Zamknij

Wjechali na podium. Wrócili z tytułem Szosowych Wicemistrzów Polski. Brawo!

15:51, 04.10.2021 | M.S
Skomentuj Foto: KKS Gostyń
REKLAMA

Brązowy medal w jeździe drużynowej i tytuł Szosowych II V-ce Mistrzów Polski na rok 2021 w składzie - Marcel Kożyczak, Tomasz Listwoń, Jakub Biernacki, Mikołaj Skorupiński - to największy sukces zawodników Kolarskiego Klubu Sportowego KKS Gostyń. Podczas dwudniowych wyścigów też inne szanse na medale, czasami od podium młodych kolarzy dzieliły sekundy. 

Zawodnicy Kolarskiego Klubu Sportowego KKS Gostyń w miniony weekend ścigali się na Mistrzostwach Polski w jeździe na czas dwójek i drużyn. Pierwszego dnia, w sobotę, w Godzieszach Wielkich gostyńscy kolarze startowali w dwójkach. W kategorii juniorów młodszych Tomasz Listwoń i Marcel Kożyczak ścigali się na dystansie 20 km i zajęli 5. miejsce.

- Niesamowity wyścig i niewiarygodny wydatek energetyczny, by liczyć się w Polsce. Zabrakło im 15 sekund do brązowego medalu - mówi Waldemar Minta, trener KKS Gostyń.

Na 5. pozycji do mety dotarli także juniorzy - Tomasz Andrzejczak i Łukasz Skoczylas. W juniorkach młodszych Nikola Szajbel pojechała z młodziczką Adrianną Byrą na 9. pozycję. Natomiast dwaj młodzicy Mikołaj Listwoń i Jan Mróz zajęli 12. miejsce. 

W niedzielę zawodnicy rywalizowali drużynowo. Juniorki młodsze w składzie trzyosobowym - Nikola Szjabel, Adrianna Byra i Olga Domachowsk -jechały na dystansie 20 km i zajęły 7. pozycję. Na podium udało się wjechać ich kolegom jadącym w kategorii juniorów młodszych. Marcel Kożyczak, Tomasz Listwoń, Jakub Biernacki, Mikołaj Skorupiński zdobyli brązowy medal. Trasę o długości 29 km przejechali z czasem 38:50:66, tracąc około minuty do zwycięzców.

- Po tym jak wystartowali odpadł Skorupński, który nie wytrzymał tempa. Do czasu liczą się jednak trzej zawodnicy, i co zo zostali wykonali morderczą pracę, prawie cały dystans jechali w trójkę - komentuje Waldemar Minta, trener KKS Gostyń. - Jestem zadowolony z medalu. (...) To pokazuje, że praca, którą wykonujemy ma sens, powoduje że się rozwijamy i jesteśmy blisko czołówki - dodał trener Waldemar Minta. 

Juniorzy - Tomasz Andrzjeczak, Łukasz Skoczylas, Jakub Banaszkiewicz i Jakub Dudkowiak, do przejechania mieli 39 km. Dotarli do mety na 9. pozycji.

[ALERT]1633355447599[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%