Zamknij

Ducha walki im nie brakuje. Walczyli z zawodnikami z całej Polski i pokazali siłę...

13:39, 05.12.2020 | M.S
Skomentuj Foto: TKKF Tęcza
REKLAMA

Cztery medale przywieźli z Ogólnopolskiego Turnieju XVIII ZDUNY KARATE CUP 2020 o Puchar Burmistrza Zdun, karatecy TKKF "Tęcza". Rywalizacja była spora. O medale walczyło blisko 150 zawodników z całej Polski. - Reprezentacja gostyńskiej "Tęczy", która startowała w zawodach, była widoczna i zaznaczyła swą obecność dobrym występem - komentował występ zawodników Sensei Mieczysław Polewski, pod którego opieką startowali młodzi gostynianie.

Ducha walki młodym karatekom z klubu TKKF "Tęcza" nie brakuje. Udowodnili to podczas Ogólnopolskiego Turnieju XVIII ZDUNY KARATE CUP 2020 o Puchar Burmistrza Zdun. Zawody zgromadziły blisko 150 zawodników z 25 klubów z całej Polski. Mimo ogromnej konkurencji gostynianie zdobyli aż cztery medale, w tym jeden złoty. 

Sensei Mieczysław Polewski – trener gostyńskiego klubu karate TKKF "Tęcza”, pod którego opieką startowali młodzi gostynianie, z zadowoleniem podkreśla, że podopieczni spisali się dobrze i zaprezentowali dobry poziom przygotowania technicznego. - Reprezentacja gostyńskiej "Tęczy", która startowała w zawodach, była widoczna i zaznaczyła swą obecność dobrym występem. Medale zdobyliśmy w silnie obsadzonych konkurencjach juniorskich. Na podium stanęła jedna zawodniczka i pięciu zawodników. Wywalczyliśmy cztery medale: jeden złoty, dwa srebrne i jeden brązowy - komentuje Sensei Mieczysław Polewski i dodaje: - Chcę pochwalić waleczność Gabrieli Matyli, startującej w bardzo licznie i silnie obsadzonej konkurencji. Gabrysia zajęła czwarte miejsce, tuż za podium, ale ostatnią walkę przegrała tylko jednym punktem.

Indywidualne sukcesy odnieśli:
1. miejsce - Laura Danielczyk - kata indywidualnym dzieci (do 9 lat);
2. miejsce – Leszek Jakubiak – kata juniorów młodszych;
2. miejsce – Tobiasz Michnowski, Leszek Jakubiak, Piotr Feledziak – kata drużynowe juniorów młodszych;
3. miejsce - Piotr Feledziak – kata juniorów młodszych.

Zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami, medalami i pucharami. Jak podkreśla shihan Wademar Szwedek: - Nieliczna reprezentacja walczyła z zaangażowaniem i poświęceniem, wszystkim należą się słowa pochwały.

Gostyński klub karate-do shotokan TKKF "TĘCZA”, którego działalność dofinansowują Gmina Gostyń i Powiat Gostyński oraz Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, zaprasza wszystkich chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu:
- dzieci od 7 do 12 lat oraz rodzice - w poniedziałki i środy o 19.00 oraz w soboty o 15.30;
- dorośli i młodzież od lat 12 - we wtorki i czwartki o 19.00 oraz w soboty o 15.30;
- samoobrona kobiet - w soboty o 17.00

Zajęcia prowadzą trenerzy: Waldemar Szwedek (8. Dan), Mieczysław Polewski (4. Dan), Mirosław Sobkowiak (4. Dan) i Marcin Danek (2. Dan).

[ALERT]1607171941438[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%