Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
84
13:18, 13.03.2019
To był pierwszy taki wyrok w Polsce! Za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad karpiami skazany został 59-latek z powiatu krotoszyńskiego. Stanął na ławie oskarżonych bez obrońcy, co zwróciło uwagę i oburzyło Leszka Świerzewskiegio z Pudliszek. Chce pomóc mężczyźnie, dlatego zainicjował zbiórkę pieniędzy w Internecie
1
15:00, 12.03.2019
Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Krobi przez dwa dni miała możliwość obcowania z kulturą Indonezji i Argentyny. To właśnie z tych krajów przyjechali do nich wolontariusze, którzy oprócz prezentacji swoich krajów, prowadzili też warsztaty z języka angielskiego. W programie znalazły się tańce, zabawy oraz gry prowadzone przez Wawę i Juana.
1
13:46, 08.03.2019
W Gminie Krobia, od lat brakuje miejsca w publicznych przedszkolach i żłobkach. To duże utrudnienie dla mieszkańców, które spędza sen z powiek także urzędnikom i radnym. Na horyzoncie pojawiła się jednak nadzieja na rozwiązanie tego problemu. Gmina uzyskała spore dofinansowanie i ogłosiła przetarg. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, budynek zostanie oddany do użytku pod koniec roku.
8
10:36, 08.03.2019
W Krobi zastanawiano się, co zrobić z bezdomnymi kotami, jakie zadomowiły się na Wyspie Kasztelańskiej, a ich populacja wciąż rośnie. Władze deklarują, że mają już sposób jak pozbyć się „dzikusów” Problemowi bacznie przyglądają się też przedstawiciele Nadleśnictwa Piaski
19
12:21, 07.03.2019
„Mały Kopernik” na Wyspie Kasztelańskiej już wkrótce zacznie pełnić funkcję Lokalnego Centrum Popularyzacji Nauki, Edukacji i Innowacji w Krobi. Przebudowa garaży na budynek przyjazny nauce zmierza ku końcowi. Przekonali się o tym radni miejscy podczas posiedzenia komisji wspólnych jakie odbyło się przed ostatnią sesją
4
13:26, 06.03.2019
Udzielanie pomocy finansowej na renowację zabytków przez samorządy jest często niezbędne do utrzymania ich w dobrej kondycji przez następne lata. Obiekty sakralne, dworki czy inne budynki posiadające wyjątkową wartość historyczną są naszym wspólnym dziedzictwem kulturowym.
2
11:54, 04.03.2019
Dzień Kobiet to jedno z tych świąt, które mimo zmian ustrojowych i gospodarczych jakie zaszły w Polsce, zachowało swój wyjątkowy charakter. Każdego roku panowie kupują kwiaty, a panie organizują wieczory we własnym gronie. Nie inaczej było w Starej Krobi, gdzie po raz kolejny Koło Gospodyń Wiejskich zorganizowało specjalne przyjęcie.
4
14:28, 21.02.2019
Mimo próśb, apeli i stałych opłat za odbiór śmieci, niektórzy nadal maja problem ze świadomością. Zalegające w rowie worki wypełnione ubraniami dostrzegła jedna z naszych czytelniczek podczas biegania - Ktoś już zrobił porządki w szafie? - pyta Daria, od której otrzymaliśmy zdjęcia dzikiego wysypiska.
9
13:54, 20.02.2019
Chcą przekonywać ludzi, że pierwsza pomoc wcale nie jest taka trudna, a życie drugiemu człowiekowi może uratować każdy. Żeby organizować szkolenia dla mieszkańców potrzebują jednak narzędzi, na które nie mają pieniędzy. Zdobyli się na odważny krok i założyli internetową zbiórkę pieniędzy na zakup sprzętu i materiałów edukacyjnych do pierwszej pomocy.
2
10:01, 08.02.2019
Nie będzie zmiany na stanowisku prezesa Wielkopolskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła. Tak zdecydowali delegaci z całego województwa wielkopolskiego, którzy zjechali na zebranie sprawozdawczo-wyborcze do Krobi. Wybrano jednak nowy zarząd, w którym aż ośmiu jego członków to przedstawiciele powiatu gostyńskiego. Teraz przed nimi "walka" z falą spadków cen bydła związaną z tzw. aferą mięsną.
09:58, 25.01.2019
Urzędnicy z krobskiego magistratu sprawdzają oferty dotyczące przetargu na przebudowę Gościńca Biskupiańskigo. Rozpiętość cenowa jest bardzo zróżnicowana, ale i tak wszystkie są wyższe od kwoty zaplanowanej w budżecie. Pomiędzy najtańszą a najdroższą ofertą różnica wynosi ponad 800 tys. złotych!
20
12:25, 21.01.2019
Czerwone serca i baloniki zapełniły plac przed remizą OSP w Pudliszkach. W ten sposób mieszkańcy tej niewielkiej miejscowości w gminie Krobia podziękowali Jurkowi Owsiakowi za to, że wrócił do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
11:27, 17.01.2019
Realizacja gminnych inwestycji, szczególnie tych wielomilionowych zawsze wzbudza emocje. Kiedy jednak ceny proponowane przez firmy są znacznie wyższe niż kosztorys...napięcie rośnie jeszcze bardziej. Tak było w przypadku gostyńskiego stadionu, tak jest tez z krobskim Centrum Usług Społecznych
09:55, 17.01.2019
Nieco ponad 5 tysięcy złotych. Waka kwota brakuje, by spełnić wielkie marzenie Filipa Czamańskiego z okolic Krobi. 18-latek mimo niepełnosprawności jest bardzo pozytywnie nastawiony do życia, ale przede wszystkim aktywny. Nieraz wyruszał na trasy biegowe ze swoim tatą, teraz by kontynuować swoją pasję potrzebuje nowej przypinki do wózka inwalidzkiego, na którą trwa zbiórka.
2
16:28, 13.01.2019
Maturzyści Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi wraz z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi bawili na studniówkowej imprezie. I choć szampańska zabawa towarzyszyła im do późnych godzin wieczornych. Nie zabrakło wspomnień , podziękowań i wzruszających momentów
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone