Zawodnicy Kolarskiego Klubu Sportowego "KKS Gostyń"  mają za sobą udział w IV serii Pucharze Polski  i zmagania "O wielką nagrodę Kalisza"

15:24, 16.06.2021 M.S Aktualizacja: 15:50, 16.06.2021
Skomentuj Foto: KKS Gostyń Foto: KKS Gostyń

Zawodnicy Kolarskiego Klubu Sportowego "KKS Gostyń"  mają za sobą udział w IV serii Pucharze Polski  i zmagania "O wielką nagrodę Kalisza". Tym razem o podium otarł się Tomasz Listwoń, a jego młodszy brat Mikołaj Listwoń wywalczył drugie miejsce.

Podczas Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego o Puchar Polski IV Seria w Koziegłowach w jeździe indywidualnej na czas dobrą formę potwierdził Tomasz Listwoń (kat. junior młodszy). - Zajął czwartą lokatę ze stratą zaledwie sekundy do poprzedzającego zawodnika. Niewiele brakowało, by zdobył srebrny medal - mówi Waldemar Minta, trener klubu KKS Gostyń.  W tym samym wyścigu Łukasz Skoczylas (kat. junior) zajął 16 pozycję, Jakub Biernacki (kat. junior młodszy) uzyskał 21 lokatę, Marcel Kożyczak (kat. junior młodszy) był 26.

W wyścigu ze startu wspólnego najlepiej zaprezentował się Marcel Kożyczak (kat. junior młodszy), który finiszował na 10 miejscu, a Łukasz Skoczylas (kat. junior) na 14. Z kolei dziewczyny w wyścigu ze startu wspólnego -  juniorka młodsza Nikola Szajbel zajęła 24. pozycję, a jej klubowa koleżanka juniorka Julka Szajbel 34. miejsce.

Reprezentacja KKS Gostyń pojawiła się także w Kaliszu. Młodzi kolarze wzięli udział w zawodach "O wielką nagrodę Kalisza”. Rywalizacja przebiegała w omnium czyli kolarskim wieloboju, w dwóch kategoriach - młodzików i juniorów. Bardzo dobrze spisali się gostyńscy młodzicy. Na drugim do mety dojechał Mikołaj Listwoń, miejsce 8. zajął Jan Mróz, a 12. był Jan Jędryczka. Z kolei junior Tomasz Andrzejczak ukończył zmagania na 13. pozycji. - Dla Tomka Andrzejczaka, dla juniorów - były to kwalifikacje do Mistrzostw Polski. Na ten moment trudno powiedzieć czy się do nich zakwalifikuje - podsumował trener Waldemar Minta.