Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
3
06:57, 21.10.2020
Rubinowe gody to czterdziesta rocznica ślubu. To także okazja do świetnej zabawy i erotycznych podtekstów. Skorzystało z tego Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu, skupiające osoby z całego powiatu gostyńskiego, które zorganizowało dla swoich członków i podopiecznych rekreacyjny wyjazd do Teatru Komedia we Wrocławiu
12
11:49, 17.10.2020
Kryminalnych festiwali jest sporo, ale ten różni się od wszystkich. W Gostyniu zainicjowano wydarzenie pn. Festiwal Kryminału Retro "Kryminalny Magiel" poświęcony retro kryminałom i ich twórcom. Rozstrzygnięto też konkurs na najlepszy książkę z tego gatunku.
9
12:40, 05.10.2020
Tegoroczny Festiwal Muzyki Oratoryjnej Musica Sacromontana przeszedł do historii. Był jedną z niewielu imprez kulturalnych jakie udało się przeprowadzić w naszym powiecie. Wszystko przez obostrzenia zawiązane z epidemią, które mocno odbiły się nie tylko na frekwencji. Z występów na Św. Górze zrezygnowali też niektórzy artyści. 
20
10:20, 02.10.2020
Mimo wprowadzenia nowych obostrzeń, w najbliższy weekend odbędzie się druga część Festiwalu Muzyki Oratoryjnej Musica Sacromontana na Św. Górze. Niestety, z uwagi na sytuację epidemiczną i objęcie powiatu gostyńskiego tzw. czerwoną strefą, organizatorzy zmuszeni zostali do zmiany planów.  Artystów będzie można zobaczyć i wysłuchać "na żywo"  ale...
42
10:29, 27.09.2020
Na Świętej Górze zainaugurowano jubileuszowy festiwal Musica Sacromontana. Pierwszego koncertowego dnia wystąpiła Orkiestra Kameralna Polskiego Radia "Amadeus" pod dyrekcją Anny Duczmal-Mróz. Wydarzenie różni się od tych organizowanych do tej pory ze względu na pandemię koronawirusa. W koncertach uczestniczy ograniczona liczba osób, dlatego koncerty są transmitowane również w Internecie.
49
16:03, 25.09.2020
Nie tylko historyk i wiceburmistrz Gostynia, ale też autor kilku powieści i książek popularnonaukowych. Już niebawem premiera jego kolejnej powieści "Dom nad czerwonym dębem". O inspiracjach do jej napisania, bohaterach i problemach jakie w niej porusza, Grzegorz Skorupski opowiadał podczas Poznańskiego Festiwalu Kryminału GRANDA. 
1
11:49, 20.09.2020
Na początek wystarczą dobre chęci do nauki, bo instruktorzy prowadzą indywidualne zajęcia, a do tego jest możliwość wypożyczenia instrumentu. Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy GCK w Poniecu, szuka nowych instrumentalistów. Być może to szansa dla kogoś z Was? 
5
11:30, 06.09.2020
Koncert Starego Dobrego Małżeństwa - był pierwszym muzycznym wydarzeniem jakie zorganizowano w Gostyńskim Ośrodku Kultury "Hutnik" po półrocznej przerwie związanej z pandemią koronawirusa. Blisko dwugodzinny koncert był prawdziwą ucztą dla fanów grupy. Ci chętnie nucili ulubione przeboje, a wokalista zespołu tradycyjnie już wprowadzał słuchaczy w klimat kolejnych utworów.
13:16, 02.09.2020
- To bardzo wesoły instrument, nawet smutne utwory na nim zagrane, brzmią radośnie - tak o ukulele mówił Sławek Binaś z Music Partners Kalisz, który poprowadził warsztaty w Gostyńskim Ośrodku Kultury. Ich uczestnicy własnymi rękami składali instrumenty, malowali je, a na koniec uczyli się na nich grać. Może ktoś połknie przysłowiowego bakcyla i zapisze się na kolejne warsztaty ukulele, które ruszą już wkrótce?
7
08:31, 01.08.2020
Jak trudno jest funkcjonować w warunkach sanitarnego reżimu, przekonało się już wiele firm i instytucji. Wczoraj przed Gostyńskim Ośrodkiem Kultury „Hutnik” zorganizowano Piknik Artystyczny „Spotkajmy się na tarasie” Swój repertuar, na żywo zaprezentował zespół Hutnik 4Band, a instruktorzy placówki zadbali nie tylko o bezpieczeństwo gości, ale też o dobre ich samopoczucie. Wydarzeniu sprzyjała pogoda i atmosfera, zabrakło tylko ludzi, którzy chyba jeszcze nie są gotowi na kulturalne spędzanie wolnego czasu.
12
12:21, 31.07.2020
Od czasu, gdy połączenie Leszno – Jarocin przestało funkcjonować, w ruinę popadła też infrastruktura kolejowa zlokalizowana wzdłuż torowiska. Widać to na przykładzie opuszczonych stacji, niegdyś tętniących życiem. Na ścianie jednego z takich budynków, wyjątkowy artysta zostawił wyjątkowy ślad swojej twórczości, tworząc jedyny w swoim rodzaju mural z wizerunkiem własnej matki
19
13:56, 23.07.2020
Figura św. Małgorzaty w gostyńskiej Farze, po odrestaurowaniu nabrała nowego blasku. Prace renowacyjne wykonano w Katedrze Konserwacji-Restauracji Architektury i Rzeźby Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. A wszystko dzięki datkom z jednego procenta podatku, przekazanego w zeznaniach podatkowych na rzecz Towarzystwa Miłośników Gostyńskiej Fary.
29
13:21, 20.07.2020
- Mobilne sklepy dowożą towary pierwszej potrzeby, książka nie jest takim towarem, tym bardziej musimy z nią wyjść do ludzi - tak o nowym projekcie gostyńskiej biblioteki, czyli uruchomieniu pierwszego w Wielkopolsce bibliobus mówił Przemysław Pawlak, dyrektor książnicy. Bibliowóz od dziś ruszył w trasę. Codziennie będzie docierał do innych miejscowości i na inne osiedla. Za jego kierownicą odważyła się zasiąść jedna z pracownic. 
6
13:35, 02.07.2020
Trzynaście nowych instrumentów za niebagatelną sumę ponad 100 tys. złotych zakupiła Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Poniecu. - Zależało nam na jakości, aby były to instrumenty wysokiej klasy - mówił Wiktor Bąk, kapelmistrz ponieckiej orkiestry. Większość funduszy pokryła dotacja z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
4
10:06, 16.06.2020
Mieszkańcom gminy Pępowo brakuje spotkań w Gminnym Ośrodku Kultury, dlatego wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom zorganizowano koncert online. Każdy z mieszkańców bez wychodzenia z domu mógł uczestniczyć w tym wydarzeniu. Koncert złotych polskich przebojów przyciągnął prawie 300 osób i tak zachwycił wójta, że zaproponował artystkom nagranie płyty.