Zamknij
REKLAMA

Nigdy nie mieli takiego obowiązku. To ich wyłącznie dobra wola. Co więc robić z...

14:19, 07.01.2021 | M.S
Skomentuj Foto: Canva
REKLAMA

- Czy w związku z pandemią wprowadzono przepisy, które zakazują aptekom odbioru przeterminowanych leków? - Takie pytanie zadała nam jedna z Czytelniczek wysyłając wiadomość na Alert24. Okazuje się, że apteki nie mają w ogóle obowiązku odbierania przeterminowanych i niewykorzystanych leków. To ich wyłącznie dobra wola.

Przeterminowane lekarstwa nie mogą być wyrzucane do kontenerów i worków na odpady komunalne. Powód? Są niebezpieczne, dlatego powinny trafiać w odpowiednie miejsca. Ostatnio jedna z Czytelniczek Gostyn24 próbowała zostawić przeterminowane leki aptek. Usłyszała, że to niemożliwe choć wskazana przez nią placówka znajduje się w spisie punktów uczestniczących w zorganizowanym przez Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego systemie zbiórki przeterminowanych i niewykorzystanych lekarstw.

- Czy w związku z pandemią wprowadzono przepisy, które zakazują aptekom odbioru przeterminowanych leków? Przy okazji realizacji recepty, chciałam w aptece (...) oddać przeterminowane leki. Niestety pojemnika nie było. Pani farmaceutka stwierdziła, że w związku z epidemią przeterminowanych leków nie przyjmują. Mam wrażenie, że epidemia to jest tylko pretekst, żeby pozbyć się problemu i nie realizować obowiązku odbioru starych medykamentów. Ale może się mylę. Co w takim razie z nimi zrobić? - napisała na Alert24 jedna Czytelniczek.

Okazuje się, że odbiór przeterminowanych leków przez poszczególne apteki to kwestia wyłącznie ich dobrej woli. - Apteki nie mają obowiązku współpracy ze Związkiem w zakresie przyjmowania przeterminowanych i niewykorzystanych leków. To jest dobrowolna współpraca między Związkiem a właścicielami aptek - mówił Eugeniusz Karpiński, przewodniczący KZGRL, dodając, że przeterminowane i niepotrzebne leki każdy mieszkaniec może zostawić również w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. W przypadku gminy Gostyń jest to PSZOK w Goli.

[ALERT]1610025527706[/ALERT] 

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

ZenekZenek

18 1

😁😁to wprost śmieszne ,aby z dwoma blistrami i jedna fiolką jechać 10 km do Goli aby pozbyć się problemu 15:08, 07.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

nnnn

3 1

Zgadza się. Gdyby to był worek starych leków, to ok. Ale jak mam 1-2 opakowania, to w życiu nie pojadę z tym do Goli. 16:41, 07.01.2021


GoayekGoayek

6 3

Kupować mniej, to wtedy znowu zaczną odbierać, wszędzie tylko wciskają i reklamują lekarstwa 15:23, 07.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KarasKaras

5 1

Do śmieci i finał, od tego są a w Goli gdzie wylądują? Też w śmieciach 18:07, 07.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Obywatel Obywatel

1 3

Do kubła wywalać i tak dawno ziemia jest zanieczyszczona przez ścieki ! 22:04, 07.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%