W cukrowni Gostyń, należącej do Pfeifer & Langen Polska, w której dwa tygodnie temu doszło do groźnego pożaru, rozpoczęła się kampania buraczana. Przewiduje się, że będzie to jedna z dłuższych kampanii ostatnich lat.
Rozpalono piec wapienny w cukrowni w Gostyniu.
- To symboliczny moment rozpoczęcia kampanii buraczanej. 23 sierpnia planujemy zacząć kroić buraki, aby następnie wydobywać z nich cukier – mówi Jacek Sobczyński, dyrektor ds. produkcji podstawowej w Pfeifer & Langen Polska.
Tegoroczna kampania rozpoczyna się wcześniej niż w zeszłym roku. Okazuje się, że buraki cukrowe w tym roku mocno obrodziły - szczególnie w rejonie Wielkopolski. Wpływ na to miały warunki pogodowe - odpowiednia ilość opadów i wysokie temperatury.
- Aby nie powtórzyć błędów z ubiegłego roku, w trakcie tej kampanii bardzo istotne będą szczególna dbałość o jakość zbioru surowca, terminowe wykopanie buraków oraz zabezpieczenie pryzm - mówi Mirosław Paluch, dyrektor ds. surowcowych Pfeifer & Langen Polska.
Według szacunków będzie to jedna z najdłuższych kampanii ostatnich lat. Cukrownia Gostyń intensywnie przygotowywała się do niej. Prowadzone były nie tylko prace remontowe i konserwacyjne, ale również duże inwestycje. Na przeszkodzie nie stanęły również problemy związane z pożarem jaki miał miejsce w obiekcie na początku sierpnia.
[ZT]70693[/ZT]
- W cukrowniach wielkopolskich, w tym także w Gostyniu, tegoroczna kampania przejdzie do historii jako ta, podczas której uruchomimy elektrociepłownie gazowe. Ta ogromna, wielomilionowa inwestycja to nasz wielki krok w stronę transformacji środowiskowej i redukcji emisji dwutlenku węgla - mówi Tamara Nosarzewska, członek zarządu Pfeifer & Langen Polska.
W ramach Grupy Pfeifer & Langen Polska S.A. produkcję cukru w Polsce prowadzą cztery cukrownie: w Środzie Wlkp., Gostyniu, Miejskiej Górce i w Glinojecku.
[ALERT]1724315473677[/ALERT]
Spółdzielnia Mieszkaniowa podnosi opłaty! Nie ma...
Trawa na Mieszka I ostatnio wyglądała jakby to była puszcza białowieska
420
18:44, 2025-10-10
Spółdzielnia Mieszkaniowa podnosi opłaty! Nie ma...
Na Walnym Zebraniu mówili, że mają zysk a teraz, że trzeba podwyżki po nie wyjdą na ZERO. Podejście niektórych pracowników z biura do mieszkańców to nieporozumienie a to dzięki mieszkańcom spółdzielni mają pracę.
mieszkaniec
17:59, 2025-10-10
To kwestia czasu, aż ktoś przywali! Czytelnicy ...
Na drzewie widać cyfrę , czyli wycinka murowana ,
znak
17:40, 2025-10-10
Spółdzielnia Mieszkaniowa podnosi opłaty! Nie ma...
Złożenie skargi do odpowiedniej instytucji rozwiąże problem czy te podwyżki są zgodne z prawem.
Rpo
16:42, 2025-10-10
0 0
Na kampani przydałyby by się zmiany. Skończyć z kolesiostwem, układami, bo jedni są dymani a drudzy zarabiają. To samo cwaniaki na myszach, dobudzić jednego nie idzie, drugi cie nie załaduje bo jego dziunia albo ziomki muszą być pierwsi. Porażka
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz