Zamknij

Tradycją na rozpoczęcie sezonu stały się mikołajkowe zabawy. Nie inaczej było w tym roku. Początkowo imprezę planowano na niedzielę, ale...

11:58, 05.12.2022 mis Aktualizacja: 13:41, 05.12.2022
Skomentuj Foto: Gostyn24.pl Foto: Gostyn24.pl

Łyżwiarski sezon na gostyńskim lodowisku zainaugurowały mikołajkowe zabawy, których termin zmieniono z dnia na dzień. Wszystko przez niedzielny mecz polskiej reprezentacji na Mundialu. Do końca sezonu nie zabraknie jednak cyklicznych imprez, a dzieci będą mogły brać udział w doskonaleniu jazdy na łyżwach z gostyńską drużyną hokejową.

Gostyńskie lodowisko funkcjonuje już od ponad dekady. Tradycją rozpoczęcia sezonu stały się mikołajkowe zabawy. Nie inaczej było w tym roku. Początkowo imprezę zaplanowano na niedzielę 4 grudnia, ale ostatecznie przeniesiono otwarcie na sobotę, co mogło mieć wpływ na niższą frekwencję.

- Na pierwszej sesji łyżwiarskiej bawiło się z nami ponad 60 dzieci, na drugiej już około 30 młodych ludzi. Faktycznie termin przełożyliśmy, ale było to podyktowane wyższą siłą, bo każdy chciał dopingować naszej reprezentacji na Mundialu - mówił Wojciech Walkowiak z OSiR Gostyń.

W zabawach i konkurencjach na lodzie brały udział zarówno dzieci jak i ich rodzice.  

W tym sezonie łyżwiarskim organizowane będą również cykliczne zajęcia doskonalenia jazdy na łyżwach dla dzieci z gostyńską drużyną hokejową "Tygrysy".   

- Dzieci radzą sobie zdecydowanie lepiej na lodzie niż ponad 10 lat temu, kiedy ruszyło lodowisko. Duża grupa dzieci nauczyła się jeździć na łyżwach, na lodowisku prowadzone są lekcje wychowania fizycznego, a teraz dodatkowo dzieci mogą ćwiczyć z gostyńskimi "Tygrysami". Mamy też znacznie mniej wypadków na lodowisku, a to oznacza, że dzieci jeżdżą coraz lepiej - mówił  Wojciech Walkowiak z OSiR Gostyń.

[FOTORELACJA]9857[/FOTORELACJA]

[ALERT]1670237890361[/ALERT]

(mis)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%