Zamknij
REKLAMA

Dla nich to dzień szczególny. Każdego roku o tej porze, składają hołd swoim...

16:48, 10.01.2020 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

W Zespole Szkół Zawodowych uczczono 101. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, których placówka nosi imię. Każda rocznica wyjścia mieszkańców powiatu gostyńskiego do zwycięskiego zrywu, jest tam obchodzona w szczególny sposób. Podobnie było dzisiaj.

Społeczność szkolna Zespołu Szkół Zawodowych uczciła 101. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Co roku przedstawiciele szkoły składają wiązanki kwiatów w miejscach upamiętniających powstańców. Nauczyciele historii i wychowawcy prowadzą lekcje poświęcone temu zwycięskiemu zrywowi Wielkopolan - Mimo, że zwycięskie nie zawsze mające rangę wśród Polaków i mediów jak inne powstania nawet te przegrane, dlatego jako szkoła nosząca imię Powstańców Wlkp. mamy obowiązek podtrzymywania pamięci i przekazywania tradycji o powstańcach. - mówił Maciej Marcinkowski, dyrektor ZSZ Gostyń, który pokrótce przypomniał jak wyglądało wyjście do powstania ochotników z regionu gostyńskiego.

Od ponad 20 lat w placówce odbywa się konkurs wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Tylko w tym roku w konkursach udział wzięło 38 uczniów szkół podstawowych i średnich. Najlepsi otrzymali nagrody książkowe i rzeczowe. W kategorii szkół podstawowych najlepszymi bezdyskusyjnie okazali się uczniowie Zespołu Szkół w Piaskach zajmując całe podium. I tak I miejsce zdobył Maciej Konieczny, II miejsce Waldemar Łagódka, a III Anna Lewek. W kategorii szkół średnich I miejsce wywalczyła Patrycja Świdurska – ZSZ Gostyń, II miejsce zajął Jakub Olejnik – ZSO Gostyń, a trzecie Kacper Binek – ZSO Gostyń.

Wydarzenie zakończył montaż słowno-muzyczny pt. "Pożółkłe fotografie".

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

mily pan mily pan

0 0

Pozdrawiam Piekna Pania z ksiazka :* 11:20, 11.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

uczeń 1 klasy T.M. luczeń 1 klasy T.M. l

0 0

Pozdrawiam panią Aleksandrę ,uczyła mnie historii . ❤️❤️❤️❤️❤️ 16:54, 11.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone