Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
8
12:12, 14.11.2019
Już w lutym przyszłego roku rodzice z gminy Krobia będą mogły zostawić swoje pociechy w nowo tworzonym żłobku. Samorząd otrzymał na ten cel rządowe dofinansowanie w ramach programu "Maluch+". Żłobek docelowo będzie mógł przyjąć 25 dzieci. Drugie tyle może uczęszczać do oddziału przedszkolnego w tym budynku.
13:55, 12.11.2019
Zadanie nie było łatwe...Uczestnicy mieli dotrzeć do ważnych dokumentów, w których zawarte były informacje o antyniemieckiej działalności mieszkańców gminy. Zostały one ukryte przez znanego w mieście donosiciela Alberta Radke. Czy udało się w końcu do nich dotrzeć drużynom biorącym udział w VII Krobskiej Grze Miejskiej?
09:05, 07.11.2019
Spotkaniem w Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi zakończyli trwające prawie miesiąc VI Krobskie Dni Seniora, uczestnicy wydarzenia skierowanego dla osób przeżywających "jesień życia". Nie było wcale smuto, a wręcz przeciwnie bardzo wesoło, bo podsumowaniem była "Krobska Gala Humoru" na scenie zaprezentowały się lokalne grupy kabaretowe działające przy organizacjach senioralnych oraz instytucjach pomocy społecznej. Gościnnie wystąpiła grupa teatralna z Pępowa.
18
12:47, 05.11.2019
Jednym z tematów jakim zajęli się na ostatniej sesji radni Rady Gminy Krobia było podjęcie uchwał w sprawie podatków. Określono stawki jakie będą obowiązywały w 2020 roku. To już pewnie mieszkańców czekają podwyżki.
10:51, 26.10.2019
Marysia to sympatyczna nastolatka z gminy Krobia - mądra, uśmiechnięta, a do tego bardzo dzielna. Od urodzenia zmaga się z niepełnosprawnością - każdy ruch to dla niej wysiłek i cierpienie. Pojawiła się szansa, by wszystko to zmienić. Dziewczyna musi jednak poddać się operacji i to w Stanach Zjednoczonych. O ile NFZ refunduje sam zabieg, to za półroczny pobyt zapłacić będą musieli rodzice i bliscy, dlatego ruszyła akcja pomocy, do której każdy może się przyłączyć.
53
12:09, 24.10.2019
Głośni, agresywni, pod wpływem alkoholu. Młodzi ludzie, którzy "okupują" w weekendy krobskie parki śmiecą, niszczą, a potem chwalą się zdjęciami w mediach społecznościowych. Urzędnicy powiedzieli "dość" i publikują na Facebooku artykuł, który szczególnie polecają...rodzicom.
2
13:32, 15.10.2019
Życie na emeryturze jest nudne? Nic bardziej mylnego...Doskonałym tego przykładem są seniorzy uczestniczący w szóstej edycji Krobskich Dni Seniora. Na imprezie w stylu "western" seniorzy pokazali, że potrafią się bawić lepiej niż niejeden nastolatek.
11:31, 13.10.2019
Kiedyś bardzo popularne, dziś wyparte przez komputery i smartfony, gdzie nie gdzie wracają do łask. Wczoraj na polanie w pobliżu Karca, gmina Krobia, odbyły się prezentacje latawców. Impreza, której pomysłodawcą po raz kolejny była Szkoła Podstawa w Pudliszkach cieszyła się sporym zainteresowaniem mieszkańców. W Święcie Latawca udział wzięły całe rodziny. Niektórzy postawili na konstrukcje sprawdzone, które można kupić w sklepie, inni zadali sobie więcej trudu i samodzielnie przygotowali latawce. Wszystkie prezentowały się znakomicie.
