Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
15:16, 18.01.2020
Ten koncert był prawdziwą gratką dla miłośników muzyki filmowej. W Gostyńskim Ośrodku Kultury "Hutnik" z muzycznym wydarzeniem pn. "Tarantino Unplugged" wystąpił zespół Bacteryazz i goście, prezentując największe muzyczne hity z filmów niekwestionowanego mistrza.
9
12:34, 17.01.2020
Pierwszy kontakt z haftem krzyżykowym miała w wieku około 12 lat, ale zabrakło jej cierpliwości. Do tej wymagającej pasji wróciła kilkanaście lat temu, ale dopiero na emeryturze znalazła więcej czasu. Dziś tworzy prawdziwe dzieła, które na pierwszy rzut oka wydawać by się mogły... zdjęciami. To efekt ogromnego doświadczenia i precyzji z jaką gostynianka Krystyna Kopczyńska tworzy hafciarskie dzieła.
2
14:30, 13.01.2020
Na Świętej Górze wybrzmiały góralskie kolędy i pastorałki w wykonaniu muzykującej od pokoleń rodziny z Białego Dunajca, która swoją twórczością podbija świat. Mowa o zespole "Trebunie Tutki", któremu towarzyszył chór "Zaczarowana Melodia" z gostyńskiej "piątki".
4
15:43, 06.01.2020
Prawie dwa tysiące osób kupiło bilety na Koncert Noworoczny Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej, działającej przy Gminnym Centrum Kultury w Poniecu. Takiego zainteresowania mało kto się spodziewał. Hala sportowa, gdzie odbywał się koncert okazała się zbyt mała, by jednorazowo pomieścić wszystkich. Ludzie, którzy zjechali z wielu zakątków na pewno nie żałowali. Tegoroczny koncert, był chyba największą biletowaną imprezą „zamkniętą” w historii tego miasta!
19
10:27, 06.01.2020
Ten konkurs od początku cieszy się dużym zainteresowaniem przedszkolaków z całego regionu gostyńskiego. Co więcej, to już nie tylko prezentacje solistów, ale całych zespołów, które Dzieciątku Bożemu śpiewają. Celem wydarzenia jest pielęgnowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, a także możliwość prezentacji muzycznych talentów.
1
10:55, 04.01.2020
To był bajkowy wieczór. Najpiękniejsze melodie i historie świata operetki, kolorowa scenografia, wyszukane stroje i komiczne sytuacje - wszystko to w wykonaniu Teatru Muzycznego "grupa IWIA" można było zobaczyć i usłyszeć podczas Koncertu Noworocznego w gostyńskim Hutniku
2
14:41, 30.12.2019
Co prawda Sylwester dopiero jutro, ale w gostyńskiej bibliotece Nowy Rok witano już...wczoraj. W ramach "Niedzieli w bibliotece" zorganizowano zabawę sylwestrową, na której dzieci świetnie bawiły się opiekunami.
13:25, 28.12.2019
"Sztywny Pal Azji" po raz kolejny zagrał na scenie gostyńskiego "Hutnika", jednak ten koncert różnił się od poprzednich. Największe przeboje zespół wykonał w akustycznych aranżacjach. Termin koncertu też nie był przypadkowy i doskonale wpisał się w obchody 101. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
3
15:57, 17.12.2019
Ma wiele pasji, ale największą jest pisanie scenariuszy do komiksów, gier narracyjnych i miniatur teatralnych. W jego dorobku są także książki. Światło dzienne ujrzał właśnie "Przedpełk" - powieść historyczna, której miejscem akcji są realia pogranicza Śląska i Wielkopolski w XIII wieku. Nie jest to sztywna opowieść o historii, bo jak podkreśla autor, świat "Przedpełka" był barwny i dynamiczny. Nie miał nic wspólnego ze stereotypowym średniowieczem i pozwolił sobie puścić wodze wyobraźni. W tej książce przytaczane są anegdoty, piosenki, opowieści często rubaszne inspirowane kronikami, ale nie też brakuje okrucieństwa i średniowiecznej brutalności.
8
14:48, 16.12.2019
13 grudnia 1981 roku generał Wojciech Jaruzelski poinformował o wprowadzeniu stanu wojennego na terenie całej Polski. Kilka dni temu minęła 38. rocznica tych tragicznych wydarzeń. Z tej okazji w gostyńskiej bibliotece otwarto wystawę "Poznański Czerwiec 1956". - Niestety, jak się słyszy tych co brali udział w działaniach mają oni gorący zarzut, że w sprawie nie wszyscy zostali rozliczeni - mówił Mikołaj Kulczak, który wprowadził zebranych w tematykę wystawy.
3
13:20, 11.12.2019
"Nigdy więcej wysiedleń" pod takim hasłem w Gostyniu zorganizowano obchody upamiętniające 80. rocznicę deportacji obywateli polskich z ziem wcielonych do III Rzeszy, w tym mieszkańców naszego regionu. W gostyńskim muzeum otwarto wystawę poświęconą tym wydarzeniom. Wzięli w niej udział m.in. obywatele Niemiec i mieszkańcy, którzy na własnej skórze doświadczyli wysiedleń.
7
14:15, 08.12.2019
Pierwszy raz spotkali się kilka miesięcy temu w Piaskach, podczas wydarzenia „Blues nad Obrą” To właśnie tam pomiędzy Chuckiem Frazierem z Teksasu i Marcinem Nowakiem z Gostynia muzycznie coś zaiskrzyło. Wtedy też zaczęła się ich wspólna przygoda, której pokłosiem jest płyta, wydana pod szyldem Frazier & Nowak Project. Wczoraj miała ona swoją premierę w miejscu, gdzie wszystko się zaczęło. Podczas koncertu na scenie GOK Piaski, muzycy nie tylko zagrali utwory z płyty „Keep the Blues” ale też dziękowali za wsparcie i przekonywali, że marzenia łatwiej się spełniają jeśli wokół ma się przyjaciół. W imieniu całej redakcji Gostyn24 gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
16:50, 03.12.2019
Sentymentalna i muzyczna podróż do lat 60. ubiegłego wieku. Tak można podsumować muzyczny wehikuł czasu, jaki zaserwował publiczności zespół Czarno-Czarni, występując podczas "Retro Andrzejek" w Pępowie. Połączone siły Jarka Janiszewskiego i ekipy zespołu "Big Cyc" dosłownie rozkołysały słuchaczy, którzy po dwóch godzinach koncertu zażądali bisów.
6
12:27, 02.12.2019
- Witamy was wszystkich w tym najpiękniejszym domu kultury jaki w Piaskach został wybudowany...To jest zabytek klasy zero – zero remontów od 30 lat - żartowali na powitanie członkowie kabaretu K2, który wystąpił w Piaskach. Byli to pierwsi kabareciarze, którzy pojawili się na piaskowskiej scenie, a ich występ był prawdziwym hitem. Swoimi skeczami dosłownie wyciskali łzy z oczu publiczności, szczególnie gdy nawiązywali do piaskowskich akcentów...
1
17:01, 27.11.2019
O uzależnieniach, przemocy, hejcie w internecie i samotności. Takie tematy poruszali uczniowie z gminy Gostyń w przedstawieniach zaprezentowanych na II Gminnym Przeglądzie Spektakli Profilaktycznych. W sumie publiczność obejrzała dziesięć inscenizacji.
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone