Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
18
09:33, 23.05.2020
Na tę imprezę zawsze czekaliśmy z niecierpliwością. Na przełomie maja i czerwca do Gostynia zjeżdżają gwiazdy największego formatu. W ubiegłym roku gościliśmy Kult z Kazikiem Staszewskim, którego koncert był prawdziwa petardą. W tym roku miało być inaczej, ale równie „przebojowo” Pandemia pokrzyżowała jednak kulturalne plany.
14
13:33, 18.05.2020
Nawet 300 słuchaczy mogło śledzić w internecie wydarzenie odbywające się w pępowskim kościele. Z okazji 100 urodzin - Karola Wojtyły, a od 1978 Jana Pawła II - pierwszego papieża Polaka zorganizowano  Koncert Pieśni Papieskich. Pomysłodawcy mieli świadomość, że nie odzwierciedli to relacji "na żywo", ale jak podkreślali było warto. 
4
09:47, 16.05.2020
Dziewczyny z Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej przy GCK w Poniecu przyjęły wyzwanie i przystąpiły do akcji #SygnałChallenge. Piękniejsza część ponieckiego składu pokazuje swoją metamorfozę, po tym jak chwytają za...instrument.
8
09:17, 12.05.2020
Na razie nie możemy myśleć o otwarciu kin i teatrów w perspektywie kilku tygodni ze względów epidemicznych - powiedział w poniedziałek w Programie Trzecim Polskiego Radia wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.
14
14:55, 08.05.2020
Wczoraj swoje święto obchodzili bibliotekarze, jednak było ono inne niż wszystkie. Wiele bibliotek w kraju cały czas jest zamkniętych, tak jak gostyńska książnica, której otwarcie planowane jest dopiero na drugą połowę maja. - Tak odległa data wynika z troski o Państwa bezpieczeństwo. Naszą bibliotekę odwiedza około 3 tysięcy czytelników miesięcznie, dlatego bardzo poważnie traktujemy standardy bezpieczeństwa - informuje Przemysław Pawlak, dyrektor BPMiG Gostyń.
18
11:17, 01.05.2020
Na rowerowych wycieczkach, wydarzeniach sportowych, imprezach plenerowych czy spotkaniach ze znajomymi  - tak najczęściej spędzaliśmy wolny podczas długiego majowego weekendu. Tegoroczny będzie bez wątpienia inny. Praktycznie wszystko zostało odwołane, więc pozostaje niewiele...  Niektórych ucieszyć może informacja, że ma być deszczowo, co przy obecnej sytuacji hydrologicznej w kraju, to wbrew pozorom dobra wiadomość.
12
09:59, 29.04.2020
Pandemia koronawirusa spowodowała zamknięcie gostyńskiego kina już kilka tygodni temu. Teraz jest jednak okazja, by "zasmakować" kinowej atmosfery w domowym zaciszu. Od dziś można kupić w gostyńskim kinie majówkowe zestawy z nachosami czy popcornem. - Nie wiemy jak długo potrwają ograniczenia a nasze towary kiedyś stracą terminy przydatności do spożycia - mówi Tomasz Barton, dyrektor GOK "Hutnik".
7
11:37, 26.04.2020
Wiktoria Bączkowska z Orkiestry Dętej Miasta i Gminy Gostyń wzięła udział w niezwykle ciekawej inicjatywie, która zgromadziła ponad dwustu utalentowanych instrumentalistów z całego świata. W ramach współpracy online wykonali oni i nagrali utwór "Taniec Eleny" autorstwa Michała Lorenca z filmu "Bandyta".
10:34, 29.03.2020
Informację o śmierci artysty potwierdziło PAP Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena, którego prezesem jest Elżbieta Penderecka, żona kompozytora.
15:54, 09.03.2020
Po raz trzeci do gostyńskiego muzeum zawitały prace Grupy Artystycznej "Strefa wyobraźni", do której należą poznańscy artyści. Na prezentowanej wystawie, do końca marca oglądać będzie można zdjęcia i obrazy wykonane rożnymi technikami i o różnorakiej tematyce.
1
11:08, 08.03.2020
"Gdzie się podziały tamte prywatki", "Zielone wzgórza nad Soliną", "Zakazane wakacje" – te i inne przeboje zaśpiewał wczoraj Wojciech Gąssowski w Poniecu na koncercie z okazji Dnia Kobiet. Panie i towarzyszący im panowie doskonale bawili się zarówno przy repertuarze rozrywkowym, jak i tym nieco bardziej nostalgicznym
10:16, 08.03.2020
Ich historia zaczęła się trzydzieści lat temu na korytarzu akademika w Zielonej Górze. Mimo upływu lat nie poddali się muzycznym trendom, a pozostali wierni sobie. Zespół "Raz Dwa Trzy" należący do klasyki polskiej sceny muzycznej wystąpił w Gostyniu. - Zachęcamy państwa do słuchania i pielęgnowania polskich piosenek, nie z pobudek narodowych, tylko z pobudek dbania o własną wrażliwość kulturową językową oraz, że polskie piosenki - przynajmniej niektóre są bardzo piękne - mówił ze sceny Adam Nowak, wokalista zespołu "Raz Dwa Trzy".
20
14:44, 03.03.2020
Rajstop, ręczników i mydła nie dostały. Były za to kwiaty, kolacja i kabaret "Dziura", który bawił do łez . Mieszkanki Brzezia na kilka dni przed Dniem Kobiet, skorzystały z zaproszenia sołtysa i rady sołeckiej i doskonale bawiły w sali bankietowej "Powozownia"
2
12:57, 23.02.2020
Podkoziołek, zwany w niektórych rejonach Polski także "Śledzikiem" lub "Zapustami" to ostatnia zabawa przed Wielkim Postem. Niegdyś bardzo popularny dziś kultywowany już tylko w niewielu miejscach. O Podkoziołku nie zapominają Biskupianie z Domachowa, organizując tradycyjną imprezę ludową. Tak było i w tym roku. Najpierw Biskupiański Zespół Folklorystyczny z Domachowa i Okolic wprowadził wszystkich w odpowiedni klimat, a potem zabawa jeszcze bardziej się rozkręciła. I tak do samego końca...
10
11:12, 23.02.2020
"Gostyńskie Rockowania 2020" zakończone, laureaci wyłonieni. Na scenie Gostyńskiego Ośrodka Kultury "Hutnik" wystąpiło sześć zespołów, które wcześniej wyłoniono w ramach eliminacji. Jak można było usłyszeć wszystkie "rock-ują" one na przyszłość. Wisienką na muzycznym torcie był występ "Acid Drinkers" nazywających siebie "Kwasożłopami" , jednego z najlepszych polskich zespołów metalowych