REKLAMA

REKLAMA
5
11:42, 16.11.2017
Sołtys Grabianowa zrezygnowała z piastowanej funkcji. Katarzyna Polaszek jako powód podała przyczyny osobiste. Urząd przygotowuje się do wyborów nowego sołtysa. Nie pierwszych w tej kadencji rad sołeckich w gminie Krobia.
4
07:34, 16.11.2017
Blisko trzynaście milionów złotych chce przeznaczyć na inwestycje w 2018 roku gmina Krobia. Takie propozycje znalazły się w projekcie budżetu przedstawionym przez władze gminy. Ponad połowa ma być wydana na drogi. Reszta zostanie rozdzielona na szereg zadań, takich jak m.in. modernizacja oczyszczalni w Gogolewie, rewitalizacja starej gazowni, czy renowacja terenu wokół Wyspy Kasztelańskiej.
1
12:35, 15.11.2017
Kilka tysięcy kilometrów przeleciały w tym sezonie ptaki należące do krobskiej Sekcji Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. Ich właściciele spotkali się, by podsumować dobry sezon i wyprawy swoich ptaków między innymi do Brukseli, Wilna i Minden. Spotkania podsumowujące roczną działalność są już tradycją wśród członków sekcji PZHGP w Krobi. Tym razem na spotkaniu wśród zaproszonych gości był między innymi prezes Okręgu Leszno Roman Nowak, a rolę gospodarza pełnił prezes krobskiej sekcji Piotr Snela. - Podsumowując kolejny już sezon, prezes Snela nie krył satysfakcji przede wszystkim z tego, że krobscy hodowcy zajmują czołowe lokaty we współzawodnictwie. Wspomniał też o rywalizacji "fair play" i planach organizacji na kolejne miesiące. Coroczne spotkanie było też okazją do wręczenia najlepszym hodowcom dyplomów i pucharów – mówi Radosław Bartlewicz z krobskiej sekcji. Gołębie z Krobi i okolic brały w minionym sezonie udział w wielu lotach dalekodystansowych, m.in. do Brukseli, skąd pokonały liczącą 900 kilometrów trasę. Celem ptaków było także Wilno i dystans ponad 600 kilometrów. Gołębie młodych z kolei dotarły do miejscowości Minden, pokonując łącznie 560 kilometrów. Aktualnie mistrzowskie gołębie przygotowywane są do wystaw, natomiast wszystkie ptaki z hodowli członków Sekcji PZHGP w Krobi do nowego sezonu 2018. W kończącym się sezonie nagrody i wyróżnienia otrzymali: - Rafał Skorupka - mistrz Sekcji Gołębi Dorosłych, wicemistrz Sekcji Gołębi Młodych, Super Mistrz Sekcji Krobi 2017, - Andrzej Łagódka - mistrz Sekcji Gołębi Młodych, wicemistrz Sekcji Gołębi Dorosłych, - Radosław Bartlewicz - wicemistrz Sekcji Gołębi Dorosłych, - Robert Juskowiak - wicemistrz Sekcji Gołębi Dorosłych, - Przemysław Prałat - wicemistrz Sekcji Gołębi Młodych, - Paweł Paterczyk - wicemistrz Sekcji Gołębi Młodych. wicemistrzowie Sekcji w kategorii Gołębi Młodych, - Stanisław Biernat i Franciszek Wieczorek - za długoletnie współzawodnictwo w lotach gołębi dorosłych i młodych.
2
09:24, 15.11.2017
W tym tygodniu ma zostać przekazany gminie po generalnym remoncie obiekt Centrum Popularyzacji Nauki. Na Wyspie Kasztelańskiej trwają jeszcze ostatnie prace, a termin ich zakończenia mija w czwartek. Samo centrum ruszyć ma dopiero w przyszłym roku.
09:17, 14.11.2017
45. miejsce na liście rankingowej Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na lata 2016-2019 – to lokata krobskiego wniosku na budowę drogowego łącznika ul. Kobylińskiej z Polną. Odwołanie samorządu okazało się skuteczne i wniosek został umieszczony na liście, jednak lokata jest odległa i nie daje gwarancji finansowania na tym etapie. Samorząd nie wyklucza kolejnego odwołania.
