Zamknij
REKLAMA
14:16, 05.06.2023
Nie w biskupiańskim stylu, ale staropolskim polonezem mieszkańcy wsi Stara Krobia rozpoczęli międzypokoleniowa imprezę pod miejscową wiatą. Co ciekawe, wcześniej nie wiedzieli, że będą mieli taką okazję. - Rewelacyjnie się tańczyło. (...) Wróciły wspomnienia ze studniówki - komentowali uczestnicy wydarzenia.
10:00, 30.05.2023
Wyjątkowa była audycja "Śpiewamy i gramy dla naszej MAMY" w Pępowie. Na scenie zaprezentowali się wszyscy uczniowie ogniska muzycznego, a licznie zgromadzona publiczność rozsiadła się przy stolikach i w kawiarnianym klimacie słuchali muzycznych talentów.
11
09:05, 30.05.2023
Strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z gminy Krobia, testowali swoją sprawność i nabyte umiejętności. Okazją ku temu były zawody sportowo-pożarnicze, które zorganizowano po raz drugi po pandemicznej przerwie. Rywalizacja była zacięta. 
14:05, 25.05.2023
Spotkali się po latach, by ponownie stanąć na scenie. Zadebiutowali koncertem z okazji Dnia Matki, prezentując z tej okazji popularne i lubiane na całym świecie utwory. Krobski "Big Band" oczarował publiczność, która nagrodziła występ owacjami na stojąco.
34
14:29, 22.05.2023
- Jeżeli to czytasz wandalu wiedz, że niezły z ciebie bambik! - to tylko fragment wpisu rozgoryczonych urzędników z krobskiego urzędu. Kilka dni temu nieznana osoba bądź osoby zniszczyły elewację budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, który jest w trakcie modernizacji. Wandale zniszczyli sprayem wyremontowaną część obiektu.
10:05, 21.05.2023
Tegoroczna edycja Powiatowego Konkursu Muzyki Przedszkolnej w Krobi przeszła do historii. Uczestnicy zjechali z całego powiatu, a wraz z nimi najwierniejsza publiczność - rodzice, dziadkowie, rodzeństwo. Wszyscy artyści udowodnili, ze talentów im nie brakuje i godnie reprezentowalo swoje przedszkola.
1
11:16, 17.05.2023
Krobia nie od dzisiaj słynie z bogatej tradycji kulturalnej. Jako jedno z polskich miasteczek, za swoje zasługi na rzecz rozwoju, region biskupian został doceniony przez międzynarodową komisję konkursową prestiżowym europejskim wyróżnieniem.
33
11:06, 16.05.2023
Spotkanie otwarte z posłem Jarosławem Urbaniakiem w Centrum Biblioteczno Kulturalnym Krob_Kult w Krobi przykuło uwagę nie tylko zwolenników, ale także przeciwników Koalicji Obywatelskiej. Padły mocne słowa w stronę, a nawet zarzuty...w stronę Donalda Tuska. Rozpętała się prawdziwa awantura, oburzeni ludzie z hukiem opuszczali spotkanie.
10:51, 15.05.2023
Nie wszyscy biegli, ale też nie o to chodziło, lecz o aktywność na świeżym powietrzu, wśród przyrody i w miłej atmosferze. W Karcu po raz kolejny zorganizowano "Bieg Wiosny". To rekreacyjne sportowe wydarzenie ma wieloletnią tradycję, w której nie był najważniejszy czas, dlatego na uczestników na mecie nie czekały medale, ale sadzonki truskawek.
29
11:13, 10.05.2023
Ta informacja ucieszy nie tylko, ale również kierowców. W najbliższy weekend przejedziemy przez rynek w Krobi. Tyle, że zgodnie z nową organizacją ruchu, centrum miasta nie będzie dostępne dla samochodów ciężarowych i ciągników rolniczych.
10:20, 04.05.2023
Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej - 2 maja o godzinie 17:00, był to ważny element obchodów Dnia Strażaka w Krobi, po którym nastąpił przemarsz członków jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, na plac przed remizą OSP Krobia. Tam wręczono odznaczenia, były podziękowania i przemówienia przedstawicieli delegacji. 
1
12:27, 03.05.2023
Choć prace remontowe na rynku w Krobi niemal dobiegły końca, to cały czas plac budowy. Wykonawca robót zgodził się jednak, by mieszkańcy miasteczka mogli świętować na nim obchody uchwalenia Konstytucji 3-go Maja i złożyć wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową. Uroczystości na rynku poprzedziła msza święta, a okolicznościowe przemówienie wygłosił burmistrz Łukasz Kubiak. - Bardzo się cieszę, że po dwóch latach przerwy możemy świętować ważne narodowe święto na naszym krobskim rynku - mówił włodarz gminy Krobia.
3
06:31, 02.05.2023
Dzień Strażaka już za kilka dni. Krobscy druhowie zgodnie z tradycją wyjechali wozami bojowymi na ulice miasteczka i okolicznych wsi na tzw. capstrzyk. Prezentowali swój sprzęt i odwiedzili siedmiu druhów honorowych, dziękując im za lata służby symboliczną różą. Co warto podkreślić, to jedyna jednostka w powiecie gostyńskim, w której strażacy utrzymują taką tradycję.
1
07:00, 30.04.2023
W szkołach ponadpodstawowych żegnano tegorocznych maturzystów, a wśród nich absolwenci Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi. To wcale nie oznacza, że rozpoczęli już wakacje. Teraz przed nimi jeden z najważniejszych egzaminów w życiu - egzamin dojrzałości. Połamania piór!
12
10:23, 25.04.2023
Dobiega końca rewitalizacja rynku w Krobi. Prace związane z przebudową centrum miasta mają pochłonąć ponad 17 milionów złotych. Może dlatego władze gminy nie chcą, by po tej części Krobi poruszał się ciężki transport. - Jest alternatywny przejazd przez Krobię, więc są ku temu spełnione wszelkie przesłanki – mówił Michał Listwoń
REKLAMA