Na łukach drogi prowadzącej z Piasków do Drzęczewa Drugiego oraz w samym Drzęczewie Drugim pojawiły się nowe podwójne linie ciągłe. Zmiany w oznakowaniu mają zapobiec niebezpiecznemu zjawisku, które od dawna sygnalizowali mieszkańcy. Wielu kierowców nagminnie ścinało tam zakręty, stwarzając zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu.
Nowe pasy środkowe wymalowano zarówno na charakterystycznym łuku z Piasków w kierunku Drzęczewa Drugiego, jak i na zakręcie w tej miejscowości. Jak podkreśla wójt Dariusz Naskręt. Chodzi o poprawę bezpieczeństwa.
- Wielu kierowców ścina zakręty w tych miejscach, a pas środkowy poprawi na pewno bezpieczeństwo - mówi wójt Dariusz Naskręt.
To jednak nie koniec zmian. Jeszcze w tym roku na ul. Drzęczewskiej w Piaskach, aż Drzęczewa Drugiego, ma zostać wprowadzone ograniczenie tonażowe. Ma ono uniemożliwić tranzyt ciężkich pojazdów, które obecnie często skracają sobie tędy drogę w stronę Piasków, omijając główne trasy.
[ZT]81852[/ZT]
[ZT]81799[/ZT]
[ZT]81552[/ZT]
[ALERT]1755159207751[/ALERT]
Polsza…14:44, 14.08.2025
Polska - najbardziej policyjne i *%#)!& liwe państwo w Europie ….. syndrom wschodniego myślenia….
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Mocne słowa burmistrza Jerzego Kulaka. Żenująca ...
Kolejny rozdział, tym razem brat z siostrą, wcześniej szwagry. Kabaret. A tak na marginesie, może ktoś z podatników, mieszkańców gminy Gostyń wie od czego zaczęła sie ta wojna polsko- polska?, której my, ich pracodawcy jesteśmy świadkami.
Mieszkaniec
15:37, 2025-08-14
"Takich rzeczy nie pochwalamy". Komendant PSP komentuje
OSP nie jest ,ale jak samo sie garnie do wszytkiego to potem tak jest.
dd
15:35, 2025-08-14
"Takich rzeczy nie pochwalamy". Komendant PSP komentuje
Po pierwsze OSP nie jes od izabezpieczania takich imprez ! OSP jest od gaszenia pożarów i i miejscowych zagrożeń a festyny i dni miast to niech sobie firmy obsługują oczywiście za pieniądze!
Strazok
15:08, 2025-08-14
Kierowcy nie mają wymówki. Koniec ścinania zakrętów?
Polska - najbardziej policyjne i *%#)!& liwe państwo w Europie ….. syndrom wschodniego myślenia….
Polsza…
14:44, 2025-08-14
0 0
Jak nie było internetu to tylko rodzina wiedziała żeś...