Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
14
08:28, 29.07.2021
Kierowcy skarżą się na długotrwały remont drogi w Dzięczynie. Od ponad pół roku trwają tam prace związane z przebudową ponad kilometrowego odcinka, a kilka tygodni temu przejazd całkowicie zamknięto wprowadzając objazdy. - Rolnicy wożą płody rolne, niektórzy z gminy Pępowo aż spod Rydzyny ze słomą jadą, a droga zamknięta - skarżą się nasi Czytelnicy. Niestety, nie mamy dobrych informacji. 
14:31, 27.07.2021
Ogromnym zainteresowaniem cieszył się Wakacyjny Spływ Kajakowy zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Poniecu. W ponad 30-kilometrową trasę Ścinawa - Bełcz Wielki popłynęło kilkadziesiąt osób w różnym wieku. Zmęczeni, ale zadowoleni po pięciu godzinach dotarli do celu.
13
15:50, 23.07.2021
Ogromny, kolorowy, z licznymi atrakcjami dla dzieci w każdym wieku. W Poniecu oddano dziś do użytku nowoczesny plac zabaw.  Obok stanęła też wiata, która najbardziej przypadła do gustu opiekunom. O utworzenie takiego miejsca zabiegali sami mieszkańcy. 
2
12:47, 13.07.2021
Gdy zagrożone jest ludzkie zdrowie i życie liczy się każda sekunda. Przy nagłym zatrzymaniu krążenia pomóc może ogólnodostępny defibrylator. Jest szansa, że takie urządzenie pojawi się w jednym z najdalszych zakątków powiatu gostyńskiego. Zbiórkę na ten cel zainicjowali z dwóch jednostek OSP Szurkowo i Sarbinowo.
4
12:07, 10.07.2021
Przykra informacja nadeszła z gminy Poniec. W czwartkowy wieczór odszedł wieloletni harcerz, Komendant Szczepu Harcerskiego "Błękitni" w Poniecu - dh harcmistrz Leon Adamski. Miał 90m lat. Rodzinie Zmarłego składamy wyrazy współczucia.
1
08:23, 05.07.2021
- Ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz, że Cię nie opuszczę aż do śmierci… - brzmiały słowa przysięgi małżeńskiej jakie 50 lat temu złożyli małżonkowie z Ponieca.  Pół wieku później wciąż są razem, dlatego władze gminy odznaczyły ich medalami "Za długoletnie pożycie małżeńskie" przyznawanymi przez Prezydenta RP. Wyróżnienia, gratulacje i życzenia kolejnych lat w zdrowiu oraz miłości na kolejne lata przekazano też małżonkom obchodzącym szmaragdowe, diamentowe i żelazne gody.
2
12:57, 16.06.2021
Gmina Poniec dmucha na zimne, dlatego zleciła czyszczenie kanalizacji deszczowej w  starszych częściach miasta... Doświadczenia ostatnich lat pokazały, że okres wiosenno-letni to czas, gdy dochodzi do niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych, którym towarzyszą ulewne deszcze, a co za tym idzie lokalne podtopienia.   
3
18:07, 02.06.2021
Z inicjatywy grupy przyjaciół tworzących lokalny serwis internetowy, w Poniecu pojawiły się dwa ogólnodostępne defibrylatory. Pierwszy zakupiono za pieniądze ze zrzutki, zorganizowanej przez grupę przyjaciół zaangażowanych w projekt Poniec Moje Miasto. Drugi ufundowała lokalna firma
3
11:54, 12.05.2021
Niespełna tydzień temu rozpoczęli zbieranie pieniędzy na zakup jednego ogólnodostępnego defibrylatora. Dziś już wiadomo, że kupią dwa takie urządzenia wraz z kapsułami. Jest także szansa na trzecie lub dodatkowy sprzęt medyczny. - Mieszkańcy Ponieca kolejny raz pokazują ogromne serca - mówi Krzysztof Kędziora z ekipy Poniec Moje Miasto, która zainicjowała zarówno akcję, jak i publiczną zrzutkę.
7
09:57, 08.05.2021
Ekipa Poniec Moje Miasto nieraz udowodniła, że ma wielkie serce. Od lat angażuje się w zbiórkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wspiera inne akcje charytatywne. Teraz oni zwrócili się do ludzi, by wsparli zakup ogólnodostępnego defibrylatora AED, który może pomóc uratować ludzkie życie. - Zdarzyło się kilkukrotnie na terenie miasta i gminy Poniec, że dochodziło do nagłego zatrzymania krążenia. Nie było wolnych karetek. Świadkowie sami zaczynali resuscytacje krążeniowo-oddechową - mówi Krzysztof Kędziora z Poniec Moje Miasto.
16:19, 07.05.2021
Defibrylator szkoleniowy, miasteczko znaków, fantom i torbę medyczną przekazał  Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lesznie w ramach projektu pn. Leszczyńska Akademia Bezpieczeństwa. Planowana jest też organizacja cyklu zajęć teoretycznych i praktycznych, które mają uświadomić młodym ludziom, jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa oraz nauczyć ich udzielania pierwszej pomocy.  
7
14:03, 31.03.2021
Mieszkaniec Ponieca – Krzysztof Kędziora, strażak OSP,  był jedną z pierwszych osób, które ruszyły z pomocą ofiarom wypadku samochodowego jaki wydarzył się pomiędzy Lesznem i Nową Wsią. To właśnie na tej trasie 19 marca br, czołowo zderzyły się volkswagen golf i skoda octavia. Sprawcą wypadku, w którym zginęło niespełna roczne dziecko, a matka z dwojgiem pozostałych dzieci zostali poważnie ranni okazał się 33-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania bez uprawnień i z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Do tego kierowca znajdował się pod wpływem narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany i przebywa w areszcie. Ma też postawione zarzuty.
10
19:32, 12.03.2021
W Dzięczynie, gmina Poniec ruszył kolejny etap przebudowy drogi powiatowej. To ważny ciąg komunikacyjny nie tylko dla mieszkańców regionu gostyńskiego, ale też kierowców przemieszczających się drogami południowo-zachodniej Wielkopolski. Prace poprzedziło odłowienie bobrów, z przydrożnego stawu, które niszczyły infrastrukturę drogową.
35
11:17, 03.03.2021
Czy obecny system odbioru odpadów jest skuteczny? To pytanie zadaje sobie wiele osób patrząc na śmieci zalegające w lasach i przydrożnych rowach. Teoretycznie każdy z nas płaci za ich wywóz, a mimo to problem nie znika. - Wyrzucanie tych śmieci to zwykłe chamstwo. Świnie się lepiej zachowują niż niektórzy ludzie - komentuje Andrzej, który podesłał nam zdjęcia wykonane w lesie pod Żytowieckiem. Sprawą zajmuje się już policja.
21
12:51, 25.02.2021
Trudno zliczyć ilość dziur na tym odcinku i niejeden kierowca miał uszkodzić na niej zawieszenie. Ręce załamuje właściciel lokalu gastronomicznego, który przez rządowe obostrzenia stracił już większość swoich klientów, a teraz jeszcze to.. Przekonuje, że ludzie którzy boją się do niego przyjeżdżać, by nie uszkodzić zawieszenia. Gmina obiecuje, że drogę w najbliższych dniach utwardzi, a jak zdobędzie pieniądze, wybuduje od podstaw.
REKLAMA