Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
7
10:17, 17.04.2021
Dla młodych ludzi z rodzin zastępczych, start w dorosłe życie bywa znacznie trudniejszy niż dla ich rówieśników. Chcąc się usamodzielnić muszą sami znaleźć sobie pracę i mieszkanie.  Czasem mogą jednak liczyć na wsparcie. Samorząd powiatowy wygospodarował dla Beaty i Jacka mieszkanie chronione, tyle, że do remontu, a PCPR zapewni im świadczenia finansowe, pomoc w formie pracy socjalnej  i wsparcie koordynatorów. Pomagają też inni...
9
08:56, 16.04.2021
Obiecaliśmy sobie, że będziemy pisać za każdym razem, gdy kwota wzrośnie o kolejne sto tysięcy złotych. Ostatnio czekaliśmy tydzień, teraz udało się zgromadzić tak ogromną kwotę w ciągu zaledwie jednego dnia z haczykiem. To pokazuje jak wiele osób wspiera Martę Szymańską w jej walce o zdrowie i życie.
5
17:03, 14.04.2021
Tempo zbiórki funduszy na rzecz Marty Szymańskiej z Karolewa nie zwalnia. Dziś suma na koncie mieszkanki Karolewa przekroczyła ponad 300 tys. złotych, a pieniędzy cały czas przybywa. Wszystko dzięki ludziom dobrej woli, którzy inicjują kolejne akcje i otwierają swoje serca oraz portfele. Dziś suma przekroczyła ponad 300 tys. złotych!  
6
08:10, 12.04.2021
Marta to 34-latka, której świat sześć miesięcy temu wywrócił się całkowicie. Dowiedziała się, ma chłoniaka złośliwego, na dodatek straciła pracę. Nie poddaje się, mimo że wszystkie refundowane, dotychczas stosowane metody leczenia zawiodły - nowotwór okazał się silniejszy. Lekarze dali jednak nadzieję, oferując Marcie terapię Car-T Cell - terapię ostatniej szansy. Ta niestety nie jest w Polsce refundowana, mimo że jest ostatnią nadzieją na pokonanie nowotworu. Jej koszt zwala z nóg... Życie Marty zostało wycenione na około 1,5 miliona złotych! Ta niewyobrażalna kwota pozwoli jednak pokonać chorobę, pozwoli być mamą dla jej 7-letniego synka, którego samotnie wychowuje.
12:39, 10.04.2021
W końcu wiosna daje o sobie znać. Jak informują synoptycy weekend przyniesie wyczekiwane ocieplenie. Najładniejsza pogoda będzie na południu kraju, choć w niedzielę słońca nie zabraknie również na północy i w centrum.
6
10:13, 10.04.2021
Gdy pierwszy raz napisaliśmy o chorobie Marty z Karolewa, zbiórka dopiero się rozpoczynała. Dzięki zaangażowaniu tysięcy osób, zapaliło się światełko nadziei, a pieniędzy zaczęło przybywać. I choć do celu wciąż droga daleka, to wierzymy że uda się go osiągnąć. Zwłaszcza, że udało się już zebrać ponad 213 tys. zł!
10
13:36, 09.04.2021
Niektóre przejścia dla pieszych w powiecie gostyńskim będą bezpieczniejsze? Takie starania podjął zarząd powiatu gostyńskiego, składając wnioski do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Jeśli pieniądze uda się pozyskać,  przejścia zostaną nie tylko odnowione i doświetlone, ale pojawią się też dodatkowe elementy chroniące pieszych. Ponadto w planach jest budowa jednej sygnalizacji  świetlnej.   
10:22, 09.04.2021
W mediach społecznościowych często pojawiają się sensacyjne informacje o rzekomych porwaniach, które w rzeczywistości nigdy nie miały miejsca.  Mimo to wiele osób bez wahania i co ważne sprawdzenia źródła klika z ciekawości i udostępnia na swoim profilu takiego fake newsa. W ostatnim czasie, takie informacje pojawiły się m.in. w Gostyniu i sąsiednim Krotoszynie. W rzeczywistości może chodzić o próbę wyłudzania danych. Nie od dziś przecież wiadomo, że ciekawość to pierwszy stopień do... kłopotów.
31
15:08, 08.04.2021
Trzecia fala pandemii zbiera śmiertelne żniwo. Trwa walka o każde łóżko w szpitalach, a na oddziały covidowe trafiają coraz młodsi pacjenci. W gostyńskim SPZOZ zajętych jest większość łóżek dla zakażonych i wszystkie respiratory. 
32
11:56, 07.04.2021
W ostatnim czasie na wielu forach internetowych można było zobaczyć mapę, która według – inicjatywy Lasy i Obywatele, przedstawia zaznaczone na czerwono wycinki drzew w na terenie Lasów Państwowych. Czerwony kolor aż "bije po oczach”, a z samej mapy wynika, że Nadleśnictwo Piaski czeka znaczna wycinka drzew – m.in. w urokliwych zakątkach lasu siedleckiego w okolicach Pępowa. Nadleśnictwo Piaski, jako zarządca większości obszarów leśnych na terenie powiatu gostyńskiego nie zgadza się z takim przedstawieniem sprawy. Zdaniem nadleśniczego Tomasza Kwiecińskiego, mapa upraszcza rzeczywistość i zniekształca zakres prac, a skala wycinki jest znacznie mniejsza.
13:28, 06.04.2021
Czas biegnie nieubłagalnie, ale dzięki ludziom dobrej woli jest nadzieja dla Marty Szymańskiej z Karolewa. Zbiórka funduszy na rzecz 34-latki chorującej na złośliwy nowotwór piersi, rozkręca się! Na koncie jest już ponad 100 tys. złotych  (stan na godz. 13:30). To jednak cały czas za mało... Już niebawem na portalu Gostyn24.pl ruszą licytacje, z których dochód zostanie przekazany na leczenie Marty.
5
10:31, 05.04.2021
Poniedziałek Wielkanocny jest kolejnym dniem oktawy wielkanocnej, trwającej przez 8 dni począwszy od pierwszej niedzieli wielkanocnej. Okres ten traktowany jest, jako jedna uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. W ludowej tradycji poniedziałek Wielkanocny jest nazywany "lanym poniedziałkiem" ze względu na zwyczaj "śmigusa-dyngusa". Tradycji związanych z "lanym poniedziałkiem jest jednak więcej. Przypominamy piękne zwyczaje.
08:01, 05.04.2021
Po słonecznej Niedzieli Wielkanocnej aura w Lany Poniedziałek w większości kraju zmieni się. Dotyczy to również powiatu gostyńskiego, dla którego synoptycy wydali ostrzeżenia. Możemy spodziewać się opadów deszczu, a do tego wiatr mocniej się rozpędzi.
42
13:05, 03.04.2021
Wielka Sobota to dzień tradycyjnej święconki. Z uwagi na bezpieczeństwo w wielu parafiach odbywały się one częściej.  Jeszcze inaczej wyglądało to w parafii Strzelce Wielkie, gdzie tamtejszy proboszcz, podobnie jak w roku ubiegłym święcił pokarmy z auta i życzył wszystkim wesołych świąt.
29
15:39, 02.04.2021
W związku z zaplanowaną dostawą kilku milionów szczepionek przeciw COVID-19 w samym tylko kwietniu, rząd proponuje, by to samorządy organizowały punkty szczepień masowych. Wiadomo, gdzie miałby powstać taki punkt na terenie powiatu gostyńskiego. miejsce ustalono podczas spotkania włodarzy powiatu gostyńskiego.
REKLAMA