Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
5
13:09, 18.05.2022
Wyjątkowo radosna atmosfera panowała dziś w Zespole Szkół Specjalnych w Brzeziu. Placówka świętowała 20-lecie istnienia. To najmłodsza i najmniej liczna szkoła prowadzona przez samorząd powiatowy.  Z okazji jubileuszu zorganizowano oficjalne uroczystości, podczas których przedstawiono historię szkoły oraz to co oferuje swoim podopiecznym. Nie zabrakło występów, podczas których zaprezentowali się uczniowie wraz z opiekunami. 
5
14:56, 17.05.2022
Do czwartku 30 czerwca 2022 roku mieszkańcy gminy Gostyń mają czas na złożenie deklaracji dotyczącej źródła ciepła w ich domach. To nowy obowiązek spoczywający na właścicielach i/lub współwłaścicielach oraz na zarządcach budynków
2
14:07, 17.05.2022
Ogromnym sercem i wrażliwością wykazali się uczestnicy "Słonecznej Majówki dla Zuzy". Kwota jaką udało się im zebrać podczas festynu daje nadzieję Zuzi Kryś z Pogorzeli.  W poniedziałkowy wieczór podliczono komisyjne zebrane fundusze. Na leczenie i rehabilitację nastolatki wpłynie ponad 20 tys. złotych!
5
12:09, 17.05.2022
Maj to miesiąc, w którym powoli rozpoczyna się sezon na truskawki. Miłośnicy tych owoców mogą już kupować truskawki z krajowych plantacji. - Sezon rozpoczął się 10 dni wcześniej, w ubiegłym roku pierwszą truskawkę miałem 26 maja - mówi Bogdan Pawlak, plantator i sołtys Domachowa. Jak usłyszeliśmy póki co truskawek zbyt wiele nie ma. Powód? Brak deszczu, a nadmiar słońca może im jedynie zaszkodzić.
6
16:14, 16.05.2022
Jego działalność na dwa lata wstrzymała pandemia koronawirusa, ale dziś znów otworzył się na mamy i ich pociechy. W gostyńskiej bibliotece reaktywowano "Klub Mam". Spotkania odbywają się w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży, który obchodzi w tym roku 65-lecie istnienia i po wielkim remoncie sprzed dekady znajduję się w nim miejsce przystosowane dla maluchów.
REKLAMA
11
14:55, 16.05.2022
W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu miał miejsce uroczysty apel... Strażakom dziękowano przede wszystkim za pracę, jaką wykonali przez ostatni rok, a także dodatkowe zadania związane z covidem i pomoc uchodźcom z Ukrainy. Tradycyjnie były też odznaczenia i awanse. 
6
14:54, 15.05.2022
Za nami powiatowe obchody Dnia Strażaka w Borku Wlkp. Brali w nich udział strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu oraz druhowie z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z całego powiatu. Na uroczystości licznie przybyli też przedstawiciele samorządów i mieszkańcy. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą. Po niej jednostki strażackie w zwartym szyku z Orkiestrą Dętą Miasta i Gminy Gostyń na czele, przemaszerowali na borecki rynek, gdzie złożono kwiaty, a następnie na Plac Targowy w Karolewie. Tam miała miejsce oficjalna część wydarzenia z przemówieniami, gratulacjami i podziękowaniami dla tych, którzy w każdych warunkach niosą pomoc innym.
3
14:24, 15.05.2022
Trwa charytatywna "Słoneczna Majówka dla Zuzy" w Głuchowie. Odzew na wydarzenie jest ogromny, a atrakcje, które dostępne są do godz. 18. aż trudno zliczyć. Na boisku w Głuchowie pojawiło mnóstwo osób chcących wesprzeć waleczną Zuzę Kryś, którą zaatakował nowotwór. Ta niezwykle sympatyczna nastolatka pojawiła się dziś na wydarzeniu i nie zabrakło wzruszających chwil. Niebawem Zuzia obchodzi swoje 17 urodziny i tłum odśpiewał jej gromkie 100 lat oraz zdrowia, zdrowia, zdrowia! Nie zabrakło tortu, prezentów i życzeń. Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na dalsze leczenie i rehabilitacje Zuzy.
10:37, 14.05.2022
Jak informuje Enea Operator, w dniach 18-23 maja planowane jest czasowe wyłączenie energii elektrycznej w miejscowościach, na terenie czterech gmin naszego powiatu.  Poniżej publikujemy szczegóły.
9
14:20, 13.05.2022
Spotted-Gostyn24 to miejsce w mediach społecznościowych, gdzie pojawiają się najróżniejsze wpisy - mniej lub bardziej poważne komunikaty i pytania. W niektóre aż trudno uwierzyć... Ludzie szukają dobrego lekarza, hydraulika kosmetyczki,  inni chcą poznać drugą połówkę. Dziś naszą uwagę przykuła wiadomość od "Spottrerki"  swojego wujka. Sprawa wydaje się być dość skomplikowana, bo ciotka po rozwodzie, nie chce nikomu dać...
REKLAMA
5
10:46, 13.05.2022
Gostyński magistrat informuje o zamknięciu przejazd kolejowego w Goli, co będzie wiązało się z wprowadzeniem objazdów. Utrudnienia potrwają kilka dni. 
6
06:36, 13.05.2022
Można je spotkać wszędzie, na placach, przy  ścieżkach, chodnikach i w wielu innych miejscach... Dzięki temu nie wszystkie śmieci walają się po okolicy. Chodzi o publiczne kosze, których w gminie Gostyń jest blisko 250 szt. Za ich wywóz płacimy wszyscy i nie są to małe kwoty.  Niestety wielu mieszkańców  wciąż wrzuca do nich prywatne odpady.  Nie odstrasza  nawet grzywna do 5 tys. zł. 
7
12:39, 12.05.2022
Radni gminy Borek Wlkp. wyrazili zgodę na dofinansowanie remontu powiatowej drogi Siedmiorogów Pierwszy - Zimnowoda. Decyzji towarzyszyły jednak mieszane uczucia, co może dziwić, bo powiatowy samorząd od lat w taki sam sposób podchodzi do remontu dróg - My też mamy drogi gminne, z których bardzo dużo korzystają mieszkańcy powiatu gostyńskiego - przekonywał radny Florczyk, sugerując, że dofinansowania mogłaby też oczekiwać gmina.
26
16:49, 11.05.2022
- Po wieczornym melanżu w piasku można spotkać bardzo dużo szkła, petów papierosów i innego dziwnych takich rzeczy - przekonuje Czytelnik, wskazując dwa gostyńskie  place zabaw. Szef Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Gostyniu, który nadzoruje te obiekty usprawiedliwiać się nie zamierza, ale jak mówi jest pewna granica...
6
13:52, 11.05.2022
Mieszkańcy prosili i od dawna apelowali o utwardzenie tych dróg. Tak się stało...  Na początek drogowcy rozpoczęli prace przygotowawcze, ale w przyszłym tygodniu na  zacznie pojawiać się asfalt. Zapadła decyzja o remoncie czterech ulic na Pożegowie.
REKLAMA
REKLAMA