Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
57
08:43, 29.04.2020
Arcybiskup Stanisław Gądecki zdecydował o zmianach personalnych w parafiach Archidiecezji Poznańskiej. Dotyczą one kilkudziesięciu księży w tym jednego z naszego powiatu. Już wiadomo, że z dotychczasowym proboszczem pożegnają się mieszkańcy Pudliszek. Czy będą kolejne roszady?
16
13:19, 27.04.2020
Od kilku dni w kościele pw. św. Michała Archanioła w Domachowie prowadzone są prace archeologiczne. Specjaliści próbują ustalić czy obecny kościół był pierwszy, czy może inna świątynia stała niegdyś w tym miejscu, - Wewnątrz udało nam się odkryć stipes ołtarzowy, czyli fundament pod ten pierwszy kościół i nikt tego wcześniej gołym okiem nie widział - mówi prof. UAM dr hab. Artur Różański z Wydziału Archeologii. W pobliżu świątyni odkopano tam ludzki szkielet.
165
13:08, 02.04.2020
- Podchodzi do mnie i krzyczy, że powinienem być na kwarantannie. (...) I ludzie się boją... - tak wczorajszy incydent przed marketem w Krobi opisuje Marcin Otto, mieszkaniec tej miejscowości. Gdy po zrobionych zakupach udał się do auta miał do niego podejść policjant i nie zwracając uwagi na kolejki przy sklepie nakazać mu powrót domu. Mężczyzna, który jest objęty nadzorem epidemiologicznym, jak przekonuje był bardzo zaskoczony zachowaniem funkcjonariusza, który postawił go w bardzo niezręcznej sytuacji.
9
13:14, 23.02.2020
Choć stoi w samym sercu Biskupizny to przez lata nie był remontowany i popadał w ruinę. Dzięki funduszom zewnętrznym i umowie jaką krobski samorząd zawarł z domachowska parafią budynek ten jest dziś nie do poznania. Odrestaurowano nie tylko parter, ale też niedostępne od dawna piętro. Od wczoraj, Biskupiański Gościniec to wizytówka gminy i doskonałe miejsce spotkań mieszkańców pragnących kultywować tę niezwykła kulturę.
9
16:08, 21.02.2020
Dwa powody do świętowania mieli uczniowie Szkoły Podstawowej w Pudliszkach. Pierwszy to Dzień patrona, Stanisława Fenrycha założyciela miejscowej fabryki, drugim obchodzone w tym roku 100-lecie marki "Pudliszki". Tradycyjnie przy takich okazjach były podziękowania i gratulacje. Podczas krótkiej prezentacji obecny dyrektor zakładu przedstawił historię marki na przestrzeni wieku, a także dziękował szefowej podstawówki za wybór na Patrona zacnego społecznika i znamiennego przedsiębiorcę. Na koniec uczniowie nawiązując do historii powstania firmy zaprezentowali spektakl "Fabryka marzeń"
13:28, 17.02.2020
16 lutego 1919 roku zakończyło się zwycięskie Powstanie Wielkopolskie. Z tej okazji w gminie Krobia uczczono powstańców koncertem przeplatanym wierszami i krótkimi filmami przygotowanymi przez uczniów. Młodzi ludzi opowiadali w nich czym jest dla nich patriotyzm i kogo uważają za bohatera.
20
10:32, 18.01.2020
Uczniowie trzech klas Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi rozpoczęli odliczanie stu dni do matury. Razem z osobami towarzyszącymi bawili się w murach szkolnej auli na tradycyjnej studniówce. Ten wyjątkowy dla nich wieczór zainaugurowały aż dwa Polonezy.
112
15:56, 16.01.2020
Pani Grażyna nie miała łatwego życia. Blisko 20 lat temu uciekając przed mężem, który znęcał się nad rodziną spadła z wysokości i od tej pory porusza się na wózku. Kilka lat temu w stanie depresji trafiła do Domu Pomocy Społecznej w Rogowie, gdzie mieszka do dziś. W minioną sobotę stało się jednak coś, co pokazało, że nawet w państwowej jednostce nie może się czuć bezpieczna.
3
21:19, 06.01.2020
Orszak Trzech Króli 2020 przeszedł ulicami Krobi. Nie zabrakło Świętej Rodziny z Jezuskiem na rękach, pastuszków, aniołków i diabełków. Był nawet wielbłąd – choć nieprawdziwy, który wzbudzał ogromne zainteresowanie, szczególnie najmłodszych uczestników barwnego korowodu.
27
13:05, 06.01.2020
Ponad sześć lat łożyli kasę z budżetu gminy, zanim zorientowali się, że efekty są niewspółmierne do wydatkowanych pieniędzy. Tegoroczne zadłużenie Krobi ma sięgnąć 21 milionów, a więc każda złotówka może mieć znaczenie. Dlatego decyzja, choć wydaje się nieco spóźniona, ekonomicznie na pewno ma uzasadnienie. Martwią za to odpowiedzi na proste pytania, które mogą napawać wątpliwościami czy aby na pewno nie ma w tym drugiego dna?
31
13:17, 03.01.2020
Cisza, środek nocy, a tu nagle ryk strażackiej syreny i wozy bojowe pędzące na sygnałach...Czy rzeczywiście strażacy muszą używać tak głośnych sygnałów? Czy syrena alarmowa jest potrzebna? Z takimi zapytaniami zmagają się strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Krobi.
6
14:45, 02.01.2020
Ogłoszony konkurs nie przyniósł oczekiwanych rezultatów, dlatego walne zgromadzenie udziałowców, samodzielnie podjęło decyzję o wyborze nowego prezesa Spółdzielni Socjalnej Ecoss w Krobi. Został nim jeden z dotychczasowych pracowników. 28-letni mieszkaniec Krobi. - Trzeba iść do przodu i rozwijać się - usłyszeliśmy od Jędrzeja Knappa.
16
12:04, 30.12.2019
Nie udało się znaleźć nikogo, kto byłby w stanie pokierować Spółdzielnią Socjalną Ecoss w Krobi. Ani jedna ze złożonych ofert nie spełniła wymagań komisji rekrutacyjnej. Tymczasem obecny prezes kończy pracę już jutro. W jakim stanie zostawia Spółdzielnię i jakie otrzymywał zarobki o to zapytaliśmy Dawida Danka
28
13:47, 27.12.2019
Mowa o kierowniku jednostki, który zaledwie kilka miesięcy temu podjął pracę w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krobi. Powód? Nie mógł dogadać się z burmistrzem. Obaj mieli rożne wizje funkcjonowania placówki.
4
15:20, 11.12.2019
Wszystko kosztowało blisko milion złotych. Patrząc na efekty, wydaje się, że pieniądze wydano z pożytkiem dla ludzi. Obiekt naprawdę robi wrażenie, sala lśni, podobnie poddasze, gdzie będzie można się przespać. A wszystko napędzane słoneczną energią. To nie oferta nowego hotelu, a opis Biskupiańskiego Gościńca w Domachowie, który własnie przeszedł gruntowny remont.
REKLAMA