Zamknij
REKLAMA

Niewielu ma to szczęście! Pani Marianna dołączyła do elitarnego grona 100-latków

13:44, 24.09.2021 | Redakcja
Skomentuj Foto: UM Poniec/ fotomontaż Gostyn24
REKLAMA

Piękny jubileusz setnych urodzin w dniu 23 września br. świętowała Pani Marianna Nawrocka z Ponica. Jest trzecią mieszkanką gminy,  za czasów trwania samorządu, która obchodziła setne urodziny. Z tej okazji jubilatkę odwiedzili przedstawiciele władz miejskich radnych i urzędników, a premier RP przesłał specjalne gratulacje. Były też tradycyjne życzenia i kosz pełen kwiatów

Jak informuje UM w Poniecu Marianna Nawrocka urodziła się 23 września 1921 r. w Ostromęczynie w obecnym województwie mazowieckim. Pani Marianna w czasie wojny została wywieziona do Niemiec do przymusowych prac  w gospodarstwie rolnym gdzie poznała Pana Józefa Nawrockiego, z którym  później zawarła związek małżeński i od 1945 r. została mieszkanką Ponieca. Jubilatka wraz z mężem Józefem wychowała dwóch synów Tadeusza i Walentego. Pani Marianna, mimo sędziwego wieku, do dziś spędza dużo czasu w przydomowym ogródku. Jak mówi, jest to jej ulubione zajęcie i czuje się tam jak w raju.

- Wielce Szanowna Jubilatko. Gratulujemy osiągnięcia tak pięknego a rzadkiego w ludzkim życiu wieku. Dziękujemy za wszelkie trudy i owoce minionych 100 lat życia ciesząc się z Panią tak wyjątkowymi urodzinami życzymy zdrowia i pogody ducha, błogosławieństwa bożego i opieki Matki Bożej na dalsze lata spędzone w gronie rodziny i bliskich – mówił burmistrz Ponieca Jacek Widyński, składając życzenia i przekazując jubilatce pamiątkowy grawerton.

 - Niewielu mieszkańców ma szczęście doczekać tych zacnych urodzin. Dzisiejsza rocznica jest szczególnym świętem w Państwa rodzinie, ale również naszej – wspólnocie mieszkańców Gminy Poniec. To wielki zaszczyt, że możemy wyrazić swoją radość i wzruszenie z okazji tak wspaniałego jubileuszu. Dane było Pani przeżyć cały wiek naszej polskiej historii, doświadczyć jej wzlotów i upadków. Niech nam zatem będzie wolno tą drogą podziękować Pani za wszelkie trudy i owoce minionych lat. A w tym pięknym dniu 100-lecia Pani urodzin proszę przyjąć w imieniu mieszkańców Gminy Poniec najszczersze  gratulacje oraz życzenia  wszelkiej pomyślności i  zdrowia na kolejne lata. Niech każdego dnia czuje Pani bliskość, serdeczność, miłość i tak cenne wsparcie najbliższych” – dodał burmistrz Ponieca.

Do Urzędu Stanu Cywilnego w Poniecu, przesłane zostały również gratulacje i życzenia z Kancelarii Premiera Rady Ministrów, których treść odczytał kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Krystian Juśkiewicz –  Należy Pani do pokolenia głęboko doświadczonego  najnowszą historią Polski. Była Pani świadkiem wielu trudnych, ale i doniosłych wydarzeń, które kształtowały kolejne pokolenia Polaków, ich patriotyzm i miłość Ojczyzny....

Redakcja Gostyn24, przyłącza się gratulacji, życząc kolejnych lat stu lat w zdrowiu i radości. 

Źródło/foto: UM Poniec

[ALERT]1632489016842[/ALERT]

 

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

CzytelnikCzytelnik

2 1

Gratulacje...Pani z "Ponica" 16:40, 24.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Świadek historiiŚwiadek historii

2 0

200 lat ! 🙂💕 19:35, 25.09.2021


Świadek historiiŚwiadek historii

2 0

Bardzo ładnie powiedział burmistrz Ponieca. Piękne życzenia❤️ 19:34, 25.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%