12:54, 10.11.2017
Tylko jedna z trzech złożonych ofert w przetargu na modernizację skweru przy Poznańskiej mieści się w założonym przez gminę budżecie. Chętnych jest trzech, a gmina jeszcze nie dokonała wyboru. Skwer ma być odwodniony i pokryty kostką do połowy grudnia. To nie jedyna miejska inwestycja do realizacji przed końcem roku.
2
11:18, 09.11.2017
Koniec ze zlecaniem usług sprzątania firmie zewnętrznej w Domu Pomocy Społecznej w Chumiętkach? Tak chce kierownictwo placówki. DPS deklaruje chęć przejęcia usług, a powodem jest głównie ich rosnący koszt. Organ prowadzący nie zaakceptował jeszcze pomysłu. Czeka na finansowy raport.
3
09:06, 08.11.2017
Kuria poznańska nie zgadza się na proponowane przez gminę przejęcie Gościńca Biskupiańskiego sąsiadującego z parafią w Domachowie. Samorząd bez tej decyzji będzie miał trudności z realizacją planów modernizacji obiektu ze środków unijnych. Gmina może nadal korzystać z Gościńca, jednak nie ma szans na przejęcie jego własności
10:18, 07.11.2017
Krobski Urząd Miejski będzie zamknięty w przyszły poniedziałek. Choć święto narodowe przypada w sobotę, to zgodnie z kodeksem pracy przysługuje za nie wolny dzień. Urzędnicy skorzystają z tego przywileju po weekendzie i zachęcają, by pilne sprawy załatwić w magistracie przed tym terminem.
10:10, 06.11.2017
„Sernik babci Stasi” autorstwa Koła Gospodyń Wiejskich w Nieparcie okazał się największym hitem podczas Festiwal Gościnności w Potarzycy. Impreza była podsumowaniem przedsięwzięć zrealizowanych w sołectwie w ramach projektu pn. „Potarzyca wszystkich wita, rozwojem i gościnnością zachwyca”. Poza cyklem szkoleń wieś zrealizowała też kilka inwestycji.
REKLAMA
13:08, 03.11.2017
Budynek Centrum Popularyzacji Nauki na Wyspie Kasztelańskiej w Krobi za dwa tygodnie będzie przekazany gminie. W przyszłym roku zostanie wyposażony. Wtedy też ,,krobski Kopernik'' zainauguruje działalność.
11:55, 02.11.2017
Koordynatorem projektu pod nazwą Przygody z Nauką w gminie Krobia będzie Karolina Student z Dzięczyny. W ogłoszonym przez samorząd konkursie pokonała troje rywali. Jej głównym zadaniem będzie prowadzenie programu edukacyjnego dofinansowanego z środków Unii Europejskiej.
08:23, 02.11.2017
Gmina ogłosiła właśnie przetarg na przebudowę przebudowę skweru pomiędzy ulicami Adama Mickiewicza i Poznańską, zlokalizowanego w pobliżu cmentarza parafialnego. Jeśli znajdzie się wykonawca, samorząd chce zrealizować inwestycję jeszcze przed końcem roku. W przyszłym roku przy cmentarzu będzie można parkować już na utwardzonym terenie.
3
13:45, 31.10.2017
Po fiasku październikowego przetargu na stworzenie Centrum Senior + w Pudliszkach gminie udało się znaleźć wykonawcę. Centrum musi powstać do końca roku, bo tylko tak samorząd może wykorzystać dotację 150 tys. zł. Inwestycja będzie jednak droższa o ponad 36 tys. zł niż pierwotnie planowano.
2
09:34, 27.10.2017
Remont drogi powiatowej z Pudliszek do Karca zakończy się w terminie - zapewniają urzędnicy powiatowi. Choć pogoda nie rozpieszcza drogowców, to większość najważniejszych prac przy modernizacji mostów została już wykonana.
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2017