Zamknij
REKLAMA

Od dawna na to pracował...

15:26, 29.10.2019 | MiS
Skomentuj
Foto: Facebook SWG
REKLAMA

Tworzył klub Sporty Walki Gostyń od zera. Trenerem był tam od zawsze. Tomasz Dylak, bo o nim mowa od wczoraj jest również trenerem Kadry Narodowej Juniorek. Tak zdecydował Polski Związek Bokserski, który postanowił zaufać Tomaszowi Dylakowi mimo jego młodego wieku.

Tomasz Dylak przez cztery lata pracował jako asystent Kadry Polski z wszystkimi grupami wiekowymi, a trzy lata jako trener główny Kadry Wielkopolski. Od wczoraj gostynianin jest trenerem Kadry Narodowej Juniorek. - Tak, jest to ogromne wyróżnienia dla mnie. Już jakieś pół roku temu mówiło się, że mogę zostać trenerem Kadry Juniorów, to jakoś upadło, ale jakiś miesiąc temu dostałem informację, że Polski Związek Bokserski myśli o mojej osobie jako trenerze Kadry Narodowej Juniorek, były rozmowy z prezesami i z szefami wyszkolenia i wczoraj zapadła oficjalna decyzja - mówi Tomasz Dylak z SWG. - Moim minusem jest pewnie wiek, ponieważ jestem jednym z najmłodszych trenerów w Polsce, a tu stanowisko trenera Kadry Narodowej. Ważnym aspektem były sukcesy moich zawodników przez ostatnie lata, to nie pozostało bez echa. Dzięki moim zawodnikom, moja pozycja jako trenera wzrosła - dodaje Tomasz Dylak.

Choć Tomasz Dylak będzie związany z kadrą narodową to z gostyńskim klubem nie zamierza się żegnać. - Ten klub to coś co stworzyłem od zera i zawsze tu będę trenerem, a osoby ćwiczące w grupie zawodniczej są dla mnie, jak moje dzieci, więc dalej będę o nie dbał - zapewnia gostynianin dodając, ze od pewnego czasu przygotowywał się na taką zmianę w życiu. - Przeczuwając, że taka sytuacja może nastąpić "wychowałem" asystenta w klubie, którym jest Michał Kosowicz - mój dawny podopieczny, który zrobił potrzebne kursy i od roku czasu pomaga mi w klubie. Teraz jego obowiązki się zwiększą, ale wierzę, że jest już na to gotowy. Ja będę wszystko nadzorował i koordynował. I mogę zapewnić, że rok 2020 będzie bardzo dobrym rokiem dla SWG - podsumował trener Tomasz Dylak z SWG.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

KolejorzKolejorz

18 14

Gratulacje. 16:05, 29.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MkMk

16 10

Gratulacje.w pelni zasluzone ... 17:33, 29.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jaja

8 7

banda decydentów żałuje chłopakowi że coś osiągnął trzeba tak jak on trenować siebie i innych mieć pasje a nie siedzieć na kanapie pić piwo i mieć żal do całego świata 10:51, 30.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz