Zamknij
}
15:31, 07.12.2023
Sprzedaż biletów na ich koncert rozpoczęła się w Mikołajki i rozeszły się niemal natychmiast. Pozostało niespełna pół tysiąca wejściówek, ale i te zapewne rozejdą się jak świeże bułeczki, po klipie zapowiadającym imprezę. Nie jest to typowa zapowiedź wydarzenia, a taka, która wywoła uśmiech i na pewno zachęci do udziału w muzycznym wydarzeniu.
1
14:04, 07.12.2023
Uczniowie klasy pierwszej o profilu policyjnym z Zespołu Szkół Rolniczych im. gen. Józefa Wybickiego w Grabonogu, złożyli uroczyste ślubowanie. Dla części z nich to pierwszy krok, by w przyszłości wstąpić w szeregi służb mundurowych.
16:35, 06.12.2023
Mapa pogodowa Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie wygląda optymistycznie. Duża część Wielkopolski, w tym powiat gostyński objęty jest ostrzeżeniem meteo, dotyczącym marznących opadów deszczu oraz gęstych mgieł. 
2
14:40, 06.12.2023
Akurat nie czekamy na żadną paczkę, tym bardziej ten SMS od razu wydał nam się podejrzany. Robiąc zakupy w sieci, uważać należy nie tylko podczas zakupów, ale też w oczekiwaniu na przesyłkę. Lepiej nie klikać w żadne, podsyłane w wiadomościach linki, bo to się może źle skończyć. Oszuści mogą wyczyścić nasze konta do... zera.
13:12, 06.12.2023
"Na kolorowo..." - tak zatytułowaną wystawę otwarto w gostyńskim muzeum. Autorką prac jest bardzo wszechstronna artystka Małgorzata Zgoła. Na ekspozycji prezentowanych jest ponad pięćdziesiąt prac artystki. Tworzą je barwne jedwabie, prace akrylowe oraz liczna reprezentacja aniołów malowanych na drewnie.
12
12:52, 06.12.2023
Z początkiem tygodnia otwarto obwodnicę drogi wojewódzkiej 434. Cały czas jednak dużym utrudnieniem jest przebudowa skrzyżowania ulic - Nad Kanią, Europejskiej oraz łącznika obwodnicy. Na czas remontu wprowadzono ruch wahadłowy i sygnalizację świetlną, a ul. Nad Kanią jest tzw. "ślepą uliczką". Kiedy skrzyżowanie zostanie otwarte?
1
11:30, 06.12.2023
Takie historie, ze szczęśliwym finałem lubimy przekazywać. Trzy miesiące temu opublikowaliśmy materiał o 7-letnim Wojtku z Gostynia, który urodził się z wadą stopy. Chłopiec potrzebował operacji, która nie była refundowana. Z pomocą przyszło wielu dobrych ludzi. Dziś chłopiec jest po udanym zabiegu. - Wojtek czuje się dobrze, pomogliście spełnić nam jedno z jego marzeń - napisała do naszej redakcji mama Wojtka, dziękując wszystkim za wsparcie. 
4
10:41, 06.12.2023
Kilka dni temu media w całej Polsce obiegła informacja o śmierci 14-letniej Natalii z Andrychowa. Nastolatka przez kilka godzin leżała w rejonie jednego ze sklepów, tuż przy parkingu. Odnalazł ją jeden z mieszkańców, zaniósł do sklepu i powiedział, że dziewczyna jest nieprzytomna. 14-latka była w stanie głębokiej hipotermii. Jej życia nie udało się uratować. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie apeluje do wszystkich mieszkańców naszego regionu, by zwracali uwagę na tych, których zdrowie i życie zagrożone jest z w powodu niskich temperatur. Mowa o osobach bezdomnych, starszych, chorych, niepełnosprawnych, rodzinach wielodzietnych czy uchodźcach.
2
15:51, 05.12.2023
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed marznącymi opadami deszczu, jakie w nocy z wtorku na środę mogą wystąpić w większości powiatów województwa wielkopolskiego, w tym w regionie gostyńskim.
8
15:40, 05.12.2023
Rozstrzygnięto dziewiątą edycję rządowego Programu Inwestycji Strategicznych pod nazwą „"Rozświetlamy Polskę”. Samorządy mogły ubiegać się o dofinansowanie modernizacji oświetlenia ulicznego. Na promesy mogą liczyć cztery gminy z powiatu gostyńskiego. Największa dotację otrzymały Piaski.
2
14:32, 05.12.2023
Sadzili drzewa, tworzyli ogródki społeczne, zioła w skrzyniach, czy kręcili filmy zachęcające do oszczędzania energii i wody. To tylko przykłady kilku projektów jakie realizowano w tym roku w ramach projektu "Eko Mondi", a wzięło w nich udział ponad trzy tysiące osób. Dziś był czas na podsumowanie działań. - Wszyscy razem mamy wpływ na to co nas otacza - mówił Krzysztof Jakubowski, dyrektor Mondi Simet w Grabonogu.
22:16, 03.12.2023
Święty Mikołaj z Mikołajową, elfem, reniferami oraz Panią Zimą, zawitali do Stankowa. Sprawili ogromną radość nie tylko dzieciom, ale też starszym mieszkańcom, którzy wyczekiwali przed domami na spotkanie z wyjątkowym gościem.
1
21:38, 03.12.2023
Zapachniało świętami w Gostyńskim Ośrodku Kultury Hutnik, a to za sprawą Jarmarku Bożonarodzeniowego. W świątecznej atmosferze, przy dźwiękach kolęd, można było kupić ręcznie wykonane przez lokalnych twórców upominki, dekoracje na świąteczny stół oraz spróbować słodkości. Nie zabrakło też św. Mikołaja.
12:22, 03.12.2023
W ostatnich dniach zamieściliśmy aż dziewięć nowych pożegnania w dziale "Nekrologi". Dziś wspominamy tych, którzy od nas odeszli. Niech spoczywają w pokoju.
30
11:52, 03.12.2023
Dzień mamy dziś piękny, słoneczny, śnieżny... Można powiedzieć, wymarzona pogoda na spacer czy wyjście z dziećmi na sanki. Dostajemy też coraz więcej zdjęć od kierowców, którzy musieli wyjechać autem i tutaj czar pryska. O ile drogi główne wyglądają w miarę dobrze, to do stanu utrzymania tych mniej ruchliwych można mieć zastrzeżenia.