Zamknij
5
13:28, 29.11.2023
W przyszłym roku odbędą się wybory. Nic więc dziwnego, że samorządowcy chcą pokazać, mieszkańcom, że nie tylko nie zmarnowali mijającej kadencji, ale też można na nich liczyć także w przyszłym roku. Burmistrz Krobi przedstawił projekt budżetu, którego ostateczny kształt poznamy w połowie grudnia. Można się jednak domyślać na czym najbardziej mu zależy.
7
12:34, 27.11.2023
Kino Szarlotka w Krobi stało się areną wyjątkowych brzmień i artystycznych uniesień. Wszystko za sprawą krobskiego zespołu Big Band, który podczas koncertu andrzejkowego zaprezentował symfoniczne interpretacje znanych utworów, zarówno polskich jak i międzynarodowych artystów. Wydarzenie miało szczytny cel, ponieważ całkowity dochód ze sprzedaży biletów przekazany zostanie Młodzieżowej Orkiestrze Dętej w Krobi, z której wywodzą się artyści.
3
11:51, 22.11.2023
Krobska oświata wzbogaciła się o nowego nauczyciela mianowanego. Kolejnym pedagogiem z awansem zawodowym została Marta Pacanowska - nauczycielka języka polskiego i nauczycielka wspomagająca w Szkole Podstawowej im. Prof. J. Zwierzyckiego w Krobi.
10:03, 19.11.2023
Członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Krobi, od pół roku biorą udział w projekcie "Czerwony Rydwan" - Równać Szanse. Wyjeżdżali na wycieczki, brali udział w spotkaniach integracyjnych. Jednym z elementów projektu jest też budowa melexa - mini wozu strażackiego. Młodym strażakom cały czas brakuje funduszy na ten cel, dlatego postanowili zorganizować "Dzień otwarty w remizie OSP". Przygotowali mnóstwo atrakcji, trwała zbiórka złomu i makulatury i sprzedaż ciast, a puszki zapełniały się gotówką.
1
11:45, 15.11.2023
W całym powiecie gostyńskim znajdują się w ponad osiemdziesięciu lokalizacjach. Mowa o pomnikach przyrody. Tylko w gminie Krobia jest ich aż 16! Są to drzewa, które można zobaczyć w parkach m.in. w Pudliszkach i Chwałkowie.
2
10:00, 12.11.2023
Święto Niepodległości, obchodzone 11 listopada, to jedna z najważniejszych dat w kalendarzu każdego Polaka. Ten ważny dzień był też wyjątkowy dla trojga mieszkańców gminy Krobia, którzy odebrali tytuły "Zasłużony dla Gminy Krobia". Następnie na scenie pojawił się Zbigniew Zaranek - jeden z najbardziej znanych seniorów w Polsce. Wszystko za sprawą jego zwycięstwa w muzycznym programie "The Voice Senior".
1
09:53, 11.11.2023
W przeddzień uroczystego Święta Narodowego, seniorzy z gminy Krobia, postanowili zademonstrować, że radość i dobra zabawa nie znają granic wiekowych. Spotkali się w Domachowie gdzie odbyła się biało-czerwona biesiada, która jednocześnie była świadectwem energii, entuzjazmu i wspólnoty wśród seniorów z całej gminy.
19
10:53, 10.11.2023
Po rewitalizacji, którą zakończono w czerwcu tego roku, Wyspa Kasztelańska w Krobi, stała się jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsce tego miasta. Teraz zrobiło się tam jeszcze ciekawiej. Wszystko za sprawą biało-czerwonych iluminacji, które uruchomiono z okazji zbliżającego się święta.
10:00, 05.11.2023
Krobskie Dni Seniora ruszyły pełną parą. Przez najbliższy tydzień, to najstarsi mieszkańcy będą wyznaczać rytm życia miasta. Nie oznacza to, że będzie spokojniej niż zazwyczaj. Sobotni koncert zaduszkowy, choć refleksyjny i raczej zmuszający do refleksji, był przedsmakiem tego, co będzie działo się w kolejnych dniach.
1
12:34, 23.10.2023
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dyrektorzy szkół oraz nauczyciele z gminy Krobia otrzymali nagrody finansowe. Doceniono pedagogów, którzy wyróżniają się swoją pracą w szczególny sposób.
18
17:57, 21.10.2023
Mieszkańcy Krobi upamiętnili rocznicę hitlerowskiej egzekucji piętnastu mieszkańców ziemi krobskiej i pępowskiej, której dokonano 78 lat temu. W uroczystościach wzięły udział rodziny rozstrzelanych, przedstawiciele parlamentu, samorządów i liczne delegacje. - 84 lata temu krobski rynek stał się niemym świadkiem wyroku wykonanego na obywatelach krobskiej i pępowskiej ziemi - usłyszeli mieszkańcy.
12
10:53, 10.10.2023
Do realizacji tego projektu przygotowywali się kilkanaście lat. Teraz te ambitne plany stają się coraz bardziej realne, bo samorząd pozyskał wielomilionowe dofinansowanie. - Obiekt może stać się bez wątpienia miejscem integracji, w szczególności poprzez organizację turniejów międzygminnych, regionalnych, a nawet międzynarodowych - komentuje burmistrz Łukasz Kubiak.
10:15, 08.10.2023
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Sułkowic nie miała sobie równych i zwyciężyła w Turnieju Strzeleckim Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu gostyńskiego. Podczas zawodów wyłoniono również najlepszych strzelców wśród młodych strażaków oraz ich opiekunów.
1
12:24, 06.10.2023
Wydali niemal 100 tysięcy złotych, ale efekty pierwszych prac są widoczne gołym okiem. Na tym jednak nie koniec. Dzieło końcowe przyniesie wiele radości zarówno piłkarzom, jak i kibicom.
18
09:46, 03.10.2023
Z początkiem roku szkolnego dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi zmierzyła się z problemem, który jest wynikiem reformy oświatowej z poprzednich lat. Okazało się, że uczniów w szkole jest zbyt dużo, a w placówce brakuje wolnych...miejsc. Udało się znaleźć rozwiązanie, ale ostateczną decyzję podejmowali radni Rady Powiatu Gostyńskiego