Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
1
18:15, 25.10.2021
W sąsiedztwie hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi powstaje pierwszy w powiecie gostyńskim ogród deszczowy. Jego miejsce wybrano nieprzypadkowo. Projekt finansuje samorząd gminny i Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Gościnna Wielkopolska”
23
13:32, 25.10.2021
Banku Gospodarstwa Krajowego poinformował o przyznanym dofinansowaniu w ramach tzw. Polskiego Ładu, dla poszczególnych samorządów w Polsce. Wśród nich beneficjenci z powiatu gostyńskiego. Pierwsza edycja pilotażowego naboru wniosków o dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych rozpoczęła się 2 lipca i trwała do 15 sierpnia 2021 roku. 
11:27, 25.10.2021
Od trzech miesięcy trwa przebudowa jednej z głównych ulic w Borku Wlkp. Termin realizacji zadania to koniec grudnia, choć inwestycja do prostych nie należy. Jednocześnie pracuje kilka ekip przebudowując chodniki, kanalizację deszczową i infrastrukturę techniczną, w tym oświetlenie. Czy zdążą na czas?
14
10:41, 25.10.2021
Prąd, gaz, żywność, paliwo...Polacy łapią się za portfele i z niepokojem patrzą jak wszystko drożeje. W zasadzie pewne są już także podwyżki tzw. opłaty śmieciowej dla mieszkańców gmin należących do Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego. Najniższe oferty, które wpłynęły na przetarg dotyczący usługi odbioru i zagospodarowania odpadów od mieszkańców oraz funkcjonowanie tzw. PSZOK-ów, są o ponad 10 mln złotych wyższe od szacunków. - Podwyżki? To jest przesądzone, teraz pozostaje kwestia od kiedy i w jakiej wysokości - usłyszeliśmy od Eugeniusza Karpińskiego, przewodniczącego KZGRL.
10
09:53, 24.10.2021
Jak jest szansa na ścieżkę rowerową łączącą dwa graniczące ze sobą powiaty. Rozmawiali o tym przedstawiciele czterech samorządów. Padły deklaracje i chęć długofalowej współpracy.  
REKLAMA
18
13:50, 23.10.2021
- Sześć szczeniaków wyrzuconych w worku przy cmentarzu w Strzelcach! -  tak brzmiał komunikat, który w piątkowe popołudnie pojawił się w mediach społecznościowych gostyńskiego Stowarzyszenia "Noe". Pod nim zdjęcie i informacja o nagrodzie pieniężnej za wskazanie sprawcy. Post udostępniło wiele osób, ale pojawiły się też wulgarne i agresywne wpisy. Tymczasem sprawa została już wyjaśniona. Nikt psiaków nie wyrzucił, a cała historia została zwyczajnie zmyślona...
8
13:04, 23.10.2021
Na ta inwestycję społeczność Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu, ale też mieszkańcy okolicznych posesji, czekali od dawna. Rozpoczęła się budowa nowych miejsc parkingowych. Dotąd znalezienie wolnego miejsca postojowego w rejonie placówki graniczyło z cudem. Pojazdy parkowały często przy drodze, co nie zawsze było bezpieczne. 
1
12:09, 23.10.2021
Gostyński samorząd rozstrzygnął przetarg na ubezpieczenie, który obejmowało m.in. gminny majątek, szkoły, żłobek czy Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Ceny zbliżone są do dotychczasowych, jednak tym razem umowy obowiązywać będą na dłużej.
4
14:22, 22.10.2021
Poprzewracane znicze, wazony i wiązanki kwiatów...  Tak po wczorajszej wichurze wygląda większość cmentarzy w naszym powiecie. Przed nami Dzień Wszystkich Świętych, więc trzeba będzie się spieszyć. Niektórzy sprzątali od rana... 
1
13:44, 22.10.2021
Trwa kolejny etap rozbudowy Przedszkola Samorządowego w Karolewie. Powstają dwie sale dla dzieci, które obecnie uczęszczają do oddziałów zlokalizowanych w budynku szkoły. Na tym jednak nie koniec, bo samorząd  szykuje się do dalszych prac, bez względu na to czy uda się pozyskać dofinansowanie. Wszystko przez planowaną zmianę przepisów.
REKLAMA
5
11:56, 22.10.2021
Uroczystość upamiętnienia ofiar zbrodni hitlerowskiej w Krobi miała w tym roku wyjątkowy charakter. Na cmentarzu odsłonięto nowy pomnik ofiar - mieszkańców ziemi krobskiej i pępowskiej, którzy zginęli 21 października 1939 roku na rynku w Krobi. - Chcemy w jeszcze w większym stopniu oddać hołd niewinnie rozstrzelanym naszym mieszkańcom, ale też młodemu pokoleniu przybliżyć te wszystkie wydarzenia. - mówił burmistrz Łukasz Kubiak.
23
09:51, 22.10.2021
Upamiętniono jeden z najbardziej bolesnych momentów w historii Gostynia. Na gostyńskim rynku uczczono 82. rocznicę rozstrzelania przez hitlerowców trzydziestu mieszkańców ziemi gostyńskiej. - Ta trzydziestka była lokalnym kwiatem polskości. (...) Byli z rozmaitych obozów politycznych, często będących w sporze. A jednak połączyły ich dwie rzeczy. Pierwsza - chwalebna, to miłość do Polski. Druga - tragiczna, śmierć od niemieckiej kuli. - mówił Jerzy Kulak, burmistrz Gostynia.
21
13:45, 21.10.2021
Poseł Grzegorz Rusiecki z Koalicji Obywatelskiej rozmawiał  dziś z mieszkańcami na gostyńskim deptaku. Parlamentarzysta chce nadrobić czas, kiedy pandemia nie pozwalała bezpośredni kontakt z wyborcami. O co najczęściej pytali gostynianie i jakie nastroje im towarzyszyły? - Można od razu wyczuć sympatie i antypatie polityczne, bo ci przekonani chętniej stają do rozmowy, ci mniej przekonani nie są nawet zainteresowani, żeby jakiekolwiek pytania zadać. - mówił poseł Grzegorz Rusiecki z KO.
16:12, 20.10.2021
Meteorolodzy są prawie pewni, że jutro od rana pogoda radykalnie się zmieni. Zamiast jesiennego słońca, napłynąć ma silny i porywisty wiatr, którego podmuchy dochodzić mogą nawet do 90 km/h. A to już niebezpieczne zjawisko.
1
12:31, 20.10.2021
Mały Alex był bardzo wyczekiwanym dzieckiem, a wiadomość, że przyjdzie na świat przyniosła całej rodzinie wiele radości. Tuż przed porodem okazało się, że chłopiec może być chory na zespół downa. Świat całej rodziny wywrócił się do góry nogami, pojawiły się obawy o to, jak poradzi sobie w przyszłości. Miłość pozwala jednak przezwyciężyć wszystko. Rodzice robią wszystko, żeby dać synkowi szansę na jak największą samodzielność. Żeby Alex mógł poczynić możliwie duże postępy, potrzebuje ćwiczeń nad mową i specjalistycznego sprzętu. Trwa zbiórka dla Alexa na zakup laptopa ze specjalnym programem zorganizowana przez Fundację Dziecięca Fantazja.
REKLAMA
REKLAMA