Zamknij

Historia dzieje się na naszych oczach. To bezprecedensowa inwestycja w gminie...

07:00, 01.05.2023 mis Aktualizacja: 10:12, 01.05.2023
Skomentuj Foto: Gostyn24 Foto: Gostyn24

- To bezprecedensowa inwestycja, która ma na celu poprawienie jakości naszego życia - mówił burmistrz Jacek Widyński, podczas konferencji prasowej dotyczącej przebudowy dróg, chodników oraz parkingów, w ośmiu miejscowościach na terenie gminy. Nie tylko przedstawiono zakres prac, które firma ma wykonać w ciągu trzynastu miesięcy, ale podpisano też stosowne umowy. 

W ramach zadania przebudowane zostanie skrzyżowanie dróg ulic Rydzyńskiej i Ogrodowej, ul. Bojanowskiej oraz ul Gostyńska Szosa w Poniecu, ponadto w miasteczku powstanie parking przy kościele pw. Chrystusa Króla. Inwestycje planowane są również siedmiu wsiach. Przebudowane zostaną drogi w Miechcinie, Teodozewie,  Zawadzie, Dzięczynie oraz na odcinku Żytowiecko – Rokosowo. Są to zarówno drogi gminne, jak i powiatowe. Ponadto zmodernizowane zostaną chodniki przy drogach powiatowych w Łęce Wielkiej oraz Szurkowo.

Jak podkreślał burmistrz Jacek Widyński, to inwestycja o bezprecedensowej dla gminy skali oraz przy ogromnym  zaangażowaniu środków z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład i budżetów dwóch samorządów - gminy Poniec oraz powiatu gostyńskiego.

- To bezprecedensowa inwestycja, która ma na celu poprawienie jakości naszego życia, mieszkańców gminy Poniec i całego powiatu gostyńskiego oraz osób, które korzystają z naszej infrastruktury drogowej - powiatowej i gminnej - mówił burmistrz Jacek Widyński.

- Dzięki tym inwestycjom wykonamy, przebudujemy oraz wyremontujemy ponad 6 km dróg gminnych i powiatowych. Powstaną nowe ciągi pieszo-rowerowe o łącznej długości 700m oraz budowa oraz chodniki z kostki brukowej o łącznej długości 1,3 km - to nasz wspólny interes  Powiatu i Gminy Poniec, abyśmy mogli jako mieszkańcy poruszać się bezpiecznie do placówek oświatowych i zakładów pracy - podkreślał włodarz gminy Poniec.

[FOTORELACJA]10132[/FOTORELACJA]

Całkowity koszt inwestycji to kwota blisko 10,2 mln zł z czego 7 mln 410 tys. zł to środki rządowe, a pozostała kwota ponad 1,7 mln zł to środki własne gminy Poniec oraz kwota 974 tys. zł to środki z budżetu powiatu gostyńskiego. 

Podczas konferencji starosta Robert Marcinkowski przekazał burmistrzowi uchwałę, w której radni wyrazili zgodę na przekazanie środków.

- Historia Ponieca, powiatu gostyńskiego dzieje się na naszych oczach. Tak jak powiedział pan burmistrz, te inwestycje mają wymiar historyczny z dwóch względów - po pierwsze kwota, po drugie kompleksowe podejście - mówił starosta Robert Marcinkowski. - Chciałbym podziękować i pogratulować gminie Poniec, że w jednym projekcie skupiła szereg ważnych inwestycji dla mieszkańców różnych miejscowości. Nie tylko stolicy gminy, ale też mniejszych miejscowości. (...) Mieszkańców nie interesuje, kto jest właścicielem drogi, czy należy do gminy czy do powiatu, czy płytka jest lewicowa czy prawicowa. Mieszkańców interesuje lepsza jakość życia - podsumował włodarz powiatu gostyńskiego. 

Pierwsze prace firma Strabag rozpocznie po długim weekendzie majowym. Budowlańcy pojawią się w Łęce Wielkiej i Szurkowie, a także w Dzięczynie. Czas realizacji zadania to 13 miesięcy od dnia podpisania umowy, najpóźniej do 28 maja 2024 roku.

[ALERT]1682877402968[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

(mis)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(8)

Absolwent z dawnych Absolwent z dawnych

3 3

Elegancko uczniowie i nauczyciele, szacun. Ale Panie Starosto na litość. Daj Pan w końcu dyrektorowi trochę kasy żeby naprawił te siatki (piłkowchwyty) wokół boiska, przecież to nie majątek. Szkoła na takim poziomie a wygląda to jak po wybuchu bomby. 09:22, 01.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kocham PiSKocham PiS

3 0

Brawo. W końcu Polska powiatowa się rozwija a nie tylko wielkie miasta. Nieudacznicy z PO niech się uczą. 12:44, 01.05.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PytaPyta

0 1

Skoro D mają cie od 8 lat to musi być miłość, tylko po co się tak z tym afiszować. 🤣 15:37, 01.05.2023


małe pytankomałe pytanko

2 0

Szkoda tylko, że brak praworządności i stołki dla swoich ( niekompetentnych) tak łatwo rozdzielają! A pieniądze dają, bo zbliżają się wybory? 15:50, 01.05.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JankaJanka

0 0

mam nadzieję, że masz na myśli pis? 15:52, 01.05.2023


MłotMłot

2 0

PO nigdy nie miało pieniędzy ani przed wyborami ani po. Po prostu nie umieli rządzić. A tusk poniesie klęske ludzie pamiętają jak fatalnie rządził. 16:06, 01.05.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LpkLpk

1 0

Racja🙂 16:08, 01.05.2023


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


0%