Zamknij

Rywalizowali tylko zawodowcy! Nowicki w setce najlepszych na świecie. Brawo!

12:05, 19.10.2020 | M.S
Skomentuj Foto: Facebook/Adam Nowicki
REKLAMA

Spełniło się sportowe marzenie Adama Nowickiego, który wystartował w Mistrzostwach Świata w Półmaratonie, osiągając wynik kwalifikujący go do grupy 100 najlepszych biegaczy na świecie na tym dystansie. - Wynik przyzwoity, choć byłem przygotowany i celowałem w lepszy rezultat - komentuje Adam Nowicki, który jak się okazuje miał też dodatkowego rywala na trasie.  

24. Mistrzostwa świata w Półmaratonie jakie odbyły się w Gdyni wystartowały z dużym  opóźnieniem. Pierwotnie zaplanowano je na marzec 2020, ale ze względu na pandemie koronawirusa, zostały przeniesione na jesień i to w mocno okrojonej formule - nie odbył się bieg masowy dla amatorów, w którym miało wystartować ponad 27 tys. biegaczy. Rywalizowali tylko zawodowcy.

Wśród reprezentacji z całego świata nie zabrakło Polaków. W biało-czerwonych barwach pobiegli: Krystian Zalewski (34 miejsce), Damian Kabat (101 miejsce), Adam Głogowski (106 miejsce) i gostynianin Adam Nowicki, który osiągnął 95 czas (1:04:31) i tym samym zakwalifikował się do Top100 biegaczy na świecie na dystansie półmaratońskim (21,0975 km).

- To było jedno z moich sportowych marzeń rywalizować na na Mistrzostwach Świata  w Półmaratonie z najlepszymi biegaczami na świecie. Do życiówki trochę zabrakło, ale wynik przyzwoity, choć byłem przygotowany i celowałem w lepszy rezultat - komentuje gostynianin Adam Nowicki i dodaje, że na trasie rywalizował nie tylko z biegaczami. - Trochę zdrowie odmówiło mi posłuszeństwa - chyba jakaś infekcja, miałem więc dodatkowego rywala na trasie. Bardzo się cieszę, że mogłem reprezentować nasz kraj na tym wyjątkowym wydarzeniu - podsumował Adam Nowicki. 

[ALERT]1603101864191[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Gostyniacy Gostyniacy

9 0

Brawo panie Adamie. Dziś gdzieś na którymś sportowym kanale oglądaliśmy powtórkę tego biegu i przez Pana mało nam serca powyskakiwały. Jesteśmy z Pana bardzo dumni. Dziękujemy. 15:40, 19.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz