Zamknij
REKLAMA

Popracujemy dłużej, święta wypadają niefortunnie i trudniej o długi weekend

10:57, 02.01.2020 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

W 2020 roku będziemy pracować o dwa dni dłużej niż w ubiegłym roku. Wszystko dlatego, że mamy rok przestępny, który potrwa nie 365, a 366 dni. Do tego będzie trudniej o długie weekendy. Dni wolne od pracy wypadają też wyjątkowo niefortunnie.

W tym roku łącznie przepracujemy aż 253 dni! Jednocześnie dni wolnych od pracy będzie 113. Kiedy najlepiej warto wziąć urlop? W 2020 roku będziemy obchodzić w Polsce 13 świąt, które zgodnie z ustawą będą wolne od pracy. Dlatego wcześniej trzeba pomyśleć o przedłużeniu świątecznego odpoczynku.

Pierwszy dzień nowego roku wypadł w środę, a kolejny wolny dzień to święto Trzech Króli - 6 stycznia, które przypada w poniedziałek. Wystarczyło wziąć dwa dni urlopu na dziś i piątek 2 stycznia, żeby cieszyć się dodatkowym tygodniem wolnego. Kto nie skorzysta niech żałuje, bo kolejna możliwość na dodatkowe "wolne"  pojawi się dopiero w kwietniu. Dokładnie na 12 kwietnia przypada Wielkanoc, następnego Lany Poniedziałek, czyli również dzień wolny od pracy. Weekend majowy będzie też wyjątkowo krótki. 1 maja wypada w piątek, a 3 maja w niedzielę. Nieco lepiej wygląda czerwiec. Święto Bożego Ciała, które w kalendarzu zaznaczone jest z datą 11 czerwca, czyli w czwartek. Wystarczy więc jeden dzień urlopu – 12 czerwca i można cieszyć się czterodniowym weekendem.

Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, czyli 15 sierpnia tym razem wypada w sobotę. Warto jednak pamiętać, że w przypadku kiedy święto przypada w sobotę, pracownik ma prawo do dodatkowego dnia wolnego od pracy. jego termin wyznacza jednak pracodawca.

Wszystkich Świętych w 2020 roku przypadnie w niedzielę,  za to 11 listopada, czyli Święto Niepodległości w środę. Jeśli więc dodatkowo weźmiemy czwartek i piątek wolny  (12 i 13 listopada), będziemy mogli cieszyć się kolejnym długim weekendem. Z kolei w grudniu nie ma co liczyć na długi wypoczynek. Święta Bożego Narodzenia ( 25 i 26 grudnia ) wypadają w piątek i sobotę. Jeśli weźmiemy sobie wolne w  Wigilię to skorzystamy z czterech dni wypoczynku. 

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone