Zamknij
REKLAMA

W kilkudniowych rozgrywkach udział wzięło blisko 200 zawodników z kraju i z Czech. Z dobrej strony zaprezentowali się gostynianie

14.52, 14.11.2022 mis Aktualizacja: 14.56, 14.11.2022
Skomentuj Foto: KS Start Gostyń
REKLAMA

Choć konkurencja była to znakomicie zaprezentowali się zawodnicy KS Start Gostyń podczas jubileuszowego Memoriału Józefa Zybera i Jarosława Sobierajskiego, jaki odbył się w gostyńskiej kręgielni. W rozgrywkach udział wzięła rekordowa liczba blisko 200 zawodników z kraju oraz reprezentacja z Czech. 

W gostyńskiej kręgielni rozegrano XX Memoriał Józefa Zybera i Jarosława Sobierajskiego. Turniej był nie tylko jubileuszowym ale też rekordowy pod względem startujaychc.  W zawodach wzięło 198 zawodniczek i zawodników z 11 klubów, a także tradycyjnie reprezentacja SKK Promator Nachod z Czech. 

- Turniej był też bardzo udany dla Klubu Sportowego Start Gostyń - mówi Marek Podyma z KKS Gostyń.

W kategorii dziewczynek zdecydowanie najlepsze były bliźniaczki w KK Dziewiątka-Amica Wronki - Kaja i Maja Zastróżne. Spośród zawodniczek "Startu" bardzo dobre piąte miejsce zajęła Zuzanna Zielińska, a punktowane 7 i 8 miejsca zajęły Lena Wajn i Gabriela Porzucek. Wśród chłopców zwyciężył Dawid Frąk z KK Wrzos Sieraków, a drugie miejsce reprezentant Gostynia - Igor Poznański.

W kategorii młodziczek podium należało do zawodniczek KS Start. Pierwsze miejsce zajęła Oliwia Ptak, druga była Zuzanna Zielińska a piąta Zofia Kuc.

- W kategorii młodzików nasi zawodnicy nie osiągają jeszcze tak dobrych wyników. Najlepszy z naszych reprezentantów Wojciech Pernak zajął piętnaste miejsce wśród czterdziestu zawodników - mówi Marek Podyma z KS Start Gostyń.

[FOTORELACJA]9817[/FOTORELACJA]

Kolejna kategoria wiekowa to juniorki i juniorzy młodsi. Również w tej kategorii z bardzo dobrej strony pokazali się nasi zawodnicy. Wśród juniorek młodszych zwyciężyła Justyna Beksińska w SKK Polonia 1912 Leszno. Trzecie miejsce zajęła zawodniczka "Startu" Wiktoria Poznańska. Po nieco pechowym finale dwunaste miejsce zajęła Aleksandra Kuc.

- Bardzo dobrze zagrał zawodnik Startu Gostyń Mateusz Ptak, który z rezultatem 1201 strąconych kręgli (w eliminacjach 609) w pokonanym polu pozostawił reprezentanta Polski na Mistrzostwach Świata w Estonii Gabriela Zastawnika z BOSiR Brzesko. Powoli do dobrej formy wraca po kontuzji inny nasz zawodnik Dominik Dutkiewicz, który tym razem musiał się zadowolić dziesiątym miejscem - mówi Marek Podyma.

Na zakończenie zawodów wręczono nagrody indywidualne dla najlepszej techniczki i najlepszego technika tj, zawodniczki i zawodnika którzy uzyskali najlepszy wynik w zbieranych. Zostali nimi Barbora Lokvencova z Primatora Nachod i Mateusz Ptak ze "Startu" Gostyń. Wybrano również najlepszych reprezentantów Gostynia. Zostało nimi rodzeństwo Oliwia i Mateusz Ptak. 

Dobre starty gostynian spowodowały, że w kategorii klubowej KS Start Gostyń zajął zdecydowanie pierwsze miejsce.

[ALERT]1668431990178[/ALERT]

(mis)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


JulaJula

4 0

Gratulacje dla wszystkich🙂 18:08, 14.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jaja

4 0

Brawo dzieciaki. Tak trzymać. 21:38, 14.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Knut Knut

0 0

Burmistrz ma uszy jak myszka Miki. Eee to chyba nos tej świnio krowy 17:24, 17.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%