13
09:36, 01.10.2019
Przydrożne witacze mogą stanowić tani i dobry sposób na promocję. I choć miejscowość ta jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych w kraju, to mieszkańcy zdecydowali, że ustawią go na wjeździe do wioski. Oryginalny pomysł przykuwa uwagę kierowców, dlatego są już plany, na drugiego. Od teraz każdy będzie wiedział, że to właśnie "te" Pudliszki"
1
13:52, 16.09.2019
W minioną sobotę, hodowcy owczarków niemieckich zjechali do Karca, w gminie Krobia na wystawę psów, zorganizowaną przez Klubu Owczarka Staroniemieckiego we Wrocławiu. Tego dnia zaprezentowano około pięćdziesięciu psów, w kilku kategoriach wiekowych. Zwierzęta oceniali wykwalifikowani sędziowie, a właściciele bardzo chętnie opowiadali o swoich pupilach i niezwykłej miłości do tej pięknej rasy. Najlepiej zaprezentował się pies Warus von Grabfeldgau, którego właścicielem jest Mirosław Wieczorek.
1
13:25, 15.09.2019
Taki okazja nie zdarza się często, więc i organizacja musiała być huczna. Szkoła Podstawowa im. J. Zwierzyckiego w Krobi świętowała jubileusz 40-lecia oddania do użytku nowego budynku, w murach którego swoją edukację rozpoczynały tysiące dzieci. Urodziny placówki były okazja do podsumowań, ale przede wszystkim wspomnień, a tych szczególnie wśród absolwentów nie brakowało. Była część oficjalna pasowanie pierwszoklasistów, ale też bogaty repertuar artystyczny.
7
10:43, 07.09.2019
Dwa lata temu odbyła się pierwsza Wystawa Owczarka Staroniemieckiego w Pudliszkach. Impreza okazała się frekwencyjnym sukcesem, dlatego dwaj lokalni hodowcy zdecydowali się po raz kolejny zaprosić miłośników tej dostojnej rasy psów z całej Polski, by pochwali się tym co mają najlepszego.
17
07:57, 30.08.2019
Urzędnicy państwowi i samorządowi niemal na każdym kroku podkreślają jak ważna jest dla nich transparentność i przejrzystość działań. Tymczasem słowa nie zawsze muszą iść w parze z rzeczywistością. Czy tak było w Krobi? Na działania burmistrza Łukasza Kubiaka wpłynęła skarga. Chodzi o bezprzetargowy wybór audytora wewnętrznego, którego zadaniem była kontrola działalności Urzędu Miejskiego w Krobi oraz jednostkach organizacyjnych gminy.
140
18:01, 28.08.2019
Przyszła na sesję, bo nie daje już rady. Tam wyrzuciła z siebie co myśli o działaniach gminy, zarzucając urzędnikom brak zainteresowania losem matki samotnie wychowującej dwójkę dzieci. Od kilku dni nie ma gazu i ciepłej wody, wkrótce może zostać eksmitowana i „wyrzucona” z pracy w szkole, gdzie od 26 lat jest kucharką. Wszystkie problemy jak twierdzi mają związek z byłym partnerem - pracownikiem gminy oraz kobietą zatrudnioną w miejscowym OPS-ie. I choć jej wystąpienia brzmiało jak krzyk rozpaczy, żaden z radnych nie podjął tematu. Zrobił to jeden z będących na sali sołtysów – Nie jestem prawnikiem, ale tej pani trzeba pomóc na wczoraj! Nie we wrześniu. (…) Zastanówmy się co było w Sosnowcu, gdzie kobieta wysadziła się z dziećmi. I dojdzie do tej tragedii i będzie za późno. Wspomnicie moje słowa – mówił Waldemar Bujakiewicz sołtys Rogowa
15
12:03, 26.08.2019
Dni Pępowa przebiegły bardzo spokojnie. Nie wydarzyło się nic, co zakłóciłoby porządek imprezy. Niestety w pobliżu stadionu miał miejsce incydent, który na długo zapamięta pogryziona przez psa dziewczynka.
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone