Przy Starej Gazowni w Krobi znów zrobiło się gwarno, kolorowo i radośnie. Wszystko za sprawą Europejskiego Pikniku Integracyjnego, wyjątkowego wydarzenia, które z okazji Dnia Europy zgromadziło lokalną społeczność, instytucje pomocowe, przedstawicieli władz i mieszkańców w każdym wieku. To był dzień pełen uśmiechów, emocji, dobrego jedzenia i wspólnych wartości, które jak podkreślali organizatorzy budują europejską wspólnotę.
Piknik rozpoczął się symbolicznie – wspólnym odśpiewaniem "Ody do radości”, hymnu Unii Europejskiej. Nie zabrakło też licznych gości, w tym przedstawicieli powiatu gostyńskiego, a także reprezentantów władz gminy Krobia. Obecne były delegacje zaprzyjaźnionych domów pomocy społecznej, przedstawiciele PCPR w Gostyniu, Gminna Rada Seniorów, dzieci z przedszkola, żłobka i bliscy uczestników wydarzenia.
Wiceburmistrz Marcin Krzyżostaniak w swoim wystąpieniu nawiązał do wspólnych wartości, jakie reprezentuje Unia Europejska, przypominając, że budowanie wspólnoty to nie tylko obowiązek instytucji, ale codzienna praca wszystkich obywateli.
[FOTORELACJA]13114[/FOTORELACJA]
– Czym dla nas jest Unia? To wspólnota, bezpieczeństwo, przeciwdziałanie przemocy, solidarność – mówił. – Wczoraj obchodziliśmy 80. rocznicę zakończenia II wojny światowej, dziś łączymy pokolenia, by pokazać, że jesteśmy jednością. Nie zapominajmy, że Europa to także nasze małe ojczyzny, nasze tradycje, kultura i tożsamość. I właśnie taka powinna być Unia – wspólnotą wspólnot.
Na uczestników wydarzenia czekały liczne atrakcje, występy artystyczne, gry i zabawy integracyjne, animacje, poczęstunek oraz warsztaty tematyczne promujące wartości europejskie i lokalne inicjatywy społeczne. Dzień spędzony w atmosferze otwartości i wspólnego świętowania był nie tylko okazją do radości, ale też ważnym przypomnieniem o tym, jak wiele łączy mieszkańców Krobi z resztą Europy.
Piknik został zorganizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy i Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krobi, przy wsparciu samorządów.
[ZT]79181[/ZT]
[ZT]79152[/ZT]
[ZT]79151[/ZT]
[ALERT]1746790111358[/ALERT]
1 0
Czy Nord Stream 2 było wyrazem solidarności? Czy realizacja założeń Paktu Migracyjnego ma przeciwdziałać przemocy? Czy polityka UE zmierza do ograniczania suwerenności państw członkowskich? Czy umowa z Mercosur jest wyrazem solidarności z polskimi i europejskimi rolnikami? Co z założeniami Zielonego Ładu i opłatami za emisją dwutlenku węgla ETS2 i w konsekwencji obciążaniem kosztami wszystkich Polaków? Czy dostaniemy reparacje wojenne od Niemiec? I wiele innych ważnych kwestii... UE już dawno odeszła od wartości, które przyświecały jej założycielom.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz