Zamknij
REKLAMA

Dziś handlowa niedziela! Pamiętajmy o obostrzeniach. Sklepy mają też obowiązek...

09:35, 28.03.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Większość niedziel w roku jest niehandlowa. Są jednak wyjątki, jednym z nich jest niedziela 28 marca. Dziś, na tydzień przed Wielkanocą przypada druga handlowa niedziela w 2021 roku. Z uwagi na pandemię koronawirusa nie wszystkie sklepy są otwarte.  

Od 2020 r. zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w siedem niedziel w roku. Dziś, w niedzielę 28 marca, sklepy są otwarte, jednak nie wszystkie. Od soboty 27 marca do piątku 9 kwietnia obowiązują nowe obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa. Zamknięte są sklepy budowalne i meblowe o powierzchni powyżej 2000 m kw., a także zakazana jest działalność salonów fryzjerskich i urody, salonów kosmetycznych, studiów tatuażu oraz piercingu. Centra i galerie handlowe pozostają zamknięte, z wyjątkiem działających w nich m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni. W placówkach handlowych, na targu lub poczcie obowiązują nowe limity osób: 1 osoba na 15 m kw. w sklepach do 100 m kw. oraz 1 osoba na 20 m kw. w sklepach powyżej 100 m kw.

We wszystkich otwartych placówkach handlowych obowiązuje wymóg noszenia maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Sklepy mają obowiązek udostępniać klientom podczas zakupów rękawiczki jednorazowe i płyny do dezynfekcji dłoni.

Dodajmy, że w tym roku sklepy będą otwarte jeszcze w ostatnią niedzielę kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie.

Źródło: PAP

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%