Policjanci z gostyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli Forda, który... przewoził przyczepę rolniczą. Jak można się domyślać podczas sprawdzenia wyszło na jaw, że zestaw był przeciążony.
Do zatrzymania doszło w rejonie obwodnicy Borku Wlkp. Jak informuje kom. Monika Curyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, podczas sprawdzenia wyszło na jaw, że zestaw był przeciążony.
- Z takim ładunkiem przekroczona została dopuszczalna ładowność o blisko 1300 kg - przekazuje kom. Monika Curyk.
To jednak nie jedyny problem. Wątpliwości funkcjonariuszy wzbudził również stan techniczny pojazdu. Przednie opony Forda miały nadmiernie zużyty bieżnik, a światła były niesprawne. W połączeniu z przeciążeniem oznaczało to realne zagrożenie przy hamowaniu, czy gorszych warunkach na drodze.
Interwencja zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. Policjanci zabronili 45-letniemu kierowcy dalszej jazdy z takim ładunkiem i ukarali go mandatem karnym.
[ALERT]1768587351533[/ALERT]
[ZT]86851[/ZT]
[ZT]86818[/ZT]
[ZT]86782[/ZT]
Nocny alarm w mleczarni. Szybko było jasne, co tam...
Kto za to zapłaci?
Kib
21:14, 2026-01-16
Klienci przecierają oczy z...niedowierzania. Chodzi...
Nie podniecajcie się już jest prawie po 7 zl
Mieszkaniec
21:01, 2026-01-16
Polak potrafi, trzeba przyznać. "Grubo" ponad normę...
On wiózł przyczepę do traktora.
XXX
20:52, 2026-01-16
Chodnik "ok", ale… To są jakieś kpiny! Dzieci stoją ...
A sama *%#)!& może mieszkasz na brzeziu
Gg
19:20, 2026-01-16
1 0
On wiózł przyczepę do traktora.