Zamknij

Wszyscy pragnęli być na jego miejscu. Nowy król z Krobi! Pokazał kto tu rządzi

13:22, 06.06.2023 mis Aktualizacja: 14:08, 06.06.2023
Skomentuj Foto: Gostyn24 Foto: Gostyn24

To było historyczne wydarzenie w Bractwie Kurkowym w Poniecu. Po raz pierwszy od reaktywacji, na miejscowej strzelnicy zorganizowano strzelanie o tytuł Króla Zielonoświątkowego Okręgu Leszczyńskiego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP. - Poniec jest mocny pod względem strzelania i nie oddajemy łatwo skóry - mówił Jakub Boguszyński, prezes Bractwa Kurkowego w Poniecu. 

Bracia i siostry z dwunastu bractw kurkowych zrzeszonych w okręgu leszczyńskim zjechało do Ponieca, by wziąć udział w strzelaniu o tytuł Króla Zielonoświątkowego Okręgu Leszczyńskiego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP. 

- To u nas pierwsze strzelanie o tytuł króla okręgu leszczyńskiego po reaktywacji bractwa w 2009 roku. W zeszłym roku nasz brat Jurek Szwarczyński wystrzelał ten tytuł w Rydzynie, dlatego spotkaliśmy się w Poniecu - przyznał Jakub Boguszyński, prezes Bractwa Kurkowego w Poniecu.

- Przyjechać mógł każdy brat czy siostra z okręgu, by zawalczyć o tytuł - Poniec jest mocny pod względem strzelania i nie oddajemy łatwo skóry - dodał.

Nowym Królem Zielonoświątkowego Okręgu Leszczyńskiego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP został Krzysztof Łabusinski z Krobi. Mistrzem Młodzieżowym, czyli Księciem - Maksymilian Kuropka z Ponieca.

Tytuł mistrza Okręgu Leszczyńskiego wywalczył Filip Kędziora, natomiast Wielki Order Bractwa Kurkowego w Poniecu i tarczę ufundowaną przez Grażynę i Krzysztofa Boguszyńskich zdobył Jacek Gilewski.

To nie jedyna duża impreza w ponieckim bractwie, jaka ma odbyć się w tym roku. W planach jest jeszcze strzelania o tytuł Króla Żniwnego Okręgu Leszczyńskiego.

[FOTORELACJA]10226[/FOTORELACJA]

Do okręgu leszczyńskiego należą bractwa z: Wolsztyna, Borku Wlkp., Jarocina, Ponieca, Krobi, Jutrosina, Rydzyny, Mieszkowa, Włoszakowic, Rawicza, Śmigla, Kościana. W sumie zrzeszają ponad 300 członków. 

[ALERT]1686050515813[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

(mis)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%