Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
2
14:51, 28.01.2023
Odtańczeniem tradycyjnego "Poloneza" rozpoczął się tegoroczny bal studniówkowy maturzystów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi. Wydarzenie jakim jest studniówka, kończy pewien etap w ich życiu, dlatego przygotowywali się niej od kilku miesięcy. - Próby rozpoczęły się kilka miesięcy temu i myślę, że ostatecznie polonez wyszedł bardzo dobrze. - mówiła Natalia z klasy 4B, która życzyła też zdania egzaminów wszystkim swoim rówieśnikom. - Chciałabym życzyć sobie i wszystkim z naszego rocznika zdania matury i udanego wejścia w dorosłość. - dodaje Natalia Prokop.
3
11:30, 25.01.2023
Kolejne zmiany w organizacji ruchu w związku budową obwodnicy Gostynia. Zamknięty dla ruchu zostanie fragment drogi wojewódzkiej pomiędzy Gostyniem a Rawiczem. Wykonawca inwestycji wytyczył alternatywną trasę. Sami zobaczcie jak będzie wyglądał przejazd. 
22
13:14, 20.01.2023
Największa "kula u nogi" krobskiego samorządu, czyli rozkopany rynek - cały czas jest w rozsypce. I w takim stanie pozostanie jeszcze jakiś czas. Tymczasem Gmina już zastanawia się nad kolejną inwestycją w centrum miasta...remontem ratusza.
42
11:51, 13.01.2023
Na zabrudzoną drogę narzekają mieszkańcy jednej ze wsi w rejonie Krobi. - Wywożą coś, kopią i nasza droga tak wygląda od poniedziałku - mówi Czytelniczka, która zadzwoniła do naszej redakcji i podesłała kilka zdjęć. Okazuje się, że błoto nawożone jest przez ciężki sprzęt wyjeżdżający ze znajdującej się w pobliżu budowy. Sprawę zgłoszono policji i sołtysowi.
7
14:45, 09.01.2023
- Na szczęście, na zdrowie, na ten nowy rok! Żeby wam się rodziła pszeniczka i groch. Żeby wam sie rodziło w kumorze, w oborze żeby stał snopek przy snopku i kopa przy kopie - to tylko fragment życzeń jakie składali gospodarzom kolędnicy z Domachowa. Wczoraj przez wieś przeszedł kolorowy korowód z gwiazdą betlejemską na czele. We wsi rozbrzmiały kolędy i pastorałki.
5
15:44, 02.01.2023
Przedstawiciele władz samorządowych i rządowych wizytowali jeden z budynków Przedszkola Samorządowego w Pudliszkach. Obiekt przeszedł generalny remont połączony z termomodernizacją. Teraz rachunki za ogrzewanie są niższe. - Za ostatni rachunek zapłaciliśmy 1,5 tys. zł, wcześniej nawet pod 5 tys. zł. - mówiła Ewa Dziubałka, dyrektor Przedszkola Samorządowego w Pudliszkach.
35
13:20, 29.12.2022
To najliczniej zamieszkiwana ulica w gminie Krobia, a do tego znajdują się przy niej firmy, w tym jeden z największych zakładów produkcyjnych. Mowa o ul. Fabrycznej w Pudliszkach, którą oficjalnie oddano dziś do użytku. Zadanie kosztowało kilka milionów złotych, z czego większość stanowiły środki z Polskiego Ładu. W uroczystości udział wzięli parlamentarzyści, samorządowcy oraz mieszkańcy.
8
14:48, 19.12.2022
Świąteczny klimat zagościł w Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi. Po pandemicznej przerwie zorganizowano Krobski Jarmark Bożonarodzeniowy. Oprócz pięknego rękodzieła, na stoiskach nie zabrakło świątecznych smakołyków. Były też animacje ze Świętym Mikołajem. Wydarzeniu towarzyszyła zbiórka darów dla ukraińskich żołnierzy. 
3
12:58, 19.12.2022
Bożonarodzeniowe szopki są w każdym kościele. Choć takiej jak w Nieparcie nie znajdziemy chyba nigdzie w regionie gostyńskim. Zbudowali ją sami parafianie. Oprócz figurek przedstawiających Świętą Rodzinę zamieszkały w niej żywe zwierzęta.
11
13:37, 16.12.2022
Po trzech miesiącach od zawieszenia prac na krobskim rynku, Gmina otworzyła oferty firm, które wyraziły chęć dokończenia robót. Najkorzystniejszą złożyło miejscowe przedsiębiorstwo. Póki co umowy z nim nie podpisano. Trwa weryfikacja złożonych dokumentów. 
37
14:12, 13.12.2022
Rodzice dzieci uczęszczających na zajęcia dodatkowe w tzw. "Małym Koperniku" są rozczarowani - poziomem prowadzonych zajęć oraz tym, że zajmują się tym...urzędnicy. - Rozmawiając z innymi rodzicami zauważamy, że przyjazd dzieci na te zajęcia mija się z celem. Czy rzeczywiście nie ma odpowiednich osób do prowadzenia tam zajęć? - napisali do naszej redakcji rozżaleni rodzice. Przedstawiciel krobskiego magistratu potwierdza, że nie wykształcenie jest najważniejsze, by zostać animatorem.
15:04, 12.12.2022
Wiele ciepłych słów, mnóstwo gratulacji oraz życzeń na kolejne lata działalności odebrali członkowie grupy teatralnej "Na fali” , która w tym roku świętuje 20-lecie założenia. Ten wyjątkowy jubileusz odbył się w krobskim kinie "Szarotka", aktorzy uczcili go spektaklem. Nie brakowało dużej dawki humoru, którą spotkać możemy wyłącznie w najlepszych polskich komediach filmowych i kabaretowych skeczach.
4
17:49, 11.12.2022
Przez wiele lat najmłodsi mieszkańcy Domachowa gromadzili się tego dnia w świetlicy wiejskiej, gdzie wyczekiwali na przyjazd Mikołaja. Kolejny rok z rzędu było inaczej. Mikołaj odwiedzał dzieci w domach. Starszemu jegomościowi z siwą brodą, który zajechał tym razem nie na saniach, ale pickupem towarzyszyła wesoła świta w strażackich mundurach i mikołajkowych czapeczkach.
20
11:36, 09.12.2022
Gnojowica w rowach i na drodze. Taki widok zostali dwa tygodnie temu mieszkańcy Żychlewa. - Nocą z środy na czwartek środkowy wjazd w Żychlewie za budynkami w rowie się przelewało - brzmiała wiadomość jaką otrzymaliśmy od Czytelnika. Początkowo sprawą zajęli się pracownicy krobskiego magistratu, ostatecznie trafia do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. 
10:50, 05.12.2022
Zamiast tradycyjnych mikołajek na świetlicy, kolejny rok z rzędu przez Starą Krobię przejechał konny korowód Świętego Mikołaja. Dzieci czekały na jegomościa z siwą brodą przed posesjami, a gdy orszak tylko się pojawił, witany był bardzo gorąco. Było mnóstwo śmiechu podczas skakania przez rózgę i prezenty.
REKLAMA