Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
9
10:30, 05.10.2019
Pierwszy seans zorganizowali w zeszłym roku, choć mieli pewne obawy. Okazuje się, że niepotrzebnie, bo kino samochodowe cieszyło się ogromnym powodzeniem także wczoraj. Plac Cyryla Ratajskiego w Pępowie wypełnił się po brzegi autami, a na wielkim ekranie wyświetlono komedię "Miszmasz, czyli kogel-mogel 3".
7
11:01, 29.09.2019
Choć w Gostyniu nie mieszkała, to czuje się mocno związana z tym miastem. Stąd pochodzi jej tata Marek i dziadkowie – Aleksandra oraz Jerzy Marcinkowscy. Zosia jest uczestniczką jubileuszowej X edycji muzycznego show "The Voice of Poland". Wykonując wczoraj utwór pt. "For you" Liama Payne i Rita Ory urzekła dwoje jurorów, który docenili jej głos odwracając swoje fotele. Kim jest i jak znalazła się w programie, opowiedziała dziennikarzom Gostyn24.
1
13:07, 22.09.2019
Prawdziwym hitem okazał się sobotni koncert poznańskiego rapera "Palucha" jaki odbył się w Gostyńskim Ośrodku Kultury "Hutnik". Na spotkanie z artystą przybyły prawdziwe tłumy młodych ludzi. - Była to super okazja z tytułu jego trasy z najnowszym albumem "Czerwony dywan" - mówił Przemysław Rychlik z GOK Hutnik
72
13:16, 21.09.2019
Smog - to słowo na gostyńskim deptaku było dziś odmieniane przez wszystkie możliwe przypadki. Problem zanieczyszczania środowiska nasila się szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy rozpoczyna się sezon grzewczy. Dziś przed południem młodzi aktorzy z teatru MPF - działającego przy gostyńskim liceum - w ramach projektu "Czyste Czytanie" Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Gostyń, próbowali zwrócić na to uwagę. Ubrani na czarno, z maskami na twarzy przykuwali wzrok i uwagę przechodniów, budząc skrajne emocje
1
16:29, 17.09.2019
Gostyński Ośrodek Kultury to nie tylko liczne wydarzenia kulturalne. W placówce z powodzeniem działa też wiele sekcji tematycznych, m.in. plastyczna, ceramiczna, wokalna czy modelarska. W minioną niedzielę wszyscy chętni mogli zapoznać się z ofertą i zapisać się na zajęcia. Zainteresowanie przeszło oczekiwania organizatorów. Wiemy co o poszczególnych sekcjach mówią instruktorzy oraz sami uczestnicy imprezy.
13
12:58, 15.09.2019
Za nami 8. Gostyń Avant Festival - ex Kalisz Ambient Festiwal w gostyńskim Hutniku. Niestety posłuchać eksperymentalnej muzyki elektronicznej zdecydowało się zaledwie kilkadziesiąt osób. Wygląda na to, że gostynianie nie są jeszcze gotowi na tak niszową i ekscentryczną muzykę. Twórca festiwalu Przemysław Rychlik uważa, że trzeba im dać kolejną szansę...
12:58, 11.09.2019
"Trzy sztuki w Antarktyce" to najnowsza wystawa jaką zorganizowało gostyńskie muzeum. Plansze ze zdjęciami, które można podziwiać w są efektem projektu Bartosza Stróżyńskiego pomysłodawcy pierwszej w historii wyprawy artystów do Antarktyki. - Stwierdziłem, że warto zrobić coś lekkostrawnego, a przy okazji przekazać państwu trochę więcej wiedzy o Antarktyce - mówił Bartosz Stróżyński, autor zdjęć.
1
10:43, 10.09.2019
Od dziewięciu lat w Domachowie organizowany jest Festiwal Tradycji i Folkloru, promujący Biskupiznę, jako perłę lokalnego folkloru pokazujący dorobek artystyczny zespołów ludowych z innych regionów. W tym roku na scenie zaprezentowali się artyści nie tylko z Polski ale i z Europy, zachwycając muzyką, tańcem, śpiewem i niezwykle barwnymi strojami. Nie zabrakło innych atrakcji - degustacji, warsztatów i zabaw dla dzieci. Były też stoiska rękodzielnicze, wystawy oraz pokazy.
