Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
1
18:15, 25.10.2021
W sąsiedztwie hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi powstaje pierwszy w powiecie gostyńskim ogród deszczowy. Jego miejsce wybrano nieprzypadkowo. Projekt finansuje samorząd gminny i Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Gościnna Wielkopolska”
5
11:56, 22.10.2021
Uroczystość upamiętnienia ofiar zbrodni hitlerowskiej w Krobi miała w tym roku wyjątkowy charakter. Na cmentarzu odsłonięto nowy pomnik ofiar - mieszkańców ziemi krobskiej i pępowskiej, którzy zginęli 21 października 1939 roku na rynku w Krobi. - Chcemy w jeszcze w większym stopniu oddać hołd niewinnie rozstrzelanym naszym mieszkańcom, ale też młodemu pokoleniu przybliżyć te wszystkie wydarzenia. - mówił burmistrz Łukasz Kubiak.
1
12:31, 20.10.2021
Mały Alex był bardzo wyczekiwanym dzieckiem, a wiadomość, że przyjdzie na świat przyniosła całej rodzinie wiele radości. Tuż przed porodem okazało się, że chłopiec może być chory na zespół downa. Świat całej rodziny wywrócił się do góry nogami, pojawiły się obawy o to, jak poradzi sobie w przyszłości. Miłość pozwala jednak przezwyciężyć wszystko. Rodzice robią wszystko, żeby dać synkowi szansę na jak największą samodzielność. Żeby Alex mógł poczynić możliwie duże postępy, potrzebuje ćwiczeń nad mową i specjalistycznego sprzętu. Trwa zbiórka dla Alexa na zakup laptopa ze specjalnym programem zorganizowana przez Fundację Dziecięca Fantazja.
4
11:46, 13.10.2021
Po tym jak kilka tygodni temu sołtys Posadowa Halina Chuda złożyła do burmistrza Krobi wniosek o rezygnację z funkcji włodarza wioski, ogłoszono wybory uzupełniające. Podczas zebrania wyborczego długo jednak nie można było wyłonić żadnego kandydata, wtedy doszło do bardzo nieoczekiwanej sytuacji kandydatką została...Halina Chuda.
6
13:02, 11.10.2021
Choć na 10 października wyznaczono termin wyborów do Rady Miejskiej w Krobi, to mieszkańcy do urn nie poszli. Nie było takiej potrzeby. Jedynym kandydatem ubiegającym się o mandat  był Krzysztof Perdon - Jak zawsze chciałbym po prostu działać na rzecz mieszkańców naszej gminy, a szczególnie Pudliszek - mówi radny z 20-letnim doświadczeniem, który teraz czeka tylko na oficjalne pismo od komisarza wyborczego.
REKLAMA
14
07:56, 08.10.2021
Sala Animacji Kulturalnej, Inkubator NGO i przedsiębiorczości, Klub Wsparcia Rodzin czy Multimedialna Wyspa Kasztelańska - to plan na zagospodarowanie pomieszczeń po byłej Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Krobia. Budynek wymaga jednak remontu. Gmina ogłosiła przetarg na jego modernizację wraz z zagospodarowaniem terenu wokół. Wpłynęły trzy oferty. Ceny mogą zwalić z nóg.
2
09:56, 25.09.2021
Po raz kolejny mieszkańcy gminy Krobia przyłączyli się do akcji sprzątania świata. W ciągu kilkudziesięciu godzin wielkiego sprzątania zebrano ponad 130 worków odpadów. Dominowały butelki, puszki, odpady budowlane czy opakowania po słodyczach...
9
09:52, 22.09.2021
Wieś Domachowo znalazła się w gronie najciekawszych polskich miejscowości, co potwierdzono certyfikatem nadanym  przez Stowarzyszenie Polska Sieć Odnowy i Rozwoju Wsi - Nasz trud ponad 5-letni został doceniony i w końcu trafiliśmy do tej elitarnej sieci najciekawszych wsi. (...) W Domachowie bije serce biskupizny - mówił sołtys Bogdan Pawlak.
5
11:37, 19.09.2021
Ludzi dobrej woli chcących wesprzeć Zuzię Sulecką z Piasków nie brakuje. Każdy daje od siebie tyle ile może. Wspaniałą inicjatywą wykazali się właściciele Bistro "Z Innej Beczki" z Krobi. Swój poniedziałkowy utarg ze sprzedaży pizzy przekażą na leczenie chorej na SMA dziewczynki. To nie pierwszy taki piękny gest solidarności z ich strony.
20
13:11, 16.09.2021
Krobskie Centrum Usług Społecznych i Centrum Kulturalno-Bibliotecznego KROB_KULT w Krobi, których budowa kosztowała łącznie blisko 10 mln złotych, doczekały się oficjalnego otwarcia. Przy udziale marszałka województwa wielkopolskiego, władz gminy Krobia i powiatu gostyńskiego dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi oraz podsumowano zadania zrealizowane przy współfinansowaniu środków unijnych. Wcześniej krobski samorząd zadbał, by nowoczesne obiekty mogli zobaczyć mieszkańcy.
REKLAMA
9
13:53, 15.09.2021
Uwierzymy jak nie zobaczymy. - komentowali mieszkańcy Krobi informację o wznowieniu prac związanych przebudową głównej płyty miasta. A jednak. Dziś na placu budowy pojawiła się koparka i  kilku pracowników. Kierowcy muszą też uważać, bo zmieniła się organizacja ruchu.
8
10:05, 14.09.2021
"Stara gazowania łączy pokolenia" - pod takim hasłem zorganizowano drzwi otwarte w żłobku oraz Centrum Usług Społecznych w Krobi. Była to pierwsza okazja, do przekonania się na własne oczy, w jaki sposób rewitalizacja zaniedbanego terenu wpłynęła na rozwój gminy, poprzez utworzenie trzech nowoczesnych jednostek.
5
11:52, 07.09.2021
 - To zdecydowanie wyjątkowa rasa - takie opinie dominowały wśród hodowców biorących udział w jesiennej klubowej wystawie owczarka niemieckiego jak odbyła się w Karcu. Przed komisją sędziowską zaprezentowało się około pięćdziesięciu owczarków, od szczeniąt po dorosłe zwierzęta.
31
09:01, 07.09.2021
- Burmistrz się nie postarał. Rodzice dzieci z byłej szkoły w Ciołkowie czują się oszukani - to fragment wiadomości, jaką otrzymaliśmy kilka dni temu na Alert24. O to czy faktycznie są niedociągnięcia, zapytaliśmy u źródła. Jak tłumaczy je burmistrz gminy Krobia? 
5
14:33, 02.09.2021
Gmina Krobia jako druga w powiecie gostyńskim dołącza do grona samorządów przyjaznych seniorom. Mieszkańcy w wieku 60+ będą mogli korzystać ze specjalnej karty uprawniającej do wielu zniżek. Chodzi przede wszystkim o aktywizację osób w podeszłym wieku. 
REKLAMA
REKLAMA