Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
3
10:30, 13.08.2020
Powstaje przeprawa zastępcza na czas modernizacji Grobli w Krobi. To oznacza, że od jutra na Wyspę Kasztelańską, gdzie mieszczą się wydziały Urzędu Miejskiego, biblioteka i "Mały Kopernik", będzie można dostać się tylko mostem pontonowym od strony ścieżki, łączącej ul. Kasztelańską z ul. Ogród Ludowy przy stadionie miejskim. 
23
12:40, 10.08.2020
Pierwszy raz miał się pojawić w czerwcu i choć nie wyglądał na groźnego to jak mówi nasza czytelniczka "miał obłęd w oczach". Po jakimś czasie znowu widziano go w Krobi.  Zaglądał do sklepów przy rynku, gdzie miał się rozbierać się i masturbować, a co najmniej raz miał "zaatakować" sprzedawczynię. Teraz kobiety ostrzegają się przed zboczeńcem. W sprawie mężczyzny interweniowali co najmniej dwukrotnie policjanci. Proszą, by nie bagatelizować takich zachowań i informować funkcjonariuszy.
17
11:48, 04.08.2020
Część kierowców wyjeżdżających z tej ulicy narzeka na widoczność. Domagają się przycięcia rosnącego tam żywopłotu - Tak trudno ściąć przez Gminę? - napisała jedna z czytelniczek. Tyle, że samorząd twierdzi, że ma związane ręce, bo krzewy rosną przy drodze wojewódzkiej, za którą odpowiedzialny jest Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich.  
18
19:42, 20.07.2020
Pożar wiatraka w Ciołkowie. Prawdopodobnie uderzył w niego piorun podczas burzy, jaka przeszła nad tym regionem. Na miejscu jest kilka jednostek straży pożarnej, a z Poznania jedzie specjalna ekipa wysokościowa. Działania są bardzo utrudnione, ponieważ z ogień zlokalizowany jest na wysokości ok. 180 metrów. Ostatecznie na miejsce przyleci śmigłowiec prawdopodobnie z Bielska-Białej.
22
11:42, 14.07.2020
- Napiszemy krótko. Drodzy amatorzy pizzy, frytek, chipsów itd. - zaczyna się wpis na facebookowym profilu Gminy Krobia. Urzędnicy zwracają się w nim do młodych ludzi, którzy "biesiadowali" na jednym z placów zabaw i "zapomnieli" po sobie posprzątać. Straszą bałaganiarzy...mamą,  stawiając przy okazji ultimatum.
33
17:24, 06.07.2020
Gmina Krobia ponownie wprowadza ograniczenia dotyczące obsługi mieszkańców. Pracownicy jednostek organizacyjnych będą od jutra do dyspozycji klientów głownie telefonicznie i mailowo. Jak tłumaczą urzędnicy powodem jest wzrost zachorowań na koronawirusa w powiecie. To pierwszy w naszym regionie samorząd, który zdecydował się na przywrócenie obostrzeń.  
3
16:57, 01.06.2020
Nie można organizować imprez, które zgromadzą w jednym miejscu zbyt wiele osób, dlatego organizatorzy Balonikowego Dnia Dziecka w Krobi zaprosili dzieci i rodziców na spacer. Każde uśmiechnięte dziecko napotkane na trasie ulicznego korowodu otrzymało balonik. Można też było zrobić sobie zdjęcie z Myszką Miki. 
59
08:43, 29.04.2020
Arcybiskup Stanisław Gądecki zdecydował o zmianach personalnych w parafiach Archidiecezji Poznańskiej. Dotyczą one kilkudziesięciu księży w tym jednego z naszego powiatu. Już wiadomo, że z dotychczasowym proboszczem pożegnają się mieszkańcy Pudliszek. Czy będą kolejne roszady?
16
13:19, 27.04.2020
Od kilku dni w kościele pw. św. Michała Archanioła w Domachowie prowadzone są prace archeologiczne. Specjaliści próbują ustalić czy obecny kościół był pierwszy, czy może inna świątynia stała niegdyś w tym miejscu, - Wewnątrz udało nam się odkryć stipes ołtarzowy, czyli fundament pod ten pierwszy kościół i nikt tego wcześniej gołym okiem nie widział - mówi prof. UAM dr hab. Artur Różański z Wydziału Archeologii. W pobliżu świątyni odkopano tam ludzki szkielet.
165
13:08, 02.04.2020
- Podchodzi do mnie i krzyczy, że powinienem być na kwarantannie. (...) I ludzie się boją... - tak wczorajszy incydent przed marketem w Krobi opisuje Marcin Otto, mieszkaniec tej miejscowości. Gdy po zrobionych zakupach udał się do auta miał do niego podejść policjant i nie zwracając uwagi na kolejki przy sklepie nakazać mu powrót domu. Mężczyzna, który jest objęty nadzorem epidemiologicznym, jak przekonuje był bardzo zaskoczony zachowaniem funkcjonariusza, który postawił go w bardzo niezręcznej sytuacji.
9
13:14, 23.02.2020
Choć stoi w samym sercu Biskupizny to przez lata nie był remontowany i popadał w ruinę. Dzięki funduszom zewnętrznym i umowie jaką krobski samorząd zawarł z domachowska parafią budynek ten jest dziś nie do poznania. Odrestaurowano nie tylko parter, ale też niedostępne od dawna piętro. Od wczoraj, Biskupiański Gościniec to wizytówka gminy i doskonałe miejsce spotkań mieszkańców pragnących kultywować tę niezwykła kulturę.
9
16:08, 21.02.2020
Dwa powody do świętowania mieli uczniowie Szkoły Podstawowej w Pudliszkach. Pierwszy to Dzień patrona, Stanisława Fenrycha założyciela miejscowej fabryki, drugim obchodzone w tym roku 100-lecie marki "Pudliszki". Tradycyjnie przy takich okazjach były podziękowania i gratulacje. Podczas krótkiej prezentacji obecny dyrektor zakładu przedstawił historię marki na przestrzeni wieku, a także dziękował szefowej podstawówki za wybór na Patrona zacnego społecznika i znamiennego przedsiębiorcę. Na koniec uczniowie nawiązując do historii powstania firmy zaprezentowali spektakl "Fabryka marzeń"
13:28, 17.02.2020
16 lutego 1919 roku zakończyło się zwycięskie Powstanie Wielkopolskie. Z tej okazji w gminie Krobia uczczono powstańców koncertem przeplatanym wierszami i krótkimi filmami przygotowanymi przez uczniów. Młodzi ludzi opowiadali w nich czym jest dla nich patriotyzm i kogo uważają za bohatera.
21
10:32, 18.01.2020
Uczniowie trzech klas Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi rozpoczęli odliczanie stu dni do matury. Razem z osobami towarzyszącymi bawili się w murach szkolnej auli na tradycyjnej studniówce. Ten wyjątkowy dla nich wieczór zainaugurowały aż dwa Polonezy.
112
15:56, 16.01.2020
Pani Grażyna nie miała łatwego życia. Blisko 20 lat temu uciekając przed mężem, który znęcał się nad rodziną spadła z wysokości i od tej pory porusza się na wózku. Kilka lat temu w stanie depresji trafiła do Domu Pomocy Społecznej w Rogowie, gdzie mieszka do dziś. W minioną sobotę stało się jednak coś, co pokazało, że nawet w państwowej jednostce nie może się czuć bezpieczna.
REKLAMA