Zamknij
6
08:40, 24.12.2023
Gostyńscy strażacy i pracownicy komendy Państwowej Straży Pożarnej mają wielkie serca i prawdziwi z nich Mikołaje. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia odwiedzili Dom Dziecka w Bodzewie i przekazali voucher na ręce pani dyrektor. Dzięki ich hojności podopieczni ośrodka wyjadą na wspólną wycieczkę. 
13:34, 20.12.2023
Wyjątkowe rodziny spotkały się na świątecznych warsztatach czekoladowych w Gościńcu Biskupiańskim w Domachowie. Blisko sto osób, w tym dzieci, nastolatkowie, rodzice zastępczy i specjaliści wspierający na co dzień rodziny - spędziło radośnie czas na przygotowaniach do świąt.
11:15, 18.12.2023
Seniorzy z Pępowa od lat pielęgnują tę piękną tradycję. Przed świętami Bożego Narodzenia spotykają się, by złożyć sobie życzenia, podzielić się opłatkiem, odśpiewali również kolędę. Klimat nadchodzących świąt udzielił się wszystkim. - Zdrowia, szczęścia i samych dobrych chwil z rodziną - życzyli sobie seniorzy podczas składania życzeń.
1
09:50, 17.12.2023
Mieszkańcy Osiedla Prawobrzeżnego Gostynia poczuli magię zbliżających się świąt. Po raz pierwszy ulicami tej części miasta przejechał mikołajkowy korowód, a mieszkańcy wspólnie ubrali osiedlową choinkę. Wydarzenie przyciągnęło całe rodziny.
3
09:45, 17.12.2023
Bardzo świątecznie zrobiło się w świetlicy wiejskiej w Łęce Wielkiej. Wszystko za sprawą wyjątkowych jasełek. Na jedne scenie wystąpili rodzice wraz ze swoimi pociechami uczęszczającymi do Przedszkola Samorządowego w tej podponieckiej wsi.
1
09:40, 17.12.2023
W przedświątecznej gorączce członkowie Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu znaleźli czas, by spotkać się na wspólnej wigilii i podzielić opłatkiem. Frekwencja nie była jednak najlepsza, na co uwagę zwróciła prezes organizacji. - Przykro, bo na każdym spotkaniu jest nas coraz mniej. Dziękuję jednak tym, co przyszli i dziękuję za obecność - mówiła Bożena Misiurek.
2
09:35, 17.12.2023
Rynek w Krobi przeobraził się w prawdziwą świąteczną krainę! Mieszkańcy i goście mieli okazję zanurzyć się w magiczną atmosferę Jarmarku Bożonarodzeniowego, który oferował coś wyjątkowego i to dla każdego. Stoiska obfitowały w lokalne rękodzieło. Od unikalnych prac szydełkowych, przez dekoracje, po świąteczne upominki. Ale to nie wszystko! Oferta kulinarna zaspokoiła nawet najbardziej wybredne podniebienia.
09:30, 17.12.2023
Przygotowania rozpoczęły się już kilka miesięcy temu. Szukanie wolontariuszy, weryfikacja rodzin, oczekiwanie czy znajdą się darczyńcy i ogromna satysfakcja, gdy dary trafiły do potrzebujących. - Udało się! - mówi Aldona Majchrzak, koordynatorka Szlachetnej Paczki w powiecie gostyńskim.
09:40, 16.12.2023
Na pierwszy rzut można było pomyśleć, że to biegun północny, a uczestnicy niczym elfy, uwijali się pakując prezenty i wykonując świąteczne lampiony, które przyozdobią ich mieszkania. Po części była to prawda. W gostyńskim Hutniku zorganizowano "Pracownię św. Mikołaja".
3
13:06, 15.12.2023
Jeszcze przez tydzień w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Borku Wlkp. otwarte będzie świąteczne studio fotograficzne. Powstały tam cztery fantastyczne dekoracje, przy których można sobie robić zdjęcia. - Dekoracje są wspaniałym tłem do foto sesji indywidualnych, klasowych, rodzinnych - zachęca Justyna Chojnacka, dyrektor MGOK w Borku Wlkp.
2
13:53, 13.12.2023
Trwa akcja charytatywna MIKOŁAJE 2023 w powiecie gostyńskim. Zgłaszają się kolejni darczyńcy, a ograniczone miejsce magazynowe u organizatorów akcji spowodowało, że pierwsze mikołajowe paczki trafiły do swoich adresatów. - To taki moment dla każdego z nas, kiedy możemy zobaczyć sens pomagania. To uśmiech, radość, łzy w oczach ludzi, do których trafiamy dzięki darczyńcom - mówi wolontariusz Adam.
1
10:46, 13.12.2023
Świąteczne stroiki, domki z piernika, a w tym roku choinkowe boxy powstawały w ramach warsztatów międzypokoleniowych w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Borku Wlkp. uczestnicy własnoręcznie wykonywali choinki z pierników, które następnie pakowali w kartonowe pudełeczka i ozdabiali według uznania. W sumie powstało ponad pięćdziesiąt takich świątecznych dzieł sztuki.
1
16:09, 11.12.2023
- Święty Mikołaju przybywaj na halę sportową w Poniecu. Serdecznie Ciebie zapraszamy - mówił burmistrz Jacek Widyński, a wspierał go tłum dzieci, które wraz rodzicami pojawiły się na szóstej edycji "Gminnych Mikołajek". Mikołaj dumnie przeszeł po czerwonym dywanie i zasiadł na specjalnym tronie, a wokół zgromadziła się gromada maluchów. Sporo działo się też dookoła. Organizatorzy udowodnili, że nawet zimą potrafią zorganizować festyn, dający wiele radości mieszkańcom.
14:54, 11.12.2023
Mikołaj miał dużo pracy, a śnieg prawie zniknął i dziewięć reniferów nie dało rady, więc po wsi jeździł pickupem o mocy 190... reniferów mechanicznych. Towarzyszyła mu wesoła świta - elfy w mundurach strażackich. Mnóstwo było przy tym śmiechu, dobrej zabawy i oczywiście prezentów dla grzecznych dzieci.
1
14:03, 11.12.2023
Korowód dożynkowy zrobił prawdziwą furorę, więc postanowili pójść za ciosem i przez Brzezie przejechał konwój św. Mikołaja. Z głośników słychać było świąteczne piosenki, dzwonki... Nie zabrakło też prezentów dla najmłodszych podczas spotkania z Mikołajem w świetlicy.