Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
09:44, 24.09.2022
To najważniejsze święto rzemieślnicze w Niemczech i nie zabrakło na nim gostyńskiego akcentu. Na uroczyste wręczenie dyplomów mistrzowskich zaproszono liczną reprezentację Gostynia. Wizyta była też okazją do ustalenia przedsięwzięć w najbliższych miesiącach.
61
12:59, 23.09.2022
Służby weterynaryjne i policyjni śledczy, od kilku godzin pracują na terenie jednego z podgostyńskich gospodarstw. Doszło tam dziś do potwornego odkrycia. W budynkach gospodarczych znaleziono czterdzieści martwych byków. Nie wiadomo jak długo nie żyją i w jakich okolicznościach doszło do ich śmierci. Niewykluczone jednak, że zostały zagłodzone.
6
10:35, 23.09.2022
Na tej plenerowej imprezie wszystko toczyło się wokół dwóch kółek, bo wczoraj był Europejski Dzień bez Samochodu. Z tej okazji w Gostyniu zorganizowano rowerówkę połączoną w z oficjalnym otwarciem ścieżki pieszo-rowerowej Gostyń-Kunowo. Nawet orkiestra wjechała na rowerze i to jakim... sześcioosobowym.   
12:09, 21.09.2022
Muzeum w Gostyniu zaprasza na wystawę dzieł sztuki, w której główną rolę odegrają Ikony. ,, Ikony - okno sacrum'' Bożeny Gerowskiej to wydarzenie kulturalne na które wart zarezerwować czas.
13
17:28, 20.09.2022
Budowa drogi między osiedlem „Wichrowym” i „Słonecznym” wciąż trwa. Na terenie robót ustawiono tablice informujące o zakazie wstępu i trwających tam pracach. Mimo ostrzeżeń niektórzy wiedzą jednak lepiej.... Pewnie już nie pamiętają, że kilka miesięcy temu doszło tam do wypadku.
19
12:17, 18.09.2022
Dobre zmiany czekały na podopiecznych Przedszkola Miejskiego nr 1 w Gostyniu po powrocie z wakacyjnej przerwy. Największa czekała na placu zabaw. Na terenie przedszkolnego ogrodu pojawił się nowoczesny plac zabaw.  
07:19, 16.09.2022
W czwartek 22 września 2022 roku odbędzie się „Gostyńska rowerówka", która biec będzie pętlą: parking przy krytej pływalni – ścieżka rowerowa z Gostynia do Kunowa – stadion. Co warto podkreślić, właśnie tego dnia w całej Europie, obchodzony będzie „Dzień bez samochodu". Wystartować może każdy, niezależnie od wieku. To idealna okazja by wsiąść tego dnia na rower i wystartować w „Gostyńskiej rowerówce".
17
14:42, 15.09.2022
Łącznik ulic Leszczyńskiej i Górnej jest cały czas w budowie, do zakończenia prac jest spory kawałek...drogi. Tymczasem podczas najbliższej sesji radni Rady Miejskiej Gostynia, zadecydują o nadaniu nazwy czterech nowych ulic, w tym nazwy nowego łącznika. Wiemy, co zaproponował specjalny zespół i kogo chcą uczcić.
3
15:07, 14.09.2022
Zbliża się "Dzień bez samochodu", który ma zachęcać do zmiany tego typu transportu na inny, bardziej zdrowy, bezpieczny i co najważniejsze ekologiczny. To świetna okazja, by wsiąść tego dnia na rower i dołączyć do "Gostyńskiej rowerówki". Wystartować może każdy, a przy okazji przetestować nowy odcinek ścieżki rowerowej z Gostynia do Kunowa. Na koniec zaplanowano poczęstunek, festynowe atrakcje i koncertową niespodziankę.
21
11:58, 14.09.2022
Zgodnie z tradycją z gostyńskiej Fary na Świętą Górę przeszła procesja fatimska. Wierni podążyli za figurą Matki Bożej Fatimskiej i wspólnie odmawiali modlitwę różańcową. Przemarsz otwierali ministranci niosący krzyż oraz delegacje z figurą Matki Bożej. Tuż za nimi podążali kapłani, siostry zakonne i licznie przybyli parafianie.
4
11:19, 13.09.2022
Kolejni uczniowie ze szkół w gminie Gostyń wyjadą na wycieczki. Rozpoczyna się jesienna odsłona programu "Poznaj Polskę" Ministerstwa Edukacji i Nauki. Na dofinansowanie wycieczek edukacyjnych dla dzieci i młodzieży resort przeznaczy kilkadziesiąt milionów złotych. Gostyński samorząd pozyskał na ten cel 170 tys. zł, a ponad 80 tys. zł musi dołożyć z własnego budżetu.
14
14:36, 12.09.2022
Oszuści nie zwalniają tempa. Jak tylko mogą modyfikują sposoby działania, by dobrać się do cudzych pieniędzy. Podrabiają nawet bankowe strony. Tak właśnie pieniądze straciło małżeństwo z Brzezia. Ich historię opowiedzieliśmy kilka dni temu. Artykuł przeczytali inni mieszkańcy gminy Gostyń. i dobrze się stało, bo sami o mały włos nie stracili oszczędności życia. W porę zareagowali, gdy przypomnieli sobie co spotkało bohaterów materiału, który opublikowaliśmy na łamach portalu kilka dni wcześniej. 
14:26, 08.09.2022
Szkoła językowa Helen Doron to miejsce, w którym Twoje dziecko nauczy się mówić, pisać i myśleć w języku angielskim bez wysiłku, podczas słuchania, obserwowania, samodzielnego doświadczania. Swobodna komunikacja w języku angielskim oraz wiara w siebie i własny potencjał da Waszym dzieciom możliwość wyboru każdej życiowej drogi. Placówka.Zapraszamy na lekcje pokazowe.
13:24, 07.09.2022
Uzyskanie kolejnego stopnia awansu zawodowego to bardzo ważny etap kariery zawodowej i potwierdzenie kwalifikacji zawodowych każdego nauczyciela. W gminie Gostyń akty nadania stopnia awansu zawodowego otrzymało dziewięcioro nauczycieli ze szkół i przedszkoli. 
9
09:11, 05.09.2022
Blisko miesiąc temu w tym miejscu doszło do zdarzenia drogowego. Samochód osobowy marki BMW wjechał w bariery ochronne i zawisł na moście. Uszkodzone elementy zdemontowano i zabezpieczono taśmą. Już w zeszłym tygodniu drogowcy wykonali pierwsze naprawy dziś montowane są nowe bariery. W związku z prowadzonymi pracami kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. 
REKLAMA