Zamknij
REKLAMA

Pamiętali również koledzy po fachu...

16:00, 07.11.2019 | MiS
Skomentuj
REKLAMA

Setne urodziny obchodzi dziś Franciszek Sobkowiak - mieszkaniec Domu Zdrowia i Spokoju w Szelejewie. W tym ważnym dniu byli z nim najbliżsi, przedstawiciele placówki, samorządu i leśniczy z Nadleśnictwa Karczma Borowa - instytucji, której pan Franciszek poświęcił całe swoje zawodowe życie.

Franciszek Sobkowiak urodził się 7 listopada 1919 roku we Francji. Wraz z żoną doczekał się czwórki dzieci, sześcioro wnucząt, ośmioro prawnucząt i aż sześcioro pra pra wnucząt. Całe swoje zawodowe życie pan Franciszek poświęcił Nadleśnictwu Karczma Borowa. Pracował w wielu leśniczówkach, ale ostatnie lata przed emeryturą spędził w Nadolniku - leśniczówce pomiędzy Poniecem a Oporówkiem. Po zakończeniu kariery zawodowej zamieszkał początkowo w Lesznie, potem w Poniecu, gdzie przebywał do stycznia 2019 roku.

Od kwietnia Jubilat jest mieszkańcem Domu Zdrowia i Spokoju w Szelejewie, bardzo lubianym i kontaktowym. - Mamy wielu mieszkańców, którzy dożyli godnego wieku, nawet ponad 90 lat, ale pan Franciszek jest pierwszy, który świętuje tak zacny jubileusz. Cieszymy się razem z nim. Życzymy mu teraz 200 lat! - usłyszeliśmy od kierownictwa DZiS.

W dniu urodzin pan Franciszek usłyszał wiele ciepłych słów nie tylko od najbliższej rodziny. Wójt Wiesław Glapka przekazał jubilatowi życzenia od całego samorządu, ale też list przesłany z kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego. Wyjątkowymi gośćmi byli przedstawiciele Nadleśnictwa Karczma Borowa. - Panie Franciszku 100 lat to czas, który dla większości z nas zwłaszcza na początku życiowej drogi wydaje się nie do osiągnięcia. To czas w którym można zebrać mnóstwo doświadczeń i mądrości, przeżyć chwile szczęścia i niezmierzonej radości. Dane było panu przeżyć cały wiek w naszej polskiej historii. (...) Tak długie życie jest kaplicą doświadczeń dla kilku pokoleń Polaków.- mówił przedstawiciel Nadleśnictwa Karczma Borowa. Na koniec wszyscy odśpiewali panu Franciszkowi gromkie 200 lat!

Setne urodziny były także wspaniałą okazją do wspomnień. A tych pan Franciszek ma bardzo wiele i chętnie o nich opowiadał. Był bardzo wzruszony całym wydarzeniem. - Ojciec odliczał dni do tych urodzin. Bardzo się cieszył na ten dzień, a my razem z nim. Trudno mówić o jakiejś recepcie na długowieczność, dla przykładu podam, że siostra mamy przeżyła 104 lata - mówił Jan Sobkowiak, syn pana Franciszka. - Z ojcem jest dobry kontakt, trochę słuch ma gorszy. Dużo czyta i to bez okularów, kupiliśmy mu puzzle, ale stwierdził, że nie chce mu się układać. - podsumował pan Jan.

Do najlepszch życzeń wielu radosnych dni, zdrowia i pogody ducha dla szanownego jubilata dołączają redakcja i czytelnicy portalu Gostyn24.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (6)

LeśnikLeśnik

14 1

dwieście lat Panie Franciszku. Widać las to najlepsza recepta na długowieczność. 17:52, 07.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jula Jula

8 0

Wszystkiego dobrego! Zdrówka ! 20:33, 07.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jola Jola

6 0

Słonecznych, dobrych dni. Zdrowia! 21:03, 07.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pani z lasu Pani z lasu

2 0

Wszystkiego Najlepszego dużo zdrowia ! Mój tata też był całe życie związany z lasem .:) 08:05, 08.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wwwwww

10 0

Szkoda ze nie mieszka z rodziną tyle wnuków prawnuków a na starość do domu opieki , to bardzo smutne .Zyczę dużo zdrowiai spokojnych dni
08:47, 08.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Obywatel GCObywatel GC

1 0

Wszystkiego Najlepszego ,Zdrówka i Wszelkiej pomyślności dla Wiekowego(Dokładnie) Jubilata. 09:24, 08.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA