Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
12
11:55, 25.10.2020
W wydanym komunikacie prymas poprosił, by "w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wiernych" wszelkie obchody odbywające się w uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzach celebrować w kościołach. Ma to się odbywać przy zachowaniu obowiązującego limitu wiernych.
24
15:25, 14.10.2020
Coraz więcej osób chce prywatnie przebadać się na obecność koronawirusa lub otrzymuje skierowania od lekarzy rodzinnych ze względu na objawy. To powoduje, że od kilku dni gigantyczne kolejki tworzą się przy jedynym w Gostyniu punkcie pobrań. Już wiadomo, że zostanie on przeniesiony, ale nasuwa się pytanie czy wymazów będzie wykonywanych więcej? - Punkt jest czynny tylko dwie godziny dziennie. (...) Uważam, że takie podejście do tematu to jest narażanie na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia  mieszkańców powiatu - przekonuje Czytelniczka, która zadzwoniła do naszej redakcji czekając...na badanie.
10
08:03, 24.09.2020
Jesienna wyprawa do lasu to nie tylko świetna okazja na zdobycie smacznych grzybów, ale przede wszystkim dobry czas na spędzenie czasu aktywnie na świeżym powietrzu. Okazuje się jednak, że nie wszyscy miłośnicy grzybobrania udają się do lasów, które dobrze znają. Wiele osób wybiera się do lasu samotnie i przecenia swoje zdolności orientacyjne. Idąc na grzyby, trzeba zastosować się do podstawowych zasad bezpieczeństwa, aby uniknąć nieprzyjemności.
7
08:05, 02.09.2020
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Śremie wydał decyzję nakazującą wycofanie z obrotu dużej partii jaj wyprodukowanych na fermie w ulokowanej w sąsiednim powiecie. Powód? W pobranych  próbkach wymazów środowiskowych wykryto bakterie Salmonella Enteritidis. Zgodnie z oświadczeniem producenta "podejrzane"  jaja zostały już wycofane, a stado poddano ubojowi sanitarnemu.
1
11:37, 19.08.2020
Do czwartku kuratoria oświaty ogłoszą listę szkół średnich, w których są wolne miejsca. To ważna informacja dla absolwentów podstawówek, którzy w tegorocznej rekrutacji nie dostali się do żadnej ze szkół, do których aplikowali.
09:30, 17.08.2020
We wtorek upływa czas na potwierdzenie przez absolwentów szkół podstawowych woli przyjęcia do szkoły średniej, do której się zakwalifikowali. Aby to zrobić uczniowie muszą w szkole złożyć oryginały świadectwa szkolnego i zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.W środę szkoły ponadpodstawowe ogłoszą listy przyjętych uczniów.
15
10:33, 08.08.2020
Rodzice i uczniowie czekają na informacje o ewentualnym powrocie do tradycyjnej nauki. Wytyczne rządu mają być znane już niedługo. Teraz pojawiają się pomysły, jak powrót do szkół może wyglądać. Będziecie zdziwieni.
11
09:45, 03.08.2020
Drugi września powinien być dniem normalnej nauki w szkołach - ocenił w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zapowiedział też propozycje zmian w przepisach, aby "dać możliwość większej regionalizacji działań", a także, aby szkoły w powiatach mogły reagować na stan epidemiczny.
7
08:23, 31.07.2020
Od 1 sierpnia będzie można realizować pierwsze płatności bonem turystycznym - powiedziała w czwartek na konferencji prasowej minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Dodała, że na program przeznaczono ok. 3,5 mld zł, a skorzysta z niego ok. 6,5 mln dzieci.
5
07:55, 30.07.2020
W Polsce umieralność wśród mężczyzn jest wyższa niż wśród kobiet, ale skala tego zjawiska jest znacznie większa niż w większości krajów europejskich – czytamy w opublikowanej w środę przez Główny Urząd Statystyczny analizie "Trwanie życia w 2019 r.".
2
08:40, 29.07.2020
Ponad półtora tysiąca osób wzięło udział w quzie, zorganizowanym przez naszą redakcję z okazji Dnia Bezpiecznego Kierowcy. Aby uzyskać certyfikat potwierdzający znajomość przepisów o ruchu drogowym należało odpowiedzieć prawidłowo na 20 pytań zaczerpniętych z testów na prawo jazdy. To zadanie okazało się niestety zbyt trudne dla zdecydowanej większości graczy, za to dziesiątkę najlepszych zdominowały kobiety.
09:55, 25.07.2020
W sobotę 25 lipca po raz 15. w Dniu Św. Krzysztofa - patrona kierowców, obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Kierowcy. W tym dniu policjanci oraz funkcjonariusze Służby Więziennej przypominają kierowcom, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz kultura jazdy i poszanowanie innych użytkowników drogi.
19
09:40, 22.07.2020
Jeżeli na nowo nie opracujemy procedur działania, to we wrześniu służbie zdrowia może grozić paraliż spowodowany wystąpieniem drugiej fali epidemii koronawirusa - powiedział PAP prof. Bolesław Samoliński, przewodniczący Rady Ekspertów przy Rzeczniku Praw Pacjenta.
6
12:06, 21.07.2020
Pod Bolimowem użyto tych gazów bojowych po raz pierwszy. W strasznych męczarniach zginęło wówczas kilka tysięcy żołnierzy. Był rok 1915. I o tym właśnie wydarzeniu opowiada fabularyzowany film dokumentalny Ireneusza Skruczaja, w którym krótką, ale dramatyczną rolę żony profesora Habera, wynalazcy gazu, zagrała gostynianka, Agnieszka Palka.
2
07:31, 20.07.2020
Podsumowano powiatowy konkurs „Moje małe i duże sukcesy” dla wychowanków pieczy zastępczej. Dzieci, wychowujące się w rodzinach zastępczych i w domach dziecka, bardzo często muszą nadrabiać braki spowodowane różnymi sytuacjami kryzysowymi, które spowodowały ich umieszczenie w pieczy zastępczej. Deficyty te dotyczą różnych obszarów życia. I to właśnie rodziny zastępcze i wychowawcy placówek tworzą dla tych dzieci nowe bezpieczne miejsca, w których najmłodsi mogą się rozwijać i przygotowywać do samodzielności w dorosłym życiu.
REKLAMA