Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
1
13:52, 16.09.2019
W minioną sobotę, hodowcy owczarków niemieckich zjechali do Karca, w gminie Krobia na wystawę psów, zorganizowaną przez Klubu Owczarka Staroniemieckiego we Wrocławiu. Tego dnia zaprezentowano około pięćdziesięciu psów, w kilku kategoriach wiekowych. Zwierzęta oceniali wykwalifikowani sędziowie, a właściciele bardzo chętnie opowiadali o swoich pupilach i niezwykłej miłości do tej pięknej rasy. Najlepiej zaprezentował się pies Warus von Grabfeldgau, którego właścicielem jest Mirosław Wieczorek.
1
13:25, 15.09.2019
Taki okazja nie zdarza się często, więc i organizacja musiała być huczna. Szkoła Podstawowa im. J. Zwierzyckiego w Krobi świętowała jubileusz 40-lecia oddania do użytku nowego budynku, w murach którego swoją edukację rozpoczynały tysiące dzieci. Urodziny placówki były okazja do podsumowań, ale przede wszystkim wspomnień, a tych szczególnie wśród absolwentów nie brakowało. Była część oficjalna pasowanie pierwszoklasistów, ale też bogaty repertuar artystyczny.
7
10:43, 07.09.2019
Dwa lata temu odbyła się pierwsza Wystawa Owczarka Staroniemieckiego w Pudliszkach. Impreza okazała się frekwencyjnym sukcesem, dlatego dwaj lokalni hodowcy zdecydowali się po raz kolejny zaprosić miłośników tej dostojnej rasy psów z całej Polski, by pochwali się tym co mają najlepszego.
17
07:57, 30.08.2019
Urzędnicy państwowi i samorządowi niemal na każdym kroku podkreślają jak ważna jest dla nich transparentność i przejrzystość działań. Tymczasem słowa nie zawsze muszą iść w parze z rzeczywistością. Czy tak było w Krobi? Na działania burmistrza Łukasza Kubiaka wpłynęła skarga. Chodzi o bezprzetargowy wybór audytora wewnętrznego, którego zadaniem była kontrola działalności Urzędu Miejskiego w Krobi oraz jednostkach organizacyjnych gminy.
140
18:01, 28.08.2019
Przyszła na sesję, bo nie daje już rady. Tam wyrzuciła z siebie co myśli o działaniach gminy, zarzucając urzędnikom brak zainteresowania losem matki samotnie wychowującej dwójkę dzieci. Od kilku dni nie ma gazu i ciepłej wody, wkrótce może zostać eksmitowana i „wyrzucona” z pracy w szkole, gdzie od 26 lat jest kucharką. Wszystkie problemy jak twierdzi mają związek z byłym partnerem - pracownikiem gminy oraz kobietą zatrudnioną w miejscowym OPS-ie. I choć jej wystąpienia brzmiało jak krzyk rozpaczy, żaden z radnych nie podjął tematu. Zrobił to jeden z będących na sali sołtysów – Nie jestem prawnikiem, ale tej pani trzeba pomóc na wczoraj! Nie we wrześniu. (…) Zastanówmy się co było w Sosnowcu, gdzie kobieta wysadziła się z dziećmi. I dojdzie do tej tragedii i będzie za późno. Wspomnicie moje słowa – mówił Waldemar Bujakiewicz sołtys Rogowa
15
12:03, 26.08.2019
Dni Pępowa przebiegły bardzo spokojnie. Nie wydarzyło się nic, co zakłóciłoby porządek imprezy. Niestety w pobliżu stadionu miał miejsce incydent, który na długo zapamięta pogryziona przez psa dziewczynka.
