Wiadomości z regionu Gostyn24, najważniejsze informacje, wiadomości i wydarzenia

Zamknij

Zwykłe bestialstwo! To już drugi taki przypadek, a sprawca pozostaje bezkarny

mis 10:10, 02.06.2026 Aktualizacja: 10:51, 02.06.2026
1 Zwykłe bestialstwo! To już drugi taki przypadek, a sprawca pozostaje bezkarny Foto: Przytulisko w Smogorzewie - Stowarzyszenie Łapą Pisane

Rudy kocurek znaleziony w Grabonogu nie przeżył nocy. Zwierzę miało rany postrzałowe i choć trafiło pod opiekę weterynarzy, nie udało się go uratować. To nie pierwszy taki przypadek w tej miejscowości. "Przytulisko w Smogorzewie - Stowarzyszenie Łapą Pisane" alarmuje, że w ostatnim czasie w znaleziono  tam już drugiego kota w ciężkim stanie.

Jak poinformowali przedstawiciele stowarzyszenia, kot został zabezpieczony i przewieziony do przychodni weterynaryjnej. Tam przeszedł diagnostykę i otrzymał pomoc. Niestety, obrażenia okazały się zbyt poważne.
 

- Kotek niestety nie przeżył... - napisali wolontariusze.


To kolejna sytuacja, która każe zadać bardzo trudne pytanie - czy w Grabonogu ktoś strzela do kotów? Przedstawiciele Przytuliska w Smogorzewie nie kryją poruszenia. Podkreślają, że nie można przejść obojętnie wobec takiego okrucieństwa. Tym bardziej że mowa już o drugim zwierzęciu z tej samej miejscowości, znalezionym z podobnymi obrażeniami.
 

- To już drugi kot z miejscowości Grabonóg, który w ostatnim czasie został znaleziony z ranami postrzałowymi. Nie możemy przejść obojętnie wobec takiego okrucieństwa - przekazuje "Przytulisko w Smogorzewie - Stowarzyszenie Łapą Pisane".


Wolontariusze apelują do mieszkańców Grabonoga i okolic o czujność oraz pomoc. Każdy, kto widział coś niepokojącego, słyszał strzały albo ma jakiekolwiek podejrzenia, kto może krzywdzić zwierzęta, proszony jest o kontakt. Nawet z pozoru drobna informacja może pomóc ustalić sprawcę. Kontakt w tej sprawie możliwy jest pod numerem telefonu 693 448 188. Stowarzyszenie zapewnia pełną anonimowość osobom przekazującym informacje.

- Nie pozwólmy, aby sprawca pozostał bezkarny - apelują przedstawiciele stowarzyszenia.

Przypominamy, że znęcanie się nad zwierzętami jest przestępstwem. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt grozi za to do 3 lat więzienia, a w przypadku działania ze szczególnym okrucieństwem nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawa budzi ogromne emocje, ale przede wszystkim wymaga reakcji. Jeśli rzeczywiście ktoś w Grabonogu celowo strzela do kotów, nie może czuć się bezkarny.

::addons{"type":"alert"}

::news{"type":"see-also","item":"92828"}

::news{"type":"see-also","item":"92222"}

::news{"type":"see-also","item":"92273"}

(mis)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

AgiAgi

0 0

Sfrustrowana, niedowartościowana bestia, która wyżywa się na słabszych, niewinnych Istotach. Obyś jak najszybciej został zidentyfikowany i poniósł najsroższą karę.

12:01, 02.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%