Zamknij
REKLAMA

Odpowiedni czas i miejsce...

18:17, 03.05.2019 | M.S
Skomentuj
REKLAMA

Ten bieg nie mógł odbyć się innego dnia, ani w żadnym innym miejscu, jak os. Konstytucji 3 Maja w Gostyniu. Choć to sportowe wydarzenie ma dopiero dwuletnią tradycję, to kolejny rok z rzędu na linii startu udało się zgromadzić ponad 200 biegaczy. Przy okazji wyłoniono też mistrzów Gostynia w podciąganiu się na drążku.

W Gostyniu obchody święta Konstytucji 3 Maja obchodzono nie tylko w patriotycznym duchu. Na osiedlu noszącym imię narodowego święta trzeciego maja plac rekreacyjno-sportowy opanowali biegacze. Zorganizowano tam II Bieg os. Konstytucji 3 Maja. - Mamy trzeciego maja, mamy taką nazwę osiedla w związku z tym na urodziny zaprosiliśmy mieszkańców Gostynia, ale chętni do biegania przyjechali z całego powiatu, Środy Wlkp., Wrocławia, a nawet Gdańska z tego co widziałem na listach startowych - mówił Mateusz Matysiak, członek rady osiedla Konstytucji Trzeciego Maja.

Jako pierwsze pobiegły najmłodsze dzieci, które do pokonania miały około 350 metrów. Maluchy dawały z siebie wszystko, choć niektórym dotrzeć do mety pomogli rodzice. Nagrodą za zaangażowanie i ogromny wysiłek był złoty medal, który czekał na każdego uczestnika. W biegu głównym wystartowały 164 osoby - biegły dzieci, młodzież i dorośli. Czterokilometrową trasę przez os. Słoneczne i ul. Górną wszyscy pokonali bez problemu. Pierwszy do na metę dobiegł Hubert Naglak z Szelejewa, trzymając w ręku biało-czerwoną flagę. Natomiast pierwszą kobietą która ukończyła bieg okazała się gostynianka Weronika Stańczak. Jak podkreślali organizatorzy nie o bicie rekordów tu jednak chodziło. - Liczyła się dobra zabawa i to, że w wolny dzień udało się wyciągnąć mieszkańców z domów, żeby pobiegli - mówił Mateusz Matysiak. Uczestniczy bardzo pochlebnie wypowiadali się o imprezie. Podkreślali, że bardzo podoba im się połączenie patriotycznych obchodów ze sportem. - To taki nowoczesny patriotyzm - usłyszeliśmy od biegaczy. 

Biegowemu wydarzeniu towarzyszyły "II Mistrzostwa Gostynia w podciąganiu się na drążku". Wśród dzieci niekwestionowana liderką okazała się zeszłoroczna mistrzyni Zuzanna Skrzypczak. Wśród pań tytuł mistrzyni zdobyła Anna Dworniczak, a wśród panów Mateusz Bujak, który obronił zeszłoroczny tytuł.

Zanim sportowe emocje ogarnęły boisko na Górnej uczestnicy wysłuchali koncertu Orkiestry Dętej Miasta i Gminy Gostyń. Był to pewien powrót do przeszłości. Przed laty orkiestra rokrocznie - 3 maja koncertowała na os. Konstytucji 3 Maja. 

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

SpejsonSpejson

0 2

MichaL wyglada jak moj ziomek z rejonu grochowskiego. elo wojtas 22:08, 03.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KarolloKarollo

1 0

A kogo to obchodzi? 08:19, 04.05.2019


pitpit

0 0

Co ma wspólnego bieganie z patriotyzmem?
I co to jest nowoczesny patriotyzm?
Masakra 10:14, 05.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz