Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
7
14:03, 31.03.2021
Mieszkaniec Ponieca – Krzysztof Kędziora, strażak OSP,  był jedną z pierwszych osób, które ruszyły z pomocą ofiarom wypadku samochodowego jaki wydarzył się pomiędzy Lesznem i Nową Wsią. To właśnie na tej trasie 19 marca br, czołowo zderzyły się volkswagen golf i skoda octavia. Sprawcą wypadku, w którym zginęło niespełna roczne dziecko, a matka z dwojgiem pozostałych dzieci zostali poważnie ranni okazał się 33-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania bez uprawnień i z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Do tego kierowca znajdował się pod wpływem narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany i przebywa w areszcie. Ma też postawione zarzuty.
10
19:32, 12.03.2021
W Dzięczynie, gmina Poniec ruszył kolejny etap przebudowy drogi powiatowej. To ważny ciąg komunikacyjny nie tylko dla mieszkańców regionu gostyńskiego, ale też kierowców przemieszczających się drogami południowo-zachodniej Wielkopolski. Prace poprzedziło odłowienie bobrów, z przydrożnego stawu, które niszczyły infrastrukturę drogową.
35
11:17, 03.03.2021
Czy obecny system odbioru odpadów jest skuteczny? To pytanie zadaje sobie wiele osób patrząc na śmieci zalegające w lasach i przydrożnych rowach. Teoretycznie każdy z nas płaci za ich wywóz, a mimo to problem nie znika. - Wyrzucanie tych śmieci to zwykłe chamstwo. Świnie się lepiej zachowują niż niektórzy ludzie - komentuje Andrzej, który podesłał nam zdjęcia wykonane w lesie pod Żytowieckiem. Sprawą zajmuje się już policja.
21
12:51, 25.02.2021
Trudno zliczyć ilość dziur na tym odcinku i niejeden kierowca miał uszkodzić na niej zawieszenie. Ręce załamuje właściciel lokalu gastronomicznego, który przez rządowe obostrzenia stracił już większość swoich klientów, a teraz jeszcze to.. Przekonuje, że ludzie którzy boją się do niego przyjeżdżać, by nie uszkodzić zawieszenia. Gmina obiecuje, że drogę w najbliższych dniach utwardzi, a jak zdobędzie pieniądze, wybuduje od podstaw.
5
16:14, 18.02.2021
Cztery lata temu, ze względu na małą liczbę uczniów i wysokie koszty utrzymania, poniecki samorząd, za zgodą mieszkańców zlikwidował Szkołę Podstawową w Sarbinowie. Wieś straciła jedyne miejsce do spotkań, ale jak się okazało nie bezpowrotnie. Rada Miejska zgodziła się wygospodarować w budżecie środki na budowę nowoczesnej świetlicy wiejskiej od zera.
2
09:53, 09.02.2021
Podobnie jak inne regiony naszego powiatu, również Poniec przykryty został białym puchem. Przybyło go tak dużo, że władze miasta  zdecydowały się na usunięcie śniegu z rynku. Wczoraj wieczorem ciężki sprzęt wywiózł ponad 100 metrów sześciennych śniegu z głównego placu miasta i parkingów, a w planach są także inne rejony. Ostatnia taka akcja miała miejsce ponad dekadę temu.
13
12:04, 28.01.2021
W całej gminie Poniec funkcjonuje ich osiemnaście. Jednak ten budynek powstał od zera i można śmiało powiedzieć, że jest najnowocześniejszą salą wiejską nie tylko na terenie ponieckiego samorządu, ale też w regonie gostyńskim. Zadanie kosztowało grubo ponad milion złotych, ale całość robi wrażenie.
26
10:12, 22.01.2021
- Nie możemy doprosić się nowych, a na tych można pływać - napisała mieszkanka Łęki Wielkiej i dołączyła kilka zdjęć chodników po odwilży jaka miała miejsce kilka dni temu. Chodniki niemal w całej wsi są w fatalnym stanie, poza około 150 metrowym odcinkiem, który wykonano w 2018 roku. Sołtys wsi Łucja Markowska załamuje ręce, bo o przebudowę ciągu dla pieszych walczy od lat i za każdym razem słyszy tą sama odpowiedź.
46
12:24, 19.01.2021
Jego zadaniem było odstraszać dziki od kopców znajdujących się przy posesji. Właścicielka postawiła więc kilkadziesiąt metrów od zabudowań prowizoryczne schronienie, przy którym uwiązany na łańcuchu pies miał czuwać i chronić się przed mrozem. Ktoś jednak się tym zainteresował. Była to jedna z wielu interwencji zgłoszonych Stowarzyszeniu "Noe" w ostatnich bardzo zimnych dniach.
1
10:19, 22.12.2020
Na ostatniej w tym roku sesji Rada Miejska Ponieca przyjęła budżet miasta na przyszły rok. Z uwagi na trudny czas pandemii priorytetowym celem polityki gminy będzie utrzymanie stabilności finansów przy jednoczesnym finansowaniu zadań gminy i inwestycji służących mieszkańcom i rozwojowi gminy.
5
10:25, 18.12.2020
W Poniecu pojawiły się ledowe lampy doświetlające przejścia dla pieszych. Miasto podjęło się tej inwestycji, gdyż chodziło o bezpieczeństwa mieszkańców. Póki co lampy doświetlą przejścia na dwóch ulicach, ale już wkrótce pojawią się w innych, najbardziej newralgicznych punktach. 
2
11:32, 11.12.2020
Kilka odcinków dróg w gminie Poniec zyskało nową nawierzchnię. Wszystkie fragmenty, to drogi gminne, zarówno w Poniecu  jak i na obszarach wiejskich. Prace kosztowały poniecki samorząd blisko 200 tys. złotych.
1
10:41, 08.12.2020
Pomysł zrodził się kilka miesięcy temu, ale dopiero wczoraj udało się go zrealizować. Dzięki inicjatywie miejscowego klubu sportowego w Poniecu stanęły dwa wielkie czerwone serca - metalowe konstrukcje, do których każdy może wrzucać plastikowe nakrętki. Nie przez przypadek stanęły przy tamtejszym przedszkolu i hali sportowej.
20
17:19, 27.11.2020
W Poniecu powstało pierwsze mieszkanie wspomagane, które ma służyć osobom starszym. Dziś dokonano uroczystego otwarcia budynku przy ul. Kościuszki, w którym zamieszka docelowo pięć seniorek. Całość modernizacji ponad stuletniego budynku kosztowała ponad 225 tys. złotych z czego połowę tej sumy stanowiło dofinansowanie z projektu "Nie jesteśmy sami - kompleksowy program wsparcia osób niesamodzielnych i niepełnosprawnych"
44
10:21, 03.11.2020
Wulgarny antyrządowy napis pojawił się na jednym z budynków mieszkalnych w Poniecu. Czy to efekt piątkowego protestu jaki przeszedł ulicami miasta, a może zwykła prowokacja? Na Facebooku rozgorzała dyskusja. Okazuje się, że między właścicielką posesji a grupą manifestujących miało dojść do utarczki słownej. 
REKLAMA