Zamknij

Działo się! Lepszej pogody nie mogło być, za to trasa potrafiła dać im w kość...

11:59, 20.03.2023 mis Aktualizacja: 12:13, 20.03.2023
Skomentuj Foto: Gostyn24.pl Foto: Gostyn24.pl

Lepszej pogody nie mogli sobie wymarzyć rowerzyści biorący udział w czwartej edycji "Wesołej Czasówki MTB". Było ciepło i słonecznie .Za to wyjątkowo wymagająca okazała się tegoroczna trasa. Przejazd dwunastokilometrowym odcinkiem łatwy nie był. Liczne podjazdy i błoto na drodze dały rowerzystom w kość.   

Miłośnicy szybkiej jazdy na dwóch kółkach rywalizowali na trasie "Wesołej Czasówki MTB 2023”. Do pokonania mieli trasę o długości 12 km ze startem i metą w Starym Gostyniu (Kraina Orła Białego).

- Trasa jest wymagająca - przyznał Radosław Frydryszak z Gostyńskiego Klubu Rowerowego, który organizował wydarzenie z członkami Jim Team MTB Gostyń. - Jest woda, błoto, sporo podjazdów. Cała trasa jest odpowiednio oznaczona, więc nie ma szans żeby sie zgubić - kontynuował nasz rozmówca. - Pamiętajmy, że to "Wesoła Czasówka" - nie chodzi o to, by wyśrubować jakiś czas, ale sprawdzić się na trasie. Oczywiście jedni jadą, żeby się ścigać, ale znaczna większość jedzie dla przyjemności - mówił Radosław Frydryszak z GKR.

[FOTORELACJA]10030[/FOTORELACJA]

Na trasie rywalizowało ponad sześćdziesięciu zawodników z powiatu gostyńskiego, Leszna, Śremu i Mosiny. Zawody rozgrywane były jako jazda indywidualna na czas, każdy zawodnik startował z dwuminutowym opóźnieniem.

- Z wiekiem przyszła mi taka pasja i od dwóch kręcę z kolegami kilometry w "Jim Team MTB Gostyń". - mówił Tomasz Batkowiak. - Ciesze się, że udało się z GKR zorganizować tą imprezę...Trasa jest wymagająca i liczę na dobra zabawę - dodał gostynianin.

Jednym z pierwszych, który pokonał 12-kilometrowy odcinek był Przemysław Wolniewicz z Jim Team MTB Gostyń, który trasę pokonał z czasem nieco ponad 35 minut.

- Jest początek sezonu i dawałem z siebie wszystko. Traktuje to jako trening - mówił Przemysław Wolniewicz. - Najtrudniejsze były podjazdy, ale z nimi się liczyłem - dodał rowerzysta.

Wyniki IV edycji Wesołej Czasówki MTB:

Kategoria kobiet:
1. Joanna Bryl
2. Hanna Tomczak
3. Joanna Kowalczyk

Kategoria mężczyzn:
1. Maciej Majewski
2. Grzegorz Bryl
3. Jerzy Nogała

[ALERT]1679309938125[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

(mis)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%