThermiT" oraz "Okrütnik"
8
12:07, 28.10.2019
Gminne Centrum Kultury w Poniecu poinformowało o planach dotyczących przyszłorocznych Dni Ponieca. Tym razem organizatorzy postawili na folk, disco polo i pop. Dwudniowa impreza, podobnie jak w latach ubiegłych może okazać się prawdziwym hitem, pytanie czy i tym razem padnie frekwencyjny rekord?
2
13:17, 27.10.2019
"Czym chata bogata, czyli tradycje kulinarne Bukownicy" - to projekt, który od kilku miesięcy realizowany był we wsi w Bukownica, gmina Krobia. Najmłodsi mieszkańcy brali udział w warsztatach, ucząc się gotować pod okiem pań z Koła Gospodyń Wiejskich. Podsumowaniem całości działań była impreza integracyjna, na którą każdy przyniósł coś pysznego. Stoły dosłownie uginały się pod ciężarem serwowanych przekąsek. Do tańca przygrywał zespół biskupiański, ale nie brakowało też bardziej współczesnych rytmów.
3
10:23, 26.10.2019
To będzie wyjątkowy koncert! Po pierwsze, do Gostynia wróci Krzysztof Grajczak z zespołem Budka Band grającym przeboje Budki Suflera. Po drugie, w trakcie koncertu będzie można wesprzeć zbiórkę na rzecz Julki Mikołajczak z Gostynia. A wszystko to już 9 listopada o 18:00 w „Hutniku”. Wstęp wolny!
5
11:32, 21.10.2019
Lokalne stowarzyszenie OSP - Ochoczo Szczerze Pomagamy zorganizowało drugi rok z rzędu... "Wieczór śmiechu" Do Domu Strażaka w Pudliszkach zaproszono kółko teatralne działające w miejscowej szkole, które pokazało zabawną wersją "Kopciuszka" oraz lokalna grupę mówiąca gwarą "Du Wykończynio". Gwiazdą wieczoru był kabaret "Nic śmiesznego" z Leszna. Niestety widzów jak na lekarstwo, a szkoda, bo młodzi ludzie dali z siebie wszystko za co należą im się duże brawa.
14:38, 20.10.2019
Koncerty śląskich szlagierów w Gminnym Ośrodku kultury w Pępowie to gwarancja sukcesu. Miłośnicy tej rozrywki za każdym razem wypełniają salę do ostatniego wolnego miejsca. Tak było w sobotę podczas koncertu Beaty Mańkowskiej z zespołem. Publiczność usłyszała największe hity artystki.
9
14:21, 20.10.2019
To już trzecia powieść Grzegorza Skorupskiego - z wykształcenia historyka, na co dzień wiceburmistrza Gostynia. Książka pt. "Dłonie śmierci", jest kontynuacją perypetii Adama Karskiego, bohatera wcześniejszej powieści tego samego autora pt. "Smaku błękitu". Tym razem akcja rozgrywa się w latach dwudziestych ubiegłego wieku w Gostyniu. Miastem właśnie wstrząsnęła fala morderstw.
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone