Siostry służebniczki z Podrzecza otworzyły swoje gościnne progi i zorganizowały festyn. W tym roku impreza miała szczególny charakter, gdyż przypadła w 25. rocznicą beatyfikacji bł. Edmunda Bojanowskiego. Wydarzenie jak zawsze obfitowało w moc atrakcji. Były śpiewy, tańce i spotkanie z bajkowymi bohaterami.
Festyn z błogosławionym Edmundem Bojanowskim, siostry służebniczki zorganizowały na terenie Przedszkola Niepublicznego Ochronka w Podrzeczu, a poprzedziła go uroczysta msza święta. Chętnych do przybycia w gościnę do sióstr nie brakowało, bo wraz z upływającym czasem, ich liczba tylko rosła. Zaś atrakcji dla gości nie brakowało.
Kto chętny mógł podziwiać okolicę w ramach przejażdżki powozem bł. Edmunda Bojanowskiego, zaprzęgniętego w dwa piękne konie. Z tej wyjątkowej przygody korzystali najmłodsi, jak i ci nieco starsi. Zaś na scenie w swoich występach artystycznych królowały zarówno siostry służebniczki, jak i dzieci.
Zaś punktem kulminacyjnym, który w szczególność do gustu przypadł najmłodszej części festiwalowej gawiedzi, było pojawienie się bajkowych bohaterów m. in. psa Pluto, Kaczora Donalda czy Myszki Miki. To wraz z bajkowymi postaciami maluchy szukały skarbu Kapitana Hooka czy oddawały się licznym grom i zabawom. Była to także świetna okazja, ażeby pstryknąć sobie pamiątkową fotkę z ulubionym bohaterem. Najmłodsi szaleli także podczas piana party.
Nie brakowało także chętnych, którzy zasiedli za sterami wozu bojowego z OSP Piaski czy wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez leśników. Zaś na głodnych i spragnionych czekały smakowitości w stoiskach gastronomicznych.
[FOTORELACJA]11754[/FOTORELACJA]
Spotkanie sióstr służebniczek z lokalną społecznością miało jeszcze wymiar – duchowy. Impreza odbyła się bowiem w czasie obchodów 25. rocznicy beatyfikacji bł. Edmunda Bojanowskiego.
Błogosławiony Edmund Bojanowski urodził się 14 listopada 1814 w Grabonogu koło Gostynia. Był założycielem Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Marii Panny. Jako 36 – letni świecki mężczyzna 3 maja 1850 r., otworzył uroczyście ochronkę w Podrzeczu i założył Bractwo Ochroniarek. W Grabonogu założył „Dom miłosierdzia” dla sierot, ponadto apteki dla biednych, wypożyczalnie książek oraz czytelnie. Gromadził zgłaszające się do niego dziewczęta i przygotowywał je do pracy w swoim dziele. Wpajał im mocnego ducha wiary i uczył praktyk religijnych, takich jak modlitwa, rachunek sumienia, czytanie duchowne, medytacja oraz wzajemna miłość, a po pewnym czasie postanowił założyć zgromadzenie zakonne Sióstr Służebniczek Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej. Beatyfikacji Edmunda Bojanowskiego dokonał Ojciec św. Jan Paweł II 13 czerwca 1999 r. w Warszawie, podczas VII pielgrzymki do Polski,
- Apostolstwo miłosierdzia wypełniło (…) życie bł. Edmunda Bojanowskiego. (…) Wiedziony pełnym wrażliwości rozeznaniem potrzeb, dał początek licznym dziełom wychowawczym, charytatywnym, kulturalnym i religijnym, które wspierały materialnie i moralnie rodzinę wiejską. Pozostając świeckim człowiekiem, założył dobrze w Polsce znane Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej. We wszystkich działaniach kierował się pragnieniem, by wszyscy ludzie stali się uczestnikami odkupienia. Zapisał się w pamięci jako „serdecznie dobry człowiek” (…). Dał przykład ofiarnej i mądrej pracy dla człowieka, Ojczyzny i Kościoła – powiedział wtedy o Edmundzie Bojanowskim, Ojciec Święty.
[ALERT]1718611676543[/ALERT]
1 0
Aż się roi od samorządowców . No no no .