Zamknij
REKLAMA

Komputer i telefon to dla nich żadna tajemnica, a pod choinkę dostali tablety

10:43, 27.12.2019 | MiS
REKLAMA
Skomentuj
Foto: GCK Poniec

Mają 65 lat i więcej, ale dla nich robienie zakupów w Internecie i korzystanie z komunikatorów to już żaden problem. Właśnie ukończyli specjalny kurs i tuż przed świętami otrzymali zaświadczenia o ukończeniu szkolenia oraz tablety.

W Poniecu podsumowano projekt Cyfrowa Wielkopolska w ramach współpracy z poznańską Fundacją Partycypacji Społecznej. Skierowany był do seniorów w wieku 65 lat i powyżej, którym brakowało doświadczenia w zakresie komunikacji online i obsługi komputerów, tabletów i telefonów. W Poniecu do projektu zgłosiło się 40 uczestników. Darmowe zajęcia odbywały się w grupach 10-osobowych w bibliotece w Poniecu.

- W ramach zajęć seniorzy nabyli lub wzmocnili swoje kompetencje cyfrowe i umiejętność korzystania z IT w codziennym życiu. Podczas projektu seniorzy nauczyli się praktycznej obsługi komputera, telefonu oraz Internetu, m.in. robienia zakupów on-line, korzystania z komunikatorów oraz mediów społecznościowych czy zamawiania książek. Wartością dodaną był fakt otrzymania przez każdego uczestnika tabletu. - informuje Maciej Malczyk, dyrektor GCK w Poniecu. Podczas spotkania podsumowującego każdy z seniorów otrzymał certyfikat oraz świadectwo ukończenia szkolenia z rąk burmistrza Jacka Widyńskiego.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

JolaJola

0 0

Tablety za pieniądze podatników..ŁATWO się wydaje nie swoje pieniądze 16:27, 06.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone