Zamknij
REKLAMA
10:21, 07.06.2023
Róże to przepiękne, kojarzące się z wdziękiem i miłością kwiaty. Nie dziwi zatem fakt, że możesz chcieć ich obecności w swoim ogrodzie. Jeśli zdecydujesz się na róże, musisz jednak zdawać sobie sprawę z konieczności odpowiedniego ich pielęgnowania. Szczególną troską należy otoczyć te kwiaty w miesiącach letnich, w okresie ich najintensywniejszego kwitnienia.
07:56, 07.06.2023
Które tłuszczowe smarowidło lepiej wybrać do smarowania kanapek - masło czy margaryna? Masło jest uważane za bardziej naturalne, ale zawiera duże ilości nasyconych kwasów tłuszczowych (52 g na 100 g). Osoby, które preferują masło, twierdzą, że margaryna to nic innego jak tłuszcze utwardzone, a do tego może zawierać szkodliwy nikiel. Natomiast osoby lubiące margaryny twierdzą, że obecnie margaryny nie są już produkowane poprzez uwodornienie tłuszczów i nie ma się czego obawiać. W takim przypadku, jakie smarowidło wybrać do kanapek?
14:14, 06.06.2023
Feedback to inaczej informacja zwrotna udzielana pracownikowi. Czy wiesz, jak przekazywać ją w odpowiedni sposób? Niezwykle istotna jest umiejętność formułowania konstruktywnych uwag. Pamiętaj, że Twój pracownik nie może poczuć się nimi urażony, ale musi też dobrze zrozumieć popełnione błędy. Feedback może dotyczyć krytyki, ale także pochwały, to po prostu konstruktywna ocena. Sprawdź, zatem co jeszcze musisz wiedzieć o odpowiednim udzielaniu informacji zwrotnej! 
13:25, 06.06.2023
O tym jak wygląda gospodarność wielkopolan przekonali się członkowie i przewodniczący Podkomisji ds. funduszy europejskich, którzy uczestniczyli w wyjazdowym posiedzeniu w subregionie leszczyńskim. Podczas posiedzenia udało się zobaczyć inwestycje i zrealizowane projekty z wykorzystaniem funduszy europejskich. - mówił minister Jan Dziedziczak, który jest także posłem z naszego okręgu.
12:25, 06.06.2023
Zielone tablice rejestracyjne nadal budzą zainteresowanie na drogach. Z roku na rok elektrycznych aut przybywa, a docelowo zastąpią wszystkie auta spalinowe. Elektryki mają jednak zły PR, zupełnie niesłusznie. Poniższy artykuł obala 3 najpopularniejsze mity o samochodach elektrycznych w Polsce. 
11:05, 06.06.2023
Lato to pora roku, kiedy na naszych stołach pojawiają się soczyste, słodkie owoce sezonowe. Jednym z najbardziej oczekiwanych i uwielbianych przez wielu są polskie czereśnie. Owoce te niedawno w sieci wywołały burzę ze względu na swoją wysoką cenę, która sięgała nawet kilkuset złotych za kilogram. W Gostyniu, można je obecnie nabyć taniej niż truskawki wystarczy, że udamy się do pewnego sadu.
09:58, 06.06.2023
PGE Polska Grupa Energetyczna we współpracy z ośmioma parkami narodowymi przygotowała publikację prezentującą najciekawsze obiekty do zwiedzenia w parkach. „Spacerownik” zawiera mapy z dostępnymi ścieżkami edukacyjnymi oraz pieszymi i rowerowymi szlakami turystycznymi, jak również zagadki do rozwiązania oraz ciekawostki o zwierzętach, które można spotkać podczas wizyt w parkach. Uzupełnieniem „Spacerownika” jest cykl filmów pt. „Energia rytmu natury”, który pokazuje nieodkryte zakamarki parków. 
09:43, 06.06.2023
Czy testy na zwierzętach oceniające toksyczność substancji chemicznych, wyrobów medycznych czy kosmetyków są nadal niezbędne? Dzięki nowoczesnym metodom alternatywnym, które umożliwiają nieinwazyjne badania bez wykorzystania zwierząt, już nie są w takim stopniu, jak były kiedyś. O nowych metodach trzeba mówić i to głośno, bo wciąż w wielu krajach wykonuje się testy na zwierzętach. Głos w ogólnoświatowym dialogu na temat badań alternatywnych zabrali również naukowcy z Instytutu Medycyny Pracy im. prof. dra Jerzego Nofera (IMP) w Łodzi, którzy w ramach projektu TWINALT starają się propagować wiedzę na temat metod alternatywnych do oceny toksyczności. 
09:28, 06.06.2023
Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej, spotkał się z Whang Joo-ho, prezesem KHNP - koreańskim partnerem w budowie elektrowni jądrowej w Polsce. W spotkaniu uczestniczył również Karol Rabenda, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, Zygmunt Solorz, główny akcjonariusz i przewodniczący rady nadzorczej ZE PAK i Jakub Rybicki, prezes zarządu PGE PAK Energia Jądrowa. 
09:07, 06.06.2023
PGE Polska Grupa Energetyczna prowadzi kampanię informacyjną, w której informuje, że w ramach wsparcia Rządowej Tarczy Solidarnościowej w 2023 roku przekaże łącznie 10 mld zł. Dzięki PGE w 2023 roku polskie rodziny zapłacą za prąd nawet 3000 złotych mniej.  
08:24, 06.06.2023
Pościel jest to niezastąpiony element wyposażenia każdej sypialni. Wybierając pościel warto kierować się materiałem, z którego jest wykonana, a także kolorystyką, która powinna pasować do naszego wnętrza, a także gustu. Po przeczytaniu tego tekstu, z pewnością będziesz wiedział/wiedziała, jaka jest najlepsza pościel obecnie na rynku oraz gdzie warto ją kupić.
08:00, 06.06.2023
1 czerwca, w Dniu Dziecka, rusza bezpłatny ogólnopolski program szczepień przeciwko HPV, który obejmuje dziewczynki i chłopców w wieku 12 i 13 lat - w sumie ponad 700 tys. dzieci. Polska w końcu przestanie być ostatnim krajem w Unii Europejskiej, który nie zapewnia bezpłatnych szczepień przeciwko temu wirusowi.  
16:42, 05.06.2023
Próba tężyczkowa to badanie umożliwiające prawidłowe rozpoznanie tężyczki – choroby układu mięśniowego wywołanej niedoborem wapnia i magnezu. Na czym polega badanie i jak interpretować wyniki? Przedstawiamy najważniejsze informacje.
16:40, 05.06.2023
Napięciowy ból głowy to przypadłość występująca dość często. Zazwyczaj jest on odczuwalny jako tępy ucisk, zwykle po obu stronach głowy. Jego przyczyny mogą leżeć w naszej psychice, czasem jednak źródłem będzie np. nieprawidłowa postawa ciała. Dowiedz się, jak rozpoznać napięciowy ból głowy i jak skutecznie go zwalczać.
15:02, 05.06.2023
PGE nawiązała współpracę z Magurskim Parkiem Narodowym oraz Narwiańskim Parkiem Narodowym. W ramach wspólnych działań w 2023 roku zostaną zrealizowane m.in. projekty edukacyjne, inicjatywy z zakresu czynnej ochrony przyrody oraz badania naukowe. Realizacja projektów jest możliwa dzięki finansowemu wsparciu Fundacji PGE. 
REKLAMA