Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
6
13:08, 01.10.2021
Zakończyła się przebudowa drogi powiatowej w miejscowości Dzięczyna (gmina Poniec), którą każdej doby przemierza kilka tysięcy kierowców. Odcinek znajdował się w tragicznym stanie, dlatego samorządowcy i mieszkańcy upatrują w tym same korzyści.
12:58, 26.09.2021
Co zrobić, gdy ktoś nie chce się obudzić?, pod jaki numer zadzwonić po pomoc?, jak udzielić pierwszej pomocy? Tego wszystkiego dowiedziały się przedszkolaki z Ponieca. a przy okazji poczuć się jak prawdziwi strażacy, dumnie prezentując się w mundurach. Kto wie, może zdobyta teraz wiedza, pomoże im kiedyś uratować ludzkie życie?
3
13:44, 24.09.2021
Piękny jubileusz setnych urodzin w dniu 23 września br. świętowała Pani Marianna Nawrocka z Ponica. Jest trzecią mieszkanką gmin,  za czasów trwania samorządu, która obchodziła setne urodziny. Z tej okazji jubilatkę odwiedzili przedstawiciele władz miejskich radnych i urzędników, a premier RP przesłał specjalne gratulacje. Były też tradycyjne życzenia i kosz pełen kwiatów
11
12:42, 23.09.2021
W rejonie Dzięczyny, na rzece Rów Polski, za prawie 3 miliony zł powstała spora, betonowa zapora.  Jak udało nam się ustalić, jej zadaniem ma być przeciwdziałanie postępującemu zjawisku suszy glebowej. Nasi Czytelnicy pytają jednak czy ma ona związek z planami budowy zalewu w Rokosowie? Sprawdzamy.
2
11:55, 10.09.2021
Pół wieku wspólnego pożycia niesie za sobą nie tylko bagaż doświadczeń, ale jest dowodem prawdziwej więzi, zasługującej na szczególne uznanie. "Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie", przyznawanymi przez prezydenta RP udekorowano wczoraj tych, którzy na nie w pełni zasłużyli. Odznaczenia z rąk burmistrza Jacka Widyńskiego odebrali jubilaci z gminy Poniec. Na spotkaniu nie zabrakło par małżeńskich z jeszcze dłuższym stażem.
REKLAMA
15:54, 06.09.2021
Z tygodniowym opóźnieniem, ale udało się i to bardzo. Na przełożony festyn pn. "Zakończenie wakacji" w Poniecu przybyły całe rodziny, a i pogoda pogoda była tego dnia wymarzona. Hitem okazały się mydlane bańki w wykonaniu Iny Biliaievy - finalistki "Mam talent" oraz festiwal kolorów. 
1
10:06, 06.09.2021
Świetlica w Sarbinowie została oficjalnie otwarta. Były liczne gratulacje, uroczyste przecięcie wstęgi i przekazanie symbolicznych kluczy byłemu wieloletniemu sołtysowi oraz jego następcy. Potem świetlica zaczęła tętnić życiem.
6
15:31, 01.09.2021
Kierowcy znów mogą jeździć drogą przez Dzięczynę. To ważny ciąg komunikacyjny nie tylko dla mieszkańców regionu gostyńskiego, ale też kierowców przemieszczających się drogami południowo-zachodniej Wielkopolski. Co jednak najważniejsze, po remoncie przez całą wieś jedzie się jak...po stole.  
3
09:27, 31.08.2021
Kilka miesięcy temu niemal całą wieś zalała woda. Mimo to mieszkańcy Bączylasu w gminie Poniec nie poddali się i wrócili do normalnego życia. W minioną sobotę, we wsi zorganizowano festyn na pożegnanie lata, którego główna atrakcją były wyścigi traktorów - jedyne takie w powiecie gostyńskim.
3
14:15, 30.08.2021
Już jutro 41. rocznica podpisania porozumień sierpniowych, które stały się początkiem historii Solidarności i polskiej drogi do wolności. Nie byłoby jej, gdyby nie wydarzenia w Gdańsku, ale też podziemna działalność opozycjonistów w całym kraju. Cała Polska przygotowuje się do obchodów  tej ważnej rocznicy. Do akcji "Wywieś flagę" przyłączył się także Poniec. Na ulicach miasta i instytucjach gminnych pojawiło się 60 flag.
REKLAMA
9
14:04, 25.08.2021
- Słyszałem, że w okolicy Ponieca lepiej nie chodzić na grzyby w lasach są podobno wilki - wiadomość tej treści otrzymaliśmy dziś od jednego z Czytelników. Czy to możliwe? A może to tylko plotka?  O odpowiedź na to pytania poprosiliśmy nadleśniczego Nadleśnictwa Karczma Borowa, które terytorialnie obejmuje lasy w okolicach Ponieca.
1
09:14, 25.08.2021
Przez wiele miesięcy spotykali się tylko online, więc gdy nadarzyła się możliwość wspólnego wyjazdu nie mieli żadnych wątpliwości. Na obóz wyjechało ponad 50 młodych muzyków z gminy Poniec.
1
11:03, 17.08.2021
Takie urodziny nie zdarzają się często. Jubileusz setnej rocznicy urodzin świętował w gronie najbliższych mieszkaniec Rokosowa, pan Marian Machowiak. Z tej okazji szanownego jubilata odwiedził też burmistrz gminy Poniec wraz z delegacją, wręczając mu okolicznościowy grawerton oraz list z gratulacjami od władz gminy i mieszkańców. 
23
13:23, 10.08.2021
Na pola pod Poniecem znów zjechali poszukiwacze "skarbów" W ruch poszły wykrywacze metali, a fragmenty historii ukryte pod ziemią odsłaniały swoje tajemnice. Natrafiono na typowe znaleziska dla XVIII-wiecznego pola bitewnego. Wciąż nie udało się odnaleźć słynnych armat, ale namierzono działkę, na której mogą się znajdować. 
14
08:28, 29.07.2021
Kierowcy skarżą się na długotrwały remont drogi w Dzięczynie. Od ponad pół roku trwają tam prace związane z przebudową ponad kilometrowego odcinka, a kilka tygodni temu przejazd całkowicie zamknięto wprowadzając objazdy. - Rolnicy wożą płody rolne, niektórzy z gminy Pępowo aż spod Rydzyny ze słomą jadą, a droga zamknięta - skarżą się nasi Czytelnicy. Niestety, nie mamy dobrych informacji. 
REKLAMA
REKLAMA