Powstaje projekt remontu i rozbudowy kina zarządzanego przez GOK "Hutnik”. Z wypowiedzi dyrektora Tomasza Bartona wynika, że to nie ma być tylko odświeżenie i malowanie ścian, ale remont, który przygotuje kino na kolejne lata mocnego użytkowania. Tylko w zeszłym roku kino odwiedziło 34 500 widzów.
Najpilniejszy element, o którym mówi dyrektor, to ogrzewanie. System jest oparty na starej technologii, a sama instalacja jak ocenia jest w bardzo złym stanie. Problemem jest również to, że do tych rozwiązań nie ma już części zamiennych, więc każda kolejna awaria staje się trudniejsza do usunięcia.
- Niedawno doszło do sytuacji, w której salę trzeba było dogrzewać klimatyzacją - mówi Tomasz Barton, dyrektor GOK Hutnik.
Główna sala kinowa również wymaga remontu. Ostatnia większa modernizacja była ponad 20 lat temu, a obecne wyposażenie jest mocno wyeksploatowane. Najbardziej widocznym elementem są fotele, których szacunkowy koszt wymiany to nawet kilkaset tysięcy złotych.
- Mają ponad 15 lat, są wysiedziane i zniszczone - mówi dyrektor Tomasz Barton.
Projekt zmian obejmuje też pozostałe pomieszczenia w kinie, a więc hol, czy wiekowe już toalety. Dyrektor zapowiada, że koncepcja wnętrz nawiązuje do 20-lecia międzywojennego, a więc do epoki, z którą kojarzy się historyczna forma budynku. W praktyce oznacza to odejście od "ultranowoczesnego” wystroju i trzymanie się rozwiązań bardziej klasycznych. W kolorystyce mają dominować tony ciemniejsze i stonowane, co ma pasować zarówno do funkcji kina, jak i do zabytkowego klimatu. Dobra informacja jest taka, że projektor, czyli "serce" kina, jest w dobrym stanie i nie wymaga wymiany.
Najbardziej rozwojową częścią planu jest pomysł stworzenia drugiej sali kinowej na piętrze. Miałaby pomieścić około 40-50 osób i powstać w przestrzeni, gdzie kiedyś znajdowały się mieszkania. Druga sala to odpowiedź na realia rynku filmowego.
- Dystrybutorzy oczekują, że tytuły premierowe będą grane na wyłączność przez kilka tygodni, co w kinie z jedną salą ogranicza repertuar i blokuje możliwość pokazywania innych filmów. Druga, mniejsza sala miałaby dać elastyczność, ułatwić organizowanie seansów dla klas szkolnych i mniejszych grup, a jednocześnie nie dezorganizować pracy głównej sali - tłumaczy dyrektor Tomasz Barton.
Remont i przebudowa mają umożliwić pełny dostęp do przestrzeni dla osób z niepełnosprawnościami. W praktyce, przy uruchomieniu piętra, oznacza to uruchomienie windy.
Na obecnym etapie nie ma dat i twardych kwot. Dyrektor wprost mówi, że dokumentacja dopiero się tworzy, a o pieniądzach i terminach będzie można rozmawiać później.
[ALERT]1768564879233[/ALERT]
[ZT]86800[/ZT]
[ZT]86761[/ZT]
[ZT]86755[/ZT]
Atak na ratowników medycznych w Gostyniu! Szokujące sce
Nie bronie tej sytuacji ,ponieważ nie znajduje tutaj żadnego usprawiedliwienia ,ale czy ktoś się zastanawiał dlaczego ratownicy i lekarze stało się na tak dużą skalę obiektami ataków ?
OR-łoś
12:26, 2026-01-19
Atak na ratowników medycznych w Gostyniu! Szokujące sce
A co szkodzi rejestrować wizytę ratowników medycznych podczas wizyty w domu? Wszystkie wątpliwości znikną
Proste
12:07, 2026-01-19
Atak na ratowników medycznych w Gostyniu! Szokujące sce
Do dwóch komentarzy wyżej: zastanówcie się dobrze co piszecie bo może się okazać że wy albo ktoś z waszych bliskich będzie potrzebował pomocy medycznej. Dla ratowników medycznych szacun, robicie kawał dobrej roboty. Nie raz jedziecie na wezwanie i tak naprawdę nie wiecie na co traficie i co Was spotka.
