Zamknij

Dary natury na Kołku, tylko otwarcia wiaty zabrakło. Był za to czas, żeby...

09:21, 18.09.2023 Lena Aktualizacja: 11:30, 18.09.2023
Skomentuj Foto: Gostyn24 Foto: Gostyn24

Mieszkańcy wsi Babkowice połączyli integrację z odpoczynkiem na łonie natury. Wszystko za sprawą biesiady pod nazwą "Ryba w miodzie, dary natury na Kołku w Babkowicach". Atrakcji i wyjątkowych smakołyków było pod dostatkiem.

Wydarzenie zostało zorganizowane przy współpracy Rady Sołeckiej w Babkowicach oraz Stowarzyszenia Wędkarskiego ,,Nasz Kołek”. Celem imprezy była integracja mieszkańców połączona z poznawaniem natury i tego, co może nam ona zaoferować.

- Dzisiaj, tak jak mówi nazwa imprezy, będziemy biesiadować i poznawać dary natury. Chcemy, aby to wydarzenie zintegrowało dużą liczbę osób. Chcemy pokazać, że natura jest na wyciągnięcie ręki, że możemy z niej korzystać i czerpać wiele korzyści leczniczych oraz terapeutycznych - Marta Turbańska-Matysiak, koordynatorka projektu.

Na terenie słynnego "Kołka” każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie.

[FOTORELACJA]10460[/FOTORELACJA]

- Mamy stoiska lokalnych wystawców i punkt gastronomiczny. Najwięcej atrakcji czeka oczywiście na najmłodszych, ale będzie też prelekcja o miodzie, a także o ziołach i o serach. Pani dietetyk będzie udzielać porad z zakresu żywienia - mówiła Karina Pieprzyk, koordynatorka projektu.

Przybyli mogli spróbować ciekawego dania - zupy rybnej z miodem. Nie zabrakło też stoiska wędkarskiego.

- Dziękuję za zaproszenie na tę imprezę, która jest uwieńczeniem całego projektu. Wyrastacie na prawdziwych liderów w naszej gminie jeśli chodzi o życie społeczne. Macie tutaj wspaniałych ludzi, którzy mają wiele pomysłów, ja je oczywiście wspieram, bo jeśli mieszkańcy chcą działać, to trzeba pomóc. Kilka lat temu w tym miejscu był mały ,,grajdołek” zarośnięty drzewami, a dziś mamy piękny zbiornik ze wspaniałym otoczeniem – podsumował Grzegorz Matuszak, wójt gminy Pępowo.

Podczas imprezy można było zobaczyć, że ku końcowi zmierza budowa wiaty rekreacyjnej, która będzie miejscem spotkań mieszkańców Babkowic.

[ALERT]1695021629448[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

(Lena)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%