Pełną parą idą prace przy budowie sali sportowo-środowiskowej przy Zespole Szkół w Szelejewie Pierwszym. Postępy widać gołym okiem. Najważniejszy element budowy – płyta fundamentowa, na którą zużyto ponad 600 ton betonu, już jest. Obecnie trwa stawianie ścian. Są jednak pewne opóźnienia...
Budownictwo pasywne jest w Polsce coraz bardziej popularne. Z roku na rok powstaje coraz więcej budynków w technologii pasywnej. Zazwyczaj są to domy mieszkalne, biurowce i hotele. Władze gminy Piaski postanowiły zainwestować w budowę pasywnej sali sportowej. Prace ruszyły w lipcu. - Posadowiona jest jedna z najważniejszych części hali, czyli tzw. płyta fundamentowa, w której zainstalowane są wszelkie media - mówi Wiesław Glapka, wójt gminy Piaski. Na wykonanie płyty zużyto ponad 600 ton betonu. - Trwa intensywne stawianie ścian - dodaje. Jeszcze w tym roku budynek zgodnie z planem będzie zadaszony, zamontowana zostanie stolarka okienna oraz drzwiowa.
Są pewne opóźnienia, ale zdaniem wójta Glapki nie będą miały one wpływu na harmonogram prac. - Wszystko przez awarię urządzenia, za pomocą którego pracownicy tej firmy stawiają ściany. Warunki pogodowe też nie sprzyjają budownictwu - mówi wójt Wiesław Glapka i uspokaja. - Mieliśmy spotkanie z inspektorem nadzoru oraz szefem firmy, która wykonuje inwestycję. Szef firmy twierdzi, że nie widzi żadnego zagrożenia - dodaje. Zaraz potem rozpoczną się prace wewnątrz obiektu wraz z pełnym wyposażeniem, a także budowa parkingów i dróg dojazdowych.
Budowa sali środowiskowo-sportowej w Szelejewie Pierwszym ma kosztować ponad 4,6 mln złotych. Niewykluczone, że część kosztów uda się odzyskać, zanim jednak pieniądze wpłyną na konto gminy, sala będzie musiała spełnić wszystkie wymagane normy. - Jest taka możliwość, już złożyliśmy wniosek do programu Lemur. Jednak dofinansowanie do miliona złotych otrzymamy dopiero po uzyskaniu certyfikatu pasywności - mówi wójt Wiesław Glapka, dodając, że gmina cały czas szuka też innych możliwości odzyskania choć części kosztów. Oddanie obiektu do użytku ma nastąpić w 2018 roku.
MiS
0 0
Panie wojcie,ilosc wbudowanego betonu podaje sie raczej w m3.Czy przypadkowo nie pomylil pan jednostek?
0 0
Modry mądralo, beton też ma swoją masę więc w tonach też można podać zużycie.
0 0
Czyli prawie tona betonu na mieszkańca Szelejewa hehe
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz