Zamknij
REKLAMA

Bo sport to zdrowie

10:13, 04.07.2019 | J.J
Skomentuj
REKLAMA

O tym, że gmina Gostyń zamierza przeznaczyć duże pieniądze na rozwój bazy sportowej, pisaliśmy wielokrotnie na łamach Gostyn24. Kilka dni temu przy stadionie, oficjalnie otwarto nowe boisko treningowe, a już wkrótce planowana jest budowa nowoczesnych szatni. Trwa postępowanie przetargowe, do którego zgłosiły się trzy firmy.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, po nowoczesnym boisku ze sztuczną nawierzchnią, przy ul. Sportowej w Gostyniu, wkrótce powstanie równie nowoczesny obiekt warty grubo ponad milion złotych. Mieścić będą się w nim będą szatnie dla zawodników. Budynek powstanie w miejscu, gdzie dziś mieszczą się biura, garaże i pomieszczenia gospodarcze OSIRu – Ingerencji w budynek, jeśli chodzi o biura wielkiej nie będzie. Część szatniowa, zostanie przesunięta do przodu, całość fasady będzie szklana. Idąc dalej do góry powstanie taras i sala oszklona. W sumie powstanie sześć szatni piłkarskich, które będą obsługiwać wszystkie obiekty sportowe – mówi Zbigniew Kordus , dyrektor gostyńskiego OSIRu

Do przetargu na budowę nowoczesnych szatni przy ul. Sportowej w Gostyniu stanęły trzy firmy. Dwie z Gostynia jedna ze Śremu. To właśnie ta ostatnia zaoferowała najniższą cenę, chociaż wszystkie złożone propozycje są do siebie zbliżone i nieco wyższe niż kwota przeznaczona na to zadanie. Trwa weryfikacja ofert pod względem formalnym. Jeśli któraś z nich zostanie zaakceptowana, radni będą musieli zgodzić się na dołożenie kilku tysięcy złotych, co z perspektywy kosztów całej inwestycji wydaje się niewielką kwotą. Od momentu podpisania umowy wykonawca będzie miał 150 dni na wykonanie zadania.

Gmina Gostyń w ostatnich latach bardzo mocno zainwestowała w infrastrukturę sportową. Powstała nowoczesna bieżnia, boisko ze sztuczna nawierzchnią, dodatkowe trybuny, a teraz szatnia. W połączeniu ze stadionem, krytą pływalnia i kompleksem hotelowo – restauracyjnym wszystko tworzy spójną całość i wygląda dość okazale. Pytanie czy będzie się w stanie samodzielnie utrzymać czy jak do tej pory będzie trzeba raczej dopłacać ze wspólnej kasy.

Foto: wizualizacja obiektu/OSIR Gostyń

 

[ZT]46449[/ZT]


 

[ZT]41282[/ZT]

 

(J.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

LetiLeti

4 7

Brawo Panie Dyrektorze i Brawo Panie Burmistrzu 10:45, 04.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HAKER BonzoHAKER Bonzo

3 1

A nie lepiej byłoby przerobić te garaże i biura na szatnie? 16:22, 04.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TomTom

3 4

Brawo Gostyń niech Leszno bierze od nas przykład 19:31, 04.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ArnoldArnold

6 3

A może tak siłownia-fitnes z prawdziwego zdarzenia bo ta na basenie to już troche za mała a chętnych nie brakuje pzdr 23:12, 04.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA