Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
14
10:57, 19.01.2023
- To nie jest kara dla mnie. To nie jest nagana. To kolejny krok na mojej ścieżce - tak o przeniesieniu do innej parafii mówi ks. Krzysztof Szymendera z Ponieca. Proboszcz, który blisko dekadę pełnił posługę w ponieckiej parafii, z dnia na dzień dowiedział się, że obejmie parafię...pod Poznaniem. Nie wszyscy parafianie chcą pogodzić się z decyzją i zaczęli zbierać podpisy pod petycją, ale na prośbę ks. Krzysztofa Szymendery została wycofana. 
31
16:34, 18.01.2023
Zmieni się gospodarz parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Poniecu. Dotychczasowy proboszcz ks. Krzysztof Szymandera po blisko dekadzie odchodzi ze stanowiska. Tak zadecydował arcybiskup Stanisław Gądecki. Zastąpi go kapłan, który jest znany ponieckim parafianom.
2
11:02, 11.01.2023
Najstarsze, największe, najważniejsze. Każdy rok przynosi niesamowite odkrycia, również w dziedzinie archeologii. Grupa Badań Historycznych „Regiment” oraz Grupa Pozytywnych Detektorystów przy współpracy z Gminą Poniec i WKZ Leszno od wielu lat prowadzi badania terenowe na polach Bitwy pod Poniecem oraz współorganizują „Operacji Poniec”. Praca i pasja grupy - właśnie została nagrodzona poprzez nominację do najważniejszych odkryć archeologicznych 2022 roku!
3
12:27, 10.01.2023
- Dzisiaj nie ma przegranych, wszyscy są wygrani i każdy z was dostanie złoty medal - zwrócił się prezes Krystian Juśkiewicz, do uczestników Festynu Mikołajkowego PKS Piast Poniec. Z poślizgiem, ale imprezę udało się zorganizować. Był to świetny moment nie tylko na dobrą zabawę, podziękowania, ale przede wszystkim na prezentacje poszczególnych sekcji dzieci i młodzieży działających w klubie.
2
13:21, 02.01.2023
Wstęga, przedstawiciele władz rządowych, samorządowych - z pompą podsumowano inwestycje na osiedlu Berlinek w Poniecu. W ostatnich miesiącach powstały tam nowe drogi, chodniki i sieć wodno-kanalizacyjna. - Chcieliśmy oddać naszym mieszkańcom, którzy zainwestowali własne środki finansowe w budowę mieszkań na tym terenie, pełną infrastrukturę techniczną - mówił burmistrz Jacek Widyński.
1
12:53, 30.12.2022
Seniorzy z Ponieca mają nowe miejsce spotkań. Przez kilka lat mieli do dyspozycji jedno pomieszczenie, a teraz cały budynek przy miejscowym kościele. Klub Seniora funkcjonuje obecnie w budynku wydzierżawiony gminie przez parafię, a zgodę na to wyraziła Archidiecezja Poznańska. Remontem obiektu oraz dostosowaniem go do potrzeb seniorów zajęła się Gmina.
10
08:30, 29.12.2022
Dzień po 104. rocznicy Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, w Poniecu oficjalnie otwarto rondo imienia wielkopolskich bohaterów. Jak podkreślano to ważny węzeł komunikacyjny - od Leszna, przez Poniec, Krobię, Pępowo aż do Krotoszyna, który znacznie ułatwi poruszanie się kierowców. - To skrzyżowanie stanowiło swego rodzaju węzeł gordyjski dróg powiatu gostyńskiego - mówił Robert Marcinkowski, starosta gostyński, podczas oficjalnego otwarcia ronda im. Powstańców Wielkopolskich.
6
11:26, 12.12.2022
Tego jeszcze nie było! Do podponieckiego Bączylasu Święty Mikołaj dotarł rozświetloną kolorowymi lampkami...koparką. Zrobił tym efektownym wjazdem furorę nie tylko wśród dzieci, ale też rodziców. Potem wraz ze swoim przezabawnym elfem dyskutował z dziećmi i rozdawał prezenty.
17:21, 11.12.2022
Niedziela obfitowała w mikołajkowe imprezy. Bardzo świątecznie i radośnie było w Poiniecu. Organizatorzy udowodnili, że nawet zimą potrafią zorganizować imprezę, dającą wiele radości mieszkańcom, a szczególnie dzieciom. Był Święty Mikołaj, który fotografował się z dziećmi i rozdawał im drobne prezenty, były występy, kiermasz i dmuchańce.
21
09:58, 07.12.2022
To był wyjątkowo perfidny sposób na pozbycie się śmieci. Nieznana dotąd osoba wyrzuciła sporą ilość odpadów komunalnych przy trasie Żytowiecko - Chumiętki. Sprawą zajęła się policja.  
2
13:43, 06.12.2022
Piąty Mikołajkowy Marsz Nordic Walking za nami. Około osiemdziesięciu uczestników przemaszerowało, w tempie rekreacyjnym leśnymi duktami w rejonie Dzięczyny. Niektórzy założyli nawet mikołajkowe czapeczki. Finałem spaceru było wspólne biesiadowanie na terenie rekreacyjnym w rejonie stawów dzięczyńskich.
2
15:59, 04.12.2022
Fantastyczna atmosfera, widowiskowe walki zakończone przed czasem oraz mnóstwo sportowych emocji. Tak w skrócie można opisać drugą edycję gali Strefa Walki Poniec, która do hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. ppłk dr Bernarda Śliwińskiego przyciągnęła tłumy fanów mieszanych sztuk walki z całego regionu.
8
16:42, 02.12.2022
Prace przy budowie pierwszego ronda w Poniecu dobiegły końca, w tym tygodniu odbył się odbiór prac, a tymczasem radni zajęli się nadaniem nazwy dla nowego drogowego obiektu w mieście. Nawiązuje ona do ważnej daty i bohaterów związanych z ziemią wielkopolską. 
19
15:29, 30.11.2022
Sezon imprez plenerowych dopiero co się zakończył, ale w gminie Poniec już myślą, o przyszłorocznych "Dniach Ponieca 2023". - Będzie bardzo różnorodnie - mówi Maciej Malczyk, dyrektor GCK w Poniecu. Po raz kolejny nie zabraknie góralskich rytmów i disco polo. Na scenie pojawi się polski zespół grający pop, nie zabraknie również rockowych brzmień. 
11:24, 20.11.2022
"Pół żartem pół serio", czyli koncert przebojów muzyki filmowej i musicalowej, zachwycił w sobotni wieczór słuchaczy zgromadzonych w ponieckiej hali widowiskowo-sportowej. Na scenie wystąpili artyści m.in. Poznania i Bydgoszczy, którzy zaserwowali słuchaczom arie i duety z operetek, fragmenty musicali czy pieśni neapolitańskie. Kunsztem śpiewaków zachwycała się blisko pół tysięczna publiczność. 
REKLAMA