Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
69
12:08, 29.10.2020
Swoimi refleksjami postanowił podzielić się podczas sesji. Nawiązał do manifestacji, która dzień wcześniej przeszła ulicami Krobi. Twierdzi, że był zaskoczony rozmiarami tłumu, który przetoczył się ulicami miasta,  w samym środku pandemii. Zastanawiał się również jak wykrzykiwane wulgaryzmy mają się do wychowania młodych ludzi, którzy w nim uczestniczyli. 
11
11:35, 11.10.2020
Zakończyły się prace konserwatorskie i restauratorskie w kościele pw. sw. Michała Archanioła w Domachowie. Obejmowały one między innymi konserwację drewnianego wyposażenia, polichromii stropu, prezbiterium i nawy. Najważniejszym ich odkryciem jest potwierdzenie daty budowy kościoła w Domachowie, który od zeszłego roku jest najstarszą drewnianą świątynią w Polsce.
14
12:36, 08.10.2020
Coraz bliżej budowy nowego stadionu w Krobi? Podczas ostatniej sesji radni zrobili ważny spory krok naprzód, podejmując uchwałę o zamianie gruntów, na których w przyszłości miałby powstać nowy obiekt sportowy. Władze gminy studzą jednak hurraoptymizm, nie deklarując żadnych konkretnych terminów co do realizacji inwestycji
13
10:22, 03.10.2020
Smutna informacja dotarła do naszej redakcji. Zmarł Andrzej Miałkowski - znany i ceniony regionalista z gminy Krobia, wieloletni dyrektor zakładu w Pudliszkach, społecznik, działacz samorządowy i radny Gminy Krobia. Miał 82 lata.
20
09:46, 02.10.2020
Pierwsze słowo jakie cisną się na usta to absurd! Wygląda na to, że ważniejszy od segregacji odpadów jest kolor pojemnika na śmieci, o czym na własnej skórze przekonała się mieszkanka Starej Krobi - Płacę za śmieci miesięcznie 108 złotych! Jestem gotowa zawieźć im te odpady pod budynek związku - napisała do naszej redakcji. Przewodniczący Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego rozumie wzburzenie, ale jak przekonuje przepisy są najważniejsze nawet gdy są bezsensowne.
4
10:29, 24.09.2020
Po starej gazowni pozostało już tylko wspomnienie. Budynek zupełnie nie przypomina tego, który mieszkańcy pamiętają jeszcze sprzed roku. To była ruina, a dziś obiekt przykuwa uwagę. Jeszcze większą metamorfozę przeszły wszystkie pomieszczenia. Niegdyś niszczejące, dziś mają nową funkcję i wygląd.
4
11:37, 21.09.2020
Prace rewitalizacyjne przy krobskiej grobli robią wrażenie, lecz jeszcze większe mogą zrobić te związane z rewitalizacją czterech miejskich ulic. Wymieniona ma zostać nie tylko nawierzchnia dróg, ale również chodników i miejsc postojowych. Zaplanowanych prac jest znacznie więcej, dlatego inwestycja będzie trwała kilka miesięcy...   
5
08:58, 18.09.2020
Grobla jaką pamiętają mieszkańcy gminy Krobia nie będzie już taka sama. Stara konstrukcja  zniknęła, a w jej miejscu pojawił się przepust z blachy, który obecnie jest zasypywany. Następnym krokiem będzie wzmocnienie skarp oraz dna,  tak, by na końcu położyć nową nawierzchnię. 
14
10:14, 13.09.2020
W krobskim magistracie trwają prace nad budżetem na 2021 rok. Wzorem lat ubiegłych nie tylko urzędnicy i władze gminy mogą mieć wpływ na to, co się w nim znajdzie. Głos mają również mieszkańcy. Wystarczy złożyć wniosek, w którym opisany zostanie pomysł na "gminny wydatek". 
1
14:21, 09.09.2020
Trójboiści Siłowi z Krobi wygrali konkurs "Lotto Bargiel Challenge" i otrzymają finansowe wsparcie na zakup nowego sprzętu. Na krobskie stowarzyszenie "Sportatut" oddano najwięcej głosów  - Dziękuje wszystkim, którzy oddali na nas głos, postawili na nasz mały klub - mówił Mariusz Fórmanowski ze Stowarzyszenia "Sportatut". 
3
15:02, 25.08.2020
Krobski samorząd wybudował cztery nowe lokale mieszkalne. Wszystkie znajdują się w Domachowie. Na razie nie wiadomo, kto w nich zamieszka. Kolejka chętnych jest całkiem spora. Patrząc na standard i stawki czynszu nie ma się co dziwić. Aktualnie na przydział lokalu mieszkalnego oczekuje ponad 70 wnioskodawców.
10
18:22, 21.08.2020
Takie wizyty nie zdarzają się często, dlatego była wielkim wydarzeniem i zaszczytem dla społeczności szkolnej i mieszkańców gminy. Dziś Szkołę Podstawową im. prof. J. Zwierzyckiego w Krobi odwiedziła ambasador Indonezji Siti Nugraha Mauludiah wraz z mężem. W wywiadzie dla Gostyn24TV przyznała, że podąża śladami wybitnego geologa, który przez lata mieszkał i pracował w jej kraju. W ubiegłym stuleciu, krobianin sporządzał mapy geologiczne i glebowe tych rejonów w poszukiwaniu złóż ropy naftowej, cyny, a także metali szlachetnych, z których obecnie Indonezja czerpie spore korzyści.
44
11:45, 16.08.2020
Doskonale widoczny z drogi wojewódzkiej 434, przykuwa uwagę nie tylko kierowców.  Na głównej jego belce zawieszono cztery krzyże błogosławiące cztery strony świata. Monument Przełomu, który własnie stanął w Krobi, ma upamiętnić 100-lecie Cudu nad Wisłą oraz setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. 
8
10:30, 13.08.2020
Powstaje przeprawa zastępcza na czas modernizacji Grobli w Krobi. To oznacza, że od jutra na Wyspę Kasztelańską, gdzie mieszczą się wydziały Urzędu Miejskiego, biblioteka i "Mały Kopernik", będzie można dostać się tylko mostem pontonowym od strony ścieżki, łączącej ul. Kasztelańską z ul. Ogród Ludowy przy stadionie miejskim. 
26
12:40, 10.08.2020
Pierwszy raz miał się pojawić w czerwcu i choć nie wyglądał na groźnego to jak mówi nasza czytelniczka "miał obłęd w oczach". Po jakimś czasie znowu widziano go w Krobi.  Zaglądał do sklepów przy rynku, gdzie miał się rozbierać się i masturbować, a co najmniej raz miał "zaatakować" sprzedawczynię. Teraz kobiety ostrzegają się przed zboczeńcem. W sprawie mężczyzny interweniowali co najmniej dwukrotnie policjanci. Proszą, by nie bagatelizować takich zachowań i informować funkcjonariuszy.
REKLAMA