Zamknij
REKLAMA

Po pandemicznej przerwie wraca  "Kosowski Bieg Przełajowy". Pierwsze osoby już się pojawiły na listach startowych. Ilość miejsc ograniczona

13:38, 22.06.2022 Aktualizacja: 15:43, 22.06.2022
Skomentuj Foto: Karol Kasperski/ FB Kosowski Bieg Przełajowy Foto: Karol Kasperski/ FB Kosowski Bieg Przełajowy

Po pandemicznej przerwie wraca  "Kosowski Bieg Przełajowy". Pierwsze osoby już pojawiły się na listach startowych, a limit uczestników wynosi 200 biegaczy. Oprócz podniesienia poprzeczki, organizatorzy przygotowali dla każdego wyjątkowy medal, a dla zwycięzców puchary.  

Sezon biegowy w pełni. Właśnie rozpoczęły się zapisy do drugiej edycji "Kosowskiego Biegu Przełajowego". Pierwszy odbył się w 2019 roku, a później wybuchła pandemia, która nie pozwoliła na organizacje tego wydarzenia.

W końcu po obostrzeniach covidowych możemy bez żadnych problemów przystąpić do 2 edycji kosowskiego biegu, gdzie uczestnicy będą rywalizować na dystansie 5 km - mówi Jarosław Pecolt, organizator biegu i sołtys wsi Kosowo. 

Trasa choć krótka będzie jednak dość wymagająca. Jak zapewniają organizatorzy idealna dla każdego, kto lubi biegać.

- Bieg jest dla każdego fanatyka biegania jak i amatora. Trasa będzie prowadzić przez pola/lasy i nie zabraknie kochanych podbiegów, które dały w kość uczestnikom poprzedniej edycji. Dzięki sponsorom udało się podnieść bieg na wyższy poziom, gdyż tegoroczna trasę będzie z pomiarem czasu gdzie każdy uczestnik po przebiegnięciu mety otrzyma swój wynik - mówi Jarosław Pecolt.

Uczestnicy kosowskiego biegu rywalizować będą w kilku kategoriach: TOP 3 Mężczyzn i Kobiet, TOP 3 mieszkanka i mieszkaniec Kosowa, najmłodszy i najstarszy uczestnik biegu. Zaplanowano również dwie podkategorie - o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Gostyniu (TOP 3 Policjantek i Policjantów oraz pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu) i o Puchar Zarządu oddziału Miejsko Gminnego OSP RP w Gostyniu (Najlepszy Strażak OSP z Gminy Gostyń).

Udział w imprezie jest bezpłatny. Dla każdego przewidziano pakiet startowy i symboliczny medal, a dla zwycięzców wyjątkowe puchary. Nie ma limitów wiekowych, ale dzieci mogą ruszyć na trasę jedynie pod opieką dorosłych.

Impreza odbędzie się 13 sierpnia 2022 r. w Kosowie. Start i meta na miejscowym boisku. Początek wydarzenia o godzinie 18:00. Zgłoszenia do biegu głównego przyjmowane są drogą elektroniczną do 8 sierpnia -TUTAJ-

Jeśli jeszcze się zastanawiacie nad startem, to być może dodatkowego "kopa" doda wam hasło biegu - "Przestań myśleć o bieganiu. Zacznij biegać".

Tak wygląda trasa tegorocznego biegu

[ALERT]1655897761372[/ALERT]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%