Choć to dopiero początek grudnia, na Pożegowie świąteczny klimat rozgościł się już na dobre. Przy Środowiskowym Domu Samopomocy zrobiło się tłoczno, a mieszkańcy przyszli całymi rodzinami na spotkanie ze Mikołajem. Najmłodsi wypatrywali czerwonej czapki i bryczki, dorośli rozgrzewali się kawą i herbatą, a wszyscy razem wzięli się za ubieranie osiedlowej choinki, która od teraz będzie świątecznym punktem odniesienia dla całego Pożegowa.
To już druga edycja mikołajkowej imprezy organizowanej przez Radę Osiedla Pożegowo. Jak przyznaje przewodniczący Karol Stefaniak, pomysł szybko zakorzenił się w kalendarzu mieszkańców. Zanim na miejsce dotarł Mikołaj ze Śnieżynką, przed ŚDS-em ustawił się sznur rodzin.
- Przygotowaliśmy niespodzianki i słodkości, około stu pięćdziesięciu paczek dla najmłodszych - mówił Karol Stefaniak, przewodniczący Rady Osiedla Pożegowo.
Świąteczne popołudnie na Pożegowie przygotowano wspólnie z załogą Środowiskowego Domu Samopomocy. W środku budynku czekały warsztaty dekorowania pierników. Ci, którzy akurat nie malowali pierników, ustawiali się do zdjęcia z Mikołajem lub korzystali z ciepłych napojów i poczęstunku.
Najwięcej emocji budziła jednak choinka ustawiona tuż przy ŚDS, tak wysoka, że do jej ubrania potrzebny był specjalny podnośnik. Operator powoli wynosił w górę kosz z dziećmi, które z przejęciem wieszały swoje ozdoby na najwyższych gałęziach. Często były to bombki przyniesione z domu albo własnoręcznie zrobione zawieszki z papieru, drewna czy filcu.
- Każdy może dodać coś od siebie - podkreślał Karol Stefaniak. - Myślę, że choinka będzie naprawdę wyjątkowa - dodał.
Tego dnia, zwykłe osiedlowe popołudnie zamieniło się w okazję do sąsiedzkiego świętowania. Widać, że ozdobiona choinka to nie tylko osiedlowa ozdoba, a efekt wspólnej pracy i dowód na to, że Pożegowo potrafi świętować razem.
[WIDEO]2834[/WIDEO]
[ALERT]1765048488029[/ALERT]
[ZT]85395[/ZT]
[ZT]85371[/ZT]
[ZT]85344[/ZT]
Kibolski prezent na Mikołajki. Zamiast "ustawki" była f
*%#)!&
Aleksandra
08:23, 2025-12-08
Stawką nie był nie wyłączni puchar! Na trybunach...
Africa africa huzaria łe le le le, teraz majom wrogi nofszy spszent elektrunike. A nie czopki z blachy. Africa
Macumba
08:21, 2025-12-08
Stawką nie był nie wyłączni puchar! Na trybunach...
Co to za sport ?bicie sie po mordach ? ciemnogrod
nax
07:05, 2025-12-08
Kibolski prezent na Mikołajki. Zamiast "ustawki" była f
Tylko Kania Gostyń anty kalisz!
Fanatic
23:47, 2025-12-07
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz