Zamknij
REKLAMA

Dziś o tym przypomnieli... Te grupy są najbardziej narażone na przemoc

11:50, 19.11.2019 | MiS
Skomentuj
REKLAMA

19 listopada to Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci. W Gostyniu miał on w tym roku wyjątkowy charakter. W realizowanym przez samorząd projekcie wzięły udział dzieci i młodzież, a także osoby starsze i niepełnosprawne, które równie często narażone są na przemoc...

Po raz kolejny w gminie Gostyń realizowany był program społeczny  "Parasolka zaufania – edycja II". Celem projektu jest rozwój działań profilaktycznych mających podnieść świadomość dotycząca zjawiska przemocy w rodzinie. - Niestety w ostatnich latach coraz bardziej zaczyna dotykać różne grupy społeczne. Myślę, że podkreślenie problemu przez takie obchody, takie spotkania ma swoje znaczenie. To jest wskazanie problemu, który jest i istnieje w społeczeństwie, i z którym należy zdecydowanie walczyć i mówić o tym, że każda przemoc - zarówno fizyczna jak i słowna, każda agresja budzi agresję i stanowi zagrożenie dla rozwoju psychicznego dzieci a także dla dorosłych - mówił Grzegorz Skorupski, zastępca burmistrza Gostynia.

Z kolei kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przekonywał, że nic nie usprawiedliwia przemocy. - Nic nie usprawiedliwia przemocy w rodzinie. To ważna rzecz, o której warto pamiętać. (...) Nie można nikogo bić, popychać, kopać. (...) Chcę uwrażliwić was na temat przemocy w ten sposób, abyście wszyscy reagowali. Jeżeli będziecie widzieć, że ktoś kogoś bije, że ktoś kogoś krzywdzi w domu bądź szkole, macie społeczny obowiązek powiadomić o tym np. policje, albo zespół interdyscyplinarny. Warto o tym pamiętać abyśmy nie stali obojętnie obok przemocy - mówił do zgromadzonych w GOK Hutnik Karol Jasiak.

Od września dzieci i młodzież z gostyńskich placówek oświatowych, seniorzy z Dziennego Domu Senior+ a także osoby niepełnosprawne ze Środowiskowego Domu Samopomocy, brały udział m.in. w warsztatach tanecznych, teatralnych i psychologicznych. Dziś w Gostyńskim Ośrodku Kultury "Hutnik" podsumowano wszystkie te działania. - Obchodzimy dziś Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci. My rozbudowaliśmy je, o dzień przeciwdziałania przemocy wobec osób starszych i niepełnosprawnych. To osoby równie bardzo narażone na przemoc jak dzieci. Chodziło nam o zwrócenie uwagi na zjawisko przemocy ogólnej, rówieśniczej, starszych oraz aktywizacje lokalnego społeczeństwa - mówiła Magdalena Rajewska, pełnomocnik ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii z Urzędu Miejskiego w Gostyniu. Na scenie wystąpili uczestnicy projektu. Były wstępy wokalne, teatralne i nagrody dla tych, wszystkich, którzy brali udział w konkursach.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA