Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
2
13:14, 14.01.2021
Nie żyje Hieronim Urbański, radny Rady Miejskiej w Krobi. Po raz pierwszy mieszkańcy obdarzyli go zaufaniem podczas wyborów uzupełniających w maju 2012 roku i od tego momentu zawsze cieszył się społecznym poparciem. - Odszedł człowiek bardzo życzliwy, zaangażowany, gotowy do pracy i służby na rzecz mieszkańców gminy Krobia - czytamy we wspomnieniu o zmarłym radnym. Miał 68 lat.
18
15:36, 07.01.2021
Od jakiegoś czasu, wykorzystuje spacer do porządkowania okolicy. Pomysł pojawił się podczas jednego z treningów. Pan Adam zauważył, że tam gdzie biega, pełno jest śmieci, wtedy postanowił je pozbierać. Najgorzej jak mówi jest przy ścieżkach. - Ludzie naprawdę nie mają sumienia - przekonuje i zachęca do wsparcia inicjatywy "#Czysta okolica”.
11
11:27, 05.01.2021
Problem z dojazdem do posesji zgłosił jeden z mieszkańców Sułkowic. Jak przekonuje drogą ciężko jest przejechać, szczególnie po opadach deszczu, gdy samochody bywają całe oblepione błotem. W gminnym planach póki co nie zapisano przebudowy tego odcinka,  ale jak twierdzi pan Paweł nie o to chodzi. Mieszkańcom zależy na wyrównaniu nawierzchni, by można było po niej normalnie jechać.
1
13:12, 30.12.2020
Z początkiem nowego roku w Krobi ruszy zapowiadany remont ciągu ulic. Zadanie stanowi kolejny etap rewitalizacji centrum miasta. Mieszkańcy muszą być przygotowani na spore utrudnienia w ruchu i czekać cierpliwie na finał prac planowany na koniec maja. 
4
11:33, 23.12.2020
Krobia wyda w przyszłym roku rekordową sumę pieniędzy na inwestycje. Jednocześnie w gminie szykuje się spory deficyt budżetowy. Czy samorząd zdoła pokryć finansowy dołek szykowany na koniec 2021 roku?
13:15, 18.12.2020
Obiekt był nieczynny blisko pół wieku i właśnie zyskał drugie życie. Każdy detal budynku zaprojektowano i wykonano w taki sposób, by nadać mu nowych funkcji, a jednocześnie zachować jego walory historyczne i architektoniczne. To tutaj będą funkcjonowały m.in. mieszkania chronione, Klub Seniora czy przeniesiony z Chwałkowa Środowiskowy Dom Samopomocy z około 40 uczestnikami.
6
10:34, 12.12.2020
Na dachach dwóch świetlic wiejskich w gminie Krobia pojawiły się panele fotowoltaiczne. To nie pierwsze budynki, gdzie funkcjonują już podobne instalacje. W sumie na terenie całej gminy fotowoltaikę zamontowano na dziesięciu obiektach.
13:11, 10.12.2020
Czy wkrótce skończą się problemy z  podtopieniami w Krobi? Samorząd zlecił renowację kolejnego odcinka Rowu Krobskiego - od przepustu przy ulicy Juliusza Słowackiego w kierunku obwodnicy. Prace właśnie się zakończyły. 
18
14:52, 09.12.2020
Dopóki mienią się kolorami, wyglądają pięknie. Gdy jednak zaczynają szarzeć, są usuwane z ulic, chodników i parkowych alejek, ale nie w Krobi. Samorząd zapowiedział nowe podejście do utrzymania miejskiej zieleni... W tym roku liście, które spadły z drzew i krzewów w wielu miejscach gminy pozostaną niesprzątnięte.
11
17:46, 04.12.2020
Radni gminy Krobia podjęli uchwałę w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej Filialnej w Ciołkowie. Głosowanie poprzedziła długa gorąca dyskusja. Władze nie mają wątpliwości, że to dobra decyzja - zarówno dla dzieci jak i finansów gminnych. Innego zdania są rodzice, ponieważ ze szkołą wiąże się jeszcze inny temat - funkcjonowanie oddziału przedszkolnego. Zdaniem przeciwników likwidacji szkoły, wydłużenie godzin otwarcia przedszkola sprawiłoby, że więcej dzieci podejmie dalszą naukę w Ciołkowie. Tyle, że dla gminy to żadna pociecha...
13:57, 26.11.2020
Gminy coraz gorzej radzą sobie z utrzymywaniem szkół, co sprawia, że czasem muszą poruszać niewygodne tematy i podejmować trudne decyzja. Tak jak w przypadku szkoły podstawowej w Ciołkowie. Podczas najbliższej sesji radni zadecydują czy placówka z uwagi na wysokie koszty i niewielką liczbę uczniów zostanie zlikwidowana. 
7
09:17, 25.11.2020
Zbiornik o pojemności 6,5 tys. litrów zostanie zamontowany przy budynku gminnego żłobka i oddziale przedszkola w Krobi. Gromadzona będzie w nim deszczówka, która ma być wykorzystywana do utrzymania terenów zielonych. Inwestycję w połowie pokryją fundusze z samorządu województwa wielkopolskiego.
7
14:01, 20.11.2020
Samotność może dopaść każdego, szczególnie teraz w czasach pandemii, gdy łatwo trafić na kwarantannę lub do izolacji domowej. Obecna sytuacja epidemiologiczna sprawiła też, że wiele osób padło ofiarą takiej samotności, a co za tym idzie społecznej izolacji. Dla nich, krobski samorząd przygotował możliwość bezpłatnego kontaktu z psychologiem.  
6
13:01, 18.11.2020
Dobiegł końca ostatni etap tegorocznych nasadzeń drzew miododajnych na terenie gminy Krobia. Ponad pół tysiąca drzewek pojawiło się w Krobi i okolicznych wsiach, o co niejednokrotnie zadbali sami mieszkańcy angażując się w prace. Całkowita wartość przedsięwzięcia wyniosła ponad 40 tys. złotych, część wydatków pokryło dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego.
82
15:34, 02.11.2020
W ubiegłym tygodniu sprofanowany miał zostać pomnik św. Jana Pawła II, a w Halloween nieznani sprawcy mieli obrzucić jajkami kościół, wikariat, probostwo i nowe toalety. O wszystkim poinformował wiernych proboszcz Sławomir Grósty podczas niedzielnych i poniedziałkowych Mszy świętych. - Zgłosiliśmy to policji i oczekujemy, że znajdą tych co to zrobili i będą nas bronili przed takimi ludźmi, bez względu na to, kto to jest - mówił ks. Sławomir Grósty podczas dzisiejszego nabożeństwa. Tymczasem zastępca rzecznika KPP w Gostyniu informuje, że policja prowadzi jedynie sprawę obrzucenia jajkami tzw. organistówki.
REKLAMA