Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
2
14:00, 06.02.2023
Znany polski muzyk, gitarzysta i wokalista grup Bracia oraz Cugowscy - Wojtek Cugowski, w samo południe, odczytał werdykt jury i poznaliśmy zespoły, które zagrają podczas Finału Gostyńskich Rockowań Festival. To trzy zespoły z Katowic, Pszczyny i Lubrza, czwartą kapelę wybiorą w głosowaniu internauci. Wszystkie powalczą o nagrodę główną.
2
12:00, 05.02.2023
Za nami drugi, a zarazem ostatni półfinał "Gostyńskich Rockowań Festival". Na scenie zaprezentowało się jedynie sześć zespołów grających heavy metalowe kawałki. Pozostałe grupy rozłożyła...grypa. A już jutro poznamy finałową trójkę, która w ostatni weekend lutego zagra na scenie "Hutnika" podczas finału muzycznego wydarzenia.
14
10:58, 02.02.2023
Łączy funkcje biblioteki i multimedialnego centrum kultury - mowa o Gostyńskiej Mediatece, którą oficjalnie otwarto w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Gostyń. Obiektu nie udało się przebudować zgodnie z planem, ale udało się zakupić nowoczesny sprzęt za grubo ponad pół miliona złotych. - Unikatowy na skalę  ogólnopolską. Niewiele bibliotek taki sprzęt ma, w tej konfiguracji i tym zestawieniu, to nie wiem czy jakakolwiek w Polsce. - mówił Przemysław Pawlak, dyrektor gostyńskiej książnicy.
15
13:39, 31.01.2023
Ma 15 lat i jest samoukiem. Pierwszy aparat kupił w wieku 11 lat i musiał sam na niego zapracować. Młody artysta z Ponieca, dojrzale wytycza swoje cele i z powodzeniem je osiąga. Uwielbia fotografować ludzi. Mimo młodego wieku, nie boi się walczyć o marzenia. Właśnie spełniło się jedno z nich. Maksymilian Kuźniak z Ponieca został akredytowanym fotografem Michała Matczaka pseudonim artystyczny „MATA”, znanego polskiego rapera, piosenkarza i autora tekstów – Zaczął od koncertu w Gliwicach.
1
13:29, 30.01.2023
Za nami pierwszy półfinał Gostyńskich Rockowań Festival. Na scenie Hutnika zaprezentowało się dziesięć kapel z całej Polski, które zagrało na bardzo wysokim poziomie i z wielkim sercem do muzyki. - Będzie ciężko z wyborem i to nas nie zaskakuje, ale pokazuje jak festiwal się rozwinął - mówił Tomasz Barton, dyrektor GOK Hutnik.
1
11:34, 29.01.2023
Krokami tradycyjnego poloneza rozpoczął się bal studniówkowy uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli. Tegoroczni maturzyści mogą mieć powody do dumy, ponieważ tego wieczora bawili się doskonale czym udowodnili, że ilość nie zawsze ma znaczenie.
2
14:51, 28.01.2023
Odtańczeniem tradycyjnego "Poloneza" rozpoczął się tegoroczny bal studniówkowy maturzystów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi. Wydarzenie jakim jest studniówka, kończy pewien etap w ich życiu, dlatego przygotowywali się niej od kilku miesięcy. - Próby rozpoczęły się kilka miesięcy temu i myślę, że ostatecznie polonez wyszedł bardzo dobrze. - mówiła Natalia z klasy 4B, która życzyła też zdania egzaminów wszystkim swoim rówieśnikom. - Chciałabym życzyć sobie i wszystkim z naszego rocznika zdania matury i udanego wejścia w dorosłość. - dodaje Natalia Prokop.
5
15:18, 25.01.2023
Przez ponad 60 lat działalności, to właśnie na tej scenie wybrzmiewały największe polskie przeboje, czasem rodziły się gwiazdy, a inne kończyły swoją działalność. Rockowa tradycja, na stałe wpisała się w historię Hutnika i nadal jest kultywowana. Od sześciu lat placówka organizuje też Gostyńskie Rockowania Festival, których ideą jest dawanie szansy zespołom grającym muzykę z gatunku rock, metal, punk. A co nas czeka w tym roku?
1
14:56, 23.01.2023
Niedziela obfitowała w koncerty noworoczne. W naszym regionie odbyły się aż trzy takie wydarzenia - w Krobi, Borku Wlkp. i Gostyniu. Każde inne, ciekawe i pokazujące, że w naszym powiecie nie brakuje muzycznie uzdolnionych mieszkańców - wokalistów i instrumentalistów. 
1
10:43, 21.01.2023
Muzeum w Gostyniu zaprasza na wystawę „Wspomnień czar, czyli elektronika PRL-u" ze zbiorów Jakuba Juskowiaka z Leszna. Będzie można zobaczyć ponad 50 eksponatów, które – mimo upływu lat wciąż są sprawne.
1
15:32, 19.01.2023
Po raz szósty w hali sportowo- widowiskowej w Poniecu wybrzmiały największe światowe przeboje. Wszystko za sprawą Koncertu Noworocznego w wykonaniu Dziecięco Młodzieżowej Orkiestry Dętej pod batutą Wiktora Bąka. Podobnie jak w latach ubiegłych, koncert cieszył się ogromnym zainteresowaniem, dlatego orkiestra znowu zagrała dwa razy.
13:13, 16.01.2023
Koło Gospodyń Wiejskich Krzekotowice, Bogumiła Jarmużek, Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska i Artur Zjeżdżałka, to według mieszkańców gminy Pępowo najbardziej aktywni mieszkańcy. Zostali wybrani w plebiscycie "Laur Aktywności Społecznej". Wręczenie statuetek miało miejsce w wyjątkowej oprawie podczas Koncertu Noworocznego.
1
11:05, 10.01.2023
Koncert rodziny Kuśnierek, to zawsze gwarancja dobrego wykonania, które na długo zapada w pamięci. Tym razem muzycy wykonali trzynaście utworów, głównie świątecznych. Zrobili to razem z przyjaciółmi, pierwszy raz na scenie odnowionego ośrodka kultury.
1
16:56, 09.01.2023
Poznański Chór Chłopięcy w ramach jubileuszowego 15. Poznańskiego Kolędowania wystąpił...w gostyńskim Hutniku. Chórzyści zaprezentowali kolędy i pastorałki z różnych stron świata, z różnych epok - od średniowiecza po współczesność. - O tym, by ci którzy za chwile pojawią się na tej scenie - Poznański Chór Chłopięcy - marzyliśmy od lat. Tego też chciałbym państwu na ten rok życzyć - spełniania marzeń, żeby był taki, jak sobie zamarzycie - mówił Tomasz Barton, dyrektor GOK Hutnik witając publiczność na koncercie. 
5
13:35, 08.01.2023
Dziecięca schola, chór, a na koniec orkiestra dęta - na części podzielono sobotni koncert kolęd, pastorałek i muzyki świątecznej na Świętej Górze. Wszyscy artyści zachwycili licznie zgromadzoną publiczność, która podczas dwugodzinnego muzycznego wydarzenia, nie szczędziła braw.
REKLAMA