Zamknij
10:59, 25.09.2023
Z piątku na sobotę ktoś postanowił pozbyć się sterty przeróżnych odpadów w miejscu do tego nieprzeznaczonym – tuż przy polnej drodze w Janiszewie. Mężczyzna myślał, że pozostanie bezkarny, jednak do akcji wkroczył bardzo zdeterminowany policjant.
08:49, 24.09.2023
Piękny jubileusz obchodziła Marianna Nawrocka z Ponieca. Mieszkanka miasteczka świętowała 102 urodziny! Jubilatka w tym wyjątkowym dniu mogła liczyć nie tylko na obecność najbliższych, wizytę złożył jej sam burmistrz i przedstawiciele urzędu. Były serdeczna życzenia, upominki i tort.
10:01, 17.09.2023
Szybkość i precyzja jest niebywale istotna w strażackich działaniach. Podczas II Międzygminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych o Puchar Prezesa OSP Dzięczyna ważna była też rywalizacja. Sportowemu wydarzeniu przyświecał ważny cel.
15:00, 15.09.2023
O tym, że można żyć ze sobą pół wieku, a nawet dużo dłużej, udowodniły małżeństwa z gminy Poniec. Ponad dwadzieścia par odebrało dziś medale z okazji 50 rocznicy pożycia małżeńskiego.
10:08, 15.09.2023
Kolejna część ogromnej inwestycji realizowanej w gminie Poniec została oddana do użytku. Ta wiadomość z pewnością ucieszy wędkarzy i osoby lubiące spędzać czas nad wodą. Nową nawierzchnię zyskała droga prowadząca do stawów w Dzięczynie, choć to nie wszystko.
15:07, 13.09.2023
Gdy nad naszym powiatem przechodziły dziś popołudniowe burze, dało się również usłyszeć grzmoty piorunów. Jeden z nich miał uderzyć w ratusz w Poniecu. W efekcie w magistracie zabrakło prądu. - Takiego huku jeszcze nie słyszałem - powiedział Marcin Pazdaj, sekretarz gminy Poniec.
11:05, 10.09.2023
Pokazali, jak bardzo zmienił się w ostatnim czasie, a niebawem zaproszą też do samego zamku, który przechodzi obecnie kapitalny remont. Mowa o Zamku Wielkopolskim w Rokosowie, gdzie w sobotę zorganizowano wydarzenie pn. "Otwarcie III Bram Rokosowa". - Dzisiaj chcemy pokazać potencjał 10-hekatarowego parku - mówiła Martyna Włudarczyk, dyrektor Zamku Wielkopolskiego w Rokosowie. Wydarzeniu towarzyszyły warsztaty, pokazy, koncerty, można też było skosztować specjałów naszej zamkowej kuchni.
11:10, 07.09.2023
Bractwo Kurkowe w Poniecu było organizatorem ważnego wydarzenia strzelania żniwnego. Bracia i siostry rywalizowali o godność króla okręgu leszczyńskiego. Nie była to jednak jedyna konkurencja. 
12:01, 06.09.2023
Bezdomność zwierząt jest ogromnym problemem. Na szczęście wiele ludzi nie jest w stanie przejść obojętnie wobec cierpienia zwierzaków. Tacy właśnie ludzie tworzą Przytulisko w Poniecu.
09:49, 05.09.2023
Ten początek roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Żytowiecku był inny niż zwykle. Palcówka została rozbudowana o nowe pomieszczenia. - Dziś możemy nazywać się szkołą nowoczesną - mówił Mariusz Kędzierski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Żytwowiecku. 
14:22, 23.08.2023
- Nie brałam pod uwagę tego, że gdziekolwiek się dostanę - mówi Roksana Sobór. Mieszkanka Ponieca ma gwarantowane miejsce w półfinale konkursu Polska Miss - ogólnopolskim konkursie piękności, gdzie na zwyciężczynię czeka korona Najpiękniejszej Polki!
11:27, 19.08.2023
Smutna informacja dotarła dziś do naszej redakcji. Nie żyje Piotr Kaźmierczak "Kruszyna" (57l.) Kto uczestniczył w "Operacji Poniec" wiedział,  jak ogromną wiedzę historyczną posiadał na temat wojskowości. Piotr Kaźmierczak był komentatorem, prelegentem i lektorem podczas wydarzenia. Na co dzień pracował w Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu i z tym miastem był związany. Informację o jego śmierci przekazała Grupa Badań Historycznych "Regiment". - Przeogromna strata. Dziś zmarł nasz serdeczny przyjaciel - napisali w mediach społecznościowych przedstawiciele organizacji.
15:35, 06.08.2023
Dioramy, liczne kramy, pokazy i rekonstruktorzy opowiadający o swojej pasji - tak w wielkim skrócie można podsumować czwartą edycję "Operacji Poniec”. Mimo pogody w kratkę, do Ponieca przyjechała rekordowa liczba rekonstruktorów oraz zwiedzających, z różnych zakątków kraju. Impreza trwała trzy dni. Zainicjowała ją wielka parada uczestników wokół ponieckiego rynku. Po niej teren zlotu otwarto dla zwiedzających. Poniecki park miejski odwiedziły setki osób chcących przeżyć żywą lekcję historii. Jedną z największych atrakcji wydarzenia było widowisko historyczne "West 1944 – za linią wroga”, które nawiązywało do sytuacji jaka miała miejsce na pograniczu francusko-belgijsko-niemieckim. Zapraszamy do obejrzenia filmowego reportażu.
13:20, 06.08.2023
Jak informuje "Poniec Moje Miasto" w niedzielny poranek został wydany zakaz wstępu do Parku Miejskiego w Poniecu. Z powodu intensywnych opadów deszczu park zamienił się w grzęzawisko.
10:25, 05.08.2023
Za nami pierwszy dzień widowiskowej imprezy plenerowej "Operacja Poniec". Widzowie mieli okazję doświadczyć prawdziwej przygody i doświadczyć historii na własnej skórze. Była parada zabytkowych pojazdów wojskowych i teren obozowiska otwarty dla każdego, kto chciał porozmawiać z rekonstruktorami. Dziś kolejna okazja, by przeżyć wspaniałą przygodę, choć pogoda nie napawa optymizmem, warto wybrać wybrać się do Ponieca, choć na chwilę.