67
16:56, 22.08.2019
Parafie w całym powiecie gostyńskim zadały sobie mnóstwo trudu, by jak najlepiej przyjąć obraz Matki Bożej Częstochowskiej, którego peregrynacja trwa w archidiecezji poznańskiej. Wczoraj obraz żegnali parafianie w Pudliszkach, a witali w Krobi. W uroczystość zaangażowało się mnóstwo osób. Całą trasę przejazdu ozdobiono chorągiewkami, flagami i wstążkami, a oknach i na fasadach budynków widniały wizerunki Matki Bożej. Główne uroczystości odbyły się na krobskim rynku, gdzie rozstawiono specjalną scenę.
09:14, 22.08.2019
Czy to właśnie w powiecie gostyńskim mamy jeden z najstarszych kościołów w Polsce? Ostatnie doniesienia na to właśnie wskazują. Chodzi o kościół pw. św. Michała Archanioła w Domachowie, w którym rok temu odkryto niezwykłe polichromie, a ostatnie badania przyniosły kolejną sensację - świątynia ma nie 450, ale 650 lat!
2
14:12, 19.08.2019
Uczestnicy festynu "Poczuj się bezpiecznie" w Pudliszkach, który połączono ze zbiórką pieniędzy dla Tomasza Pytla z Goli – okazali wielkie serca. Dzięki ich hojności udało się zebrać ponad 13 tys. złotych na leczenie i rehabilitację 28-latka, poszkodowanego w wypadku drogowym. Przy okazji festynu, mieszkańcy chętnie korzystali z licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów - Stowarzyszenie OSP "Ochoczo Szczerze Pomagamy" i poznawali prace służb "od kuchni"
11:37, 17.08.2019
Licytacje gadżetów z autografami sportowców, vouchery, płyty i dziesiątki innych przedmiotów, pokazy służb ratunkowych i liczne konkurencję dla dzieci - to tylko niektóre z atrakcji jakie czekają na uczestników jutrzejszego festynu charytatywnego w Pudliszkach. Zebrane tam pieniądze zostaną przekazane rodzinie Tomasza Pytla z Goli, który kilka miesięcy temu uległ poważnemu wypadkowi. Pomogą mu one w dalszym leczeniu i rehabilitacji.
6
09:32, 14.08.2019
Spore zmiany czekają w przyszłym tygodniu kierowców przejeżdżających drogą wojewódzką 434 Gostyń-Rawicz. Z powodu kolejnego remontu przejazdu kolejowego na ul. Powstańców Wlkp. trasa będzie nieprzejezdna. Wyznaczono objazdy przez okoliczne miejscowości.
12
12:31, 12.08.2019
Oglądanie kraterów księżyca, hologramy wyświetlane na telewizorze, pokazy chemiczne - tak wyglądała "Noc z nauką" w Krobi. Zainteresowanie nauką przez zabawę było całkiem spore. Przyszły całe rodziny z dziećmi, a także młodzież. Podobnych inicjatyw ma być więcej.
2
10:02, 30.07.2019
Za nami kolejna edycja Taboru Wielkopolskiego. Jego uczestnicy uczyli się przyśpiewek, gry na skrzypcach i dudach, a także miejscowej kuchni, haftu i rzemiosła. Był też czas na integrację. Podsumowaniem kilkudniowego spotkania w sercu Biskupizny było wydarzenie pn. "Dudstock".
15:34, 08.07.2019
Mieszkańcy Domachowa powitali lato w plenerze. Frekwencja dopisała, ale co tu dużo mówić, jak na tę porę roku było wyjątkowo chłodno. Nie przeszkodziło to jednak w dobrej zabawie i biciu kolejnego rekordu w rzucaniu...uszanką!
8
14:14, 01.07.2019
W tym parku często dochodziło do aktów wandalizmu, kiedy więc mieszkańcy w niedzielne popołudnie zobaczyli zaśmiecony teren i uszkodzone ławki - zrobili zdjęcia. Urzędnicy sprawdzili i nie mają wątpliwości. Tym razem raczej nikogo "fantazja" nie poniosła, ale z pewnością komuś zabrakło...kultury. Pytanie komu?
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone