Zamknij

Na Górnej, w plantach, teraz na stadionie. Kolejny raz pozytywnie zaskoczyli...

09:38, 06.09.2023 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:13, 08.11.2023
Foto: Gostyn24 Foto: Gostyn24

W dobie dynamicznego rozwoju nowych technologii, ogrodnictwo również nie pozostaje w tyle. Trend stosowania innowacyjnych rozwiązań w pielęgnacji przestrzeni zielonych stał się motywem przewodnim wydarzenia zorganizowanego przez firmę Unicus Robotics, która do Gostynia zaprosiła producentów i dystrybutorów najwyższej klasy sprzętu ogrodniczego. Rodzinny piknik połączony z prezentacją, okazał się idealnym pomysłem na pokazanie tego, z czego warto dziś korzystać

Unicus Robotics, to firma która od ponad 20 lat, zajmuje się projektowaniem i budowaniem systemów nawadniania, zakładaniem ogrodów oraz sprzedażą i serwisem sprzętu ogrodniczego, o czym pisaliśmy już w Gostyn24.

[ZT]59191[/ZT]

Mająca siedzibę w Starym Gostyniu firma, zawsze stawia na bezpośredni kontakt z klientem, dlatego pojawił się pomysł stworzenia cyklu imprez, które łączą wiedzę z zabawą.

– Pierwszy pokaz, zorganizowaliśmy w parku przy ulicy Górnej w Gostyniu, druga impreza odbyła się na popularnych „plantach” natomiast trzeci piknik postanowiliśmy zorganizować na stadionie miejskim, gdzie trawa potrafi być wymagająca. Ideą wszystkich tych imprez było to, aby wyjść do ludzi, pokazać oraz dać możliwość przetestowania sprzętu, który może służyć w ogrodzie i nie tylko. - mówił Tomasz Nowaczyk, właściciel firmy Unicus Robotics, która była organizatorem festynu.
 

Największe zainteresowanie budziła prezentacje robotów koszących, które udowodniły, że nowoczesne technologie mogą znacząco usprawnić codzienne prace w ogrodzie. Prezentowane na murawie urządzenia zrobiły ogromne wrażenie na uczestnikach festynu.

– Do pracy na stadionie wybraliśmy dwa modele robotów koszących mianowicie Husqvarna 550 w systemie ePOS , które działają z dokładnością do jednego centymetra. Prezentowaliśmy również robota Ambrogio PROTECH B400i który jest przeznaczony do koszenia wielkoformatowych powierzchni, czyli idealnie sprawdzi się na stadionie. Obie te maszyny mogą bez problemy stworzyć pasy czy szachownice, jakie widujemy na największych stadionach świata. - dodaje Tomasz Nowaczyk.Podczas pikniku prezentowano również sprzęty największych i najlepszych producentów sprzętu ogrodniczego w Polsce.

- Nasz sprzęt wyróżnia akumulator, który jest fajnym kompromisem między czasem pracy, wagą a użytecznością dla użytkownika. Nasze sprzęty skierowane są dla amatorów, ale również dla profesjonalistów, ponieważ mają mocne akumulatory i poradzą sobie w każdych warunkach. - mówił Michał Hełka z firmy EGO.Nowoczesny sprzęt spełniający standardy UEFA, zaprezentowali również przedstawiciele firmy Perfetto 

– Prezentujemy głównie nowoczesny sprzęt komunalny, który używany jest również do koszenia boisk sportowych, ponieważ wysokość cięcia jest już możliwa od 2,5 centymetra. To jest wysokość trawy, która jest wymagana na boiskach sportowych przez FIFA i UEFA – mówił dystrybutorzy produktów marki Toro oraz Billy Goat Nie tylko dorośli cieszyli się z bogatej oferty wydarzenia zorganizowanego przez Unicus Robotics. Dla najmłodszych uczestników przygotowano specjalną strefę rozrywki, z zamkami dmuchanymi i piana party.

Ten festyn pokazuje, że nowoczesność może iść w parze z naturą. To była nie tylko zabawa dla mojej rodziny, ale i lekcja o tym, jak nowe technologie mogą pomagać w dbaniu o nasze ogrody – mówił Jacek z Gostynia. 
 

[FOTORELACJA]10436[/FOTORELACJA]

W programie znalazły się też konkurencje stanowiące kulminację festynu. Walka o nową pilarkę i konkurs na oszacowanie wagi uciętego kawałka drewna przypomniały, że nowoczesność może iść w parze z tradycją.

Wszystkich, którzy nie wiedzą jak radzić sobie z ogrodem, oraz jakiego sprzętu najlepiej użyć do pielęgnacji swojej strefy zielonej, zapraszamy do kontaktu z firmą Unicus Robotics ze Starego Gostynia

Cały czas chcemy wychodzić do ludzi. Nie trzeba do nas przyjeżdżać, można do nas zadzwonić lub napisać, opisać swój problem, umówić się na spotkanie, na które przyjeżdżamy i pokazujemy sprzęt, który najlepiej się sprawdzi na danym terenie – podsumował Tomasz Nowaczyk, właściciel firmy Unicus Robotics, który jest do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu 602 630 547.

(artykuł sponsorowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%