Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
12:16, 22.01.2021
Komisarz wyborczy w Lesznie wydał oficjalne postanowienie o objęciu mandatu radnego Rady Miejskiej Gostynia przez Bartłomieja Smorowińskiego. To jednak nie jedyne zmiany jakie zajdą w naszym powiecie. Zapadła także decyzja o wygaśnięciu mandatów dwojga radnych, których niedawno zmarli. Wyznaczona została też wstępna data wyboru ich następców, ale...   
10:01, 19.01.2021
Po siedmiu latach pracy, ze stanowiska odchodzi Wioletta Chałas - Powiatowa Lekarz Weterynarii w Gostyniu. Powód? Jak mówi szefowa Inspektoratu, to co zamierzała zrealizować udało się wykonać, ale przez te lata zmieniły się też priorytety życiowe. 
2
13:03, 17.01.2021
Zmarzliście dzisiaj? Synoptycy ostrzegają przed kolejnymi spadkami temperatur w całej Polsce, również w naszym regionie. Dla powiatu gostyńskiego wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym mrozem. To będzie najzimniejsza noc od początku roku.
11:25, 17.01.2021
Minął kolejny, nadzwyczaj mroźny od wczoraj tydzień stycznia, w którym jak zawsze działo się sporo. W tych dniach, największą uwaga naszych czytelników skupiła się na kontrowersyjnej akcji mieszkańca Pępowa w Zakopanem, która spowodowała szeroką dyskusję na temat „gwara czy wiocha”, "flaga czy nie flaga"  Dużym zainteresowaniem cieszyła się też wiadomość o 103 urodzinach Antoniego Mostowego, powołaniu dyrektorki nowego żłobka w Gostyniu oraz ulepieniu bałwana giganta. Niestety przynosiliśmy też smutne wieści.  Zmarło dwoje radnych, a 37-latek z Gostynia rzucił się pod pociąg. Przypominamy, te, które najchętniej czytaliście i cieszymy się, że towarzyszy im często gorąca dyskusja. Wszyscy mamy prawo do wyrażania opinii z którymi nie musimy się wzajemnie zgadzać.
6
10:49, 16.01.2021
W jaki sposób upamiętniony zostanie dr Grzegorz Głuszak - wieloletni kierownik Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Gostyniu, który blisko dwa miesiące temu przegrał walkę z koronawirusem? Padła propozycja, by nazwać jego imieniem Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Gostyniu, którego przez wiele lat był kierownikiem. Czy tak się stanie?  Tego dowiemy się najprawdopodobniej jeszcze w styczniu. Propozycja przedstawiona zostanie podczas najbliższego posiedzenia Rady Społecznej Szpitala.
16:05, 13.01.2021
Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem ponownie wydało dziś IMGW dla zachodniej i centralnej Polski. Prognozowane jest zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników, dlatego może być niebezpiecznie. Kierowcy noga z gazu!
08:54, 13.01.2021
Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowy czas, o którym zapomnieć się raczej nie da. Każdego roku wnuki i wnuczki obdarowują swoich najbliższych prezentami -  by okazać im miłość, szacunek i wdzięczność. Upominki bywają różne, od kwiatów, po torty i inne przysmaki. Tymczasem inspiracją do podarowania czegoś wyjątkowego mogą stanowić aranżacje prezentów i bukietów wykonanych przez słuchaczy Kwalifikacyjnych Kusów Zawodowych w ZSR w Grabonogu.
4
14:12, 12.01.2021
Od rana w naszym regionie pada śnieg z deszczem i śnieg. Jak zapowiadają meteorolodzy po południu ma zrobić się mroźnie, a co za tym idzie także niebezpiecznie. Dla powiatu gostyńskiego wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem dróg i chodników. 
09:09, 10.01.2021
Pierwszy, pełny tydzień 2021 roku obfitował w wiele ciekawych wydarzeń, które przykuwały uwagę mieszkańców naszego powiatu. Największe zainteresowanie wzbudziła jednak decyzja proboszcza parafii pw. Św. Mikołaja w Krobi o rozpoczęciu wizyt duszpasterskich w domach wiernych oraz policyjna obława na 23-latka, który uciekał przez trzy powiaty. Wiele mówiło się też o nagłej śmierci mężczyzny w pustostanie i o kandydacie na nowego radnego, który zastąpić ma w Radzie zmarłego Piotra Radojewskiego. Pozostałym wydarzeniom jakie zamieściliśmy poniżej także towarzyszyło ogromne zainteresowanie, dlatego warto sprawdzić czy coś was nie ominęło.
1
15:17, 08.01.2021
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejny komunikat przed oblodzeniem w naszym regionie. Ślisko może być na drogach i chodnikach po opadach mokrego śniegu. Najtrudniejsza sytuacja, zdaniem synoptyków, ma być w nocy, kiedy temperatury spadną poniżej zera.
3
13:08, 07.01.2021
Od rana w naszym regionie pada śnieg, który miejscami przechodzi w śnieg z deszczem, do tego temperatura spadła poniżej zera. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed gołoledzią dotyczące również naszego powiatu. Na drogach i chodnikach może być zatem bardzo ślisko i niebezpiecznie.
12
16:01, 06.01.2021
W dwóch miejscowościach powiatu gostyńskiego nie zrezygnowano z organizacji Orszaków Trzech Króli. Nie było co prawda tradycyjnych pochodów, ale organizatorzy znaleźli sposób, by świętować. Barwny korowód złożony z jeźdźców i królewskich zaprzęgów konnych przejechał ulicami Krobi. Z kolei w Pogorzeli postawiono na konie mechaniczne. 
16
09:19, 06.01.2021
Dziś 6 stycznia, Kościół Katolicki obchodzi uroczystość Objawienia Pańskiego, w tradycji znaną też Świętem Trzech Króli. Na drzwiach wielu  domów pojawiły się wypisany poświęconą w kościele kredą napis K+M+B, do którego niektórzy dopiszą 2021. A co z Orszakami Trzech Króli? W naszym regionie są ograniczone do minimum lub w ogóle się nie odbędą.
61
12:20, 05.01.2021
Nie milknie burza wokół afery z celebrytami, którzy otrzymali poza kolejnością szczepionki na COVID-19. Wyjaśnień w tej sprawie domaga się zarówno rząd, jak i opozycja. W placówkach, gdzie prowadzono takie szczepienia ruszyły kontrole. Pod lupę Narodowego Funduszu Zdrowia trafił śremski szpital. Czy w gostyńskim SPZOZ szczepionkę otrzymały osoby spoza grupy "0"? Mamy oficjalną odpowiedź w tej sprawie.
9
12:33, 04.01.2021
Minister zdrowia poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej, że wpływały do niego i do szefa KPRM Michała Dworczyka liczne wnioski ws. zmiany obostrzeń dotyczących poruszania się dzieci z uwagi na nadchodzące ferie zimowe. Jest reakcja. Dzieci będą mogły przebywać na dworze bez opieki dorosłych.
REKLAMA