Zamknij

O puchar prezesa walczyło siedem drużyn. Liczyła się szybkość i duch walki

10:01, 17.09.2023 Lena Aktualizacja: 10:43, 17.09.2023
Skomentuj Foto: Gostyn24 Foto: Gostyn24

Szybkość i precyzja jest niebywale istotna w strażackich działaniach. Podczas II Międzygminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych o Puchar Prezesa OSP Dzięczyna ważna była też rywalizacja. Sportowemu wydarzeniu przyświecał ważny cel.

Rywalizacja podczas zawodów wyglądała nieco inaczej. Zabrakło bowiem sztafety, a zamiast tego strażacy wykonywali dwukrotnie tzw. "bojówkę”. O zwycięstwie decydował najkrótszy czas wykonania zadania. W wydarzeniu udział wzięło siedem drużyn, reprezentujących jednostki OSP z: Dzięczyny, Ludwinowa, Siemowa, Bukownicy, Sułkowic, Krzemieniewa i Siedlec.

Imprezie przyświecał ważny cel. Podczas trwania zawodów zbierane były pieniądze, które przeznaczone zostaną na zakup sprzętu AED, który będzie dostępny na terenie rekreacyjnym.

- Są to zawody międzygminne, do rywalizacji przystąpi siedem drużyn, które powalczą o puchar. Na miejscu czekają też stoiska gastronomiczne, gdzie można znaleźć wiele pyszności. Najmłodsi mogą korzystać z dmuchanych zamków. Podczas wydarzenia zbieramy na AED, który zawiśnie właśnie na Dzięczyńskim Terenie Rekreacyjnym. Mamy nadzieję, że nigdy się on nie przyda, ale lepiej być przezornym – powiedział Szymon Stróżyński, wiceprezes OSP Dzięczyna.

Podczas takich wydarzeń można zaobserwować, że działalnością straży pożarnej szczególnie zainteresowana jest młodzież.

- Działamy w MDP, żeby nauczyć się nieść pomoc innym, a w przyszłości zostać prawdziwymi strażakami. Chcemy pogłębiać swoją wiedzę związaną z działalnością straży. Dzięki działalności w MDP poprawiamy też swoją kondycję fizyczną. Dzisiaj jesteśmy tu oczywiście po to, aby wygrać i zrobić podczas konkurencji wszystko jak najlepiej, tak jak nas uczy prezes - mówiły dziewczęta z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Dzięczyna.

[ALERT]1694896927605[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

(Lena)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

Osp Osp

2 0

Kto tym razem nie dostał grochówki? 21:33, 17.09.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Wójt Wójt

2 0

Gola nie dostała bo ich nie było 16:11, 18.09.2023


0%