7
13:45, 08.09.2019
"Kto zabrał lato?" - imprezę pod takim hasłem zorganizowano w Borku Wlkp. Niestety tego dnia pogoda była raczej jesienna. Od samego rana padał deszcz, było chłodno i nieprzyjemnie. Żeby tarować imprezę organizatorzy przenieśli większość do sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. To sprawiło, że to co zostało zaplanowane odbyło się bez większych problemów. Tylko frekwencja mogła być lepsza. O ile występ mistrza świata w jeździe akrobatycznej na motocyklu przyszło podziwiać sporo osób, to na wieczornych koncertach była już tylko garstka najwierniejszych fanów. Szkoda, bo zarówno zespół "Ogień" jak i Sidney Polak dali naprawdę świetne widowisko.
2
14:32, 07.09.2019
- Ja będę się obnażał, będę śmiał się z samego siebie...Po prostu - zwrócił się do publiczności zgromadzonej w Gostyńskim Ośrodku Kultury Hutnik Czesław Mozil. Artysta znany z bardzo osobliwego poczucia humoru, jak powiedział tak zrobił. Humoru nie brakowało, choć trzeba przyznać, że był on specyficzny, z dużą dozą ironii. Występ uatrakcyjniał muzycznymi przerywnikami - nie był to wokalny popis, a raczej melodyjna recytacja.
13
12:42, 05.09.2019
Zmiany w gostyńskiej bibliotece. Nie chodzi o personalne przetasowania, ale o funkcjonowanie placówki. Po pierwsze od września zmieniły się godziny otwarcia po drugie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom czytelników uruchomiono nową usługę - "Książka na telefon". Będzie też mediateka i bibliobus.
2
11:40, 05.09.2019
Dzięki jego niezwykłym umiejętnościom i pasji, czarno-białe zdjęcia przedstawiające ważne wydarzenia i ciekawe postacie nabierają koloru. Za zaangażowanie w przywracaniu pamięci o Powstaniu Warszawskim Mikołaj Kaczmarek z Piasków został nominowany do prestiżowej nagrody.
1
10:19, 05.09.2019
Dla większości z nas Nepal kojarzy się wyłącznie z pięknem Himalajów oraz barwnymi kolorami na ulicach. To jednak tylko złudzenie... O tym jak duże przekonywała autorka książki "Burka w Nepalu nazywa się sari". Edyta Stępczak opowiada w niej o kraju, w którym przebywała kilka lat i na własne oczy przekonała, że urodzić się tam kobietą to przekleństwo i oznaka złej karmy.
15
13:38, 01.09.2019
Mieszkańcy powiatu gostyńskiego i nie tylko, bawili się doskonale na Powiatowym Zakończeniu Lata - Piaski Disco Summer Festival Show. Gwiazda wieczoru - zespół "Elektryczne Gitary" z charyzmatycznym wokalistą Kubą Sienkiewiczem udowodnił, że wiek na scenie nie gra roli, a niektóre utwory są ponadczasowe. Odpowiedział też na kilka pytań. Energii nie zabrakło również podczas koncertów zespołów "Spontan" i "Shantel"
4
10:16, 28.08.2019
Daniel Spaleniak to artysta, który wszedł na muzyczne salony kuchennymi drzwiami. Odbierając pewnego dnia telefon zza oceanu z propozycją współpracy poczuł się tak jakby złapał “Pana Boga za nogi”... wtedy jego kariera muzyczna potoczyła się błyskawicznie. Tworzy muzykę do największych produkcji Netflixa, nagrywa regularne płyty, gościł wielokrotnie na największych festiwalach alternatywnych w Polsce, a na dokładkę otrzymał nominację do statuetki Fryderyków 2019. Jednak Daniel nie jest jeszcze artystą spełnionym i ostatniego słowa jeszcze nie powiedział. Zobaczycie i usłyszycie go już 14 września podczas 8 edycji Gostyń Avant Festival/ ex Kalisz Ambient Festiwal. Ten występ trzeba po prostu zobaczyć... Obowiązkowo!
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone