Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
7
13:05, 28.07.2021
Zniszczona część przęseł ogrodzenia, uszkodzona ścianka wspinaczkowa i nadpalone elementy tzw. bocianiego gniazda to tylko niektóre szkody na terenie strefy aktywności w Pudliszkach. Policja nie ustaliła dotąd sprawców, ale urzędnicy mają pewne podejrzenia. Pytanie czy słuszne?
18
15:32, 27.07.2021
Z krótkim, ale dosadnym przesłaniem zwrócili się do rolników i kierowców maszyn budowalnych urzędnicy z krobskiego magistratu. - Zanieczyściłeś drogę? Uprzątnij ją! - napisali na profilu facebookowym.  Chodzi o drogi gminne, które co jakiś czas są zanieczyszczane błotem, ziemią, słomą i obornikiem. Bo przecież "jak nas widzą, tak nas piszą"... 
09:06, 27.07.2021
Wkrótce poprawi się komfort dojazdu do żłobka, przedszkola i Centrum Usług Społecznych w Krobi. Wybrano firmę, która zajmie się budową nowej drogi i chodników. Powstanie też zbiornik retencyjny, a gromadzona w nim woda będzie wykorzystywana do nawadniania terenów zielonych. 
34
12:03, 26.07.2021
Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska spotkała się dziś z w Krobi ze środowiskiem seniorów i przedstawicielami stowarzyszeń działających na rzecz integracji mieszkańców ziemi krobskiej. Podjęto temat rewitalizacji miejsc publicznych, ochrony zdrowia i emerytur. Towarzyszył jej poseł Koalicji Obywatelskiej - Grzegorz Rusiecki. 
7
09:26, 23.07.2021
Siedem firm złożyło oferty na budowę ciągów komunikacyjnych w Krobi, które mają poprawić bezpieczeństwo ruchu pieszych i rowerzystów, a także znacznie skrócić przejazd przez miasto.  Całość inwestycji będzie kosztować ponad 7 milionów zł. 
2
12:33, 20.07.2021
Region gostyński nie jest bogaty w zbiorniki wodne, dlatego tak ważne jest dbanie o istniejące zasoby. W Gminie Krobia zakończyły się właśnie prace przy dwóch stawach i krobskiej fosie. Kosztowały ponad 140 tys. złotych.  
30
12:57, 17.07.2021
Wodny plac zabaw w Krobi to pełne pomysłów i innowacji, unikatowe miejsce na skalę całej Wielkopolski. Nie ma tam zjeżdżalni, huśtawek, animatorów, jest za to szereg elementów łączących edukację z zabawą. Zlokalizowany na jedynej w Polsce Wyspie Kasztelańskiej stanowi część szerokiego projektu pn. "Nauka poprzez doświadczanie i eksperymentowanie w Lokalnym Centrum Popularyzacji Nauki Edukacji i Innowacji w Krobi". Kosztował blisko 380 tys. złotych.
6
15:48, 09.07.2021
Rynek w Krobi ponownie został otwarty, ale kierowcy powinni uważać na oznakowanie. Taki obrót sprawy zapewne ucieszył mieszkańców pobliskich kamienic i przedsiębiorców, którzy w ostatnich tygodniach odnotowywali straty z powodu braku klientów.  
68
14:08, 08.07.2021
Przedsiębiorcy, prowadzący swoją działalność w centrum Krobi obawiają się o swoją przyszłość. Od kilku tygodni interes przestał się kręcić. Powód? Jak przekonują wszystko przez całkowite zamknięcie rynku i przekształcenie go w plac budowy. Rewitalizacja rynku to inwestycja, która z pewnością zmieni oblicze serca tego miasta - miejsce przyjazne mieszkańcom i przedsiębiorcom. Tyle, że ci ostatni mogą nie doczekać nowego otwarcia, bo ich firmy upadną.
6
10:35, 08.07.2021
Kto bywał w tej świetlicy doskonale widzi różnicę. W Domachowie zmodernizowano świetlicę wiejską, która jest miejscem wielu imprez kulturalnych, a najważniejszą bez wątpienia coroczny Festiwal Tradycji i Folkloru, będący jedną z wizytówek Biskupizny i przyczyniający się do promocji gminy.
20
12:59, 02.07.2021
Zakończyła się budowa Centrum Biblioteczno-Kulturalnego "KROB-KULT" w Krobi. Efekt końcowy robi wrażenie, a samo Centrum wygląda jak "milion dolarów" Powstały w nim pomieszczenia pod księgozbiory, czytelnia, kącik zabaw dla dzieci, pracownia komputerowa oraz wielofunkcyjna sala. Zanim jednak mieszkańcy będą mogli z niego korzystać  musi zakończyć się przeprowadzka...
6
09:44, 29.06.2021
Na początku stycznia powiat gostyński obiegła informacja o śmierci radnego Hieronima Urbańskiego. Zaledwie wczoraj wybrany w jego miejsce Maciej Józef Jakubczak składał uroczyste ślubowanie, a kilka godzin później nadeszła nieoczekiwana wiadomość o śmierci innego radnego.
11
14:37, 25.06.2021
Zaledwie garstka mieszkańców była zainteresowana udziałem w spotkaniu dotyczącym programu "Czyste powietrze" Urzędnicy nie tracą jednak nadziei, a właściciele budynków jednorodzinnych, którzy zdecydują się wziąć w nim udział mogą liczyć na dofinansowanie związane z termomodernizację domu bądź wymianę źródła ogrzewania.
50
15:07, 18.06.2021
- Centrum Krobi zamknięte, miał być remont, a robotników nie ma... - żaliła się jedna z Czytelniczek opisując postęp prac związanych z remontem rynku. Tymczasem gmina ma związane ręce, bo podpisała umowę z wykonawcą, dla którego rynek jest obecnie placem budowy. Jednocześnie urzędnicy zapraszają wszystkich niezadowolonych do dialogu.
4
14:28, 07.06.2021
Popołudnie pełne wrażeń mają za sobą mieszkańcy Chwałkowa, zarówno ci najmłodsi jak i ci starsi, którzy poczuli się tego dnia jak dzieci. Wszyscy bawili się na festynie z okazji Dnia Dziecka. Było gwarnie, wesoło, dopisała pogoda. Sołtys wsi Jan Mikołajczak przyznał, że po pandemicznej przerwie, wielu mieszkańcom już brakowało takiego spotkania. - Żałuje tylko, że nie wszyscy korzystają z tych zaproszeń do wspólnych spotkań i dziękuję tym, co są, a jednocześnie mam nadzieję, że reszta też w końcu się przełamie. - mówił włodarz wsi Chwałkowo.
REKLAMA