Zamknij

Mieszkał tam kilka lat i potwierdza... Jeśli ktoś nie wierzy zaprasza w niedzielę

09:48, 28.04.2023 Adrian Femiak Aktualizacja: 09:50, 28.04.2023
Skomentuj Foto: Gostyn24/Canva/Fotomontaż Foto: Gostyn24/Canva/Fotomontaż

Sen z powiek mieszkańcom ul. Polnej a także kierowcom poruszającym się w tej części miasta, spędzają auta zaparkowane wzdłuż drogi. O rozwiązanie kłopotliwej sytuacji upomniał się jeden z ponieckich radnych.

Sprawa jest prosta - mieszkańcy ul. Polnej w Poniecu, domagają się postawienia znaku zakazu zatrzymywania się lub postoju w ciągu ulicy Polnej, od posesji nr 2 do krzyżówki z ul. Szkolną i Marszałka Focha.

- W uzasadnieniu mieszkańcy podają fakt, że samochody parkujące po prawej stronie powodują, iż kierowca chcący dojechać do Ponieca musi z ulicy Polnej skręcić na lewą stronę drogi, która przechodzi w tym miejscu w ostry łuk, co powoduje brak widoczności ze strony przeciwnej i powoduje potencjalne zagrożenie dla poruszających się pojazdów – wskazywał Jerzy Kusz, przewodniczący rady miejskiej w Poniecu.

Z tego typu utrudnieniami, mieszkańcy najczęściej mają borykać się w niedzielę. Zapewne wiąże się z faktem, iż w okolicy zlokalizowany jest kościół pw. Chrystusa Pana. Dodatkowo w pobliżu znajduje się miejscowe centrum kultury oraz ośrodek sportu, co również może potęgować nagromadzenie samochodów.

- Mieszkałem kilka lat w tym miejscu i nie raz też się męczyłem w ten sposób. W tym czasie kiedy tam mieszkałem, nie było tylu samochodów. W tej chwili samochodów przybywa i rzeczywiście jest to naprawdę problem. Jeżeli ktoś ma jakieś wątpliwości to zapraszam w niedzielę. Wtedy zobaczy o co chodzi. (…) Osobiście jestem przeciwnikiem nadmiernego ustawiania znaków, bo tych znaków na jednej drodze jest czasami za dużo, ale tam faktycznie występuje sytuacja kolizyjna – przekonywał szef rady miejskiej, składając na ręce burmistrza odpowiedni wniosek.

[ALERT]1682665994652[/ALERT]

 

(Adrian Femiak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

ffffff

4 0

W gostyniu proszę też te znaki postawić na osiedlach domów jednorodzinnych. Każdy ma podjazd i zamiast parkować na swoich posesjach to parkują na ulicy.
A bezmyślność taka prowadzi do potrąceń lub innych tragedii.
Jeszcze może gdyby parkowały osobowe auta w taki sposób to ok, ale nie busy. Nic kompletnie nie widać. zza nich. 11:47, 28.04.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%