X
12:01, 2026-01-19
Atak na ratowników medycznych w Gostyniu! Szokujące sce
Sam miałem sytuację *%#)!& tekstów z strony ratownika po wskazaniu na której ręce mają badać ciśnienie w/g wskazań lekarza rodzinnego straszono mnie że zaraz pojadę na dołek
Pacjent
11:58, 2026-01-19
10 15
barton bzdóry opowiadasz do wymiany tego bartona , całkiem nowe kino postawić z 3 salami z nagłosnieniem konkretnym i przy kinie konkretny parking a nie w to wsadzać kase wyrzucic kase w błoto
to samo sie tyczy sali widowiskowej nowej z dzwiękiem immersyjnym te dwie sprawy odręki do zrobienia i to samo parking wielki przy nowej sali widowiskowej i barton do wymiany zmienic mu zatrudnienie razem z kordusem na panów od sprzątania
5 0
Możemy szczycić się kinem z unikatowym klimatem. Takich miejsc z charakterem jest juz niewiele w Polsce. Tym bardziej powinniśmy dbać o nie, żeby służyło nam jak najdłużej. Jeśli ktoś bardziej lubi klimaty sieciowych kin, Leszno czy Poznan, to w tej chwili żadna odległość. A obrażanie kogoś, zamiast merytorycznej dyskusji, świadczy tylko o wypowiadających się. Pozdrawiam
7 2
To są kpiny , ż idąc do kina nie mam numeru miejsca tylko na dobry film aby zając miejsce trzeba iść godzinę wcześniej odstać pod drzwimi w holu gdzie śmierdzi starym olejem do smarzenia frytek,rzygać się chce.
5 1
Nowa sala nowe kino 3 sale i system informatyczny gdzie sobie rezerwujesz miejsce tak to widzę i parking i rozpisać referendum w tej sprawie
3 7
Tfu...Na pohybel Rudzielców i całemu PO. TFU...TFU...TFU...
4 1
Wiedeń szybciutko leć po leki choć szczerze nie wierzę by pomogły.
2 2
Do Iga wszystko idzie do przodu technologia i wszystko jeżeli nic z tym nie będzie zrobione to kino puste będzie stać i straty
0 1
A niektórzy marzą o kilku salach i wielkim parkingu.To dopiero jest brak wyobraźni.
2 1
Fajnie jest być dyrektorem placówki na którą dostaje sie z budżetu gminy kasę na działalność. Może coś tam wypracowują dochodu , ale nigdy jakoś nie widziałem by publicznie pokazywali ? Czy nie należałoby wreszcie pokazać społeczeństwu takie dane .Tak samo jest ze Stowarzyszeniami w gminie jest ich ponad 60 .Też winni pokazać ile zebrali , ile dołożyli pododatnicy z odpisu od podatku i na co przeznaczyli ?
0 0
Ja tak sobie myślę, że to badzo dobry pomysł z remontem kina i pozostawieniem go w takiej formie,jak jest to planowane. Jakoś nie pamiętam,żeby na jakimś filmie brakowało miejsc (co chyba ostatnio miało miejsce na "Wejściu Smoka" z Brucem Lee- ale to czasy przed erą wideo, więc krytycy planów nawet nie wiedzą o co chodzi ). Na wielkie kino z trzema salami nie ma szans w naszym mieście, utrzymać to będzie trzeba, a na salach będą pustki. Fajną rzeczą będzie ta mniejsza sala. Można wykorzystać też na dyskusyjny klub filmowy,czy klub dobrej płyty (kto pamięta w PDK-u?🙂) Jedyna rzecz, którą zmieniłbym, to likwidacja pop cornu z hallu. Faktycznie ciuchy tym śmierdzą przez długi czas, a w kinie bałagan. Pozdrawiami do zobaczenia w kinie👍
0 0
technologi nie przeskoczysz jak nie postawią kina na 3 sale jurz nie wspomne o aparaturze nagłosnienie i coś do obrazu pięknego , to bedzie stało puste i tak juz są platformy z filmami muszą postawić to kino nowe i parking najwarzniejszy zeby był i bez czekania w kolejce na stronie przy kupnie biletu miejsce rezerwowac czy li znowu system informatyczny do tego
0 1
jak chcesz sie cofac do prl to ci zrobią salke 10 na 15 postawią starego samsunga podepną magnetowid i se oglądaj ale dla reszty gostynian i nie tylko prawdziwe kino
0 0
Tu nie chodzi o cofanie się, a o rozwój i to na miarę potrzeb i możliwości. Co znaczy prawdziwe kino? Sala na 864miejsca, z których 800 jest wypełnona powietrzem? Można ruszyć 4 litery i pojechać parę km zobaczyć jak to wygląda. W Lesznie,które jest nieco większe od Gostynia, jest multiplex, przy nim wielki parking, w środku żarełko. I co? I nic. Na seansach niewiele osób. Ciekawe dlaczego? A jak się spodoba, to można częściej na film pojechać.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz