Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
7
15:31, 17.05.2022
To jedna z największych imprez tego typu w Polsce i odbywa się...w Gostyniu. Za niespełna trzy tygodnie kolejna edycja Festiwal Kryminału Retro "Kryminalny Magiel”, w której udział wezmą największe gwiazdy polskiego kryminału. W planach są miedzy innymi spotkania z pisarzami, projekcje filmowe czy gangsterskie rekonstrukcje historyczne.
18
12:54, 17.05.2022
Wszyscy są z Gostynia i trzy lata temu założyli zespół - "Hazy Shadows". Jakiś czas temu wydali singiel, a wczoraj światło dzienne ujrzał ich najnowszy utwór "Deadman". To piosenka o tym, że droga, którą kroczymy, nie jest ani łatwa ani prosta...
5
13:42, 16.05.2022
Na scenie występują od 16 lat i prezentują wyłącznie muzykę autorską. Swoje brzmienie określają jako szeroko pojęty rock, choć można doszukać się w nim wielu innych stylów. Do stacji radiowych trafił dziś utwór „Bezsilność“, pierwszy singiel promujący nową płytę gostyńskiego zespołu The G[H]OST pt. „Ocean liter“, która ukaże się za kilka dni.
1
11:35, 15.05.2022
Po dwuletniej przerwie do Osiecznej zjechali uczestnicy Wielkopolskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów Członków Orkiestr Dętych im. Jana Schulza. O laury walczyli soliści i orkiestry dęte. Nie zabrakło reprezentacji Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej przy GCK w Poniecu, która wróciła z nagrodami.
7
16:39, 12.05.2022
Trwa "VII Regionalny Przegląd Zespołów Śpiewaczych w Strzelcach Wielkich". Dla członków zespołów to okazja do prezentacji artystycznego dorobku oraz popularyzacja lokalnych kultur. Przy okazji muzycznego wydarzenia świętowany jest podwójny jubileusz - 35-lecie istnienie Kapeli Podwórkowej "Piaskowainie" oraz 20-lecie istnienie Zespołu Śpiewaczego "Tęcza". 
REKLAMA
7
14:32, 07.05.2022
"Mamy super moc" - to tytuł wystawy w gostyńskim muzeum, którą zorganizowano z okazji jubileuszu 20-lecia Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu. Przedstawia ona różnorodność działań prowadzonych w placówce oraz sukcesy jakie odnoszą podopieczni szkoły. - Szkoła specjalna ma szczególną misję. Naszym celem oprócz oczywistych dla każdej szkoły aspektów dydaktycznych jest wszechstronny rozwój wychowanków - mówiła Izabela Paszkowiak, dyrektor ZSS Brzezie podczas otwarcia wystawy inaugurującej jubileuszowy rok.
9
12:02, 02.05.2022
Krajowy Rejestr Długów zapytał rodziców, których dzieci przystępują w tym roku do sakramentu komunii, o ich plany dotyczące uczczenia tego wydarzenia. Blisko dwóm trzecim rodziców (64 proc.) zależy, by miało ono bogatą oprawę, by nie zabrakło rozmaitego jedzenia oraz atrakcji dla gości. Odmiennego zdania jest prawie co czwarty rodzic – 24 proc. nie czuje potrzeby organizowania wystawnego przyjęcia. Natomiast blisko co ósmy (12 proc.) podchodzi do tematu obojętnie.
6
10:43, 30.04.2022
Na co dzień szlifują umiejętności taneczne w Dance Art & Yoga Studio, ćwicząc kroki w najróżniejszych stylach, takich jak jak Hip Hop, Jazz, House, Taniec Współczesny. Teraz wróciły z Ogólnopolskiego Turnieju Tańca "Live Emotion” w Kościanie z kolejnymi sukcesami na koncie. Bo ciężka praca zawsze się opłaca...
4
12:33, 25.04.2022
Grupa Teatralna "Na Fali" znów rozśmieszała widzów w spektaklu "Bajzel na kółkach", będącym adaptacją tragifarsy Gabrieli Zapolskiej "Moralność pani Dulskiej”. I choć nie po raz pierwszy sztuka ta pojawia się na scenie krobskiego kina, to spora część młodych aktorów właśnie w nim miała swój sceniczny debiut. 
4
13:29, 24.04.2022
Po raz pierwszy Gostyński Ośrodek kultury „Hutnik” zorganizował imprezę pn. „Klamoteka” - giełda rzeczy używanych, podczas której można było wystawić na sprzedaż niepotrzebny sprzęt, rzeczy i przedmioty. Jak przekonywano, lepiej dać im drugie życie niż mają zalegać w szafach czy piwnicach piwnicy.
REKLAMA
11:08, 23.04.2022
Przed Gostyńskim Ośrodkiem Kultury „Hutnik” trwa akcja sadzenia roślin i krzewów oraz siania warzyw i ziół, a wewnątrz budynku odbywają się warsztaty plastyczne pn. "Kwiatoumilacze” uczące tworzenia recyklingowych osłonek na kwiaty. Wszystko z okazji wczorajszego Dnia Ziemi. Każdy kto chce, może się przyłączyć.
24
12:12, 19.04.2022
Gostyńskie kino czeka technologiczna rewolucja. "Hutnik" otrzymał dwa spore dofinasowania, a gostyński samorząd zdecydował się wesprzeć zakupy, dzięki którym jesienią filmy wyświetlane będą na nowym ekranie, z udziałem nowego projektora.
09:36, 16.04.2022
Pisanki na ziemiach polskich obecne były jeszcze zanim trafiło na ten teren chrześcijaństwo. Najstarsze pisanki znaleziono w czasie badań archeologicznych w okolicach Opola. - "Są to pisanki, które mogą pochodzić z X wieku n.e. Bardzo wiele podobnych znalezisk jest też w Bułgarii, na Białorusi i Ukrainie. Do końca nie wiadomo, czy miały one takie znaczenie, jak dzisiejsze, czyli stanowiły ozdobę, przynosiły szczęście i dostatek, czy były może rodzajem zabawki pełniącej rolę magiczną. Trudno to jednoznacznie określić, szczególnie w kontekście pisanek znajdywanych np. w prastarych grobowcach" - powiedziała dr hab. Katarzyna Smyk, ekspertka, która jest również przewodniczącą Rady ds. Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
17
16:11, 13.04.2022
"Rusałki i pazie” - to cykl portretów autorstwa Joanny Domagały - absolwentki poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego, które do końca kwietnia można oglądać w gostyńskim Muzeum. - Myślę, że mój cel został osiągnięty, a więc podniesienie samooceny tych pań.  - mówiła artystka.
08:24, 12.04.2022
Wszystko wyglądało pysznie i kolorowo, a jeszcze lepiej smakowało. Mali "cukiernicy" na bieżąco konsumowali swoje wielkanocne wypieki.  Wszystko w ramach Wielkanocnych Warsztatów Kulinarnych, jakie miały miejsce w Domachowie. 
REKLAMA
REKLAMA