Alert24 / Interwencje

Zamknij

Groźny wypadek w drodze na Świętą Górę. Rannego księdza zabrał helikopter LPR

Oprac. jar 14:43, 06.06.2026 Aktualizacja: 20:01, 06.06.2026
15 Groźny wypadek w drodze na Świętą Górę. Rannego księdza zabrał helikopter Foto: Gostyn24

Groźny wypadek w drodze na V Pielgrzymkę Konną i Zaprzęgów Konnych. W Bodzewie koń miał spłoszyć się podczas wymijania z ciągnikiem rolniczym. Poważnie ranny został ksiądz którym powoził zaprzęgiem. Na miejscu działają wszystkie służby ratunkowe. Na pomoc wezwano też śmigłowiec LPR.

Pierwszą wiadomość o wypadku otrzymaliśmy na Alert24. Jak udało nam się ustalić na miejscu, do zdarzenia doszło w sobotę, 6 czerwca, około godziny 13.50. Według wstępnych informacji bryczką podróżowały trzy osoby -  mężczyzna i dwie kobiety. Zaprzęg miał jechać w kierunku Świętej Góry, gdzie odbywa się V Pielgrzymka Konna i Zaprzęgów Konnych.

Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że do wypadku mogło dojść podczas wymijania bryczki z ciągnikiem rolniczym. Koń ciągnący zaprzęg miał się wtedy spłoszyć, a bryczka przewróciła się na bok. Obie kobiety zdążyły wcześniej wysiąść. Powożący zaprzęgiem ksiądz miał zostać "przygnieciony przez bryczkę" i ciągnięty  kilkadziesiąt metrów. Są to jednak informacje niepotwierdzone. 

Z naszych, również niepotwierdzonych ustaleń wynika również, że poszkodowanym może być  proboszcz parafii w Chwałkowie. Według przekazanych nam informacji duchowny doznał poważnych obrażeń. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował rannego do szpitala w Puszczykowie. W Bodzewie cały czas pracują strażacy, policjanci i ratownicy medyczni. 

 AKTUALIZACJA GODZ. 18:25

Ze wstępnych ustaleń wynika, że podczas wymijania z ciągnikiem rolniczym koń spłoszył się, w wyniku czego doszło do wywrócenia bryczki. 53-letni woźnica został przetransportowany do szpitala przez załogę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Lekarz, który zabierał poszkodowanego stwierdził ogólne potłuczenia ciała oraz rozległe obrażenia powłok skórnych nóg rąk i głowy. Dokładnie obrażenia będą znane po badaniach. Dotychczas nie mamy informacji ze szpitala. Prowadzimy czynności w kierunku wypadku drogowego - informuje kom. Monika Curyk, oficer prasowy KPP Gostyniu.

Na miejscu policjantom nie udało się zbadać stanu trzeźwości mężczyny.

Nie było możliwości wykonania badania stanu trzeźwości na miejscu zdarzenia. Ta czynność została zlecona policjantom z Puszczykowa bo właśnie do tego szpitala trafił poszkodowany - informuje kom. Monika Curyk, oficer prasowy KPP w Gostyniu.

::addons{"type":"alert"}

::news{"type":"see-also","item":"93476"}


::news{"type":"see-also","item":"93437"}
 

::news{"type":"see-also","item":"93497"}

 

(Oprac. jar)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (15)

PoloPolo

9 9

Miał jechać? Czy jechał?

16:04, 06.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

Nick Nick

2 1

Miał jechać jednak zrezygnował i postanowił zawrócić.

20:46, 06.06.2026

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Esd Esd

7 8

Ale nie musisz sie tutaj chwalić że jesteś pijany

16:12, 06.06.2026

Twoja matka Twoja matka

6 4

Fajnie się przedstawiasz. Jest poważny wypadek a ty tylko snujesz swoje (i tak nieprawdziwe) domysły

17:05, 06.06.2026

To ja To ja

23 12

Biedny koń. Wszystko opasłe i ładuje się w takie bryczki a w około jeszcze pełno innych środków transportu. Uważam że to człowiek powinien mieć wyobraźnię i nie tarabanić się na tak ruchliwe drogi albo zakasać kiecę i piechotą

16:35, 06.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:3
Odpowiedz

To niestety Ty To niestety Ty

12 15

Zachowaj sobie swoje wyobrażenie dla siebie, bo chyba ciężko Ci się myśli

17:03, 06.06.2026

BuchBuch

8 16

Ten bambrus może powinien poczekać

17:06, 06.06.2026

Do buch Do buch

4 1

Ty nawet do pięt mu nie dorastasz

21:31, 06.06.2026

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


ajaaja

6 5

widać ksiądz to też człowiek i popełnia błędy, biedny tylko ten koń.

19:59, 06.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

HeehHeeh

3 4

Wszystkie komenty o trzezwosci ksiedza blokowane. Czekamy na wiesci ze szpitala ile tam we krwi plynelo alkoholu. Co babulki sie obraża?

22:32, 06.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:2
Odpowiedz

Do heeeehDo heeeeh

2 2

Ale masz smutne życie, żeby pamiętać co kto pisał i przed 23 pisać swoje domniemania, nawet mi Cię nie szkoda :) Tak się składa, że był trzeźwy, a komentarz został zgłoszony jako hejt.

08:42, 07.06.2026

MmmMmm

1 1

Haha jaki hejt mamy prawo wiedziec w jakim stanie byl. No 23 nie chodze spac jak kura:) widocznie mam bardziej ciekawsze zycie niz Ty. Inny na wypadku byliby dawno zmierzeni .

08:45, 07.06.2026

Milicjant-TauśMilicjant-Tauś

3 4

Czytając te komentarze i to co się aktualnie dzieje to przeraża. Przede wszystkim do ruchu drogowego nie wolno używać zwierząt płochliwych w tym ślepych i chorych. Jest fatalnie w miejscach publicznych nie powinni przebywać menele recydywiści, którzy się chełpią tym że siedzieli, są to błędy w resocjalizacji i powinni nadal siedzieć ja pękalski, albo w więzieniu albo zakładzie do psychicznie chorych. Tak jak to społeczeństwo z lokalnej mleczarni produkujące złote smarowidło do chleba tylko kto chce i z menelami chrymi psychicznie i wymiar niemoralnych którzy gorzej jak te chore psychicznie menele że wypłata to jest coś co ot tak się należy, i każda kwota jest istotna i takie pracuje w wymiarze a co to mówi to uszy wiedną. Stres jest zabójczy, trzeba szukać sposobu żeby wcale nie kontaktować się z takimi i nie mieć nawet kontaktu wzrokowego, dalej to jest starzejacy syf urodzony po wojnie z wielorakim pochodzeniem ( bamberki, chamy i rumuni) , trzeba uważać na zakupach bo raz stres jest zabójczy dwa bakterie od tej choloty a wszystko razem brr to gówno jak smarowanie do chleba z lokalnej mleczarni, nacja ta sklada się z samiczek i samczyków rasy nieroba i mnozy się to.Zasyfia kule ziemską.

00:50, 07.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%